Trening siłowy pod MMA/BJJ/Sporty Walki - wstęp

Ja zrobiłem A6W i miałem bardzo zadowalające efekty, ale mój współlokator już się kaloryfera nie dorobił. Może to dlatego, że nie zrobiłem tego cyklu 'poprawnie', czyli w te ok. 30 dni, ale od czasu do czasu miałem mniej lub bardziej wymuszoną regenerację, następnie się cofałem o kilka dni - w sumie zajęło mi to ok. 2 miesiące. Trzeba pamiętać też, że każdy organizm jest inny i inne bodźce mogą na niego działać.



Wydaje mi się, że standardowe ćwiczenia na brzuch, które się wykonuje na siłowni powinny wystarczyć. Jeżeli ktoś jest 'domatorem' to chyba ABS będzie lepszym rozwiązaniem niż Weider - krótszy, ale bardziej intensywny trening, słyszałem od znajomych, że jest bardzo skuteczny.



Co do brzuszków z obciążeniem to są ok.



P.S. Lekki offtop się zrobił
 
mi sie kratka nie zrobiła po A6W. moja kolezanka robiła i tez nie. wiec cwiczenie jak kazde, inaczej dziala na kazdy organizm. to tak chciałem dodac.
 
Hubi: na razie planuję raczej grappling a to całe spięcie to twoje doświadczenie czy domniemanie, bo powiedzmy, że spotkałem się z rozbieżnymi opiniami?






Kumple którzy ćwiczą , widać to po nich. Mam znajomego , ma pierdolnięcie niezłe , jest b.silny , ale od siłki jest zbyt spięty , gdyby się wyluzował to dwa razy taka moc tych ciosów.
 
chyba NIE JEST na sapalanie tluszczu. A6W jest na wzmocenienie/porobienie miesni brzucha, ale jezeli ktos ma duzo tluszczu na brzuchu to nic to mu nie da - miesnie beda przykryte pod falda tluszczu. Jezeli ktos ma tluszczyk na brzuchu to jedynym rozwiazaniem jest wysilek aerobowy - rower / bieganie / inwerwaly anaboliczne itd..
 
no wlasnie w czasach kiedy robilem, byłem praktycznie beztłuszczowy, nie wiem , moze cos spierniczylem czas zebrac sie i na nowo zrobic
 
Przez A6W można sobie przetrenować mięśnie. Brzuch tak samo jak inne mięśnie potrzebują regeneracji. Efektywniejsze są zwykłe spięcia + małe obciążenie, które nie nadwyrężałyby kręgosłupa i prostownika grzebietu jak przy A6W. Do tego zwykłe aeroby (bieganie czy jazda na rowerze) i odpowiednia dieta.
 
1. Nie od dziś wiadomo, że ćwicząc za dużo na siłowni po prostu spina mięśnie. Idźcie pod jakiś klub w sobotę i cierpliwie czekajcie na koksów do bitki, od razu zauważycie jakie mają ruchy. :D



2. Na brzuch to trzeba zapierdalać! Ja lubię robić scyzoryki trzymając się drążka, albo drabinek. Nie zapominajmy też o ćwiczeniach na skosy..



3. Nie myślcie sobie, że jak będziecie robić a6w czy inny abs i będziecie jeść normalnie to dorobicie się kaloryfera. ;) To nie jest koncert życzeń. :D



4. Najlepiej jest robić trening na siłowni, plus aeroby. Samym bieganiem nie zdziała się tego samego co łącząc te dwie aktywności. Ja preferuję siłownię plus basen, ewentualnie tabatę.
 
nic dziwnego że ci się krata nie zrobiła, A6W jest na spalenie tłuszczu



Kto ci to powiedział? Równie dobrze można oczekiwać, że wyciskanie na klatę pozbawi cię tłuszczu :-)
 
a6w do spalania tłuszczu haha dobre..., a6w może tam jakos brzuch wyrzeźbić ale jak sie nie ma tłuszczu bo jak sie go ma to nic innego niż areoby nie pokażą kratki bo to one spalają tłuszcz a nie jakieś a6w ...
 
Inna sprawa, że popularność A6W się bierze właśnie stąd, że ludzie niećwiczący na codzień myślą, że spalą w ten sposób tłuszcz i dlatego tego próbują i polecają to innym ;)
 
Chciałem zaznaczyć, że to nie jest temat odnośnie tego jak wyrzeźbic brzuch... takich pierdół szukajcie na forach kulturystycznych.
 
UP



To nie żadna pierdoła :) do drugie temat tyczy się ogólnie treningu.



