Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Nie wiem ,czy temat aktualny ?



Krzysztof , pytanie dotyczące zamienników posiłku , trzeba zrozumieć , że podstawą a zarazem fudamentem jest dieta czyli sposób odżywiania uwzględniając wiele czynników indywidualnych i dopiero można pod tą wiedzę , dobierać suplementy które są dodatkiem . Czy warto stosować wyżej wymienione produkty ? Zależy kiedy ? i jaki jest powód , że chcesz wprowadzić takie rozwiązanie do twojego systemu żywienia ? gdyż dietę każdy posiada .



Kwestia czy trenujesz same sporty walki? , czy w systemie pracy istnieje dodatkowy trening siłowy mający poprawić warunki fizyczne ? czy pracujesz ? i jak wygląda twój czas wypoczynkowy względem wysiłku przeprowadzonego w ciągu dnia ? czy regularnie startujesz w zawodach ? a być może przygotowujesz się pod zawody ? itd ..



Wtedy odpowiedz będzie o wiele trafniejsza jak i pomoc o wiele bardziej sensowna .



Jednak , puszka pandory ,więc rozwijanie tego tematu skończy się epopeją , więc jeśli powiesz mi coś więcej , postaram się ustosunkować i pomóc jeśli oczywiście tego chcesz .?
 
Panowie potrzebuję pomocy mam czas do niedzieli by zbić ok. 2.5 kg, z tłuszczu nie chce raczej schodzić, wolę się odwodnić przed walką, więc moje pytanko brzmi w jaki sposób to zrobić?
 
Z miejsca mówię, to nie jest żart, ale przede wszystkim: do treningu załóż na siebie worek na śmieci. Mówię poważnie, w najlepszym klubie w Polsce/w jednym z najlepszych tak robią podczas przygotowań, ścinania i nie tylko. Wtedy ponoć woda zlatuje jak pojebana.:-)
 
Dresy+czapka także wystarczą. Przy treningu o wysokiej intensywności 1,5kg w 1,5h śmiało idzie zgubić. Do tego brak kolacji w sobotę wieczorem, wizyta z rana w toalecie i powinno starczyć.
 
@ Piskorz



Sauna Suit i dobry trening i powinno spokojnie zejść



https://www.google.pl/search?q=sauna+suit&biw=1366&bih=624&tbm=isch&imgil=FPkjni9OCcYQ7M%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn3.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcS9aIjPbESbXapyXZK6mcWNqN9rUmp3rVIQ9NSojlZhrBQ4JwtQ%253B1600%253B1600%253BMhSBAGdHnapI-M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fftaclothing.com%25252Fabfitness%25252Fhealth-wellness-resources%25252Fbeating-the-bullshit-will-sauna-suits-help-me-lose-fat-faster&source=iu&usg=__PtmeawnpadDoq3iP6BMK29xLoQw%3D&sa=X&ei=N-YxU4uEOMfwhQeEv4GAAg&ved=0CDkQ9QEwAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=FPkjni9OCcYQ7M%253A%3BMhSBAGdHnapI-M%3Bhttp%253A%252F%252Fftaclothing.com%252Fabfitness%252Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F06%252Fsauna-suit.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fftaclothing.com%252Fabfitness%252Fhealth-wellness-resources%252Fbeating-the-bullshit-will-sauna-suits-help-me-lose-fat-faster%3B1600%3B1600







Ewentualnie tzw. "wanną" 2.5 kg to dwa razy i powinno wystarczyć.







Mr. hyde



Zapytałem bo kolega mnie o to poprosił bo spotkał się z takim produktem ale nikt z jego znajomych nigdy czegoś takiego nie brał
 
Ktoś próbował kiedyś trenować w masce przeciwpyłowej? :-)



Naszło mnie widząc gdzieś reklamę Elevator Training Mask, a pamiętam, że robienie w masce przeciwpyłowej remontu dachu było dosyć męczące również ze względu na braki w tlenie.



#Boltinżynier
 
Bolt



W jakim celu , wciąż pomimo , że wiele osób spotyka coraz więcej info na temat treningu pod sporty walki , widząc nowe metody zazwyczaj na video zawodowców a element jest jakby wyrwany z kontekstu i całego przygotowania danego zawodnika .



