Sport

Dalej zaklinaj rzeczywistość, co nie zmienia faktu, że obu dopingowiczów broni się stwierdzeniem o śladowych ilościach. Jaka była reakcja na Sinnera? Jak niżej. Mam nadzieję, że pan Kamil będzie konsekwentny i zażąda tego samego dla Świątek.
Trzeba brać poprawkę na twój pierdolec związany z obroną Świątek za wszelką cenę, wynikający z twoich preferencji politycznych.
Ale to chyba działa też w drugą stronę ta poprawka co do preferencji politycznych... :hi: :lol: a w sporcie jak w życiu zawsze ci wyżej postawieni czy gwiazdy mają łatwiej w tej kwestii niż taki np. Majchrzak którego nie obecności w tourze ATP mało kto zauważył poza kibicami tenisa z PL i to tymi dużymi, nie niedzielnymi.
A ja nie bronię Igi że względu na moje opcje polityczne, tylko że to jest Polką i naszą (moją) dumą narodową...
 
Wystarczy spojrzeć na ryj tego transa Świątka by wiedzieć że napierdala sterydy.
Męska morda nie robi się od wysiłku na korcie.

Jak nasza baba dostała wpierdol od chłopa na igrzyskach w boksie to był wielki lament.

Jak Igor pokonuje kobiety na korcie to jest kurwa zachwyt. #PolskiMental

Jedyną Polską królową tenisa jest Agnieszka Radwańska a nie jakiś trans sterydziarz.
8536813d300634337ea4e3e4905f76a2f647d5ceb5dfb46edac8c025a05f1fdd.jpg
 
Prawda jest taka, że najlepszych sportowców jak Sinnera czy Świątek stać na zlecenie prywatnych badań, które swoje kosztują. Stąd możliwość szybkiej weryfikacji podejrzanych produktów. Majchrzak to przy nich kloszard. Zresztą nie tylko on. Niżej notowana Brytyjka Tara Moore była zawieszona na 18 miesięcy bo wyjaśniano sprawę zanieczyszczonego clostebolem mięsa, które zjadła podczas turnieju ITF w Meksyku. Ostatecznie ją uniewinniono AFAIK, no ale sprawa toczyła się publicznym torem, a Moore nie stać było na badania mięsa i ew. dostawców, do tego w cokolwiek egzotycznym kraju znanym z całej masy sterydów stosowanych w hodowli bydła (inna sprawa, że jako profesjonalny sportowiec raczej nie jadłbym mięsa w Meksyku będąc tam zaledwie kilka dni). Tak więc stara śpiewka, sprawiedliwość działa szybciej dla bogatych. Nihil novi.
 
z31504202IH,Swiatek-Smokowski.jpg

Świątek niech się cieszy, że od ponad 2 lat jest jedną z pierwszych twarzy WTA Tour, bo tylko dlatego sprawę zamieciono pod dywan.
 
Kaja Ziomek-Nogal wygrała zawody PŚ w Pekinie, Andżelika Wójcik trzecia!

Wspaniała forma Polek w zawodach w Pekinie! Kaja Ziomek-Nogal wygrała zawody Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim w Chinach, a trzecie miejsce zajęła Andżelika Wójcik. Ziomek-Nogal w imponującym stylu wróciła do rywalizacji na najwyższym poziomie po przerwie macierzyńskiej.





 
Sprawa dopingowa Świątek. Ekspert: kara dla Igi może być dłuższa niż miesiąc

Kara dla polskiej tenisistki Igi Świątek, na którą Międzynarodowa Agencja Integralności Tenisa (ITIA) nałożyła miesięczny zakaz występów, może być ostatecznie dłuższa – powiedział PAP były prezes Portugalskiego Urzędu Antydopingowego (ADoP) prof. Luis Horta.


Iga Świątek nie skorzystała z leku z tzw. "białej listy", czyli listy przebadanych i zatwierdzonych przez ITIA

W organizmie Igi Świątek wykryto znikome ilości trimetazydyny – niedozwolonego środka dla sportowców. Polka przyznała, że doszło do tego nieświadomie, a substancja pochodziła z jej leku na sen. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie ITIA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Integralności Tenisa), wiceliderka rankingu nie przedstawiła go na liście leków i suplementów zażywanych w ciągu ostatnich siedmiu dni od przeprowadzenia badania. Wynikało to ze zmęczenia oraz z tego, że nie znajdował się on na jej liście medykamentów, którą zazwyczaj przedstawia w trakcie kontroli.


WADA dokładnie rozpatrzy decyzję ITIA w sprawie Świątek

Miesięczne zawieszenie Igi Świątek przez Międzynarodową Agencję Integralności Tenisa nie kończy sprawy wykrycia w organizmie Polki zakazanej substancji. Decyzję ITIA rozpatrzy Światowa Agencja Antydopingowa, która może odwołać się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.


Wielkie konsekwencje potencjalnej kolejny kary dla Igi Świątek. Może stracić emeryturę olimpijską

Nie milkną echa afery związanej z zawieszeniem Igi Świątek. Choć polska tenisistka została oczyszczona z zarzutów, to potencjalne konsekwencje krótkiej kary mogą być duże. Jeśli doszłoby do kolejnego zawieszenia, to Polka straciłaby prawo do pobierania emerytury olimpijskiej.


