Trening siłowy pod MMA/BJJ/Sporty Walki - wstęp

dufia, to teraz rozpisz mi taki trening co wymieniłeś z seriami i powtórzeniami poproszę! :D
 
Właśnie zamierzam w swoich treningach robić również podrzut/zarzut, pytanie, czy na siłowni typowy instruktor kulturystyki będzie umiał mnie nauczyć prawidłowego wykonywania tych "ćwiczeń olimpijskich"? Jest ktoś w stanie powiedzieć?
 
A to juz musisz chyba podbić do instruktora i rzucić krótkie: "podrzut". Jego mina powie Ci pewnie więcej niż on sam.
 
A myślisz że ktokolwiek pomoże Ci dowiedzieć się czy instruktor gdzieś na siłowni bedzie w stanie Ci fachowo pomóc czy nie. No litości, trza podbic do typa i się przekonać. Jedyne pewne (i to nie zawsze) info mógłbys uzyskać jakbys podał jaka to siłownia, może ktos tam śmiga i jeszcze do tego szukał tam pomocy przy wykonywaniu zarzutu.
 
powiem tak, na pewno byl przygotowywany by w razie koniecznosci potrafic wytlumaczyc dane cwiczenie, ale wiesz jak jest. ja tam bym instruktorom nie ufal.
 
Po prostu miałem na myśli, że ktoś może wiedzieć, w jakim zakresie mniej więcej szkoleni są instruktorzy, ale ok - pytanie było głupie, mea culpa :)
 
@Keylock a jakie miasto? Bo mi osobiście w podobnej kwestii pomagał trener od rzutów dyskiem, oszczepem, rozpisywał mi treningi i latałem do niego na sekcję AZS i jak miałem z czymś problem to mi chłop pokazywał, Może zobacz czy jest podobna sekcja u Ciebie albo jakaś trójboju siłowego, tam wydaje mi się prędzej będzie jakiś technicznie ogarnięty typ.
 
Mam już wybrany ośrodek, gdzie będę ćwiczył, więc raczej zmiana klubu nie wchodzi w grę. Ale po liczbie różnych rodzajów zajęć, jak teraz patrzę, wnioskuję, że trenerzy będą dobrze obeznani, powinienem dać radę :)
 
Jakie powinny być przerwy między seriami oraz ćwiczeniami w treningu podanym w pierwszym poście?
 
jako, że jeśli chodzi o siłownię zawsze byłem laikiem mam jeden problem, mianowicie jakis rok temu podczas treningu grapplingowego wyskoczyla mi przepuklina pachwinowa, jednak w lekkim stopniu i lekarz orzekł, że nastąpiło coś w rodzaju cofnięcia się i nie ma sensu operować żeby na razie nic nie babrać. Efektem parę kilo na brzuchu więcej i mam trochę strach przed siłownią. Macie jakieś rady jakie ćwiczenia robić m.in na brzuch, żeby się szybko nie znaleźć na stole operacyjnym?:> nie ukrywam, że chciałbym wrócić do dawnej sportowej sylwetki;D
 
keylock, poniewaz mowisz o cwiczeniach typowo trojbojowych, nie uczy sie ich zazwyczaj na kursach instruktorskich z kulturystyki. Jak robilem kurs i chcialem podpytac o takie cwiczenia, to z trzech instruktorow z wieloletnim doswiadczeniem pomogl mi jeden. Co do samych ludzi po kursie - u mnie 40% to byli ludzie z pojeciem, 20% z pojeciem mglistym i z checia zdobycia papierka, a reszta to przypadkowi ludzie oraz osoby z kursu instruktorow innych sportow, dla ktorych wiele cwiczen bazowych to byla czarna magia.



Czarny, w twoim przypadku skupilbym sie nie na typowych brzuszkach ale poswiecil z miesiac na treningi tzw. core czyli wzmacniajace miesnie korpusu, w tym skosne, poprzeczne i podluzne miesnie brzucha, zginacze bioder i miesnie przykregoslupowe. Jak chcesz to podam ci przyklady takich cwiczen. Zabezpiecza one twoj kregoslup i wzmocnia powloki aby zapobiec nawrotowi przepukliny.
 
Witam, w zasadzie to wiadomość jest głównie do użytkownika Albert, ale z tego co widzę na forum nie ma możliwości wysyłania wiadomości prywatnych a szkoda.



A więc Albert czy mógłbym Cie prośić o napisanie czegoś więcej na temat który tu poruszyłeś cytuje "Czarny, w twoim przypadku skupilbym sie nie na typowych brzuszkach ale poswiecil z miesiac na treningi tzw. core czyli wzmacniajace miesnie korpusu, w tym skosne, poprzeczne i podluzne miesnie brzucha, zginacze bioder i miesnie przykregoslupowe. Jak chcesz to podam ci przyklady takich cwiczen. Zabezpiecza one twoj kregoslup i wzmocnia powloki aby zapobiec nawrotowi przepukliny."



Będę wdzięczny gdybyś np. mógł mi wysłać na maila coś więcej na temat takiego treningu, bardzo by mi sięto przydało bo jestem po kontuzji.



Z góry bardzo dziękuję.
 
siemano,



nie ma sprawy- podaj maila bo tez nie ogarniam prywatnych wiadomosci tutaj :)



pozdro !



Albert
 
zobaczcie sobie jak wygloda zarzut ciężarowy na klatkę na proste nogi piękne ćwiczenie do zapasów MMA itd. itd. piekna siła eksplozywna



https://www.youtube.com/watch?v=mzhiAQ3SHM8







zarzut ten pokazuje pierwsze 30 sekund tego filmu







Tompoz
 
Back
Top