1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Konkurs! SQN i Cohones rozdają książki!

Discussion in 'Cohones' started by Jakub Bijan, Dec 3, 2015.

1. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    11,460
    Zdobyte Lajki:
    22,981
    Punkty:
    4,790
    Zaprzyjaźnione wydawnictwo SQN przygotowało specjalną promocję na wszystkie swoje książki, w tym na wspomnienia Mike’a Tysona: „Moja prawda”. Polecać chyba nie musimy, prawda?:) Książkę zamówicie pod tym linkiem: http://www.labotiga.pl/pl/searchquery/tyson/1/phot/5?url=tyson

Specjalnie dla użytkowników Cohones wspólnie przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będą książki. Dokładnie mówiąc, cztery książki z poniższej sportowej listy. Do wyboru, do koloru:
    Wszystko co trzeba zrobić, to napisać w komentarzu, jaka jest Wasza ulubiona książka i dlaczego właśnie ona. Spośród wszystkich komentarzy wybierzemy cztery, naszym zdaniem najlepsze, a ich autorzy będą mogli wybrać po jednym egzemplarzu z tytułów oferowanych przez SQN.

Do dzieła!

Konkurs trwa do niedzieli.

Last edited: Dec 3, 2015
  2. Przemek

Przemek UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,425
    Zdobyte Lajki:
    8,290
    Punkty:
    2,890
    Do kiedy ten konkurs?

3. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    11,460
    Zdobyte Lajki:
    22,981
    Punkty:
    4,790
    Do niedzieli włącznie.

4. halibut

halibut UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,034
    Zdobyte Lajki:
    16,252
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Śląsk/Warszawa
    Moja ulubiona książka to chyba "Paragraf 22" Josepha Hellera.

Dlaczego? Ponieważ na tych kilkuset stronach autor pokazał prawdziwy obraz wojny: jako bezsensowny i absurdalny świat z całkowicie zakrzywioną logiką społeczną, moralną, gospodarczą.
    To arcydzieło(nie boje się tego słowa) składa się z opisu absurdalnych zapisów i zachowań w wojsku w trakcie trwania wojny. Oraz pokazuje w jaki sposób ten alogiczny system wpływa na człowieka.
    Nie mówiąc już już o tym, że to jedna z najzabawniejszych powieści jakie będziecie mieli okazje przeczytać w całym swoim życiu.
    Tym arcydziełem inspirował się twórca filmu i serialu "M.A.S.H."

5. mat

mat UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,802
    Zdobyte Lajki:
    15,284
    Punkty:
    1,790
    Saga Diakowa w uniwersum metro 2033, a przede wszystkim "W Mrok". Ta ksiazka ma wszystko. Jest zwarta historia ze zwrotami akcji, jest tajmenica, ktora towarzyszy czytelnikowi do samego konca, a przede wszystkim klimat brudnego i ciemnego peterburskiego metra, w ktorym kryja sie ludzie po zagladzie nuklearnej. Ksiazka do wchlonieca w jeden wieczor. Polecam cala sage Diakowa, mimo ze pierwsza czesc (Do Swiatla) i ostatnia (Za Horyzont) sa troche slabsze (ale to bynajmniej nie znaczy, ze sa slabe).

Jakub Bijan likes this.
  6. orvenka

orvenka Vege Warrior

Komentarze:
    328
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    790
    To ja ostro pojadę, biografia Tysona jeszcze nie przeczytana :confused:

Moją ulubioną książką jest "Psychopatologia" Seligmana, ponieważ pomaga mi realizować marzenie którym jest zostanie psychologiem sportu i pracowanie z zawodnikami mma :lol::lol::lol:

Jakub Bijan and halibut like this.
  7. halibut

halibut UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,034
    Zdobyte Lajki:
    16,252
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Śląsk/Warszawa
    Idź do Janka z pomocą...

8. Vic3k

Vic3k ONE FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    2,620
    Zdobyte Lajki:
    4,211
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Wolbrom
    "Masa o kobietach polskiej Mafii" chyba wszystkie materiały jakie były dostępne o polskiej mafii pochłaniam niczym JBJ kreskę najlepszego towaru w mieście... ale akurat ta pozycja przypadła mi szczególnie do gustu. dlaczego...? smaczki które poruszane są w tej książce otwierają oczy na to jak dawnej wyglądało "normalne" życie ludzi z samego topu Polskiego świata przestępczego.... oraz jak daleko ich "maki" potrafiły sięgać... co z luźnym językiem, w jakim ta książka jest napisana daje naprawdę przyjemna lekturę :)