Iga Świątek zawieszona po wykryciu niedozwolonej substancji. Straci też finansowo

Międzynarodowa Agencja Integralności Tenisa (ITIA) zawiesiła Igę Świątek na miesiąc w związku z wykryciem u niej trimetazydyny, znajdującej się na liście substancji niedozwolonych. To jednak nie jedyna kara, która spotkała Polkę. Musi także zwrócić nagrodę finansową otrzymaną w turnieju w Cincinnati.


Tara Moore grzmi w sprawie Świątek. "Jakim cudem została dopuszczona do gry?"

Wykrycie u Igi Świątek niedozwolonej substancji zakończyło się miesięcznym zawieszeniem, co u niektórych tenisistów wywołało oburzenie. "Jakim cudem została dopuszczona do gry, kiedy była zawieszona?" – napisała w mediach społecznościowych Tara Moore, tenisistka, która przez 19 miesięcy walczyła o oczyszczenie swojego imienia po pozytywnym wyniku testu antydopingowego.

Brytyjka przez blisko dwa lata walczyła o oczyszczenie z zarzutów dopingowych. W toku postępowania tenisistka udowodniła, że pozytywny wynik testu antydopingowego spowodowany był spożyciem zakażonego mięsa w trakcie turnieju WTA w Bogocie.

 
Ranking WTA 2024. Zestawienie najlepszych tenisistek. Na którym miejscu Iga Świątek? (aktualizacja 02.12.2024)

Iga Świątek zakończyła sezon w cyklu WTA na drugim miejscu ze stratą 1046 punktów do Aryny Sabalenki. Trzecią pozycję utrzymała Coco Gauff, która triumfowała w WTA Finals. W najświeższym notowaniu rankingu trzeba jednak zwrócić uwagę na imponujący awans Katarzyny Kawy. Sprawdź najnowsze zestawienie.

Ranking WTA 2024 kobiecy. Stan na dzień 02.12.2024 [aktualizacja]

1. (1) Aryna Sabalenka (Białoruś) 9416 pkt
2. (2) Iga Świątek (Polska) 8370
3. (3) Coco Gauff (USA) 6530
4. (4) Jasmine Paolini (Włochy) 5344
5. (5) Qinwen Zheng (Chiny) 5340
6. (6) Jelena Rybakina (Kazachstan) 5171
7. (7) Jessica Pegula (USA) 4705
8. (8) Emma Navarro (USA) 3589
9. (9) Daria Kasatkina (Rosja) 3368
10. (10) Barbora Krejcikova (Czechy) 3214
...
25. (25) Magdalena Fręch (Polska) 1928
38. (38) Magda Linette (Polska) 1376
158. (161) Maja Chwalińska (Polska) 456
247. (297) Katarzyna Kawa (Polska) 287
271. (269) Linda Klimovicova (Polska) 253
299. (300) Gina Feistel (Polska) 219
380. (400) Martyna Kubka (Polska) 163

Ranking WTA: klasyfikacja liderek najdłużej zajmujących miejsce numer "1"

1. Steffi Graf – 377 tygodni
2. Martina Navratilova – 332
3. Serena Williams – 319
4. Chris Evert – 260
5. Martina Hingis – 209
6. Monica Seles – 178
7. Iga Świątek – 124
8. Ashleigh Barty – 121
9. Justine Henin – 117
10. Lindsay Davenport – 98

 
Kartka z kalendarza:

Dzisiaj Ur. (3.12) mają ludzie związani z sportem: :beer:

✓ Hoop Zoetemelk (78) NED kolarz
✓ Alberto Juantorena (74) CUB biegacz
✓ Franz Klammer (71) AUT alpejczyk
✓ Katarina Witt (59) GER łyżwiarka figurowa
✓ Christian Karambeu (54) FRA piłkarz
Adam Małysz (47) skoczek
✓ David Villa (43) ESP pilkarz
✓ Michael Essien (42) GHA piłkarz
✓ Laszlo Cseh (39) HUN pływak
✓ Alicia Sacramone (37) USA gimnastyczka
✓ Justyna Święty-Ersetic (32) 400 m
Tomasz Narkun (35) MMA
✓ Ewa Pajor (28) piłkarka
✓ Magdalena Stysiak (24) siatkarka
 
Kartka z kalendarza:

Dzisiaj ur. (4.12) mają ludzie związani z sportem: :beer:

✓ Jean-Marie Pfaff (71) BEL piłkarz
✓ Jerzy Górski (70) triathlonista
✓ Serhij Bubka (61) UKR tyczkacz
✓ Shannon Briggs (53) USA bokser
✓ Lars Bystoel (46) NOR skoczek narciarski
✓ Sergio Mora (44) USA bokser, komentator
✓ Max Holloway (33) USA MMA
✓ Dina Asher-Smith (29) GBR sprinterka
✓ Salahdine Parnasse (27) FRA MMA
 
Natalia Sidorowicz: kim jest polska sensacja Pucharu Świata w biathlonie? [SYLWETKA]

Jeszcze dwa sezony temu pukała do bram reprezentacji, a pierwsze seniorskie punkty Pucharu Świata w biathlonie zdobyła mniej niż rok temu. Poprzednią zimę zaczęła... ze zbyt małą wiarą w siebie, a skończyła jako jedna z największych niespodzianek mistrzostw świata. Teraz Natalia Sidorowicz udowadnia, że był to kolejny krok na drodze do większych sukcesów. Za taki bez wątpienia należy uznać 4. miejsce w biegu indywidualnym w Kontiolahti. Na taki rezultat Polska czekała bowiem prawie pięć lat.








