Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Nie lubię czytać na tablecie, wzrok się męczy

To nie problem. Kindle ma swój format (mobi), inne przeważnie epub. Ja korzystam od paru lat z Kobo Glo i jestem zachwycony (ok. 400 zł wtedy kosztował). A nie problem dlatego, że jest taki program „Calibre”, przez który wgrywasz książki do czytnika, zarządzasz biblioteką i m.in. zmieniasz sobie format z dowolnego na dowolny. Działa to w zasadzie prawie bezbłędnie. Pdf na czytnikach nie ma sensu - nie zmienisz rozmiaru i rodzaju czcionki, gorzej się przewija. Ale przez ten program dopasujesz taki plik do takiego formatu, jaki Ci pasuje.
 
Jakieś konkretne wymagania? Dobre zdjecia, wydajność w grach?

W tym przedziale cenowym ok 1500
-Honor 10
-Honor Play
-Pocophone F1

Wydajne telefony, które robią ok zdjęcia.



Jest to właśnie jeden z powodów dla których zastanawiam się nad Kindle. Niestety Paperwhite 3 już raczej wycofali i nie będzie można zdobyć na bf
Dobre zdjęcia + wydajna bateria. Nie mam ochoty ładować codziennie telefonu :)
Rozumiem, że te które wymieniłeś łapią się w moje "wymagania"?
 
Dobre zdjęcia + wydajna bateria. Nie mam ochoty ładować codziennie telefonu :)
Rozumiem, że te które wymieniłeś łapią się w moje "wymagania"?

Z trzech wymienionych Pocophone jest chyba najgorszy jeżeli chodzi o jakość zdjęć nadrabia jednak baterią. Dużym moim zdaniem minusem Pocophona, który podobno ma zostać wyeliminowany jest brak powiadomień przy krawędzi notcha. Mimo wszystko każdy z telefonów powinien wytrzymać +- 1,5 dnia i robić zadowalające zdjęcia. Oczywiście mówimy o normalnym użytkowaniu. Filmik który może pomoże w podjęciu decyzji oraz porównanie modeli:

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-pocof1-vs-honor-play-vs-honor-10/

 
Hehh, mam go na testy do czw/pt. Stan z folijkami. Zero sladów uzywania.

Hmmm, jak sprawdzic czy nie ma roota, nigdy sie w to nie bawilem? Czy nie ma jakichs softów dziwnych? Ew jakies numery seryjne zweryfikowac, cos?
 
Oneplus5t. Przy uruchamianiu kamery i latarki "Unknown problem".
Rakesh jako wyjątkowej klasy spec od elektroniki naprawił. Pomogło wyłączenie kamery, wyczyszczenie cache i restart urządzenia.
 
@bart123 dostałeś już miui 10?
Mi się dzisiaj zaktualizował. Jak na razie to napewno dość sporo przyspieszył. Nowe ikonki i pasek do gory plus suwak od głośności.
Nie wiem tylko jak z tymi zdjęciami portretowymi.
 
@bart123 dostałeś już miui 10?
Mi się dzisiaj zaktualizował. Jak na razie to napewno dość sporo przyspieszył. Nowe ikonki i pasek do gory plus suwak od głośności.
Nie wiem tylko jak z tymi zdjęciami portretowymi.


Miui 10 jest już od paru miesięcy. W sensie poprawki ?
 
Beka z supportu Della :)

No wiec mam ich suszarkę ze złączem Thunderbolt, nie mogę znaleźć kabli Thunderbolt-to-DisplayPort albo Thunderbolt-to-MiniDisplayPort (nie chce kupowac stacji dokujacej, raz ze $$$, dwa ze poza podlaczeniem monitora nie mam zadnych innych potrzeb) ale za to jest kilka - w tym by Dell (!) - USB-C-to-DisplayPort.
Dzwonie do ich supportu zeby sie upewnic, ze to bedzie dzialac, a ta mi caly czas nawija ze mam zadzwonic do producenta monitora bo ona nie wie jaki to. Tlumacze jej, ze to nie ma znaczenia bo sie pytam czy jedno urzadzenie Della pasuje do drugiego urzedzenia Dell (podaje jej kody producenta), a ona mi ze nie moze tego sprawdzic i ze mam zadzwonic do sprzedawcy. Jprdl. Bronila sie tym, ze to tylko "linia wsparcia technicznego".
:brainoverload::brainoverload::brainoverload:
:waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh:
 
@bart123 dostałeś już miui 10?
Mi się dzisiaj zaktualizował. Jak na razie to napewno dość sporo przyspieszył. Nowe ikonki i pasek do gory plus suwak od głośności.
Nie wiem tylko jak z tymi zdjęciami portretowymi.
Dziś dostałem informację, sprawdzę.

@beef może i był ale nie oficjalnie dystrybuowany. Teraz dopiero ruszył proces aktualizacji i potrwa do drugiej połowy grudnia.
 
Jeszcze nie :wink:
Mocno się zastanawiam nad tym Mate 20 Lite, dlatego czekałem. No i oczywiście biorę pod uwagę, że podczas black friday pojawi się jakaś dobra promka, jak ta którą mi porzuciłeś. Którego byś wziął i dlaczego?

Myśle, że teraz najlepsze telefony cena/jakość znajdują się w przedziale 1000-2000 zł. Większość modeli różni się po prostu firmą, nakładką i jakością zdjęć. Jeden model ma lepiej odwzorowane kolory, drugi posiada szeroki kąt, trzeci zoom optyczny. Jeśli chodzi o wcześniejsze modele. Honor Play jak i Pocophone są teraz jednymi z najwydajniejszych telefonów ze względu na to , że zostały stworzone dla graczy. Dzięki temu uzyskały dobrą baterie oraz mocny procesor co jednak miało wpływ na gorszy aparat. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś na forach wszędzie odradzali modele "LITE" ze względu na zacinanie się po jakimś czasie. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy słusznie. Prosta rada i chyba najodpowiedniejsza. Przejdź się do sklepu i po prostu sprawdź czy odpowiada Ci soft i jakość zdjęć. Honor Play w tym wypadku jest dobrym wyborem ze względu na dobrą cenę. Możesz jeszcze zobaczyć model Honor 8X który jest w podobnym przedziale cenowym.

