Konkurs! SQN i Cohones rozdają książki!

Czytam właśnie książķę Mike Tysona "Moja Prawda". Uważam, że jest znakomita ponieważ nie dość, że poznajemy w niej życie legendy świata sportu, to wymaga ona maksymalnego skupienia i refleksji.Inaczej możemy stracić ukryte w niej mądrości, które dotyczą życia każdego z nas. Mimo, że Mike żył teoretycznie w innym świecie, niedostępnym dla "szarego czlowieka", jego droga, tak bardzo kręta może dać wiele wskazówek jak nie popełniać błędów które są tak bardzo uniwersalne. Polecam każdemu.
 
  • Like
Reactions: JB_
Ciężko powiedzieć, która z przeczytanych książek jest najlepsza, za to mogę śmiało wytypować tą, która wywarła na mnie największe wrażenie i dosyć mocno zszokowała oraz zasmuciła. Mianowicie jest to autobiografia pt. "Białe na czarnym" autorstwa Rubena Galego. Tragiczna historia, o niepełnosprawnym dziecku Hiszpanki i Wenezuelczyka, które urodziło się pozbawione nóg i rąk, aż do łokci, za to jest sprawne psychicznie i w pełni świadome. Wychowywało się ono w sowieckich sierocińcach. Opisywane jest w książce codziennie życie tego biednego dziecka oraz trudności, z którymi się zmagał. Każdy dzień był dla niego walką. Wnioski jakie można wynieść po przeczytaniu tej książki to między innymi to, że nawet niewielkie rzeczy, na co dzień wręcz błahe, dla kogoś mogą stanowić źródło szczęścia i ekscytacji. Książka ta daje niesamowicie dużo do myślenia. Zdecydowanie po przeczytaniu jej można inaczej postrzegać świat. Polecam każdemu.
 
Listonosz Charlesa Bukowskiego, chociaż wciągłem wszystko co znalazłem tego pana, bo nikt nie pisze w tak prosty sposób o skomplikowanych rzeczach. Zawsze chciałem być dzifkarzem, pijakiem i mieć na wszystko wywalone jaja, ale niestety jestem wrażliwym melancholijnym romantykiem, pełnym empatii dla ludzi w przebraniu kurczaków, ulotkarzy i gołębi zimą, z drżącym sercem o niepewne jutro oraz posiadaczem wysublimowanej wątroby.
Dont+try_email.jpg
 
Ulubiona, jednocześnie ta, która wywarła i wciąż wywiera na mnie wielki wpływ to książka "Wielki las" mistrza Zbigniewa Nienackiego. Po wchłonięciu cyklu o Panu Samochodziku tegoż autora przypadkiem w bibliotece natknąłem się na "Wielki las"; sądząc że to coś młodzieżowego wypożyczyłem ją jakimś cudem bez słowa sprzeciwu bibliotekarki - miałem wtedy jakieś 13-14 lat. Lektura tej powieści to była swoista inicjacja dla mnie. Zarówno mocny erotyzm, jak i akcja dziejąca się na mazurskiej wsi to był dla mnie - miejskiego, dojrzewającego w blokowisku dzieciaka - inny, nieznany świat. Dzięki tej książce zacząłem szerzej patrzeć na otaczający mnie świat ;)
 
Dla mnie wybór może być tylko jeden...

"Władca Pierścieni" to uniwersalna historia oparta na archetypach (mędrca, bohatera, podróży i cienia), dlatego jest z łatwością przyswajana przez kolejne pokolenia. J.R.R. Tolkien włożył w nią ogrom pracy, widać to na każdej stronie tej książki. Czytałem ją już wielokrotnie i nadal świetnie się bawię sięgając po największe dzieło fantasy XX wieku.
 
