Trening w domu

Jak duzy worek? Ksztalt? Widzialem takie w ksztalcie odwroconej gruszki
Bierz najtańsze rękawice TRENINGOWE Bushido. Ważą chyba 10oz i są dedykowane na worek. 14 oz to raczej sparingowe i średnio bije się w nich na worku. Owijki lub rękawiczki pod rękawice usztywnią dłoń i będą wchłaniać pot, przez co lepiej zadbasz o rękawice.
Kawał chłopa z Ciebie, więc pewnie zwykły worek bokserski 40kg będzie ok. W Bushido jest taki, ma chyba 170 cm, więc możesz w niego kopać. Ja taki mam, ale dla mnie jest za ciężki. Raczej nie kombinuj z gruszkowatymi jeśli nie robisz techniki. Klasyczny pewnie będzie najlepszy.
Generalnie, błędem jest zakup niewiadomo ile sprzętu na początku. Na razie pewnie masz zajawkę i łatwo wydać dużo kasy. Kup podstawowe rzeczy i po jakimś czasie możesz dalej sobie inwestować.
 
Poprosze o porade kogos kto sie zna: Chce sobie troche poboksowac I ewentualnie pokopac w warunkach domowych, a wlasciwie ogrodowych. W zwiazku z tym pytanie o wybor worka/ workow do treningu. Nigdy nie cwiczylem sportow walki, waga 100kg. Jakiej wielkosci worek (wymiary I waga), jaki rodzaj, czym wypelniony, etc. Czy jeden rodzaj wystarczy, czy wiecej? Jakie rekawice sa najwygodniejsze I najbezpieczniejsze, czy musze stosowac owijki, jakie ewentualnie inne sprzety do uderzania? Trenowac bede bez partnerow, wiec packi etc. odpadaja.
Cel treningu to kondycja I ogolne ruszanie sie, nie musze trenowac techniki pod walke, ani nic takiego.
Wszelkie dobrze poinformowane porady mile widziane.
Zacznij od refleksówki. Dłoni sobie nie połamiesz
 
Poprosze o porade kogos kto sie zna: Chce sobie troche poboksowac I ewentualnie pokopac w warunkach domowych, a wlasciwie ogrodowych. W zwiazku z tym pytanie o wybor worka/ workow do treningu. Nigdy nie cwiczylem sportow walki, waga 100kg. Jakiej wielkosci worek (wymiary I waga), jaki rodzaj, czym wypelniony, etc. Czy jeden rodzaj wystarczy, czy wiecej? Jakie rekawice sa najwygodniejsze I najbezpieczniejsze, czy musze stosowac owijki, jakie ewentualnie inne sprzety do uderzania? Trenowac bede bez partnerow, wiec packi etc. odpadaja.
Cel treningu to kondycja I ogolne ruszanie sie, nie musze trenowac techniki pod walke, ani nic takiego.
Wszelkie dobrze poinformowane porady mile widziane.
Ja mam taki na 150 cm (wazy chyba z 30 kg). Mniejszego bym nie kupowal bo bedzie za lekki i jak powiesisz za wysoko to z kopaniem moze byc problem. Nie ma sie co wykosztowywac na nie wiadomo jaki produkt chyba, ze masz jakies potezne pierdolniecie. W innym wypadku niepowinien sie rozpasc. Material chyba lepiej taki a la skora (chociaz mialem z materialu chwile i wytrzymal). Owijiki bym kupil. Ja zaczynalem w malych rekawicach (chyba 8oz) bez owijek i pare razy moje dlonie ucierpialy (zwlaszcza na poczatku jak nie wiedzialem co robie i zle trafialem). Ja ma 12oz teraz i jestem zadowolony (Adidasa mi sie zaczynaja pruc, Lonsdale sie trzymaja przynajmniej na razie).
 
