Sugestie dotyczące forum

@Pervert



Jak ktoś będzie żebrał o plusy, to się go sprowadzi do ziemii. Np. ostrzeżenia. Za trzy - ban.
 
Zdecydowanie powinny znaleźć się prywatne wiadomości, a jeżeli chodzi o plus i minusy to dla mnie zbyteczna rzecz.
 
PW jak najbardziej, natomias +/- raczej nie, chyba że tylko "-" zeby dany temat/post uznać za zbyteczny/głupi/obraźliwy. Wtedy był by usuwany po jamiś czasie i nie było by śmietnika na forum.
 
nie da sie tak latwo modyfikowac gotowego silnika, nie da sie tez praktycznie przeniesc starej tresci na nowe forum lub jest to bardzo trudne



skoro juz chcecie tych zmian, musicie wiedziec ze prawie napewno wiaze sie to z utrata calej dotychczasowej tresci, im szybciej tym lepiej :)







no, ale przeciez idzie nowy rok :) moze chlopaki juz cos szykuja :)
 
Noonan,dufia dzięki za wyjaśnienie-w takim wypadku średnio to widze.Licznik,wagi mogą lecieć ale jest tu troche historii forum,dobre tematy i linki :),
 
Dazz: skoro to kaczka napisał do Ciebie prywatnie, to uważam że zachowałeś się jak szuja wklejając to na forum. Nie wiem czy liczyłeś tym na poklask poprzez upokorzenie kaczki, w moich oczach postępowanie godnie szczeniaka.







Co do forum:



Po pierwsze - wielkim urokiem forum jest jego wolność, można bez zbędnych cergieli wrzucić jakieś przekleństwo, róznego rodzaju trolole maja swój mały byt, czasem jest lekki spam - wg bardzo dobrze. Forum powinno mieć swoją tzw. ściółke i tworzyć się samo, nie przez ścisłe regulacje jakiejś grupki honorowanych osób zwanych moderatorami bo z tym są zazwyczaj same problemy - zaczynając od braku obiektywności, koniecznośc wprowadzania jakiś bezsensownych regulaminów na 300 punktów itd. Wiadomo, ktoś przesadza - out, ale jak się mieści w granicach nawet średniego smaku - niech będzie.







Po drugie - żadnych plusów i minusów. Często prostota jest znacznie lepsza niż przesadne kombinowanie z rozwiązaniem. Ja ograniczyłbym poprostu, żeby liczba znaków w każdym poscie musiała być wieksza niż X. Oszczedzi nam to debilnych emotek, odciązy z postów typu 'HEHEHE' i reszty syfu. Edit: chociaż czasami ktoś pyta o godzine ważenia itd i wkurwiajaca byłaby konieczność pisania całym zdaniem - tu trzebaby pomyśleć co i jak.







Po trzecie - wyjebanie licznika postów. To nie wyścig i nikt nie powinien brać w nim udział. Licznik niewidoczny, wagi zależne od ilości postów i od STAŻU na forum [3k postów w rok jak kaczka = 500 postów w np. 2 lata, jakiś algorytm na bank idzie wymyślić jak to ma działać].







Czwarte: wiadomo, private massage - powinny być, ogarnieci userzy wiedza kiedy nalezy przeniesc dyskusje na priv, niż śmiecić forum.







Piąte - sondy, zamiast bezsensowynych postów w topikach gdzie bedzie 30 x np Reem i 50 x Lesnar na zmiane pod sobą.



Z wyszukiwarką, jak pisał Przemek też się zgodze, działa średnio chyba tylko jeden user wie jak ją używać [znów kaczka omg]



Chyba tyle
 
Zgadzam się w 1000000% z magikiem !!! Proste i jasne uwagi. Polepszyło by to forum i odciążyło od spamu.Plan mistrz !
 
Odnośnie postu magika to zgadzam się przede wszystkim z kwestią:



"Po pierwsze - wielkim urokiem forum jest jego wolność, można bez zbędnych cergieli wrzucić jakieś przekleństwo, róznego rodzaju trolole maja swój mały byt, czasem jest lekki spam - wg bardzo dobrze. Forum powinno mieć swoją tzw. ściółke i tworzyć się samo, nie przez ścisłe regulacje jakiejś grupki honorowanych osób zwanych moderatorami bo z tym są zazwyczaj same problemy - zaczynając od braku obiektywności, koniecznośc wprowadzania jakiś bezsensownych regulaminów na 300 punktów itd. Wiadomo, ktoś przesadza - out, ale jak się mieści w granicach nawet średniego smaku - niech będzie."