  • Like
Reactions: JB_
Zawsze czytałem bardzo dużo, wszystko co mi wpadło w ręce, kiedy miałem 11-12 lat znalazłem w domowej biblioteczce książkę "Chłopcy z Placu Broni", zapytałem Ojca o czym opowiada? O przyjaźni, odwadze, bohaterstwie, powiedział, czytałem ją jak byłem w twoim wieku, pamiętam, że gdy ją skończyłem to płakałem. Odłożyłem książkę na półkę i chodziłem wokół niej kilka miesięcy, bałem się jej, nie chciałem płakać... Jednocześnie ciekawość nie dawała mi spokoju, przełamałem się, przeczytałem w dwa dni, skończyłem i idę do ojca:
- "tato, przeczytałem Chłopców z Placu Broni !",
- "i co? podobała Ci się?",
- "nie płakałem"...

Zapamiętałem to dobrze, wiem, że książka to coś więcej niż tylko zapisana historia, dla mnie była wyzwaniem.
 
Ok konkurs konkursem, ale muszę napisać coś ważnego dla mnie.
Moja ulubiona/życiowa książka -Stanisław Grzesiuk boso ale w ostrogach
Najważniejsza książka w moim życiu zdecydowanie.Polecam ją wszystkim facetom( a na forum o mma to znaczy praktycznie 99% czytających portal).

Wstępem mój ojciec był za czasów komuny geekem (po maturze nawet przez chwilę pracował w bibliotece ;-) ) i zawsze dbał o mnie i brata byśmy rozwijali się intelektualnie że tak powiem= mamy być dobrzy z matmy i czytać książki. Mając 12 ojciec dał mi książkę do przeczytania : Stanisław Grzesiuk: Boso ale w ostrogach..pierwsza książka którą miałem przeczytać oprócz obowiązkowych lektur- i koniec! nie ma zmiłuj! Jak zacząłem to nie mogłem przestać... książka na faktach tak nam bliskich i na dzień dzisiejszy odległych dla na nas.. Książka "Boso ale w ostrogach" Stanisława Grzesiuka to nie tylko dzieło napisane lekkim, językiem, historia opowiedziana z pasją i to jest b.ważne. Książka opowiada o latach 30. XX wieku na Czerniakowie - biednej dzielnicy Warszawy.Przewodnik dla młodego chłopaka aspirującego na mężczyznę-JAK W OBLICZU NIESPRAWIEDLIWOŚCI STAĆ TWARDO NA NOGACH.

Z tej awantury dał mi ojciec taką naukę:
- Pamiętaj - powiedział - jak zaczepisz kogoś, to już ja ci wleję. - Mówiąc to
podsadził mi pod nos swoją ciężką, wielką pięść. - Jeśli pobijesz słabszego - też ci wleję.
Ale jak tobie ktoś wejdzie w drogę, to gryź, drap, zabij, a nie daj się, bo tu jest takie życie,
że jak pozwolisz sobie wejść na głowę wielkiemu, to za dwa tygodnie już każdy
szczeniak będzie chciał wejść.

Dzięki tej książce za gówniarza dałem sobie rade z różnymi oprychami, różnego maści ''kolegami''.Stawałem za słabszymi kolegami/bratem jak trzeba było..mimo że nogi jak z waty.

Taką ja mam po ojcu zasadę życiową: Boso, ale w ostrogach

I tak powinno być, kreować synowi charakter takimi książkami!
Jak dostałem się na polibude poznałem kolesia 2x razy bardziej twardego,życiowo ogarniętego i mi strasznie zaimponował ..później wyszło jak z nim gadałem też czytał tę książkę i była ważna dla niego.Teraz w wieku 28 lat jest kimś z kręgosłupem moralnym.Więc apeluję do każdego faceta, tym bardziej który ma syna że warto przeczytać tę książkę @Marcin Jabłoński @Comber @Jakub Bijan z tego co pamiętam macie synów ;)

P.s Ogólnie dla każdego ta książka kto jej nie czytał więc z czystym sercem polecam każdemu facetowi!
 
Last edited:
Nie mam swojej ulubionej książki, chyba kwestia osobowości, bo filmu również.
Aktualnie czytam i bardzo mi się spodobała seria Pieśń lodu i ognia, bo święta idą, zimno się robi także ten... winter is coming! :crazy:
 
  • Like
Reactions: JB_
Szczerze mowiac jestem w szoku. Nie spodziewalem sie, droga spolecznosci, takich odpowiedzi. Malej wiary jak widac jestem.