Pytanie , czy jesteś wstanie biec w dobrym tęmpie 40 minut bez przerwy i nie na bieżni , tylko w terenie gdzie występuje nierówny teren ( pagórki , schody , doły itd .. ) jeśli nie to masz sporo pracy , jeśli tak to dopiero możemy powiedzieć o dobrej " bazie telenowej " i krokiem by przystąpić do pracy nad bazą beztlenową - sprinty , interwały i również nie na bieżni ( bieżnia ma się nijak do ciężkiej pracy w terenie )
 
Dzięki za odpowiedź.



40 minut jak najbardziej, bardziej chodziło mi o zmniejszenie ilości tlenu przy właśnie takich typowo zajeżdżających elementach jak sprinty czy np. coś co ja znam pod nazwą "ścieżki zdrowia" - nie wiem jak to się "fachowo" nazywa - pompka, przebiec krótki dystans (szerokość sali/boiska), pompka i tak kilkadziesiąt razy powtarzać.
 
Czas więc , zacząć pracować nad bazą tlenową która w walce jest kluczowa , mogę jedynie domyślać się o co ci chodzi , więc proponuje ...



10 minut bieg stałym tęmpem .



5 interwałów w stosunku pracy 15/45



15 sekund to sprint , 45 trucht .



10 bieg wyciszający na koniec .



Jeśli to będzie dla ciebie bardzo łatwe to ci mogę podać kolejne programy .



Jednak pamiętaj , że sprint to ma być 1000% MOCY !!!!



Spotykałeś się z takim programem , lub być może próbowałeś wcześniej ?
 
Interwałami stricte się nigdy nie zajmowałem, na mojej standardowej trasie do biegania staram się zawsze na ostatnie okrążenie (ok. 2400 metrów) wrzucić wysokie tempo i ostatnią prostą (jakieś 600 metrów) przebiegam jak najszybciej.



To co wrzuciłeś będę pewnie korzystając z ładnej pogody i czasu wolnego po maturach testował w czerwcu, dziękuję :)
 
To jest najprostszy program który pokażę twoją formę i wprowadzi cię do budowy bazy beztlenowej . No problem , nie rozumiesz czegoś - pisz . Alfą i Omegą nie jestem , jednak służe pomocą w kwestiach mi znanych .
 
Witajcie. Mój kumpel ma problem z stawem barkowym. Mianowicie, swego czasu podnosił duże cieżary i mocno nadwyrężył staw. Ma od urodzenia tendencję do tego, że ten bark wyskakuje ze stawu, ale teraz objawia się to bólem zwłaszcza przy wyciskaniu sztangi, przy tym też go uszkodził. Dawniej nie odczuwał bólu, nawet jak ten bark wyskakiwał, jednak teraz się to nasila.
Problem objawia się nie tylko na siłowni, ale także na macie (bjj).

Problem dość dobrze znamy z kumplem, a chciałbym zapytać się Was w związku z tym, jak Wy sobie z podobnymi urazami radzicie/radziliście? Czy ktoś z Was zażywał jakąś suplementację celem podbudowania takiego barku? Czy ktoś zażywał taki oto suplement: http://www.doz.pl/apteka/p20066-Olimp_Arthroblock_forte_kapsulki_60_szt. i ewentualnie jakie macie o nim zdanie, oraz czy jesteście w stanie polecić coś odpowiedniejszego?

Wiem, że pytanie dosyć ogólnikowe, oraz, że bez lekarza raczej się nie obejdzie, jednak zdobyć rozeznanie w środowisku wydaje się być na wagę złota.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
ja bym sie raczej sklanial ku wizycie u fizjoterapeuty zeby dobral cwiczenia na wzmocnienie obrebu stawu. Na pewno warto popracowac nad miesniami tzw. stozka rotatora, poprzez cwiczenia z lekkimi hantelkami oraz gumami- technika do obejrzenia na jutubie ale lepiej pod okiem fizjoterapeuty, ktore w uproszczeniu steruja ramieniem w stawie i stabilizuja staw ramienno-barkowy.



acha, sztanga na lawie jest wybitnie kontuzjogennym cwiczeniem, lepsze hantle, tak samo wyciskanie sztanga na barki, w szczegolnosci zza glowy.
 