TheImmortal and Jakub Bijan like this.
  9. orvenka

orvenka Vege Warrior

Komentarze:
    328
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    790
    tego Janka o którym myślę?? nie wiem jak on miałby mi pomóc :PP

10. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,053
    Punkty:
    3,790
    Moja ulubiona książka to "Królowa dzikich wód" .
    Wybór swój motywuję tym, że w ciągu ostatnich 10 lat , to jedyna książka którą przeczytałem - to najważniejszy powód, dlaczego właśnie ona.
    Jednak ,by ktoś nie pomyślał,że robię sobie jaja, dodam też coś od siebie, bardziej merytorycznie, niż powyżej.
    Książka jest autobiografią pływaczki Lynne Cox, która - gdy większość z nas ma problem by wejść do morza o temperaturze 23 stopnie Celsjusza - nasza bohaterka wchodzi do akwenów, gdzie woda ma temperaturę w okolicach zera, przepłynęła Kanał La Manche i Cieśninę Beringa, a przy tym nie marudzi jak większość polskich zawodników mma, po jakimś mało znaczącym internetowym pocisku.

11. vaicavalo

vaicavalo KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    5,951
    Zdobyte Lajki:
    1,179
    Punkty:
    1,790
    Smutny to dzień, w którym skończyłem sagę o Wiedźminie ;) Nie wiem czy kiedykolwiek poznam tak ciekawą i wciągającą historię okraszoną KAPITALNYM i NIEPOWTARZALNYM klimatem bliskim mojemu słowiańskiemu sercu ;). Tak charakterystycznych bohaterów, z którymi chciałoby się utożsamiać, których w zależności od okoliczności kocha się lub nienawidzi. Wspaniały, żywy świat w który podczas czytania po prostu się wchodziło. Nie taki jak u Tolkiena stricte biało-czarny, ale taki w którym dominuje szarość, w którym nie brakuje różnych patologii, które dodawały mu autentyczności. Świetne zakończenie, które daje pole do interpretacji. Kawał wspaniałego dark fantasy i satysfakcjnujące zamknięcie wybitnej sagi.

HubiSSJ3 and Jakub Bijan like this.
  12. Chłopak z sąsiedztwa

Chłopak z sąsiedztwa Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    790
    Moją ulubioną książką jest Ojciec Chrzestny?

Dlaczego on? Bo "W moim życiu przeczytałem dwie książki... – Doprawdy? Co to było? „Poczytaj mi, mamo”?
    – Jedna z nich to „Ojciec chrzestny”. Gdybyś ją przeczytał, to wiedziałbyś, że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradza się przyjaciół i nie dmucha ich żon. Ale, niestety, napchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych. Nie, cohones?

:)

Martin, HubiSSJ3, Solaris and 2 others like this.
  13. Olos

Olos -=PRIDE FC=-

Komentarze:
    8,283
    Zdobyte Lajki:
    11,444
    Punkty:
    1,190
    "Król szczurów", świetna książka o losach jeńców wojennych przetrzymywanych podczas drugiej Wojny Swiatowej przez Japończyków oparta na prawdziwych losach autora - Jamesa Clavella. Autor świetnie pokazał jak w jeden dzień z pozycji "króla" można wrócić do roli szeregowca. Porusza tematy tabu, m.in. homoseksualizm wśród więźniów, dylematy moralne i ciężką walkę o poprawienie za wszelką cenę swojego bytu w nieludzkich warunkach obozu jenieckiego w Singapurze. Pokazuje jak w obliczu głodu i możliwości stracenia życia każdego dnia ludźmi zaczynają kierować pierwotne instynkty. Posłuszeństwo wobec dowódców czy honor przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. A dlaczego ulubiona? Ponieważ uważam, że ta książka świetnie pokazuje losy ludzi w niezwykle ekstremalnej sytuacji. W takiej, której znalazło się relatywnie niewielu ludzi na świecie.

14. mewson

mewson WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,407
    Zdobyte Lajki:
    5,211
    Punkty:
    1,790
    Najlepsza książka jaką przeczytałem (jestem fanem Kinga), to "Bastion".
    Lepszej powieści o końcu świata, z drugim dnem, wielowątkową i z mnóstwem bardzo interesująco napisanych postaci (standard w powieściach Kinga) w klimacie postapokaliptycznym nie było i chyba nie będzie :)
    Chociaż kniga jest obszerna, każdy akapit wciąga i nie pozwala odłożyć jej na półkę. Motyw walki dobra ze złem w literaturze chyba nie zestarzeje się nigdy, niemniej dla mnie po prostu arcydzieło!