Ja mam taki na 150 cm (wazy chyba z 30 kg). Mniejszego bym nie kupowal bo bedzie za lekki i jak powiesisz za wysoko to z kopaniem moze byc problem. Nie ma sie co wykosztowywac na nie wiadomo jaki produkt chyba, ze masz jakies potezne pierdolniecie. W innym wypadku niepowinien sie rozpasc. Material chyba lepiej taki a la skora (chociaz mialem z materialu chwile i wytrzymal). Owijiki bym kupil. Ja zaczynalem w malych rekawicach (chyba 8oz) bez owijek i pare razy moje dlonie ucierpialy (zwlaszcza na poczatku jak nie wiedzialem co robie i zle trafialem). Ja ma 12oz teraz i jestem zadowolony (Adidasa mi sie zaczynaja pruc, Lonsdale sie trzymaja przynajmniej na razie).
@NEXUS Najlepiej byłoby chociaż pochodzić z 2-3 miesiące do klubu by chociaż załapać podstawy. Mimo wszystko ogarnij owijki na yt masz pokazane jak wiązać, lepiej wziąć dłuższe niż krótsze bo można lepiej zabezpieczyć nadgarstek. Rękawice 12 oz wystarczą, everlasty wystarczą. Worek najlepiej pochodzić po sklepach bo przy 100 kg ważne, żeby był cięższy, najlepiej skórzany, ale na początek polecam wersje budżetową co by za dużo nie wydać. Co do pójścia na chociaż kilka treningów to przedewszystkim by chociaż trochę złapać jak uderzać, żeby przypadkiem nie uszkodzić sobie nadgarstków przy wyprowadzaniu ciosów. Jeśli już chcesz kondycje to dorzuć skakankę
 
Dzięki za porady. Czy są jakieś rękawice które nie zmuszają kciuka do nienaturalnej pozycji z boku dłoni, tylko pozwalają na bardziej naturalne zaciśnięte pięści? Przymierzałem kilka rękawic. Strasznie mnie wkurwia ten kciuk z boku, mam wrażenie że nie mogę zacisnąć dłoni i przez to bardziej mam szanse na kontuzję. Czy rękawice do MMA dają lepsza opcję i czy nadadzą się na worek?
 
Dzięki za porady. Czy są jakieś rękawice które nie zmuszają kciuka do nienaturalnej pozycji z boku dłoni, tylko pozwalają na bardziej naturalne zaciśnięte pięści? Przymierzałem kilka rękawic. Strasznie mnie wkurwia ten kciuk z boku, mam wrażenie że nie mogę zacisnąć dłoni i przez to bardziej mam szanse na kontuzję. Czy rękawice do MMA dają lepsza opcję i czy nadadzą się na worek?
W rękawicach do mma najszybciej uszkodzisz sobie kciuki. Rękawice bokserske treningowe na worek - takich szukaj. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia.
 
Ja też podłączam się do tego, żebyś w pierwszej kolejności zadbał o owijki i dobre usztywnienie, bo jak nigdy nie boksowałeś i Cię poniesie fantazja z mocniejszymi ciosami bez techniki to szybko będzie po nadgarstkach.
 
Dzięki. Zdecydowanie z owijkami. A co sądzicie o wewnętrznych rękawicach z żelem i kawałkiem owijki na nadgarstek? Jak to się sprawdza w porównaniu z tradycyjnymi owijkami?
Ciężko mi znaleźć heavy bag powyżej 30kg, czy taki ciężar wystarczy? Są jeszcze wodne worki, ale objętościowo są mniejsze niż te ze szmatami i nie takie podłużne tylko bardziej jak gruszka. Takie wodne to dobry wynalazek?
 
Worki: https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Worki-treningowe_Worki-bokserskie-187.html
Rękawice żelowe z długa taśma do wiązania całkowicie mogą zastąpić owijki. Ja takich używam, bo po prostu szybciej się je zakłada. Ponadto możesz kupić rękawice z długa taśma na rzepę. Wszystko masz w Bushido.
Dzięki. Bushido wydaje się dobrą firmą z dobrymi cenami, tylko jeden problem...ja mieszkam w UK :sad:
Widziałem na ich stronie worki wypełniane jakimś gumowym granulatem. Jak się sprawdza takie wypełnienie? Patrzyłem w UK, ale ceny wysokie... Warto wypełniać worek taka gumą? Kombinowałem żeby osobno kupić worek i osobno ścinki gumowe, używane do wysypywania na placach zabaw dla dzieci i nasypać je do worka. Myślicie że to ma sens?
 
