Tanio skóry nie sprzedam


Jak widać - misie w Polsce to bardzo niebezpieczny gatunek.

Krupówki... Najbardziej zjebane miejsce w Polsce w jakim miałem okazję przebywać. Byłem kiedyś że znajomymi i chłopy chciały zadzwonić na policję, że wino grzane w termosie mamy i normalnie się sadziły do Nas te menele co sprzedają wino grzane. Nie mogłem uwierzyć, że taka sytuacja ma miejsce. ja kiedyś myślałem, że to taki stereotyp, ale na Krupówkach na prawdę dużo takich akcji się dzieje. Jest jeszcze koleś co kasuje za zdjęcie z koniem. Podchodzi do ludzi z dziećmi, narusza przestrzeń osobistą, wpierdala te lejce na siłę dzieciakowi, i potem rodzicom każe płacić za fotę. Nawet bliki już ogarniają. Coś pięknego. Krupówki, to jest stan umysłu. Tracą na tym inne miejsca w górach, bo renoma idzie na wszystkich.

:antonio:
 
Last edited:
Krupówki... Najbardziej zjebane miejsce w Polsce w jakim miałem okazję przebywać. Byłem kiedyś że znajomymi i chłopy chciały zadzwonić na policję, że wino grzane w termosie mamy i normalnie się sądziły do Nas te menele co sprzedają wino grzane... ja kiedyś myślałem, że to taki stereotyp, ale na Krupówkach na prawdę dużo takich akcji się dzieje. Jest jeszcze koleś co kasuje za zdjęcie z koniem.
:antonio:
Ogółem górale to zjeby. Przynajmniej ci z Zakopanego, bo jakoś w Beskidzie Żywieckim i Pieninach są normalni. Czekam teraz na film "Biała Odwaga" i ich płacze bo gość zrobił film o wspaniałej wierności ojczyźnie górali w trakcie wojny.
 
Krupówki... Najbardziej zjebane miejsce w Polsce w jakim miałem okazję przebywać. Byłem kiedyś że znajomymi i chłopy chciały zadzwonić na policję, że wino grzane w termosie mamy i normalnie się sadziły do Nas te menele co sprzedają wino grzane. Nie mogłem uwierzyć, że taka sytuacja ma miejsce. ja kiedyś myślałem, że to taki stereotyp, ale na Krupówkach na prawdę dużo takich akcji się dzieje. Jest jeszcze koleś co kasuje za zdjęcie z koniem.
:antonio:
Ja trafiłem na bardzo uczciwego menela. Widać było ze zmęczony życiem ale gdy zamieniłem dwa słowa to wydał się kulturalny. Siedzial sobie na ławeczce trzymał karton z napisem
,, Zbieram na jabola, dziękuję"
 
1709375609472.png
 

Jak widać - misie w Polsce to bardzo niebezpieczny gatunek.

Straszna patola z nich. Najczęściej właśnie w tych przebraniach latają wąsate janusze albo menele. I wspomniane wcześniej nagabywanie dzieci tylko po to aby naciągnąć na hajs za zdjęcie... Jaka czas temu jeden tak moją córkę zaczął nagabywać na płatnego przytulasa i dopiero jak mu w dosadnych słowach wyjaśniłem że ma odejść to odpuścił :siara:
 

Jak widać - misie w Polsce to bardzo niebezpieczny gatunek.

Nosi narty i kijki na Krupówkach? Przecież to daleko od jakiegokolwiek stoku, szczególnie żeby w ręce je nosić.
Szczerze mówiąc jestem w Zakopanem kilka razy w roku i jedyne chamstwo i buractwo jakie widziałem to w wykonaniu turystów. Aczkolwiek ja rzadko na Krupówkach bywam.
Ogółem górale to zjeby. Przynajmniej ci z Zakopanego, bo jakoś w Beskidzie Żywieckim i Pieninach są normalni. Czekam teraz na film "Biała Odwaga" i ich płacze bo gość zrobił film o wspaniałej wierności ojczyźnie górali w trakcie wojny.
Historia nie jest czarno-biała, chociażby przykład kurierów tatrzańskich.
 