 
17-letni Mateusz Golas mistrzem Europy juniorów w badmintonie

Duży sukces polskiego badmintonisty! Mateusz Golas zdobył mistrzostwo Europy juniorów w badmintonie pokonując Francuza Arthura Tatranova 21:19, 21:16. To pierwszy taki tytuł w historii reprezentacji Polski.



Mateusz Golas to duża nadzieja polskiego badmintona. Obecnie jest dziesiątym zawodnikiem juniorskiego światowego rankingu. W październiku jako jedyny Europejczyk w mistrzostwach świata juniorów w Chinach dotarł do fazy 1/8. Jest też najmłodszym w historii indywidualnym mistrzem Polski elity.


Reprezentacja Polski z brązowymi medalami Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie

Polska reprezentacja juniorów zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie, które odbywają się w hiszpańskiej Ibizie. To pierwszy polski medal drużynowy w tej kategorii wiekowej od lat 90-tych XX wieku. Polacy zapewnili sobie medal pokonując w ćwierćfinale reprezentację Niemiec

Ćwierćfinał MEJ, Hiszpania 2024
POLSKA–NIEMCY 3:1
Krzysztof Podkowiński/Kinga Stokfisz–Daniel Iman Marzuan/Shreya Hochscheid 21–19 21–19
Mateusz Golas–Luis Pongratz 21–13 21–17
Kaja Ziółkowska–Gloria Poluektov 21–17 21–23 9:21
Mikołaj Morawski/Krzysztof Podkowiński–Daniel Iman Marzuan/Mark Niemann 21–15 14–21 21–14

Półfinał MEJ, Hiszpania 2024
FRANCJA–POLSKA 3:2
Tom Lalot Trescarte/Elsa Jacob–Krzysztof Podkowiński/Kinga Stokfis 21–11 21–23 18–21
Arthur Tatranov–Mateusz Golas 15–21 15–21
Malya Hoareau–Kaja Ziółkowska 21–15 21–14
Thibault Gardon/Tom Lalot Trescarte–Mikołaj Morawski/Krzysztof Podkowiński 21–23 21–11 21–14
Elsa Jacob/Camille Pognante–Maja Ja
nko/Kinga Stokfisz 21–16 21–9

Nazwisko Golas :wink: :lol:
 
Juan Soto podpisał największy kontrakt w historii sportu

Trwa rynek wolnych agentów w najlepszej baseballowej lidze świata, MLB. Zdecydowanie najgorętszym z dostępnych nazwisk był w tym roku Dominikanin Juan Soto, który podpisał właśnie rekordowy w historii sportu kontrakt z New York Mets. Wyniesie on... 765 milionów dolarów za 15 lat grania w Nowym Jorku.
:benny: :roberteyeblinking::whodefuk:



Ze względu na długość umowy Soto nie pobił rekordu w średniej kwocie zarobków na sezon – więcej niż jego 51 milionów dolarów za sezon zarobi w przeliczeniu m.in. Shohei Ohtani z Los Angeles Dodgers, uznawany za największy talent światowego baseballu (700 milionów za 10 lat), a także najlepiej zarabiający gracze z NFL i NBA.


Dominikańczyk, 26 lat, kontrakt na 15 lat!!!
:frankapprove:
 
To się fatalnie zestarzeje, za 6-7 lat Soto być może będzie grał wyłącznie jako DH. Mets do 2035 roku będą spłacać kontrakt Bonilli, który podpisali w 1999 roku, no ale kto bogatemu zabroni. Mają Alonso z farmy i już przepłacili Lindora parę lat temu, a teraz tylko dodali do pieca. Tymczasem miotacze po zmarnowaniu prime'u de Groma dalej są słabym ogniwem.
 
To się fatalnie zestarzeje, za 6-7 lat Soto być może będzie grał wyłącznie jako DH. Mets do 2035 roku będą spłacać kontrakt Bonilli, który podpisali w 1999 roku, no ale kto bogatemu zabroni. Mają Alonso z farmy i już przepłacili Lindora parę lat temu, a teraz tylko dodali do pieca. Tymczasem miotacze po zmarnowaniu prime'u de Groma dalej są słabym ogniwem.
To kolega mnie zaskoczył, znawca MLB.
Widzę że nie tylko w temacie Igrzyska Olimpijskie ekspert... a nawet w takim niszowym sporcie w Polsce jak baseball.
:frankapprove:
PS. w MLB takie długie kontrakty to norma?
 
Last edited:
To kolega mnie zaskoczył, znawca MLB.
Widzę że nie tylko w temacie Igrzyska Olimpijskie ekspert... a nawet w takim niszowym sporcie w Polsce jak baseball.

O baseballu nie zaczynam bo to nisza nawet w sportach niszowych :lol: Ale paru fanów NFL się znalazło i działa osobny temat :cool: Kontrakt Soto przebił się nawet do polskiego mainstreamu newsowego, za parę lat ktoś w MLB dostanie ten mityczny miliard. To tylko kwestia czasu.
 