Dzięki. Bushido wydaje się dobrą firmą z dobrymi cenami, tylko jeden problem...ja mieszkam w UK :sad:
Widziałem na ich stronie worki wypełniane jakimś gumowym granulatem. Jak się sprawdza takie wypełnienie? Patrzyłem w UK, ale ceny wysokie... Warto wypełniać worek taka gumą? Kombinowałem żeby osobno kupić worek i osobno ścinki gumowe, używane do wysypywania na placach zabaw dla dzieci i nasypać je do worka. Myślicie że to ma sens?
Nie wiem jak to jest z wypełnienami, ale poszukaj u siebie sprzętu Masters. Przystępny cenowo.
 
Dzięki. Bushido wydaje się dobrą firmą z dobrymi cenami, tylko jeden problem...ja mieszkam w UK :sad:
Widziałem na ich stronie worki wypełniane jakimś gumowym granulatem. Jak się sprawdza takie wypełnienie? Patrzyłem w UK, ale ceny wysokie... Warto wypełniać worek taka gumą? Kombinowałem żeby osobno kupić worek i osobno ścinki gumowe, używane do wysypywania na placach zabaw dla dzieci i nasypać je do worka. Myślicie że to ma sens?
Poszukaj na Gumtree
 
Jaki masz wzrost?

Drążek w drzwiach jest dobrym szybkim rozwiązaniem, ALE pełnych podciągnięć nie zrobisz, no chyba ze masz 140cm wzrostu.

Generalnie drążek powininien być przynajmniej 5-10cm powyzej mozliwosci złapania ze stop/z palców, a z góry mieć odstęp od sufitu co najmniej na twoją bańkę. Jeśli mieszkasz w bloku i jesteś wysoki poprawne ulokowanie drążka jest w zasadzie niemozliwe, u mnie wyglada to tak...
7TqQW6h.png


Jak wysokie jest pomieszczenie w ktorym chcesz cwiczyc?

Rozważ też montaż tego (lub czegos podobnego) na suficie:
5RY2FJH.png

Na tym można podwieszać praktycznie wszystko.

Bardzo nieinwazyjne, możesz pomalować na kolor sufitu i wtedy prawie niewidoczne.

Ja kupiłem w promocji po to by spróbować kółek gimnastycznych, ale że na budowie finalnie mam kółka na jętkach a nie podwieszone na suficie, to tego tam nie potrzebuje.

Póki kiszę się w bloku chyba tu podwieszę, kółka można mieć w torbie, to nie zajmuje dużo i można je łatwo przewozić pomiędzy lokalizacjami.

Generalnie kumpel podrzucił mi ten filmik co do minimalistycznej siłowni i mogę powiedzieć, że np z paraletek jestem mega zadowolony.


EDIT:
Jedyne co mnie kusi z wiekszych sprzetow to ergometr, to jest cos co lubie, potrafie sie w sobie zamknac i jechac...

Niestety dobry jakosciowo sprzet ktory dodatkowo jest pod moj wzrost i wage niestety sporo kosztuje...
 
Last edited:
Stawiam, ze nie utrzyma twojego ciezaru. Mialem kiedys rozporowy i non stop sie zsuwal.
Aaa, ja kiedys na sluzbowym, delegacyjnym mieszkaniu (nowe budownictwo, budowane chyba z dykty) przyjechalem z drążkiem. Wieczorem chciałem coś porobić, kręcę, kręce i jeb, futryne rozerwałem XD Drazek caly :) Przy niepewnych ścianach polecam stare komunistyczne metalowe futryny XD
 
W domu nie mam miejsca, musi byc na budowie.
Mam 20 letni rower MTB, moze byc? Cos polecisz?
Nie polecę Ci nic bo się nie znam na rowerach, a już w ogóle na trenażerach. Jak zapytasz u sprzedawcy to Ci dobiorą coś jeżeli cokolwiek będzie się dało dobrać do roweru. To nie są drogie rzeczy.