Dokładnie jak albert napisał z tym , że wizyta u fizjoterapeuty to konieczność , najlepiej u takiego który ma na codzień do czynienia z sportowcami , preperat który podajesz raczej będzie nie odczuwalny minimalne dawki plus glukozamina które wedle firmy Olimp działa na wszystko a żadne niezależne badanie tego nie potwierdziło , suplement OK ale profilaktycznie i w większych dawkach . Odradzam postaw na cissus , wiem że można jeszcze dostać !



Wyciskanie jest jednym z bardziej kontuzjogennych ćwiczeń i trudnych technicznie , ludzie wyciskają barkami , wbrew opinią o wiele bezpieczniejszy jest poprawny przysiad .



Najpierw faktyczna diagnoza problemu !!!
 
Witam! Poratowałby ktoś jakąś dietką na przytycie kilku kilogramów przy codziennych treningach (w niektóre dni 2 razy dziennie)? Moja aktualna waga to 64 kg przy 180 cm. Mam bardzo dobry metabolizm, co dodatkowo utrudnia szansę na utycie.
 
No dobra, ale jakieś konkretne pory i proporcje podczas tych posiłków? Oraz jaka ilość posiłków podczs jednego dnia? Chodzi mi o to czy jeżeli np. śniadanie jem o godzinie 7:00, to mam następny posiłek jeść w jakimś dokładnym odstępie czasu? I czy miałby on być bardziej obfity niż śniadanie?
 
@up https://www.youtube.com/watch?v=pf-Vw-HhzPY







Mniej cardio i będziesz byk. :D
 
Panowie, polecicie jakiegoś dobrego Gainera?



PS. Nie ukrywam, że cena jest ważnym aspektem ale wolę dołożyć kilkanaście złotych więcej niż kupić jakiś syf.
 
Tylko jedzenie.. ja bym nigdy nie kupił gainera.. może bulk ale to musiałbym mieć bardzo mało czasu.



swoją drogą waga już na zawody zrobiona :>
 
@gabel20, postaram się i pomóc i nie zaszkodzić.



Rozumiem, że trenujesz sporty walki? Jeśli robisz 7-8 jednostek treningowych tygodniowo i chcesz przytyć to obawiam się, że będziesz musiał solidnie przebudować swoją dietę. Oczywiście wyrzucamy śmieciowe jedzenie i słodycze oraz słodzone napoje. Woda, kawa umiarkowanie, herbata, soki 100% z owoców(żadne nektary i inne gówno). Dużo warzyw, owoce. Kasza gryczna/jaglana, ryż w zasadzie każdy, makarony przy takim deficycie wagowym tez każde, ziemniaki swobodnie, płatki owsiane, rodzynki/bakalie, pieczywo razowe, żytnie, orkiszowe, względnie mieszane, wafle ryżowe, jeśli lubisz omlety w wersji z mąką to polecam taką jak przy pieczywie, lecz okazjonalnie biała mąka Cie nie zabije. Kurczaki, indyki, kaczki(:-)), chude wędliny, wołowina, wieprzowina w zasadzie też nie zaszkodzi, ryby morskie, okazjonalnie tuńczyk, sery/twarogi, chude, półtłuste też Cie nie zaleją, mleko dowolne, sery typu mozzarella/feta, jajka całe!. Olej lniany/palmowy/kokosowy/ryżowy, siemię lniane, wiórki kokosowe, orzechy włoskie/brazylisjkie/nerkowca/migdałowe.



Jedz 5-6 posiłków dziennie bo w 3 posiłkach tych wszystkich kalorii nie upchniesz. Zapomnij o zasadzie, że węgle ładujesz od rana, a im później tym mniej, ni chuja! Każdy posiłek staraj się wzbogacać w dobre węglodowany, dobrej jakości białka i zdrowe tłuszcze i pamiętaj o warzywach i owocach(tu bez przesady). Po treningu ładuj w siebie ile wlezie, mogą być proste węglowodany czyli owoce, miód, cukru stołowego nie musisz w siebie wpychać;) Przed treningiem na pewno odpusć tłuszcze, bezpośrednio po treningu też. Posiłki co ok.3-4h.