Ksiazke mam (nie czytalem jeszcze!), nie biore udzialu, ale zainspirowany waszym komenatarzami podziele sie swoim.

Dla mnie - pomimo mozolnej, trwalej i mocnej pracy mojego umyslu by sprytnie uciekac od problemow tej planety w swiaty Lema, Herberta, Scotta Carda, Tolkiena, Sapkowskiego, Grzedowskiego, Ziemianskiego (moglbym bez konca, a gdzie Vern, Szklarski, Maj, Szmaglewski, Fiedler, Nienacki) - najwazniesza ksiazka zycia jest "Inny Swiat" Grudzinskiego. Do lektur zawsze podchodzilem jako do zla koniecznego, nudy, perfidnej tortury czytaniem obliczonej na "testowe" odpytywanie z konkretnych akapitow i absurdalnie nieistotnych szczegolow. Literatura powojenna - w szkole sredniej - byla jednak... ..."inna". Swiat przedstawiony przez Grudzinskiego zszokowal i mnie odmienil. Nie tym czego oczekiwalem, nie ogromem cierpien, tortur, nie ogromem zezwierzecenia, bezmyslnej, tepej, okrutnej Syberii i chorych ludzi sprawujacych wladze totalna nad Polakami, ale... ...normalnoscia. Trescia dnia byla walka o byt, ale jednak przede wszystkim normalnosc, ludzkie sprawy, mimo, ze w nieludzkich warunkach. Ta ksiazka dala mi wiare, ze ja, czlowiek, przetrwam zawsze i wszedzie, jezeli tylko dokonam takiego wyboru.
 
ROZWIĄZANIE.

Bez zbędnych ceregieli. And the Oscar goes tooo....

@Olos
@qFel
@lemmy
@Przemek

Gratulacje!

Chłopaki wyślijcie mi na maila: [email protected] info o książce jaką wybieracie (z listy, którą wrzuciłem w pierwszym wpisie), oraz dane do wysyłki. Najlepiej zróbcie to z maila na którym macie konto na MMAROCKS, nie będę musiał weryfikować, czy Wy to rzeczywiście Wy :D
 
ROZWIĄZANIE.

Bez zbędnych ceregieli. And the Oscar goes tooo....

@Olos
@qFel
@lemmy
@Przemek

Gratulacje!

Chłopaki wyślijcie mi na maila: [email protected] info o książce jaką wybieracie (z listy, którą wrzuciłem w pierwszym wpisie), oraz dane do wysyłki. Najlepiej zróbcie to z maila na którym macie konto na MMAROCKS, nie będę musiał weryfikować, czy Wy to rzeczywiście Wy :D
kurwa jestem od 2008 na stronie a ty mnie chcesz weryfikować?! Żart,dzięki za wyróżnienie . jak uporam się z rekuperatorem i nawiewnikami/wywiewnikami w domu to napiszę...Dzięki!

@Jakub Bijan rozumiem że mam wybrać dla siebie a wojnę o pieniądz 2 mam sam kupić dla ojca ;)
 
  • Like
Reactions: JB_
ROZWIĄZANIE.

Bez zbędnych ceregieli. And the Oscar goes tooo....

@Olos
@qFel
@lemmy
@Przemek

Gratulacje!

Chłopaki wyślijcie mi na maila: [email protected] info o książce jaką wybieracie (z listy, którą wrzuciłem w pierwszym wpisie), oraz dane do wysyłki. Najlepiej zróbcie to z maila na którym macie konto na MMAROCKS, nie będę musiał weryfikować, czy Wy to rzeczywiście Wy :D
W pierwszym poście jest, ze 4 książki, a teraz że jedna. To jak w końcu?
 
W pierwszym poście jest, ze 4 książki, a teraz że jedna. To jak w końcu?
Przecież jest napisane: "Spośród wszystkich komentarzy wybierzemy cztery, naszym zdaniem najlepsze, a ich autorzy będą mogli wybrać po jednym egzemplarzu z tytułów oferowanych przez SQN."
 
Back
Top