Nie powinno być problemu z rowerem bo to działa tak, że zakładasz specjalną oponę na tyle koło i po prostu wpinasz rower za tylną oś do trenażera. Na kierownicy masz dodatkową przerzutkę i ustalasz opór. Spytaj się zawodowców to ci doradzą.
 
W domu nie mam miejsca, musi byc na budowie.
Mam 20 letni rower MTB, moze byc? Cos polecisz?

Nie polecę Ci nic bo się nie znam na rowerach, a już w ogóle na trenażerach. Jak zapytasz u sprzedawcy to Ci dobiorą coś jeżeli cokolwiek będzie się dało dobrać do roweru. To nie są drogie rzeczy.

Nie powinno być problemu z rowerem bo to działa tak, że zakładasz specjalną oponę na tyle koło i po prostu wpinasz rower za tylną oś do trenażera. Na kierownicy masz dodatkową przerzutkę i ustalasz opór. Spytaj się zawodowców to ci doradzą.
Jest jeden ekspert dr Queen :roberteyeblinking: @Gienek
 
Melduję się kurwa
Kup sobie ten stojak na rower do domu o jeździj w miejscu.

W domu nie mam miejsca, musi byc na budowie.
Mam 20 letni rower MTB, moze byc? Cos polecisz?

Nie polecę Ci nic bo się nie znam na rowerach, a już w ogóle na trenażerach. Jak zapytasz u sprzedawcy to Ci dobiorą coś jeżeli cokolwiek będzie się dało dobrać do roweru. To nie są drogie rzeczy.

Nie powinno być problemu z rowerem bo to działa tak, że zakładasz specjalną oponę na tyle koło i po prostu wpinasz rower za tylną oś do trenażera. Na kierownicy masz dodatkową przerzutkę i ustalasz opór. Spytaj się zawodowców to ci doradzą.
pomóż kolegom...

edt. Ty juz dzisiaj piłeś? Czy jeszcze nie wytrzeźwiałeś po robocie?
 
Last edited:
Ja kupiłem sobie taki drążek, dałem w promce BF 219zł i nie mam czasu zamontować/nie chce mi się. Muszę coś przed świętami pomyśleć.
 
@Dzihados czego potrzebujesz. Coś się postaram podpowiedzieć.
Tzn @cRe zaproponowal do robienia kondychy zimą jakis "stojak na rower" - ja w tym temacie jestem zielony. To jest na kazdy rower? Bo moj to staruszek MTB :) No i ogolnie jaki to rzad cenowy, pewnie rownowartosc nowego roweru? Ja osobiscie wolalbym ergometr, tylko takie jakie bym chcial to ladnych pare tysi.
 
Tzn @cRe zaproponowal do robienia kondychy zimą jakis "stojak na rower" - ja w tym temacie jestem zielony. To jest na kazdy rower? Bo moj to staruszek MTB :) No i ogolnie jaki to rzad cenowy, pewnie rownowartosc nowego roweru? Ja osobiscie wolalbym ergometr, tylko takie jakie bym chcial to ladnych pare tysi.
Zwykły rolkowy trenażer do roweru bez łączenia się z żadnym programem to myślę że do 1000 zł, używka taniej. Trenażery DD gdzie zakładasz rower bez kola który łączy się z programem który kontroluje obciążenie i możesz rozpisać sobie swój trening to już wydatek od 1700 zł do 5-6 tysięcy. Ja miałem elit tuo rolkowy, sprzedałem za 1100 zł terazm mam DD to już ponad 2 tysie. Oczywiście zwykły rolkowy mechaniczy nie wymaga prądu, reszta prąd musi mieć.
 
Back
Top