Jakub Bijan likes this.
  15. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    11,460
    Zdobyte Lajki:
    22,981
    Punkty:
    4,790
    Cała "Saga o Azji" znakomita! "Szogun" to moja perełka. W ogóle Clavell to fenomen, biegle znał kilkanaście azjatyckich języków, bardzo dobrze poznał tamtejsze kultury i w swoich powieściach potrafi doskonale przedstawić różnice w myśleniu Europejczyków (czy też ludzi szeroko rozumianej cywilizacji łacińskiej) a Azjatów. Poza tym jest mi bliski nie tylko dzięki znakomitym książkom, ale także dzięki życiowym poglądom.

Olos likes this.
  16. Arlovski

Arlovski Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,066
    Zdobyte Lajki:
    25,008
    Punkty:
    1,790
    "Dzieci z Bullerbyn" - był to pierwszy tytuł jaki przeczytałem od deski do deski w czasach szkoły podstawowej. Nie pamiętam ile miałem lat ale wychodziłem z założenia, że czytanie książek jest dla lamusów i liczy się tylko granie w piłkę z chłopakami a mimo wszystko ukończyłem ją, pierwszą i nie ostatnią lekturę w moim życiu (była jeszcze "Kamizelka" i "O psie który jeździł koleją" Z głównych bohaterów na chwilę obecną potrafiłbym wymienić tylko Lassego. Pamięć nie ta ale może to dobry czas by sobie przypomnieć tę książkę, ciekawe czy magia wspomnień wróci czy zostanie zabita przez dorosłość. Może wydawać wam się dziwne, że za ulubioną książkę wymieniłem tę z której prawie już nic nie pamiętam ale jestem "sentymenalny" jak Albercik i mam w dupie czy ktoś się zgadza z moim wyborem.

Luke, Jakub Bijan and halibut like this.
  17. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,912
    Zdobyte Lajki:
    2,021
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Biblia - ponieważ daje mi odpowiedzi na wszystkie pytania i jest wyznacznikiem tego, co mam w życiu robić, aby było mi dobrze i innym również. :D Plus daje zbawienie i życie wieczne, could it get better? :D

halibut and Jakub Bijan like this.
  18. Lemur

Lemur Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,395
    Zdobyte Lajki:
    1,438
    Punkty:
    2,790
    "Kocia kołyska" - za dawkę absurdalnego humoru, który tak bardzo lubie. Za to, że uczy dystansu do życia, oraz jego codziennych problemów. Pokazuje - na swój sposób -, że każdy z nas jest wyznawcą bokononizmu. Jest to jedna z niewielu pozycji, którą kończy się z lekkim uśmiechem na ustach i myślą, że życie to jednak proste jest, to tylko ludzie są skomplikowani.

Pomimo tego, że jestem maniakiem sci-fi, to jednak ta właśnie pozycja jest tą "must have".

Jakub Bijan likes this.
  19. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    7,849
    Zdobyte Lajki:
    4,455
    Punkty:
    1,790
    Moją ulubioną książką jest Pan Lodowego Ogrodu - połączenie fantastyki i science fiction. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest szurnięty Polak z chorwacko-fińskimi korzeniami, wysłany na inną planetę jako "oddział ratunkowy" dla zagubionych naukowców. Książka zmusza do myślenia - stawia bohatera przed moralnymi dylematami, bez zbędnego patosu i przejaskrawiania cech postaci. Autor przemyca również wątki polityczne, krytykując absurdy UE, komunizmu, czy fanatyzmu religijnego. Jak w każdej dobrej książce w PLO występują akcenty humorystyczne (np chorwackie przekleństwa służące za odpowiednik zaklęć), smutne, a niekiedy przerażające.

Jakub Bijan and Lemur like this.
  20. rvd666

rvd666 Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    579
    Zdobyte Lajki:
    181
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Poznań
    Home Page:
    "Steve Jobs" - bo może i to jest "klocek", który jednak czyta się świetnie od pierwszej do ostatniej strony. Jest to zarazem wielka książka. Książka, która nie jest laurką złożoną nie żyjącemu szefowi Apple, bo opisuje także jego mroczne strony, przedstawiając kim tak na prawdę był Jobs. Po przeczytaniu, człowiek ma obraz człowieka, który przyczynił się do rewolucji światowej techniki, ale również Steve'a Jobs'a - zwykłego człowieka pochodzącego z Doliny Krzemowej. "Steve Jobs" jest czymś więcej niż biografią, bo książka która w bardzo prosty sposób przedstawia nam to, że na tak wielkiego człowieka nie możemy tylko i wyłącznie patrzeć przez pryzmat jego osiągnięć ale także tego, jaki był na co dzień w stosunku do współpracowników, przyjaciół czy wreszcie rodziny.

Jakub Bijan likes this.

Share This Page