Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

pro. na nic sie nie zgadzaj podczas instalacji, odznacz wszystko co sie da. Nie zakladaj konta online, tylko offline.
Podczas instalacji same problemy. Najpierw nie wystartował z pena, musiałem wcisnąć f9 i odpalić bootowanie z pena. Później wyszło, że nie można uruchomić windows na tej partycji, tak jak tu:
Zrobiłem tak jak na tej stronie z tymi poleceniami i odpaliło.
Po 30 minutach mielenia na planszy czekajwyskoczył komunikat, że pojawił się problem i do jego naprawienia potrzebne jest połączenie wifi. Zgodziłem się i połączyłem z siecią. Wtedy poszło dalej. Formatować i próbować jeszcze raz ?
 
Podczas instalacji same problemy. Najpierw nie wystartował z pena, musiałem wcisnąć f9 i odpalić bootowanie z pena. Później wyszło, że nie można uruchomić windows na tej partycji, tak jak tu:
Zrobiłem tak jak na tej stronie z tymi poleceniami i odpaliło.
Po 30 minutach mielenia na planszy czekajwyskoczył komunikat, że pojawił się problem i do jego naprawienia potrzebne jest połączenie wifi. Zgodziłem się i połączyłem z siecią. Wtedy poszło dalej. Formatować i próbować jeszcze raz ?
zrob jeszcze raz, bez sieci

masz iso pobrane?

Moze cos zle nagralo sie na pendrive

najlepiej to zalutowac obraz



i wgrac przez rufus.

na pendrive
 
zrob jeszcze raz, bez sieci

masz iso pobrane?

Moze cos zle nagralo sie na pendrive

najlepiej to zalutowac obraz



i wgrac przez rufus.

na pendrive

Ściągnąłem boota na pendrive ze strony windowsa. Nie mam pojęcia o jakiś rufusach :lol:
Ostatnio lutowałem windowsa w czasach RHQQ2 :lol:
Czyli trzeba zacząć od format c:
 
Ściągnąłem boota na pendrive ze strony windowsa. Nie mam pojęcia o jakiś rufusach :lol:
Ostatnio lutowałem windowsa w czasach RHQQ2 :lol:
Czyli trzeba zacząć od format c:
zobacz jeszcze raz i jak bedzie blad to pokaz. A jak nie to sciagnij obraz tak jak wyzej(albo wybierz iso, a nie pendrive) i wgraj na pendrive przez rufusa.
 

Attachments

  • win.jpg
    win.jpg
    112.2 KB · Views: 4
Rozglądam się za bezprzewodową myszką. Obecnie mam logitech g502 i widziałem, że występuje też w wersji wireless.
Jakieś sensowne alternatywy?
 
dales rade? Czy laptop juz odeslany?
W robocie jestem. Około 21 zasiądę do tego.
Miałbym takie cudo odsyłać? Przecież zainstalowałem windę, tylko nie zrobiłem tego offline.
Zrobiłem 2 partycje, w tym systemowa 100 giga. Opylało się czy dzielenie dysku to oldskul?
 
W robocie jestem. Około 21 zasiądę do tego.
Miałbym takie cudo odsyłać? Przecież zainstalowałem windę, tylko nie zrobiłem tego offline.
Zrobiłem 2 partycje, w tym systemowa 100 giga. Opylało się czy dzielenie dysku to oldskul?
nie ma sensu dzielic. Jak zainstalowałes? Przeciez pisaleś, że blad i nie idze?
 
nie ma sensu dzielic. Jak zainstalowałes? Przeciez pisaleś, że blad i nie idze?
Wyświetliło, że potrzebuje wifi żeby naprawić instalację. Odpaliłem i dokończyło (przy okazji jakiegoś maila musiałem podać). Nie udało się offline, ale winda już jest
 
Wyświetliło, że potrzebuje wifi żeby naprawić instalację. Odpaliłem i dokończyło (przy okazji jakiegoś maila musiałem podać). Nie udało się offline, ale winda już jest
Nie spotkalem sie jeszcze z takim czyms. Ja bym przeinstalował. Ale rób jak chcesz, jak Ci sie nie chce to zostaw.

1345998094_flevqu_600.jpg



Podczas instalacji win 10 odznacz wszystko co się i nie gódź się na nic. Nie twórz też konta online, tylko zrób konto offline. Jak masz wersje home to musisz odłączyć net podczas instalacji, żeby pojawiła się opcja konta offline.

Po instalacji wyłącz wszystkie apki dzialajace w tle

disable-background-apps-windows-10.jpg



Jak tam wszystko zalutujesz to możesz updaty zapałzować

pause-updates.png


i odpalać sobie ręcznie kiedy będziesz chciał.
Jeszcze zapomniałem o jednym. Usuń skype i one drive. One ciągle działają w tle nawet jak im zabronisz :).

Jak podczas instalacji systemu nie odzaczyles wszystkich opcji to musisz teraz recznie przeklikac. Wszystko tam wylacz zwiazne ze sledzeniem.

windows-10-sledztwo-prywatnosc-1.jpg

Nie wiem jak to wyglada dokladnie, bo siedze na pocietym windowsie teraz.



jak polaczyc partycje

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_2.png

Znajdź dwie partycje, które chcesz połączyć. W poniższym przykładzie połączymy partycję OS (C :) z partycją DATA (D :).

Te dwie partycje muszą znajdować się na tym samym dysku. Jeśli są na różnych dyskach, to nie zadziała. Będą także musieli być przylegający do siebie na dysku, inaczej będziesz musiał zrobić trochę więcej pracy.

