Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety

ok. bardzo chętnie.
E: zapytaj o to jak trzyma bateria.
Więc tak.
Bateria przy włączonym wifi, synchronizacji trzyma 2 dni.
System działa szybko i płynnie. Nie potrafił wskazać żadnych większych wad.
 
Chyba rezygnuj
studiów i tak czeka nas era robotów więc marnuje czas :lol:

W sumie temat już był kiedyś rozkminiany w dziale polityka, niektorzy twierdza ze może to wyjść na dobre bo ludzie beda mieli czas na inne rzeczy niż praca itd., niektorzy proponują wyplacac basic income jako remedium:




A niektórzy w ogóle twierdzą że osiągnięmy tzw singularity, tzn będzie wykładniczy wzrost sztucznej inteligencji ktora nas zostawi daleko z tyłu, i albo rozwiąże wszystkie nasze problemy (tj. niesmiertelnosc, naprawiane organimow przez nanoroboty, uploadowanie mozgow itp. klimaty), albo nas przez przypadek lub celowo wykonczy - polecam art
http://waitbutwhy.com/2015/01/artificial-intelligence-revolution-1.html
 
Chyba już mieliśmy ta dyskusje :) w kazdym razie -pomysly sa zeby opodatkowac wlasnosc albo prace robotów. No i ze niby nie jest to az tak kosztowne bo zastapi to caly inny socjal - zasilki, renty, emerytury, ktory juz pochlania pelno kasy. Wiec ma być prościej, i oszczędzi się na biurokracji.
Niektórzy co prawda mowia że to spowoduje tylko inflację i wzrost cen, na co obrońcy b.i. mówią że trzeba go waloryzowac ponad inflację.
Co do realnosci pomyslu - nie wiem, nie znam się, nie jestem ekonomista takze to nie jest pomysł który mowie ze sie sprawdzi w 100% (bo też wszystkie korpo beda uciekac przed opodatkowaniem). Ale jak tak dalej pojdzie to coś trzeba bedzie wymyślic bo wybuchną zamieszki, przeciez już w naszym pokoleniu sa ciagle kryzysy, bezrobocie, protesty, migracje, widać że stary system szwankuje.
 
Kto za to zapłaci?
Ty!

Ciekawe kiedy zostanie opodatkowany socjal. Przecież nawet 500 zł na dziecko to niezły pieniądz, jakby policzyć od tej kwoty dajmy na to 15% podatku. Tak samo od emerytur. Może powiększymy każdemu emeryturę o 20% i dorzucimy podatek 15% (ludzie i tak się nie kapną). No i jeszcze dajmy każdemu minimalną płacę do ręki i od tego dmuchnijmy 20% podatku. Żyć nie umierać, socjalny raj.
Co o tym sądzicie?
 
Ok ja wiem że to socjal, ale nie oszukujmy sie, już mamy gospodarki sterowane - dotacje na innowacje, na rolnictwo, na ekologię, na górnictwo, na zatrudnienie mlodych, na zatrudnienie starych, na szkolenia, na emerytury, renty, kindergeldy, zatrudnianie w instytucjach budżetu - jak to podliczyć to się okaze że realna gospodarka to pewnie 30% PKB jak nie mniej. Tylko jak trzeba zabrac bankom albo korporacjom to nagle wszyscy sa super wolnorynkowi i ze to wbrew świętym regulom, ale jak sie opodatkowuje pracownika na poziomie 40% to jest wszystko ok.
Ale generalnie ja nie mowie że to zadziała, tylko widzę sytuację tak - wszyscy czują że stary system nie działa, wkurw mlodego pokolenia narasta, więc trzeba coś zmienić. Dochodzą do głosu partie "radykalne" - i tu sa dwa przeciwstawne wyjscia, zalezne od diagnozy sytuacji - albo uwazasz ze to wina socjalizmu i jakby wprowadzic prawdziwy wolny rynek to bedzie super, albo uwazasz ze kapitalizm prowadzi do takich wypaczen i trzeba to kontrowac. Czyli w sumie mamy jak przy kryzysie w latach 30, keynes vs hayek. Ją sam nie wiem co o tym myśleć, bo nie mam takiego łba żeby robic symulacje na skalę globalną, zresztą szczerze mowiac chyba nikt nie ma i wszyscy u wladzy tylko sciemniaja i działaja na czuja.
 