Tutaj apel do redakcji, nie psujmy tego. Banowanie Lucyfera czy Kokosa (chociaż są to oczywiście dwa zupełnie inne przypadki) to były w moim odczuciu złe posunięcia.
 
Banowanie koksa to rozumię, sam się prosił tymi czarnymi chmurami, ale LucyferoO. Teraz pozostane jedynym hardcorowym psychofanem Fiodora:-) na forum.
 
magik nie rozumiem ,przeciez jest taki algorytm ze waga zalezy od ilości postu i STAŻU.



dtwój drugi postulac chyba ciezki do zrobienia-a i tak bedzie to co mnie irytuje najbardziej post: '':-)'' ale juz ok,jak nie da rady to trudno..
 
Dobra, bo widzem, że usunięcie licznika postów chyba nie przejdzie,ale magik ciekawy pomysł rzucił o jego ukryciu. To też może zostać. Wtedy i lis syty i owca cała.
Ale juz jakies plusy, minusy i inne bajery po huj? Nadal chcecie jakiś ranking postów, czy forumowiczów robić? Dajcie spokój. Innych udogodnień mi nie trzeba.
 
Oświeciło mnie przed chwilom! MAm dobry pomysł .JAkiś gość założył temat o postanowieniach na nowy rok, inny niedawno zapytał siem , co Pitbull robi we Wrocku, przecież jak czyta siem takie bzdety , ro rece opadają :-/

Oto rozwiązanie: poczekalnia nowych tematów!
Nowy temat czeka w takiej poczekalni na akceptacje. Jeśli Pan Moderator uzna ,że siem nada, dopuszcza. Jak uzna inaczej, wyjebuje do kosza
 
Z poczekalnią świetny pomysł!



Z tymi plusami i minusami "lubię to" to jakaś porażka. Czy młode pokoleniu już nie może napisać normalnego posta nie oczekując na + (nagroda) pochwałe lub minusa nagane?
 
A propos zmiany nicków...



Redakcjo, da radę zmienić mój nick przy logowaniu na ten który wyswietla mi się przy postach, zamiast tego co podałem przy rejestracji i pokazuje się po kliknięciu w mój profil? Tj. Velasquez >> Cactus
 
Ignorowanie bylo by dobre, mniej przewijania w takich tematach, jak wyniki gali, gdzie jest po 600 postow.
 
Przemyślałem kwestię +/- i faktycznie nie jest to najlepszy pomysł. W zamian za to proponował bym wprowadzić pięciopunktową(np.gwiazdki) ocenę danego tematu - im wyższa średnia, tym temat wyżej, im niższa,tym co raz bardziej się zakopuje. Pozwoliło by to odsyłać szybko w niepamięć tematy o tym co Grabowski jadł we Wrocławiu, czy wszystkie inne autorstwa Kokosa itp



Ktoś tam wspominał o ankietach - mogą być, ale tylko dla użytkowników z odpowiednią ilością postów - w innym przypadku, będzie tu taki burdel jak swojego czasu na portalach społecznościowych.



Dalej - forum służy głównie(a przedewszystkim) użytkownikom - czyli nam - proponuje, aby kilku z nich zostało moderatorami - inni użytkownicy niech sami wybiorą kto - będą mieli dostęp do działów z fanpostami, napinką nie na temat itd, oczywiście bez możliwości ingerencji w tematy i działy redakcji.



Licznik niech zostanie - dla mnie bez różnicy kto ile ma postó, a w łatwy sposób pozwala wykryć trolla oraz ułatwia sprawę przy konkursach.



No i jak już wcześniej napisałem - limit co do wielkości wiadomości czy zamieszczanych w niej plików,oraz sygnatur - niech każdy ma po jednej a nie 15 gifów
 
Pomysł, żeby jacyś użytkownicy byli moderatorami według mnie zły. Bo nie daj boże taki kaczka zostanie modem, bo ma dużo czasu to ja chyba bym już nigdy na to forum nie wszedł. Za dużo jest podziałów tutaj odnośnie sympatii do niektórych użytkowników, więc wątpię żeby moderatorzy byli obiektywni.
 
yey ludziska :D jaki sens ma ten temat? :D



najlepsza droga dla duzego forum dyskusyjnego z aspiracjami to zakup licencji vBulletin(np sherdog)



tylko to sa koszta finansowe, troche roboty zeby to wszystko skonfigurowac, przygotowanie odpowiedniego szablonu



i co najgorsze, prawdopodobnie koniecznosc zaczynania wszystkiego od nowa, bo importowanie uzytkownikow i tresci jest albo bardzo trudne albo niemozliwe, nie wiem, musialbym troche wiecej pogooglowac
 
Back
Top