Suchary billa 2.0

469356167_8705163922912572_2759918987239575221_n.jpg
 
Kurwa wyjebałem wszystkie ściany, położyłem i zatynkowałem elektrykę, a dzisiaj się widziałem, że jednak projekt gościowi nie pasuje
Całe piętro 160m domu. Wszystkie ściany do odmurowania spowrotem, nowe kable do wyrwania, skrętki rozsupłać i w te same miejsca spowrotem wszystko, 3 kontenery 7metrowe gruzu sam ojebałem, kurwa plus w chuj roboty na darmo; nowobogaccy są najgorsi (do tego chujowa projektantka) Co najśmieszniejsze koleś zaklepał ten projekt dwa tyg temu. No i już od kilku dni projektanka to wiedziała i nie raczyła mnie poinformować, że jednak kurwa projekt się TROSZKĘ KURWA ZMIENIŁ. a wczoraj skończyłem to wszystko.
A, i w salonie 20m2 4 schodówki se wymyśliła, w każdym rogu, ja pierdole, do każdego włącznika 5 kabli wchodzi i 5 wychodzi a to tylko kable do schodówek/krzyżowych.
Jutro spotkanie z inwestorem i "projektantką"
JEBAĆ ROBOTĘ, PICIE TO JEST ŻYCIE, nosz kurwa
e: oczywiście kasa będzie za to co zrobione, ale żyć się odechciewa spotykając samuch idiotów na swojej drodze
Rzydzi kurwa co wy dodajecie do tej wody?????
 
Kurwa wyjebałem wszystkie ściany, położyłem i zatynkowałem elektrykę, a dzisiaj się widziałem, że jednak projekt gościowi nie pasuje
Całe piętro 160m domu. Wszystkie ściany do odmurowania spowrotem, nowe kable do wyrwania, skrętki rozsupłać i w te same miejsca spowrotem wszystko, 3 kontenery 7metrowe gruzu sam ojebałem, kurwa plus w chuj roboty na darmo; nowobogaccy są najgorsi (do tego chujowa projektantka) Co najśmieszniejsze koleś zaklepał ten projekt dwa tyg temu. No i już od kilku dni projektanka to wiedziała i nie raczyła mnie poinformować, że jednak kurwa projekt się TROSZKĘ KURWA ZMIENIŁ. a wczoraj skończyłem to wszystko.
A, i w salonie 20m2 4 schodówki se wymyśliła, w każdym rogu, ja pierdole, do każdego włącznika 5 kabli wchodzi i 5 wychodzi a to tylko kable do schodówek/krzyżowych.
Jutro spotkanie z inwestorem i "projektantką"
JEBAĆ ROBOTĘ, PICIE TO JEST ŻYCIE, nosz kurwa
e: oczywiście kasa będzie za to co zrobione, ale żyć się odechciewa spotykając samuch idiotów na swojej drodze
Rzydzi kurwa co wy dodajecie do tej wody?????
Roboty dodatkowe, mówi to Panu coś?
Czy umowa dżentelmeńska była grana
:roberteyeblinking:
 
Może trzeba było zaproponować osobny obwód na przekaźniku bistabilnym? :fjedzia:
projektant starej daty - za jego czasów takich wynalazków nie było. A poza tym przekaźnik klika przy załączaniu a inwestor jest bardzo wrażliwym na takie bodźce człowiekiem
 
projektant starej daty - za jego czasów takich wynalazków nie było. A poza tym przekaźnik klika przy załączaniu a inwestor jest bardzo wrażliwym na takie bodźce człowiekiem
Nie projektankt starej daty tylko projektanka młoda głupia dupa, która najebała jak najwięcej punktów i przeróbek żeby wziąć 40koła za projekt. Nieczytelny w chuj, jedyne co wysyła to pliki do wudrukowania do chuja. Za ten hajs to powinna BYĆ KSIĄŻKA Z PROJEKTAMI, WIZUALIZACJĄ I WSZYSTKIM CO POTRZEBNE. jEBANA WARSZAFKA
 
na przekaźniku wystarczy impuls z każdego narożnika czyli tylko 2 żyły na każdy pstryczek
Dokładnie, to jest wygodne rozwiązanie, a przy zwykłych schodowych i krzyżowych też nie trzeba ciągnąć niewiadomo ile przewodów. Do pierwszej zasilanie, odejście na lampę i odejście na pozostałe łączniki przewodem trzyżyłowym. W tym ostatnim dwie żyły na łączniki i jedna jako powrót z ostatniego łącznika. Ewentualnie do pierwszego łącznika zasilanie i odejście czterożyłowym przez wszystkie łączniki i z ostatniego odejście na lampę.

