Sugestie dotyczące forum

Przemek

PRIDE FC
Heavyweight
Już jakiś czas temu defthomas pisał że nadejdą zmiany na forum.Jak widze nic się do tej pory nie zmieniło wiec chyba nie jest za późno by napisać tutaj swoje prośby,zażalenia.Oto moje :-) :



1.Strasznie irytuje mnie wyszukiwarka na forum.Praktycznie co chce sobie coś odkopać,znależć to tego nie znajduje.Dało by się jakoś usprawić?



2.Prywatne wiadomości do użytkowników+ opcja ignorowania w nich bo nie chce np. zeby taki egzi jakies bzdury mi pisał.także taka opcja nadała by się ogólnie do forum.



3.Można by wprowadzić takie ''+/-'' do każdej wypowiedzi coś jak na wykopie.W ten sopsób pozbyliśmy się irytujących dla mnie przynajmniej postów typu '':-)'',''Venom :-)'' czy '':-)'', '':-)'' itp itd.



4.Może tylko ja mam z tym problem aleczasami jak chce coś przeklejic ,nawet tekst to później zamiast tego moj post wygląda jak chieroglify.



narazie tyle,jak coś sobie przypomne to wpisze.Co na to admini? dało by się ktoreś pkt ogarnąc?
 
Dopisałbym jescze jakieś wytyczne co do posiadanej sygnaturki. Jakieś wymiary maksimum. Bo niektóra wiara to w popise ma całe plakaty :D
 
Zgadzam sie z powyzszymi. Ja bym dodal tez limit co do wielkosci redagowanej wiadomosci - jak ktos wstawia w wiadomowsci 15 obrazkow to az sie nie chce w temat w chodzic.
 
Otóż to. Limit sygnatury, max ilość obrazków na post. Stałe przyklejone działy i jak wyżej wpomniana lepsza wyszukiwarka. Do tego priv. Chyba jednak wymagana będzie zmiana silnika forum, gdyż zmian zbyt wiele na ten wordpressowy.
 
Wszystkime punkty popieram z tym, że z tymi +/- zawsze istnieje ryzyko że ktoś z nudów będzie minusował i wartościowe posty będą pochowane.



Kaczka pewnie zaraz jeszcze doda że przydały by się "sogi" licząc że będzie miał ich dużo :)
 
@zawsze istnieje ryzyko że ktoś z nudów będzie minusował i wartościowe posty będą pochowane.



na niektórych forach spotykam sie z takim czymś iż -/+ na dany post jest zapisany w statystyce oceniającego, więc łatwo delikfenta osądzić.
 
Właśnie tak jak Yagiel mówi. Każda ocena posta będzie w historii użytkownika. Więc jeżeli padnie cień podejrzenia, że ktoś tu się by bawił i minusował wszystko jak leci, to łatwo się go znajdzie.



Druga opcja, to pokazanie koło oceny danego posta, ostatniej osoby która oceniała i czy dała plusa, czy minusa.
 
Co do + i - -> na innym forum spotkałem się z limitem: 1 "-" i 3 "+". Po 24 godzinach się odnawiają :) Więc raczej małe prawdopodobieństwo, by akurat na tym forum trafiło sie stado debili minusucjąchych dla zabawy.
 
miachalp24-dlatego mowie ze tak jak na wykopie-zminusowaną wypowiedz możesz zobaczyć poprzez nacisniecie ikonki obok plusów i minusów-on nie znikają.Ale prawda jest taka że tutaj najwyżej jest prau takich głupków czyli tylko pare minusów.Reszta może docenić post i go wybroni ;).



Dzięki Noonan za przypomnienie-na stałe przyklejone niekote działy i tematy.(Jak np,. mój o zakładach ;) )



Limit sygnatury jak najbardziej za...ale też żeby nie był za ostry.
 
Mi brakuje czegoś takiego. Jest np: Kto wygrac Lesnar czy ReemOverLesnar? I przy dawaniu komentarza zaznaczasz swojego faworyta (tylko raz dla usera).



I potem jest wykresik słupkowy. I wiemy jakie są tendencje na forum.:-)
 
W sumie to się zastanawiałem czy jest taka możliwosć żeby oceniający nie pozostawali anonimawi i gdzieś to było zapisane. Informatykiem nie jestem ale wprowadzenie tego wymagłoby pewnie gruntownej przebudowy forum.
 
Ankiety też można by dodać.



Michalp możesz mieć racje-dlatego czekam aż ktoś z tej braży się wypowie lub ktoś z mmarocks.
 
system plusów i minusów może zaowocować zmianą cohones w demotywatory. Nie chciałbym, żeby wartościowa, ale kontrowersyjna wypowiedź została zminusowana przez grono frustratów. Jeśli już system oceny komentarzy jest konieczny, niech będzie dodatkiem do konkretnej wagi. np od 500postów.
 
1 i 2 punkt - pełna zgoda



3 punkt - Ew. dałbym same "plusy" (czy coś w tym stylu), a zamiast minusów, zwykłe ignorowanie usera, tj. nie wyświetlanie jego następnych postów
 
Co do wyszukiwarki to jestem jak najbardziej 'za', gdyż wpisana fraza jest poszukiwana wsród tekstu zastosowanego przez userow a już nie w tematach.