Wszystkie 4 modele Honor Play, Honor 10, Honor 8X, Pocophone F1 powinny dostać aktualizacje do Android P.
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/honor-8x-vs-honor-play-vs-honor-10-vs-xiaomi-pocof1/
 
Beka z supportu Della :)

No wiec mam ich suszarkę ze złączem Thunderbolt, nie mogę znaleźć kabli Thunderbolt-to-DisplayPort albo Thunderbolt-to-MiniDisplayPort (nie chce kupowac stacji dokujacej, raz ze $$$, dwa ze poza podlaczeniem monitora nie mam zadnych innych potrzeb) ale za to jest kilka - w tym by Dell (!) - USB-C-to-DisplayPort.
Dzwonie do ich supportu zeby sie upewnic, ze to bedzie dzialac, a ta mi caly czas nawija ze mam zadzwonic do producenta monitora bo ona nie wie jaki to. Tlumacze jej, ze to nie ma znaczenia bo sie pytam czy jedno urzadzenie Della pasuje do drugiego urzedzenia Dell (podaje jej kody producenta), a ona mi ze nie moze tego sprawdzic i ze mam zadzwonic do sprzedawcy. Jprdl. Bronila sie tym, ze to tylko "linia wsparcia technicznego".
:brainoverload::brainoverload::brainoverload:
:waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh:
Mówisz o takich przejściówkach?
https://www.ceneo.pl/44630162
 
Wydaje mi się, że nie ma podstaw aby to się nie sprawdzało. Powinno działać, jak coś przy zakupie takiego czy innego urządzenia przez internet powinieneś mieć prawo zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni.
Nie no, na moje rozkminy tez, tylko chcialem sie upewnic, po to wzialem suszarę od Della, zeby miec ludzi na sluchawce hehe.
W sumie niewiele wiem o tych złączach, i naszła mnie taka rozkmina ze jesli złącze thunderbolt przejdzie w tryb usb (3.1), to np nie bedzie cos mozliwe, mimo ze zarowna grafa jak i monitor (4k) teoretycznie mogą.
Thunderbolt_d3e99661-254f-44de-ab95-b59116b91c53_large.png


No a stacje dokujace to juz nie 100zl za kabelek...

Dojdzie, to rozkminię, póki co na HDMI
:jon:
 
Panowie, jakiś tv do 2tys polecacie? Mamie się zepsuł i chce jak najszybciej jej coś ogarnąć, bo seriale na czymś trzeba oglądać;))
 
@bart123 dostałeś już miui 10?
Mi się dzisiaj zaktualizował. Jak na razie to napewno dość sporo przyspieszył. Nowe ikonki i pasek do gory plus suwak od głośności.
Nie wiem tylko jak z tymi zdjęciami portretowymi.

Dziś dostałem informację, sprawdzę.

@beef może i był ale nie oficjalnie dystrybuowany. Teraz dopiero ruszył proces aktualizacji i potrwa do drugiej połowy grudnia.
Właśnie zainstalowałem, faktycznie działa szybciej, centrum powiadomień i menadżer procesów plus regulacja głośności mocno inspirowana iOS, podoba mi się. Na szybko w oczy jeszcze rzuciła mi się przemodelowana aplikacja aparatu i muzyki.
 
A co tam potrzebujesz?
No właśnie nie wiem :). Potrzebuję jednocześnie podłączyć słuchawki, głośniki i mikrofon.
To znalazłem takie coś Behringer umc22, ale podobno słuchawki na tym słabo grają. Czyli byłoby to tylko do mikrofonu. To do słuchawek znalazłem znowu FiiO E10k OLYMPUS2, ale do tego chyba nie da się głośników podłączyć. Muszę kupować wszystko oddzielnie, czy jest jakieś urządzenie do którego bym to wszystko podłączył jednocześnie?. Budżet z 500zł na tego DACa, czy coś w tym stylu.


Mikrofon chciałem kupić na xlr, ale może zwykły jack wystarczy, nie wiem. Albo mikro na usb, a kupić tylko coś do słuchawek i głośników. Nie wiem, doradź coś.
 
Last edited:
No właśnie nie wiem :). Potrzebuję jednocześnie podłączyć słuchawki, głośniki i mikrofon.
To znalazłem takie coś Behringer umc22, ale podobno słuchawki na tym słabo grają. Czyli byłoby to tylko do mikrofonu. To do słuchawek znalazłem znowu FiiO E10k OLYMPUS2, ale do tego chyba nie da się głośników podłączyć. Muszę kupować wszystko oddzielnie, czy jest jakieś urządzenie do którego bym to wszystko podłączył jednocześnie?. Budżet z 500zł.
Słuchawki ile ohm? Bo podpinając pod DAC by się przydało tak z 50ohm, inaczej nie bardzo jest sens.
 
Na razie mam te najtańsze superluxy, ale później kupie coś lepszego. One tam z 30 chyba mają.


edit
superlux HD681
32 ohmy, takich nie ma sensu podpinać do DACa bo nie ma co tu napędzać. Wszystkie parametry są osiągalne już na wyjściu z telefonu czy jakiegoś ipoda, po podłączeniu do wzmacniacza po prostu nie będzie żadnej różnicy w jakości odsłuchu.
 
Back
Top