O baseballu nie zaczynam bo to nisza nawet w sportach niszowych :lol: Ale paru fanów NFL się znalazło i działa osobny temat :cool: Kontrakt Soto przebił się nawet do polskiego mainstreamu newsowego, za parę lat ktoś w MLB dostanie ten mityczny miliard. To tylko kwestia czasu.
Tylko dla mnie to trochę dziwne, bo w piłce czy w NBA (kontuzje, spadek formy, skandale itd.) to nie kojarzę kontraktów na 15 lat!, tym bardziej że gościu to nie jest 20 letni zawodnik tylko już 26...
Japończyk Ohtani w 23 r mając 29 lat podpisał umowę na 10 lat za 700 mln!

Widać że baseball to po futbolu amerykańskim sport nr 2 w USA... a na świecie oprócz Ameryki Płn. i Karaibów, Wenezueli czy Japonii i Korei Pld. raczej sport niszowy a największe kontrakty w sporcie tam, gdzie w wielu ludzi pierwszy raz usłyszało o tych gościach z info o rekordowych kontraktach.
 
Ohtani to fenomen, zawodnik grający jako miotacz i pałkarz w jednym na tym poziomie jest całkowicie niespotykany i dłuuugo takiego nie będzie. Oczywiście Japończycy przechodzą do MLB mając 20-kilka lat bo wcześniej grają w swojej lidze (NPB) i w ogóle jest karencja na transfer do Ameryki. A i tak jest lepiej bo kiedyś to mieli około trzydziestki (poprzednia największa ikona Ichiro Suzuki debiutował w MLB mając prawie 28 lat). Dodgers przed ostatnim sezonem wykosztowali się na miotacza Yamamoto co się finalnie opłaciło. Wkrótce do MLB trafi inny miotacz Roki Sasaki (23 lata) co na warunki MLB jest normalnym wiekiem debiutu. Miotacze w szczególności debiutują później, coś jak w starym NBA gdzie po czterech latach NCAA rookies mieli po 22-23 lata a nie 18-19 jak dziś.

Poza USA "poważne" ligi to Japonia i Korea. Latynosi z Meksyku, Karaibów (Dominikana, Kuba, Portoryko) i Ameryki Płd. (Wenezuela) albo grają w Meksyku (taka liga dla weteranów lub niewypałów MLB) albo od razu do amerykańskich NCAA (system draftu nie różni się za bardzo od NFL czy NBA przy czym draftowani się goście ze szkół średnich i może być tak, że jeden gość znajdzie sie w dwóch różnych draftach, raz w HS a drugi raz w NCAA jeśli nie podpisze pierwszego kontraktu).

Drobny szczegół, w Japonii gra się mniejszą piłką do baseballa, to chyba jedyny sport z użyciem piłki/krążka/etc. gdzie jest taka różnica. Skutkiem tego japońscy miotacze, którzy przechodzą do MLB zwykle mają pewne problemy z przystosowaniem się na początku.
 
Kobiecy Sportowiec Roku. W plebiscycie Associated Press zwyciężyła koszykarka Caitlin Clark

Amerykańska koszykarka Caitlin Clark została nagrodzona tytułem Sportowca Roku 2024 roku wśród kobiet w plebiscycie amerykańskiej agencji prasowej Associated Press.

Jak napisała agencja AP w uzasadnieniu wyboru, Clark podniosła rangę i popularność koszykówki kobiet – zarówno tej uniwersyteckiej, jak i w wydaniu WNBA – do niespotykanego dotychczas poziomu, a nagrodę zawdzięcza swojemu wpływowi na tę dyscyplinę na boisku, ale też poza nim.

Akademicką drużynę Iowa Hawkeys doprowadziła do krajowego finału, a dzięki jej popularności klub po raz pierwszy w historii mógł się pochwalić wszystkimi sprzedanymi karnetami. Na marcowy mecz na szczycie z Ohio State ceny wejściówek zaczynały się od 400 dolarów, a kończyły na 1000.

W lutym została najlepiej punktującą w historii NCAA. Następnie zgodnie z oczekiwaniami została wybrana w drafcie do zawodowej ligi (WNBA) z numerem pierwszym, a później następnie w barwach Indiana Fever zapracowała na miano najlepszej debiutantki sezonu. Dzięki niej fani nie tylko szczelnie wypełniali trybuny hal, ale i odnotowano rekordy oglądalności telewizyjnej.

Jako debiutantka w WNBA Clark zarabiała 76 tys. dolarów za sezon. To skromna kwota w stosunku do tego, co już otrzymuje z tytułu kontraktów reklamowych. Jej umowy sponsorskie szacunkowo warte są ok. trzy miliony.



Mimo popularności i osiągnięć sportowych nie znalazła się w składzie reprezentacji USA, która zwyciężyła w igrzyskach w Paryżu.

W głosowaniu 74-osobowej kapituły Clark, która za miesiąc skończy 23 lata, otrzymała 35 głosów. Wyprzedziła gimnastyczkę Simone Biles (3-1-0 w Paryżu) – 25 oraz pięściarkę z Algierii Imane Khelif – 4 głosy.

Clark jest zaledwie czwartą koszykarką, która została uhonorowana tytułem sportsmenki roku od czasu, gdy po raz pierwszy przyznano ją w 1931 roku. Dołączyła do Sheryl Swoopes (1993), Rebecci Lobo (1995) i Candace Parker (2008, 2021).

