Tanio skóry nie sprzedam

@Tomasz Chmura



"TheChosen1, a czego oczekujesz od treningów?"



Nie jestem ochroniarzem, nie zamierzam też zostać zawodnikiem sportów walki z racji na wiek, ale miałem nieciekawe przygody wieczorową porą (na tle rabunkowym, choć uniknięcie wpierdolu nie było opcją), których nie chce powtarzać i chce wiedzieć jak sie bronić, choć także nie chce zrobić z premedytacją czegoś co postawiłoby mnie przed sądem (typu uderzenia w krtań/wyrywanie czy gryzienie uszu/wydłubywanie oczu).



Trenowałem judo, "pszczyński combat" (błedy młodości, choć szybko skorygowane) i niedawno boks, który niechętnie porzuciłem ze względu na przeprowadzkę. Ten ostatni przemawiał do mnie racjonalnością tego czego nauczano, bo za wszystkim stała logika i teraz także szukam czegoś za czym stoi zero pseudofilozoficznej papki usprawiedliwiającej marne techniki - czegoś co pozwoli mi odnaleźć się na podstawowym poziomie w każdej płaszczyźnie i zawierać będzie aspekty typowe dla samoobrony (bierze pod uwagę uzycie odziezy oraz specyficzne sytuacje na które można się natknać). Dobrym połączeniem byłoby chyba tradycyjne JJ (można powiedzieć, że MMA w Kimonach https://www.youtube.com/watch?v=Z9CnW2JYChs, jednak wadą może byc japońska terminologia czy też rytuały które niepotrzebnie zajmujące czas) plus KM, ale nie mam tyle czasu w tyg, więc muszę ograniczyć się do jednej rzeczy, która działa.
 
Napiszę jeszcze raz. Przejdź się po lokalnych klubach tu nie ma o czym pisać i mówić za bardzo. Moim zdaniem najważniejszy jest dobry trener, a potem konkretna sztuka.
Od siebie polecić moge tylko tajski, ale ja trafiłem na bardzo dobrego trenera. Uczysz się świetnej, skutecznej stójki i do tego elementy grapplerskie.
 
Nie zgadzam się, że wszystko będzie dobre zaleznie od trenera, bo w tsunami i Aikido trenerzy mogą być boscy, a jak udowodniło MMA sztuka sztuce nie równa. Po gymach się przejdę, ale skoro mówisz o KB/MT to czy Filia Mejiro Gym w Polsce będzie dobra opcją? Coś o niej wiesz, czy w ogóle sobie odpuścić? Jak widac koleś na YT sobie sam komenty pisze (nie przewidział opcji wpisania nazwiska, która weszła niedawno co spaliło "pochwały"):



 
@TheChosen



Jako, że mam background w tradycyjnym JJ to napiszę, że z jednej strony masz całkiem niezłe techniki z samoobrony (no, ale mój trener akurat był zapaleńcem i poza tym krav magi trenował z samych "combatów") i grappling (wnioskuję po tym, że chłopaki z jakimiś sukcesami startowali w BJJ, plus sporo judoków w sekcji, co może wykrzywiać nieco obraz), a z drugiej jak zmieniłem sport na KB to odkryłem niestety, że moja stójka jest poza wykorzystywaniem długich łap (a i to było dalekie od dobrego poziomu) mało co warta. Tak z perspektywy czasu żałuję, że wcześniej KB nie zacząłem trenować.



To Mejiro jakoś niezbyt mi się widzi bazując na tym co widziałem na ich filmikach, jak szukałem sekcji MT w Katowicach.
 
Zawsze najlepsza jest sekcja która ma najwięcej sukcesów sportowych. Zadne filmiki, reklamy i inne pierdoły-tabela wyników z ostatnich zawodów (nie muszą być od razu MP) i trudno się pomylić. Albo sprawdź kogo trener wychował-bo może akurat prowadzi drugą sekcje czy filię. W Krakowie sporo dobrych zawodników/trenerów prowadzi treningi po klubach fitness-sekcje nie zawodnicze ale pod kątem nauki bardzo fajne.
 
pas plmma



5041.jpg
 
A ktos wie czy to bedzie pas turniejowy, jednorazowy jakis ? w innym przypadku co robi na pasie miejscowosc i data ?
 
Dzięki Renato za to co wkleiłeś, bo miałem o to pytać akurat :)



TheChosen - mnie wpadło w oko http://www.06kleofas.pl/ (pozytywne opinie wyczytałem), ale jako, że do Katowic przybywam dopiero za rok, to nie mam możliwości wypowiedzieć się z perpektywy trenującego.
 
http://mmania.pl/aktualnosci/plmma-20-w-orange-sport-jozef-warchol-chce-by-moja-legenda-odzyla-5038 dobry komentarz pierwszy :D
 
Siemka, stwierdziłem że trochę się namęcze i napisze coś o tradycyjnym JJ.



Siedziałem w JJ 2 lata, można smiało stwierdzić że to mma w kimonach, ale też wszystko zależy od trenera. Jedni robią treningi pod samoobronę inni pod walkę sportową. Ja na szczęście, trafiłem do klubu gdzie można było sporo posparować, były treningi z tarczami, worki, kulanki w parterze, sparingi pod judo i ogólne, na dodatek raz w tyg zajęcia bez gi (wiadomo trend na mma, kiedy napisaliśmy na plakacie mma nagle zaczęło się zjawiać więcej ludzi). Jedyne zastrzeżenie miałem do stójki, dlatego że polski związek ju-jitsu bawi się w jakieś dziwne zabawy i zamiast dać na zawody formułe full-contact daje semi-contact gdzie zabronione są proste ciosy i sporo innych stójkowych ograniczeń. Jedyne zawody full-contact w tradycyjnym jj o których mi wiadomo to zawody w Kobyłce. Podsumówując jest to dobra sztuka walki, ale już nierozwijająca się, mieszkając w katowicach brał bym w ciemno silesian cage club trenuje tam kornik.
 
edyne zastrzeżenie miałem do stójki, dlatego że polski związek ju-jitsu bawi się w jakieś dziwne zabawy i zamiast dać na zawody formułe full-contact daje semi-contact gdzie zabronione są proste ciosy i sporo innych stójkowych ograniczeń.


No właśnie. Uderzacze nie mają tam niestety pola do popisu.
 
Ej nie wolno naśmiewać się z chorych, zobaczcie jak im palce u rąk powykręcało, aż zachodzą jeden na drugi albo uciekają na rózne strony... A social w Polsce mały...
 
Back
Top