Odnośnie brzucha to jeśli ma się odpowiednią diete to wystarczy 1-2 razy w tygodniu go ćwiczyć i kratka gwarantowana. Jako ćwiczenie szczególnie polecam ściąganie linek z wyciągu tzw "Allahy" :) żadnych wynalazków panowie, tylko sprawdzone metody.
 
chcialbym zaznaczyc, ze tluszcz spada z brzucha jako OSTATNI, tj, najpierw pozbedziemy sie balastu z ud, lydek czy czego tam chcecie, wiec ta kratka nie jest taka gwarantowana restful.
 
trojkatny, to się ćwiczy aż kratka się pojawi. To jest do zrobienia. Mi zajęło dwa lata, żeby z grubasa 95 kg przeistoczyć się w siedemdziesięciodwukilogramowego wojownika ! XD
 
Kurde ludzie na brzuch tylko dieta. Jak ktoś nie ma mięśni pod tłuszczem to albo jest dzieckiem albo inwalidą. Forum kulturystyczne się zrobiło widzę. Fedor miał brzuch i dawał radę. Zreztą kulturyści tez nie robią brzucha bo i po co jak pracuje w martwym ciagu i innych ćwiczeniach.
 
restful z racji tego, że allahy to typowo rzeźbiące ćwiczenie, polcam każdemu, który chce mieć "ładny" brzuch :) A że temat brzmi Trening siłowy(chyba ogólnie ćwiczenia) pod MMA/BJJ to raczej nie polecałbym robienia brzucha raz w tygodniu. W sportach walki brzuch ma być mega wzmocniony, czasami nie koniecznie ładnie wyglądający i wycięty.
 
@Mort to 72kilo to przy jakim wzroście?



Tak przy okazji może ktos wie jak ćwiczy siłowo np Salidov bo nikt inny silny mi do głowy nie przychodzi. Ciekawy jestem jak wygląda jego trening. Trening Horwicha tez bym zobaczył.
 
Kto jeszcze nie widział trening wytrzymałościowy Brocka.



http://www.ebaumsworld.com/video/watch/80451276/ Zaczyna sie od 6;00



http://s7icky.tv/ufc/ufc-all-access-brock-lesnar/ Tu lepsza jakość ale dźwięk mi nie działa.
 
Jesli moge cos wtracic. Trzeba przede wszystkim trenowac nogi i plecy, to one tak naprawde stanowia o sile czlowieka. Klatka sie przydaje tylko na basenie :D Najpierw trzeba rozbudowac mase miesni i sile statyczna. Tj ciezkie przysiady i martwe ciagi.



Jak juz ma sie odpowiednia baze mozna robic dynamiczne. Oczywiscie nie kazdy da rade, bo podrzut czy rwanie to trudne technicznie cwiczenia. Efekty daja jednak wysmienite.



Sam kiedys robilem rwanie, podrzut, wybicie z klatki i wybicie z plecow przeplatane martwym ciagiem sumo i przednimi przysiadami. Dynamika calego ciala wzrasta niesamowicie, fantastyczne uczucie. Ogromny wzrost skocznosci czy szybkosci w sprincie.



Jak tylko zalecze urazy to wracam do tego po dluzszej przerwie :)



zdr!
 
@skunx, 178







@dufia, martwy i wiosłowanie na rzeźbę robię 90 kg x 15 razy, starczy już? Na siłę dawno nie robiłem, więc nawet nie wiem ile max zrobię... a właśnie chcę dynamikę zacząć robić teraz.
 
Trojkatny - czytaj, ze zrozumieniem napsiałem, że "jeśli ma się odpowiednią diete"... Więc nie wiem po co rzucasz tekstami, że tłuszcz z brzucha schodzi ostatni, zresztą to też w dużej mierze zależy od genetyki.



Venum - allahy są naprawdę niezłe i to nie tylko na rzeźbe :) jak dla mnie ćwiczenie nr 1 jeśli chodzi o brzuch, no i jeszcze może kółko. Zresztą co napisałeś jak najbardziej się zgodze, odniosłem się tylko do tego co pisali wyżej.



Mort- a jak ze skórą w okolicach brzucha? bo wiadomo, że po takiej redukcji musiało coś zostać...
 
Wtedy jakaś skóra wisiała, teraz przytyłem do 83 i nie wisi. xD Ale cały czas jest robiony trening, żeby zrzucić to co znowu przybyło. :)
 
Mort



Jak trenujesz i robisz przysiady, martwe ciagi to sobie zacznij robic i dynamike. Sam przeciez decydujesz co robisz :D Jak umiesz robic przysiady przednie(poprawnym chwytem) to pojdzie Ci z gorki.
 
Chodzi oto, że nakurwiam super serie przysiady/martwy, wiosło/klatka, barki/brzuch, bic/tric na spalanie, nie mogę tego łączyć z innymi już ćwiczeniami, gdyż jestem totalnie wypompowany... więc jak już zacznę robić dynamikę to chcę mieć ładnie rozpisany trening od podstaw, bo nie lubię wejść jak niektórzy na siłownię i sobie patrzeć i myśleć 'to co teraz zrobię'...
 
Ja robilem 5x5 od Wodyna :D Szukalem ostatino tego treningu, ale gdzies przepadl w internecie.



Byly tam cztery dni w tygodniu. Dwa dni ciezko silowo i dwa dynamicznie. Wiadomo, ze ciezkie przysiady i ciagi wykanczaja, ale dni dynamiczne sa bardzo fajne. Miesnie napinaja sie tylko na ulamki sekund, wiec regeneracja jest szybka i przyjemna.
 
Właśnie w tym moim treningu robię bez przerwy praktycznie przysiady i martwy na początek, potem resztę treningu pływam. xD
 
Martwy, przysiady, podciaganie, wyciskanie stojac, rwanie, podrzut, wybicie z plecow i lecisz stary :D
 
Back
Top