W poniedziałek agencja AP ogłosiła, że po raz trzeci na Sportowca Roku wśród mężczyzn został wybrany 30-letni japoński baseballista Los Angeles Dodgers Shohei Ohtani. Jest pierwszym cudzoziemcem, który triumfował w tym plebiscycie więcej niż raz.
 

2. Iga Świątek (1)
25. Magdalena Fręch (70)
38. Magda Linette (22)
128. Maja Chwalińska (363)
228. Katarzyna Kawa (197)
271. Linda Klimovicova (329)
296. Gina Feistel (625)
402. Martyna Kubka (365)
435. Daria Kuczer (1142)
437. Olivia Lincer (705)
440. Weronika Falkowska (399)
514. Urszula Radwańska (482)
592. Zuzanna Pawlikowska (1146)
658. Marcelina Podlińska (875)
660. Monika Stankiewicz (brak rankingu)
693. Weronika Ewald (857)
831. Ania Hertel (809)
914. Stefania Rogozińska-Dzik (1061)
972. Waleria Olianowska (575)

() - miejsce zajmowane na początku 2024 roku
 
Sportowe osiągnięcia Polaków w 2024 roku – przypominamy medale i inne sukcesy polskich sportowców

Rok 2024 obfitował w niezapomniane chwile dla polskiego sportu. Złote medale, rekordy świata i wzruszające momenty na arenach międzynarodowych przepełniały dumą kibiców biało-czerwonych przez ostatnie 12 miesięcy. Od triumfów w sportach indywidualnych po spektakularne występy drużynowe – Polacy wielokrotnie udowodnili, że potrafią wspiąć się na sportowe szczyty. Spójrzmy jeszcze raz na najjaśniejsze punkty mijającego roku.

 
TVP Sport: transmisje w 2025 roku. Sprawdź, co pokażemy [KALENDARZ, PLAN TRANSMISJI]

Przed nami 2025 rok. W Telewizji Polskiej w najbliższych miesiącach nie będzie brakowało dużych imprez sportowych z udziałem reprezentantów Polski. U nas także sporo piłki nożnej, w krajowym oraz międzynarodowym wydaniu. Co pokażemy? Sprawdź plan transmisji.

Szczegółowy :hi:
Plan transmisji w TVP Sport w 2025 roku [KALENDARZ]
potwierdzone wydarzenia z określonymi datami
STYCZEŃ 2025

3-7.01: piłka nożna. Puchar Króla – 1/16 finału
5.01: snooker, mistrzostwa Polski
9-12.01: biathlon, PŚ (Oberhof)
11.01: skoki narciarskie, mistrzostwa Polski (Zakopane)
11.01: boks, Knockout Boxing Night
14.01-2.02.: piłka ręczna, mistrzostwa świata (mecze Polaków + półfinały i finał)
14-16.01: piłka nożna, Puchar Króla – 1/8 finału
15-19.01: biathlon, PŚ (Ruhpolding)
17-19.01: skoki narciarskie, PŚ w Zakopanem
22.01: piłka nożna, Liga Mistrzów, 7. kolejka: Real Madryt – RB Salzburg
23-26.01: biathlon, PŚ (Anterselva)
29.01: piłka nożna, Liga Mistrzów, 8. kolejka
29.01-2.02: biathlon, mistrzostwa Europy (Martell val Martello)

LUTY 2025

1-2.02: skoki narciarskie, FIS CUP (Szczyrk)
2.02.: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 19. kolejka
4.02.: futsal, EURO 2026 – eliminacje: Polska – Słowacja
4-6.02: piłka nożna, Puchar Króla – 1/4 finału
6-8.02: hokej na lodzie, turniej EIHC (Sosnowiec)
8.02: lekkoatletyka, Orlen Cup Łódź
9.02: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 20. kolejka
9.02: koszykówka, eliminacje kobiet: Polska – Azerbejdżan
12.02: piłka nożna, Liga Mistrzów, runda play-off
12-16.02: kolarstwo torowe, mistrzostwa Europy (Heusden-Zolder)
12-23.02: biathlon, MŚ (Lenzerheide)
14-17.02: piłka nożna, Betclic 1 liga, 20. kolejka
16.02: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 21. kolejka
19.02: piłka nożna, Liga Mistrzów, runda play-off (rewanż)
21.02: koszykówka, eliminacje EuroBasketu: Polska – Litwa
21.02: piłka nożna, Liga Narodów kobiet: Polska – Irlandia Płn.
21-24.02: piłka nożna, Betclic 1 liga, 21. kolejka
22-23.02: lekkoatletyka, HMP (Toruń)
23.02: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 22. kolejka
24.02: koszykówka, eliminacje EuroBasketu: Macedonia – Polska
25-27.02: piłka nożna, Puchar Polski – 1/4 finału
25-27.02: piłka nożna, Puchar Króla – 1/2 finału (pierwsze mecze)
26.02-5.03: biathlon. mistrzostwa świata młodzieżowców i juniorów (Oestersund)
28.02.-3.03: piłka nożna, Betclic 1 liga, 22. kolejka