Edit. Chyba, że to schodowe i krzyżowe kilkuprzyciskowe, to trochę się komplikuje (potrzeba więcej żył)
Jak ktoś ma budżet wyjebany w kosmos to można iść w jeszcze bardziej inteligentne instalacje gdzie tak naprawdę sky is the limit. Od kilkukanałowych sterowników typu moeler easy po systemy typu knx itp
 
Dokładnie, to jest wygodne rozwiązanie, a przy zwykłych schodowych i krzyżowych też nie trzeba ciągnąć niewiadomo ile przewodów. Do pierwszej zasilanie, odejście na lampę i odejście na pozostałe łączniki przewodem trzyżyłowym. W tym ostatnim dwie żyły na łączniki i jedna jako powrót z ostatniego łącznika. Ewentualnie do pierwszego łącznika zasilanie i odejście czterożyłowym przez wszystkie łączniki i z ostatniego odejście na lampę.

Edit. Chyba, że to schodowe i krzyżowe kilkuprzyciskowe, to trochę się komplikuje (potrzeba więcej żył)
Jak ktoś ma budżet wyjebany w kosmos to można iść w jeszcze bardziej inteligentne instalacje gdzie tak naprawdę sky is the limit. Od kilkukanałowych sterowników typu moeler easy po systemy typu knx itp
Między łącznikami to nawet 2 żyły (2 schodowe po skrajach i 2 krzyżowe w środku) a ze schodowych po jednej żyle - na starcie do fazy a na wyjściu przez N do lampy.
Jednak wybrałbym z przekaźnikiem, bo większy porządek - wszystkie pstryczki lecą do jednej rozdzielni a nie od włącznika do włącznika, no chyba że nie ma opcji na rozdzielnię czy puszkę
 
Dokładnie, to jest wygodne rozwiązanie, a przy zwykłych schodowych i krzyżowych też nie trzeba ciągnąć niewiadomo ile przewodów. Do pierwszej zasilanie, odejście na lampę i odejście na pozostałe łączniki przewodem trzyżyłowym. W tym ostatnim dwie żyły na łączniki i jedna jako powrót z ostatniego łącznika. Ewentualnie do pierwszego łącznika zasilanie i odejście czterożyłowym przez wszystkie łączniki i z ostatniego odejście na lampę.

Edit. Chyba, że to schodowe i krzyżowe kilkuprzyciskowe, to trochę się komplikuje (potrzeba więcej żył)
Jak ktoś ma budżet wyjebany w kosmos to można iść w jeszcze bardziej inteligentne instalacje gdzie tak naprawdę sky is the limit. Od kilkukanałowych sterowników typu moeler easy po systemy typu knx itp
Jest tam tylko jeden podwójny krzyżowy w każdym rogu (a 3 zwykłe schodowe na włącznik), poczwórna puszka
ps. im bardziej znany i bananowy inwestor tym większe problemy. Lepsze robótki u "zwykłych" ludzi
 
Last edited:
Między łącznikami to nawet 2 żyły (2 schodowe po skrajach i 2 krzyżowe w środku) a ze schodowych po jednej żyle - na starcie do fazy a na wyjściu przez N do lampy.
Are You sure? Rozumiem, że ze schodowych na krzyżowe są potrzebne dwie żyły ale z ostatniego schodowego potrzebujesz powrót do pierwszego jako zasilanie lampy lub przez krzyżowe przepuszczasz dwie dodatkowe żyły jako N i PE i z ostatniego schodowego odejście na lampę.
 
Kurwa wyjebałem wszystkie ściany, położyłem i zatynkowałem elektrykę, a dzisiaj się widziałem, że jednak projekt gościowi nie pasuje
Całe piętro 160m domu. Wszystkie ściany do odmurowania spowrotem, nowe kable do wyrwania, skrętki rozsupłać i w te same miejsca spowrotem wszystko, 3 kontenery 7metrowe gruzu sam ojebałem, kurwa plus w chuj roboty na darmo; nowobogaccy są najgorsi (do tego chujowa projektantka) Co najśmieszniejsze koleś zaklepał ten projekt dwa tyg temu. No i już od kilku dni projektanka to wiedziała i nie raczyła mnie poinformować, że jednak kurwa projekt się TROSZKĘ KURWA ZMIENIŁ. a wczoraj skończyłem to wszystko.
A, i w salonie 20m2 4 schodówki se wymyśliła, w każdym rogu, ja pierdole, do każdego włącznika 5 kabli wchodzi i 5 wychodzi a to tylko kable do schodówek/krzyżowych.
Jutro spotkanie z inwestorem i "projektantką"
JEBAĆ ROBOTĘ, PICIE TO JEST ŻYCIE, nosz kurwa
e: oczywiście kasa będzie za to co zrobione, ale żyć się odechciewa spotykając samuch idiotów na swojej drodze
Rzydzi kurwa co wy dodajecie do tej wody?????
Brzmi jak suchar Billa
:jjsmile:
 
Are You sure? Rozumiem, że ze schodowych na krzyżowe są potrzebne dwie żyły ale z ostatniego schodowego potrzebujesz powrót do pierwszego jako zasilanie lampy lub przez krzyżowe przepuszczasz dwie dodatkowe żyły jako N i PE i z ostatniego schodowego odejście na lampę.
Dobra, na szybko sobie to narysowałem. Jak masz czas i chęci to sprawdź czy czegoś nie popierdoliłem :lol:
IMG_20241206_200512.jpg
 
Back
Top