Wg mnie masz 16kg niedowagi, taki najprostszy kalkulator na świecie mówi, że facet powinien ważyć wg wzoru WZROST minus 100, czyli w Twoim wypadku 80kg. Na stronie poTreningu.pl masz sporo kalkulatorów. Możesz nawet wpisać to co jesz, a strona obliczy ilość kcal jaką aktualnie spożywasz, baza produktów jest naprawdę duża więc dasz radę. Możesz tam również obliczyć szacunkową wartość kcal jaką powinieneś przyjmować, trzeba wziąć na nią poprawką ale jeśli wyjdzie, że jesz teraz 2000kcal, a ten kalkulator wyliczy, że aby przytyć musisz jeść 4000kcal to na pewno trzeba je zwiększyć. Oczywiście dobijaj kcal stopniowo, aby przytyć bilans dzienny powinien być na plus, czyli jak spalasz dziennie 2500kcal, to musisz oscylować w granicach 2600-3000kcal bo rozumiem, że waga 64kg to waga którą aktualnie utrzymujesz. Jeśli tak to dobijaj po 100kcal i obserwuj. Waż się zawsze tego samego dnia, rano na czczo po wstaniu z łóżka i porannej toalecie. Notuj wagę i reaguj dietą, jeśli po 2tyg przytyjesz 200gr to dobij kalorie, podobno powinno to wyglądać tak, że 50% stanowią w diecie węglowodany, 30% białko i 20% tłuszcze. Rozumiem, że wolisz dobić mięsa, a nie tłuszczu więc nie schodź poniżej 1,7g białka na 1kg masy ciała, więc aktualnie potrzebujesz ok.110g białka rozbite na 5-6 posiłków. Wg mnie to trudność na poziomie pierdnięcia w kij. Po 20g białka na posiłek to 3 jajka, 100g kurczaka/ryby, 100g chudego sera czy 1 serek wiejski, dopasuj do tego procentowo ilość węgli oraz tłuszczy i będzie szło.



P.S. Jeśli Cię stać to pomyśl o dobrym carbo przed/w trakcie/po treningu np Vitargo.
 
Planuję kupić pierwszego gainera. Na razie myślę, że wystarczy 2kg, żeby zobaczyć jak mi będzie to wchodzić. Jakie polecacie?
 
Ja polecam kupic dobre białko (proteine) , weglowodany i zrobić sobie samemu "gainera" w proporcjach jakie potrzebujesz .



W wiekszości gainerach jest od groma cukru i nie potrzebnych składników wiec po co za to płacić .



W jakim celu chcesz używać tego gainera i czy jesteś osobą która łatwo łapie zbędne kg ?
 
Chcę przybrać kilka kilo, około 5-6 (nie chodzi mi o formę na wakację). Chcę nabrać siły co wiążę się z masą mięśniową. Kilogramy przybieram bardzo wolno, szybki metabolizm. Z samej diety naprawdę ciężko idzie.
 
Czyli dieta jest kiepska. Odżywki nie stymulują dodatkowego wzrostu, tylko dodają brakujące kalorie/makroskładniki do bilansu.
 
Ja to widze w ten sposób jak nie zależy Ci na jakości zdobywanej masy to ładuj "gainery" typu mutant mass . Ale ja bym wolał już zjeść fastfooda bo smaczniej .



Moge polecić dobre "gainery/bulki" pod warunkiem że jest dieta i gainer jest użyty jako podbicie kalori ale i tak uważam że to LIPA . Poniewarz kalorie bardzo łatwo podbić np. tłuszczem czy ww . Kase na gainera bym przeznaczył na jedzenie .



Poprostu nie ma sensu robić na siłe masy bo to bedzie masa tłuszczowa co bardziej bedzie przeszkadzac niz cos da .



Moge coś doradzić i możesz się z tym zgodzić albo nie tylko pierw musiał byś rozpisać mniej więcej swój jadłospis wiek wagę i wysiłek fizyczny jaki prowadzisz .
 
Back
Top