MARZEC 2025

1.03: boks, MB Boxing Night
1-2.03: snowboard, PŚ (Krynica)
2.03: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 23. kolejka
5.03: piłka nożna, Liga Mistrzów – 1/8 finału
6-9.03: biathlon, PŚ (Nove Mesto)
6-9.03: lekkoatletyka, HME (Appeldoorn)
7.03: futsal, EURO 2026 – eliminacje: Polska – Mołdawia
7-10.03: piłka nożna. Betclic liga, 23. kolejka
9.03: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 24. kolejka
12.03: piłka nożna, Liga Mistrzów – 1/8 finału
12.03: futsal, EURO 2026 – eliminacje: Mołdawia – Polska
13-16.03: biathlon, PŚ (Pokljuka)
14-22.03: hokej na lodzie, Tauron Hokej liga – półfinały
14-17.03: piłka nożna, Betclic liga, 24. kolejka
16.03: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 25. kolejka
20.03: piłka nożna, Liga Narodów (baraże)
20-21.03: skoki narciarskie, FIS CUP (Zakopane)
21.03: piłka nożna. eliminacje mistrzostw świata 2026: Polska – Litwa
21-23.03: lekkoatletyka, HMŚ (Nanjing)
21-23.03: biathlon, PŚ (Holmenkollen)
21.03: piłka nożna, mecz U20: Polska - Rumunia
22-23.03: skoki narciarskie, Puchar Kontynentalny (Zakopane)
24.03: piłka nożna. eliminacje mistrzostw świata 2026: Polska – Malta
25.03-6.04.: hokej na lodzie, Tauron Hokej liga – finał
25.03: piłka nożna, mecz U20: Polska - Czechy
25.03: piłka nożna, Liga Narodów (baraże)
28.03-1.04: piłka nożna, Betclic liga, 25. kolejka
29.03: boks, MB Boxing Night
30.03: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 26. kolejka

KWIECIEŃ 2025

1-3.04: piłka nożna, Puchar Króla – 1/2 finału (rewanże)
1-3.04: piłka nożna, Puchar Polski – 1/2 finału
4.04: piłka nożna, Liga Narodów kobiet: Polska – Bośnia i Hercegowina
4-7.04: Piłka nożna, Betclic 1 liga, 26. kolejka
6.04: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 27. kolejka
7-13.04: hokej na lodzie, mistrzostwa świata kobiet Dywizji IIA (Bytom)
8-10.04: piłka nożna, Betclic 1 liga, 27. kolejka
9.04: piłka nożna, Liga Mistrzów – 1/4 finału
10.04: futsal, EURO 2026 – eliminacje: Polska – Turcja
11-14.04: piłka nożna, Betclic 1 liga, 28. kolejka
12-13.04: lekkoatletyka, ME w biegach ulicznych (Belgia)
12.04: boks, MB Boxing Night (20:00-22:55)
13.04: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 28. kolejka
15.04: futsal, eliminacje: Słowacja – Polska
16.04: piłka nożna, Liga Mistrzów – 1/4 finału
19-21.04: piłka nożna, Betclic 1 liga, 28. kolejka
21.04: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 29. kolejka
25-28.04: piłka nożna, Betclic 1 liga, 28. kolejka
26.04: piłka nożna, Puchar Króla – finał
28.04: piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, 30. kolejka
30.04: piłka nożna, Liga Mistrzów – 1/2 finału

MAJ 2025

1-11.05: piłka nożna, mistrzostwa świata w piłce plażowej (Seszele)
2.05: piłka nożna, Puchar Polski – finał (Stadion Narodowy)
2-5.05: piłka nożna, Betclic I liga, 31. kolejka
4.05: piłka nożna. PKO BP Ekstraklasa, 31. kolejka
7.05: piłka nożna, Liga Mistrzów – 1/2 finału
9-11.05: piłka nożna, Betclic I liga, 32. kolejka
10.05: boks, MB Boxing Night
10-11.05: lekkoatletyka, mistrzostwa świata sztafet (Kanton)
11.05: piłka nożna. PKO BP Ekstraklasa, 32. kolejka
14-18.05: kolarstwo. Orlen Wyścig Narodów
16-19.05: piłka nożna, Betclic I liga, 33. kolejka
18.05: piłka nożna. PKO BP Ekstraklasa, 33. kolejka
20-31.05: pływanie, mistrzostwa Europy w pływaniu synchronicznym
20-31.05: skoki do wody, Mistrzostwa Europy
24.05: piłka nożna. PKO BP Ekstraklasa, 34. kolejka
24.05, lekkoatletyka, Lisek w domu
24-25.05: kajakarstwo, Puchar Świata (Poznań)
24.05-8.06: futsal, Ekstraklasa, finał
25.05: piłka nożna, Betclic I liga, 34. kolejka
26.05: piłka nożna, Gala Ekstraklasy
29.05: piłka nożna. Betclic 1 liga, baraże – 1/2 finału
29.05-1.06: wioślarstwo, mistrzostwa Europy (Płowdiw)
31.05: piłka nożna, Liga Mistrzów – finał

