Tanio skóry nie sprzedam

04ab8f2eac42.png
 
@up



Skasujcie ten rasistowski post, jak można używać tego obraźliwego słowa na M?! Nawet gdy ktoś nie ma nic wspólnego z ameryką, to jak można nazywać ich inaczej niż afroamerykanami? Lub ładniejszoodcienioskórzy jak coś. Inne formy nawet nie powinny mieć miejsca w życiu publicznym.
 
Można, ale nie w obraźliwym kontekście "podstawka z murzyna". Powiedz to gościowi w twarz, internetowy cwaniaku. Komentarz o podstawce z murzyna uznałem za bardziej rasistowski niż zabawny dlatego skasowałem. Nie pierwszy raz widzę tu na cohones albo na czacie rasistowskie wrzutki i zaczyna mnie to powoli drażnić.



Andrzej następnym razem poleci ban na kilka dni. Tym razem będę wyrozumiały.
 
Niech sobie będą kim chcą, co mnie to obchodzi kim byli. Tak długo jak nie piszą rasistowskich wrzutek na forum które współmoderuję jest ok.
 
Ja pierdole Grzechu serio ? Co to ma do posta Arłowskiego ? Nie będę tolerował takich wrzutek i tyle.



Szady - z murzynem a z murzyna to jednak spora różnica.
 
Ja pierdole Grzechu serio ? Co to ma do posta Arłowskiego ?




Nie mam pojęcia, nie widziałem posta Arlovskiego, odnoszę się do "M" w poście Hubiego.








Nie będę tolerował takich wrzutek i tyle.


Ale ja tu Andrzeja nie bronię, bo nie wiem co napisał :)
 
bez przesady,murzyn to murzyn i już.nie widzę w tym nic obraźliwego. mnie też niech nazywają po swojemu i nie traktuje tego obraźliwie. zabrzmiało to wszystko troche tak jakby powiedzieć "jestem dumny z bycia hetero" godziło w środowiska gejowskie.



choć używanie słowa "murzyn" w kontekscię "podstawka z murzyna" to już jest obraźliwe,choć osobiście, mimo,że nie piszę nic takiego publicznie, grając z kumplami w fife, ostro ciśniemy po murzynach, tak między sobą, dla żartów i bez jakichkolwiek uprzedeń. Wszystko wina balotelliego który wciska nam za dużo bramek :D
 
Logan



Spoko. Wpisałem w google "podstawka z murzyna", bo nie znałem wcześniej tego pojęcia i to mi wyskoczyło. :-)
 
Czy bede mogl na czacie uzywac emotki - "
monkey.png
" czy jest ona zbyt rasistowska ? Jest to dla mnie bardzo wazne bo bardzo sie do niej przywiazalem i czesto ja uzywalem.
 
przede wszystkim napierdalacie tutaj slowami na czarnoskorych, a ogolnie pisze sie to z wielkiej litery - Murzyn. dobrze to wyglada, haha.
 
hmm



Ogólnie wg. mnie to Murzyn powinno być obraźliwe, a nie np słowo czarny cyz czarnuch.



Jak na mnie by jakiś afroamerykaniec powiedział "białas" to nie czułbym się obrażony, więc czemu jak ja na niego powiem "czarnuch" to czują się wielce obrarzeni i że niby ja jestem rasistą?







Taka tam moja dygresja.
 
Teraz pytanie Logan, jakby tam był biały i Andrzej by napisał podstawka z bialasa to tez by był ten sam skutek? I się nie spinaj tym razem ;)
 
Panowie, kłótnię jałową prowadzić raczycie. Określenie murzyn nie jest obraźliwe, tak samo jak określenie inwalida. Dlaczego nie jest obraźliwe. Mianowicie osoby, których się tak nazywa, na te stwierdzenia się nie obrażają, jedynie społeczność, która jest obserwatorem ma problem z tym nazewnictwem.



Inna rzecz się tyczy, jeśli chodzi o używanie określenia "coś z murzyna" w sensie niewątpliwie obraźliwym. Wtedy jasnym jest wulgarny ton wypowiedzi i oczywistym wydaje się oburzenie Logana. Nie mam pojęcia czym jest podstawka z murzyna, jeśli jednak jest to sformułowanie nader obraźliwe, świadczące o gorszym wartościowaniu tej grupy ludzi, to słusznie Logan wpis usunął.



Kwestia dumy z własnego koloru skóry musi rodzić sprzeciw, tak samo jak kwestia dumy z własnego domu, czy samochodu (o zgrozo, ile osób wtedy znajduje argumenty tej dumie przeczące). Jednak duma to nie jest nic złego. Problem jest tylko w tym, żeby mieć właściwy argument, a najwidoczniej cywilizacja jeszcze nie doszła do etapu, w którym kolor skóry nie wartościuje intelektu.
 
Back
Top