Nosi narty i kijki na Krupówkach? Przecież to daleko od jakiegokolwiek stoku, szczególnie żeby w ręce je nosić.
Szczerze mówiąc jestem w Zakopanem kilka razy w roku i jedyne chamstwo i buractwo jakie widziałem to w wykonaniu turystów. Aczkolwiek ja rzadko na Krupówkach bywam.

Historia nie jest czarno-biała, chociażby przykład kurierów tatrzańskich.

Jasne, na Podhalu działał ZWZ-AK, takie postacie jak porucznika AK, kurier, olimpijczyk, przeszły do historii.

Ale fakt faktem, inicjatywa Goralenvolku ponoć była oddolna, Niemcy jej tylko przyklasnęli.

Kenkarty goralenvolku przyjęło jakieś 18-20% ludności Podhala.
 
Historia nie jest czarno-biała, chociażby przykład kurierów tatrzańskich.
Ależ prawda. Tylko widzisz... Bohaterstwo kurierów (a naprawdę mieli jaja ze stali, przy odpowiedzialności, warunkach w jakich podróżowali, śmierci na każdym kroku - najbardziej podziwiam gościa który przeszmuglował z Budapesztu do Warszawy marszałka Rydza-Śmigłego), działalność tamtejszych AK-owców bledną przy tym, że co piąty członek społeczności góralskiej podpisywał kenkarty. Zarazem jednakże sama postać Wacława Krzeptowskiego jest niejednoznaczna, akurat wczoraj czytałem wywiad z Marcinem Koszałką reżyserem tego filmu który porównał go do Janusza Radziwiłła, czyli uznał, że był to człowiek który podobnie jak hetman Radziwiłł chciał dobra dla swojego ludu (no Radziwiłłów ciężko za Polaków uznać) ponad dobro ojczyzny. Ja jednak się cieszę bo przy okazji tego filmu jak o nim usłyszałem zacząłem czytać o Goralenvolk i jak nie lubiłem górali wcześniej, tak teraz moja niechęć wzrosła. Ale trzeba o tym mówić i nie można zakłamywać historii własnego kraju bo górale się obrażą - więc liczę, że na ten film pójdzie odpowiednio dużo ludzi i w końcu ktoś wprowadzi naukę o tym do szkół, by już dzieciaki wiedziały kim są górale, że im ufać nie można.
 
Dudkivibe. Gurol ci mówi co możesz kręcić w jego przestrzeni biznesowej. Zapłać mu bo on tam stoi. Ten gatunek jest bardziej roszczeniowy niż cygan
To jeszcze nic. W Smolniku na wypale drzewa gościu zażyczył sobie 20 zł za zrobienie zdjęcia ( i to tylko kadzi ). A że trafi na chłopa z tych stron to dostał zjebkę.
A po pytaniu o paragon to nagle się ulotnił.
 
Moja stara nigdy nie chciała się zgodzić. To było modne 35-40 lat temu
Ja tak śmigałem i choć miałem później poczucie że to obciach, to jak fryzjerka mi to obcięła to wkurwiłem się i nie poszedłem do niej przez chyba 10 lat :beczka:

Odwiedziłem ją tylko raz po tamtej akcji, bo miałem jakąś awaryjną sytuację i suka pamiętała :jarolaugh:
 
To działa w obie strony.
Oczywiście, ale akurat tego pobłażania dla tych górskich folksdojczów nigdy nie zrozumiem - ja od dawna modlę się o rząd który nie będzie bał się ich protestów tylko wreszcie zrobi porządną dwu/trzypasmową Zakopiankę, zmusi ich do używania kas fiskalnych i zrobi parę innych rzeczy dzięki którym górale przestaną myśleć, że są nadnarodem
 
Back
Top