Chłopaki, szukam jakichś ciekawych rzeczy nt. Sztucznych sieci neuronowych. Ma ktoś coś godnego polecenia ?
 
Chłopaki, szukam jakichś ciekawych rzeczy nt. Sztucznych sieci neuronowych. Ma ktoś coś godnego polecenia ?
Teraz zauważyłem. Jeśli dalej potrzebne, to czego dokładniej potrzebujesz? Tak się składa, że profesorowie z mojej uczelni działali w Polskim Towarzystwie Sieci Neuronowych, więc w razie potrzeby podam ci jakiś link, czy książkę. Zaznaczam, że nie zagłębiałem się w temat, a tylko miałem taki przedmiot i kojarzę jak wspominali o tym. Co roku są też organizowane przez nich konferencje, ale to już dla full pro, bo i cena też pro:lol:
 
Teraz zauważyłem. Jeśli dalej potrzebne, to czego dokładniej potrzebujesz? Tak się składa, że profesorowie z mojej uczelni działali w Polskim Towarzystwie Sieci Neuronowych, więc w razie potrzeby podam ci jakiś link, czy książkę. Zaznaczam, że nie zagłębiałem się w temat, a tylko miałem taki przedmiot i kojarzę jak wspominali o tym. Co roku są też organizowane przez nich konferencje, ale to już dla full pro, bo i cena też pro:lol:
Powiedzmy, że podstawy znam. Coś "średnio-zaawansowanego" tak bym to określił. Dużo materiałów, zwłaszcza po polsku nie ma, więc za wszystko będę wdzięczny :)
 
Trwa konferencja(wczoraj też była) Microsoftu: "Build 2016". Głównie prezentują tam kilka ciekawostek:
- bash na Windows(tak, współpraca z Linuxem) dzięki Ubuntu,
- uniwersalne aplikacje(i gry) międzyplatformowe,
- konwerter aplikacji z iOS, Androida, czyli projekt Xamarin w dużym skrócie jako dodatek za darmo dla posiadaczy Visual Studio,
- Windows Mobile im się nie udał(teraz się kapnęli!) i ogólnie telefony z Windowsem są bee(wiem, bo mam jednego),
- duża aktualizacja idzie do W10

Poza konkursem to:
- brak Cortany w Polsce przez najbliższy(długi) czas,
- M$ pokazuje na tej konferencji i projektuje apki głównie korzystając z MacOS(sic!),
- zaprosili gościa od BMW, bo wdrożyli Azura(chumrę) i z niej korzystają, a gość zaprosił do pobierania apki BMW, która łączy jakieś funkcje z najnowszą generacją aut na iOSa:lol: Czaicie? To tak jakby zaprosić na konferencje o XOne gościa, który powie, że jego gierka(dajmy na to Uncharted) to ekskluzyw dla PS4:facepalm:
 
Biorąc pod uwagę hologramy nieżyjących ludzi i wstawianie ich na scenę np. podczas koncertów to takie przenoszenie ludzi w wirtualnej rzeczywistości wydaje się całkowicie realne. Jednak odrzucam możliwość teleportowania się ludzi realnie, czyli ciałem. Bardziej możliwe wydaje się takie coś jak w Avatarze, czyli drugie ciało sterowane mózgiem tego pierwszego ciała. Skoro nie ma szans na odbudowanie układu kręgów, który umożliwia poruszanie się ludziom niepełnosprawnym to dlaczego nie dać im wstać z wózka za pomocą wydrukowanej kopii ciała? Ktoś musi coś zrobić z ludźmi, którzy nie mają szans na normalne życie, bądź je utracili. A drukowanie tkanek i organów jest możliwe. Jeśli ktoś by zapytał o limit takiego życia, bądź kiedy pozwolić umrzeć np. sztucznie podtrzymywanemu mózgowi to niestety nie wiem jak taką kwestię rozwiązać.
 
Back
Top