Bardzo fajnie by tez było gdyby usunięta lub usprawniona została 'maszyna antyspamowa' bo ogranicza ona możliwość wrzucenia niektórych treści na stronę.


Zgadzam się tez z rozwiązaniem przedstawionym przez Cactusa:


''Ew. dałbym same "plusy" (czy coś w tym stylu), a zamiast minusów, zwykłe ignorowanie usera, tj. nie wyświetlanie jego następnych postów''
 
Pervert :-)<- nie drażni Cię to?:) a tak to tylko byś mały plusik dostał i już takich ''wiele wnoszących'' do tematu postów byś nie oglądał.Na dużych portalach to jakoś wyszło więc nie rozumiem dlaczego tutaj nie przyjmnie się i z powodzeniem bedzie dobrze funkcjonowało.







A co do tych 500 postów wzywż to raczej by tylko pogorszyło sprawe.Bo widze tutaj wiele normalnych osób z postami poniżej 500-śmiem twierdzić że niektorzy z nich mają wiecej mądrego to powiedzenia niż nietorych userów na forum co moją nawet i 1000+ postów
 
To co pisze Pevert tez by było dobre tylko może nie od 500 bo ile jest tych osób które mają powyżej 500postów :)
 
Trzeba by założyć nowe forum na silniku IP.Board. Są wszystkie wspomniane przez Was możliwości oraz wiele więcej. Problem w tym, że raczej nie będzie możliwości wyeksportowania zawartości tego forum na nowy silnik czyli konieczność postawienia i skonfigurowania forum od zera które będzie puste.
 
Pervert w sumie takie zachowanie mogą tępić administratorzy i dawać ostrzeżenia ,np 3 ostrzenienia i ban
 
Edycja posta zeby była widoczna, bo często ktoś napisze jakieś bzdury, po pół godziny idzie po rozum do głowy, wraca do kompa i koryguje swoje głupoty udając, że on w zadnym wypadku nic takiego nie pisał wcześniej.







Poza tym jeśli już mają być kolory i wagi(niepotrzebne) pod każdym userem, to niech będą przyznawane od stażu na forum, a nie od napierdalanych postów, bo czesto mam wrażenie, że ludzie nabijają sobie licznik nic nie wnoszącymi komentarzami w celu jak najszybszej zmiany koloru i wagi, jakby to dawało jakiś poklask i szacunek na forum
 
Jak widzę, że ostatnią odpowiedź w temacie, nawet potencjalnie niezbyt mnie interesującym, dodał cecniony przez mnie użytkownik, to wchodzę i czytam, może akurat czegoś ciekawego się dowiem. Niestety, od około roku pewien użytkownik seriami udziela się we wsztkich możliwych tematach i jedyne co można zobaczyć to jego nick x 20 w "ostatni komentujący". Jeszcze jakby to były wartościowe wpisy...
 
applause.gif
'' czy ''
facepalm.gif
'', ''
crazy.gif
'' itp itd.




Komentowanie postów jakimiś + i - tego to jest jakaś pomyłka wali onetem :-)







2.Prywatne wiadomości do użytkowników+ opcja ignorowania w nich bo nie chce np. zeby taki egzi jakies bzdury mi pisał.także taka opcja nadała by się ogólnie do forum



To już działa wymiana mejlami :-)



di-4NDC.jpg




ale pomysł z wyszukiwarką jest Ok.




Edycja posta zeby była widoczna, bo często ktoś napisze jakieś bzdury, po pół godziny idzie po rozum do głowy, wraca do kompa i koryguje swoje głupoty udając, że on w zadnym wypadku nic takiego nie pisał wcześniej.


tak działa edycja :-)
 
nie wiem co wam da ta opcja ignorowania danego użytkownika?!? dajmy na to że zignorowaliście jakiegoś ananaska, ananasek ten napisał znowu jakieś brednie i ty sam niewidzisz jego posta za to kilkanaście innych userów widzi i ananaska ostro hejtuje w kilkunastu/kilkudziesięciu kolejnych komentarzach! syf jak był tak dalej będzie! ja jestem za tym by wszystko zostało po staremu! wystarczy że na fejsie co chwila wprowadzają zmiany tak że człowiek ledwo nadąża...
 
Przemek, ja po prostu wiem że zostanę zminusowany jak znów napiszę o Mamedzie ;)



ale wracając do meritum, boję się że system ocen komentarzy skończy się żebraniem jak o soga. A tego chyba nie chcielibyśmy? Reszta propozycji natomiast mam nadzieję, że znajdzie zastosowanie w rzeczywistości, poprawiłoby to funkcjonowanie forum i jakość dyskusji ;)
 
Oczywiście że nie chcielibyśmy.Po prostu nie ma idealnego rozwiązania.To już moja sugestywna opinia że takie rozwiązanie dałby by więcej korzyści niż szkody.W takim wypadku przydała by się ankieta jak reszta użytkowników ma się do tej opcji-...ups ale nie ma mozliwości wstawienia ankiety :P
 
Back
Top