CZERWIEC 2025

1.06: piłka nożna. Betclic 1 liga, baraże – finał
1.06: lekkoatletyka, Memoriał Kusocińskiego (Chorzów)
3.06: piłka nożna, Liga Narodów kobiet: Polska – Rumunia
4-8.06: piłka nożna. Liga Narodów – Final Four
7-8.06, piłka nożna. Betclic 2 liga, 34. kolejka
7-8.06: tenis stołowy. MP
8.06: lekkoatletyka, Gorzów Meeting
10.6: piłka nożna, eliminacje mistrzostw świata 2026: Finlandia – Polska
11.06: piłka nożna, Betclic 2 liga, baraże – 1/2 finału
11-28.06: piłka nożna, mistrzostwa Europy U21 (Słowacja)
14.06: lekkoatletyka, miting na Rynku Kościuszki (Białystok)
15.06: piłka nożna, Betclic 2 liga, baraże – finał
18-29.06: koszykówka. EuroBasket kobiet
22.06: lekkoatletyka, Konopacka Warsaw Classic (Warszawa)
27-29.06: lekkoatletyka, Drużynowe Mistrzostwa Europy (Madryt)
28.06-6.07.: koszykówka. MŚ U19 (Szwajcaria)

LIPIEC 2025

2-27.07: piłka nożna, mistrzostwa Europy kobiet (Szwajcaria)
6.07: lekkoatletyka, Memoriał Cybulskiego (Poznań)
10-13.07: kolarstwo. ME BMX (Łotwa)
12-20.7: koszykówka. MŚ U19 kobiet (Czechy)
17-20.07: lekkoatletyka, ME U-23 (Bergen)
19-20.07: rajdy samochodowe, Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą
23-27.07: kolarstwo. ME MTB (Portugalia)

SIERPIEŃ 2025

4-10.08: kolarstwo. Tour de Pologne
7-10.08: lekkoatletyka, ME U20 (Tampere)
12-14.08: kolarstwo, Tour de Pologne kobiet
16.08: lekkoatletyka, Memoriał Skolimowskiej (Chorzów)
20-24.08: kajakarstwo, Mistrzostwa świata
22-23.08: lekkoatletyka, MP (Racibórz)
27.08-14.09: koszykówka, EuroBasket mężczyzn

WRZESIEŃ 2025

7.09: piłka nożna. eliminacje mistrzostw świata 2026: Polska – Finlandia
13-21.09: lekkoatletyka, mistrzostwa świata (Tokio)
21-28.09: wioślarstwo, mistrzostwa świata (Szanghaj)
26-28.09: lekkoatletyka, mistrzostwa świata w biegach ulicznych (San Diego)
27.9-19.10: piłka nożna, mistrzostwa świata U20 (Chile)
28.09: lekkoatletyka, Maraton Warszawski

PAŹDZIERNIK 2025

1-5.10: kolarstwo, mistrzostwa Europy (Drome-Ardeche)
1-6.10: kajakarstwo górskie, mistrzostwa świata (Perth)
4-5.10: kolarstwo, ME BMX Freestyle (Eindhoven)
12.10: piłka nożna, eliminacje mistrzostw świata 2026: Litwa – Polska

LISTOPAD 2025

7-9.11: kolarstwo, mistrzostwa Europy w przełajach (Belgia)
14.11: piłka nożna, eliminacje mistrzostw świata 2026: Polska – Hiszpania/Holandia
17.11: piłka nożna, eliminacje mistrzostw świata 2026: Malta – Polska

GRUDZIEŃ 2025

2-7.12: pływanie, mistrzostwa Europy 25 m (Szczecin)
14.12: lekkoatletyka, ME w przełajach (Portugalia)

Poza tym:

Badminton: Lotto Ekstraliga
Biathlon: Letnie mistrzostwa świata
Biegi narciarskie: Ski Classics
Boks: polskie i zagraniczne gale
Futsal: mecze FOGO Futsal Ekstraklasy
Hokej na lodzie: Superpuchar i Puchar Polski
Jeździectwo: wyścigi na Służewcu, Cavaliada, WKKW Strzegom
Koszykówka: mistrzostwa świata 3x3
Koszykówka: World Tour 3x3
Koszykówka: mecze towarzyskie reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn
Lekkoatletyka: polskie i zagraniczne mityngi oraz maratony
Piłka nożna, mecze Betclic 2 Ligi
Piłka nożna: mecze Orlen Ekstraligi kobiet + finał Pucharu Polski
Piłka nożna: Superpuchar Polski
Piłka nożna, MŚ U17
Piłka nożna: losowania MŚ 2026 i Ligi Narodów
Piłka nożna: turnieje ampfutbolu
Rugby: mecze towarzyskie reprezentacji Polski
Siatkówka: turnieje Giganci Siatkówki
Siatkówka plażowa: Plaża Open
Skoki narciarskie: letnie i zimowe mistrzostwa Polski
Tenis: Polish Open (Warszawa)
Tenis stołowy: mecze reprezentacji Polski, Liga Mistrzów, Superliga
Żużel: indywidualne mistrzostwa Europy

 
GgNH3hIWoAA80i5


Putin pogratulował tytułu po tym jak rosyjski prezydent FIDE zgodził się, żeby Magnus mógł podzielić tytuł ze swoim kumplem z Rosji.

:penn:
 
Panowie co jest z tą Igą Świątek ? Odrazu zaznaczam, że tenis to nie moja bajka i nie oglądam itd.
Chodzi mi o, że jakiś czas temu było info, że została złapana na dopingu.
A od tego czasu wszędzie w mediach widzę, że Iga dalej gra, jest dalej tytułowana najlepszym polskim sportowcem itd itp.
O co chodzi ? Zawsze myślałem, że złapanie na dopingu wykluczało zawodnika z gry na jakiś czas, odejscie sponsorów itd. Tutaj jest jakby na odwrót, Iga jest dalej wszędzie i pewnie wygra też plebiscyt najlepszego sportowca roku co by było jakimś kuriozum żeby dopingowicz wygrał plebiscyt...
Jakieś takie to dziwne dla mnie jest.
Czy jednak jest niewinna i to jakaś afera tylko była?
Pytam poważnie.
 