Usuń drugą partycję, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając "Usuń wolumin". Pamiętaj: stracisz wszystkie pliki na partycji, gdy to zrobisz!

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_3.png


Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pozostałą partycję, którą chcesz powiększyć, i kliknij opcję "Powiększ wolumin".

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_4.png


KLIKNIJ przez kreatora i zaakceptuj domyślne opcje, aby powiększyć partycję do maksymalnej dostępnej przestrzeni. Zostanie rozszerzony na wolną przestrzeń pozostawioną po usunięciu sąsiedniej partycji.

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_5.png


To takie proste, a zmiana nastąpi natychmiast i nastąpi bez restartu. Druga partycja zniknęła, a pierwsza partycja zawiera teraz całą przestrzeń pamięci przydzieloną wcześniej drugiej.
 
Nie spotkalem sie jeszcze z takim czyms. Ja bym przeinstalował. Ale rób jak chcesz, jak Ci sie nie chce to zostaw.

1345998094_flevqu_600.jpg










jak polaczyc partycje

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_2.png

Znajdź dwie partycje, które chcesz połączyć. W poniższym przykładzie połączymy partycję OS (C :) z partycją DATA (D :).

Te dwie partycje muszą znajdować się na tym samym dysku. Jeśli są na różnych dyskach, to nie zadziała. Będą także musieli być przylegający do siebie na dysku, inaczej będziesz musiał zrobić trochę więcej pracy.

Usuń drugą partycję, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając "Usuń wolumin". Pamiętaj: stracisz wszystkie pliki na partycji, gdy to zrobisz!

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_3.png


Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pozostałą partycję, którą chcesz powiększyć, i kliknij opcję "Powiększ wolumin".

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_4.png


KLIKNIJ przez kreatora i zaakceptuj domyślne opcje, aby powiększyć partycję do maksymalnej dostępnej przestrzeni. Zostanie rozszerzony na wolną przestrzeń pozostawioną po usunięciu sąsiedniej partycji.

how-to-combine-multiple-partitions-into-a-single-partition_5.png


To takie proste, a zmiana nastąpi natychmiast i nastąpi bez restartu. Druga partycja zniknęła, a pierwsza partycja zawiera teraz całą przestrzeń pamięci przydzieloną wcześniej drugiej.
Przed instalacją wyłączyłem w biosie legacy. Mogło to mieć wpływ?
 
@lugasek mistrz!
Za twoją radą zalutowalem dzisiaj z Allegro używanego GTXa co prawda nie 770 tylko 760, ale z tego co oglądałem na benchmarkach to nie ma dramatu.
O ile gość przyśle mi kartę a nie cegłówke to zapakuje na razie do mojego rupiecia i za niedługi czas zacznę polowanie na nowy zestaw.
 
@lugasek mistrz!
Za twoją radą zalutowalem dzisiaj z Allegro używanego GTXa co prawda nie 770 tylko 760, ale z tego co oglądałem na benchmarkach to nie ma dramatu.
O ile gość przyśle mi kartę a nie cegłówke to zapakuje na razie do mojego rupiecia i za niedługi czas zacznę polowanie na nowy zestaw.
pokaz, 760tka sporo slabsza.


@lugasek mistrz
:antonio:
 
Last edited:
@lugasek mistrz!
Za twoją radą zalutowalem dzisiaj z Allegro używanego GTXa co prawda nie 770 tylko 760, ale z tego co oglądałem na benchmarkach to nie ma dramatu.
O ile gość przyśle mi kartę a nie cegłówke to zapakuje na razie do mojego rupiecia i za niedługi czas zacznę polowanie na nowy zestaw.
ponizej gtx 770 bym nie schodzil. Chyba, ze za grosze kupiles. Najlepiej polowac na gtx 970.


Tu masz strone do porownywania mocy kart

wpisujesz model i w polu Relative Performance masz podane procentowa wydajnosc kart.

Jako przyklad wpisujesz np gtx 770 i sprawdzasz wydajnosc wzgledem innych kart


 
Last edited:
pokaz, 760tka sporo slabsza.
Słabsza, ale wyrwałem ją za 250 ziko. Zobaczymy jak tam będzie się sprawowała - na razie i tak raczej będę PC bardziej używał do programów niż gier. Sprawdzałem na tym benchmarku, ale widzę na twoim, że podobnie koło 20% słabsza.
Screenshot_2021-04-23-11-24-56-809_com.android.chrome.jpg
 
Hehe, ten stary to już ledwo dycha. Za chwilę nie będzie się do niczego nadawał, nie wiem nawet czy Civke by uciągnął. Jakby Ci wpadł taki laptop 17" jak wcześniej gadaliśmy to daj znać.
Bierz grata. Zrobisz fotki to Ci powiem co tam ulepszyc, albo i nie i bedziesz lutowal.
 
Bierz grata. Zrobisz fotki to Ci powiem co tam ulepszyc, albo i nie i bedziesz lutowal.
Nie chcę tego grata. Aż taki szczodry nie jestem żeby sobie "od ust odejmować" :mamed:

mogę oddać mój ale ja chcę nowy i co najmniej równie dobry, nie chcę zjeżdżać z mocą i jakością w dół, jakiś margines mocy chcę sobie zostawić, może być nawet w formie laptopa
 
Nie chcę tego grata. Aż taki szczodry nie jestem żeby sobie "od ust odejmować" :mamed:

mogę oddać mój ale ja chcę nowy i co najmniej równie dobry, nie chcę zjeżdżać z mocą i jakością w dół, jakiś margines mocy chcę sobie zostawić, może być nawet w formie laptopa
do cohones i civ wystarczy grat :)
 
Back
Top