Panowie co jest z tą Igą Świątek ? Odrazu zaznaczam, że tenis to nie moja bajka i nie oglądam itd.
Chodzi mi o, że jakiś czas temu było info, że została złapana na dopingu.
A od tego czasu wszędzie w mediach widzę, że Iga dalej gra, jest dalej tytułowana najlepszym polskim sportowcem itd itp.
O co chodzi ? Zawsze myślałem, że złapanie na dopingu wykluczało zawodnika z gry na jakiś czas, odejscie sponsorów itd. Tutaj jest jakby na odwrót, Iga jest dalej wszędzie i pewnie wygra też plebiscyt najlepszego sportowca roku co by było jakimś kuriozum żeby dopingowicz wygrał plebiscyt...
Jakieś takie to dziwne dla mnie jest.
Czy jednak jest niewinna i to jakaś afera tylko była?
Pytam poważnie.
30 dni zawieszenia... bo lek na sen Melatonina był zanieczyszczony, co Iga udowodniła...
No i nie grała w turniejach w Azji po US Open, przez co straciła wiele punktów i straciła pozycję liderki WTA na rzecz Sabalenki...
Pod koniec listopada International Tennis Integrity Agency (Międzynarodowa Agencja Uczciwości Tenisa) poinformowała, że w przeprowadzonym 12 sierpnia badaniu antydopingowym wykryto w organizmie Igi Świątek obecność niedozwolonego środka – trimetazydyny. Pozytywny wynik testu był spowodowany zanieczyszczeniem przyjmowanego przez tenisistkę leku na sen bez recepty (melatoniny). Organizacja uznała brak znaczącej winy lub zaniedbania ze strony I.Świątek, która zgodziła się na przyjęcie sankcji w postaci miesięcznego zawieszenia, w którego poczet zaliczono trzy tygodnie tymczasowego zawieszenia na przełomie września i października.

W pełnym raporcie można przeczytać, że zanieczyszczenie leku musiało powstać podczas jego produkcji, a na etykiecie nie widniały żadne informacje o zawieraniu zabronionej substancji. Co więcej, testy antydopingowe wykonane 10 dni wcześniej (podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich) oraz 15 dni później (podczas US Open), a także testy włosów dały wyniki negatywne, co oznacza, że zawodniczka nie mogła zażyć większej ilości zakazanego związku chemicznego niż ta, która znalazła się w zanieczyszczonych tabletkach. ITIA uznała, że sportowczyni nie przyjęła niedozwolonej substancji umyślnie, a konsultanci agencji – doktor Daniel Eichner i profesor Peter Van Eenoo – uznali scenariusz przypadkowego przyjęcia substancji za wiarygodny naukowo.
 


Luke Littler mistrzem świata PDC w darcie!

Luke Littler mistrzem świata PDC w darcie! 17-latek pokonał w finale trzykrotnego zdobywcę tytułu Michaela van Gerwena 7:3. Dzięki temu stał się najmłodszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek wygrał tę imprezę.
:frankapprove:





70-letni Paul Lim wicemistrzem świata w darcie

W mistrzostwach świata WDF w Lakeside napisała się niesamowita historia. Wicemistrzem świata został 70-letni Paul Lim! Reprezentant Singapuru dokonał tego 42 lata po swoim debiucie w rozgrywkach. W finale lepszy okazał się jednak Shane McGuirk, który wygrał 6:3.


:frankapprove:

MŚ w Dartcie (PDC) 17 lat, a wice MŚ (WDF) 70 lat... ale rozrzut wiekowy!
No i obaj MŚ sylwetka raczej barowa, niż fit :wink:
:benny::roberteyeblinking:
No i dwie federacje... :confused:w boksie jeszcze więcej, ale czasami są MŚ zunifikowane jak Usyk, Bud czy Canelo, a tu tego chyba nie ma.
:siara:
 
Jarosława Mahuczich najlepszym sportowcem Ukrainy. Wyprzedziła Olgę Charłan i Ołeksandra Usyka

Mistrzyni olimpijska z Paryża w skoku wzwyż i rekordzistka świata Jarosława Mahuczich uznana została w plebiscycie ukraińskich dziennikarzy za najlepszego sportowca kraju w 2024 roku.

Mahuczich zgromadziła 797 pkt i wyprzedziła szablistkę, złotą medalistkę paryskich igrzysk w turnieju drużynowym Olgę Charłan – 702 oraz boksera Ołeksandra Usyka – 542 pkt.
:roberteyeblinking: :benny:



 
Polska w finale United Cup. Świątek ograła jedną z najgroźniejszych rywalek!

Reprezentacja Polski drugi rok z rzędu zagra w finale United Cup. W półfinałowej rywalizacji okazała się lepsza od Kazachstanu. Do zwycięstwa swój zespół poprowadziła Iga Świątek, która pokonała jedną z odwiecznych rywalek, Jelenę Rybakinę 7:6 (7-5), 6:4.
:applause:

:applause:



 
Back
Top