Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

mam aftershokz aeropex, spoko do biegania/roweru/pracy, jakość dźwięku nie urywa dupy (im lepiej przylegają tym lepsza jakość). Spełniają zadanie nie wycinając dźwięku otoczenia, wkurwia trochę za duży "pałąk" łączący słuchawki co powoduje że haczy o np kaptur itp, w niemczech 99 eur
Dzieki, kupilem openswim zeby nic po kieszeniach sie nie walalo... zajebista sprawa ^^
Faktycznie ze ten pałąk moglby byc w roznych rozmiarach i przylegac bardziej do czachy, jedyny szkopol no i troche wiecej miejsca na otym moim, do 8gb by wystarczylo.
 
Jakby ktoś szukał Pada na blutuf to polecam 8bitDo pro2. Kupilem jeden po miesiącu drugi. Jakieś gunwo MSi wygladajace jak do xboxa wyjebalem do szuflady. Jak dla mnie ten 8bit najlepszy może poza padami do plejki.
 
Orientuje się ktoś dlaczego nie mogę na tablecie znaleźć żadnego playera typu Netflix, Hbo itp. Tablet na androidzie 4.4.4, za stary?
 
Mordy, jakiś lapek do 3 kafli? Nie do gier, raczej do nauki i multimediów

1. Zintegrowana grafika Ci styknie, czy jednak wolałbyś mieć w zanadrzu coś pokroju GTX-a 1650, żeby w razie czego z godnością na nim pograć? (Równa się to nieco gorszemu prockowi (R5 zamiast R7))
2. Mam Ci podrzucić lapki sugerując się promocjami (poczekasz na promo i kupisz lepszy sprzęt, zachowując RiGCZ), czy aktualnymi, standardowymi cenami (kupisz mniej wydajny laptop nie czekając na promocję (wariant bez RiGCZ-u))?
3. Ekran z odświeżaniem 60Hz, czy jednak wolałbyś 120Hz?
4. Ile cali?
5. Matryca IPS czy może być VA? (IPS - lepsze kąty widzenia i kolory, VA - lepszy kontrast i głębsza czerń)
6. Z systemem czy bez?
 
Last edited:
1. Zintegrowana grafika Ci styknie, czy jednak wolałbyś mieć w zanadrzu coś pokroju GTX-a 1650, żeby w razie czego z godnością na nim pograć? (Równa się to nieco gorszemu prockowi (R5 zamiast R7))
2. Mam Ci podrzucić lapki sugerując się promocjami (poczekasz na promo i kupisz lepszy sprzęt, zachowując RiGCZ), czy aktualnymi, standardowymi cenami (kupisz mniej wydajny laptop nie czekając na promocję (wariant bez RiGCZ-u))?
3. Ekran z odświeżaniem 60Hz, czy jednak wolałbyś 120Hz?
4. Ile cali?
5. Matryca IPS czy może być VA? (IPS - lepsze kąty widzenia i kolory, VA - lepszy kontrast i głębsza czerń)
6. Z systemem czy bez?
Może być zintegrowana.
Rigcz
Jeden chuj
Ips
Jeden chuj
:werdum:
 
Panowie, chce kupić mamie telefon na uro, jestem prawie zdecydowany na Samsunga S22 5g ale wole zapytać - czy ten telefon jest wart swojej ceny (około 3300 w legitnych sklepach) czy może jest coś lepszego? Ewentualnie czy jest coś sensownego w budżecie powiedzmy do 3500 ale z trochę większym ekranem (~6,5cala) czy od razu dołożyć do s22+?
 
Panowie, chce kupić mamie telefon na uro, jestem prawie zdecydowany na Samsunga S22 5g ale wole zapytać - czy ten telefon jest wart swojej ceny (około 3300 w legitnych sklepach) czy może jest coś lepszego? Ewentualnie czy jest coś sensownego w budżecie powiedzmy do 3500 ale z trochę większym ekranem (~6,5cala) czy od razu dołożyć do s22+?
Nie żebym Ci zaglądał w kieszeń czy coś, ale tak z czystej ciekawości co Twoja mama robi na telefonie, że chcesz jej kupić sprzęt za 3000? Mnie w zupełności wystarcza telefon za 1000-1500 i chyba dopiero poważniejsze użycie (typu kręcenie jakichś video czy coś) by mnie pa rzekonało do wydania więcej. Chodzi o design? Bo jeśli masz na myśli niezawodność to poco przez 2 lata używania zawiesił się z raz czy dwa (a mam otwartych pewnie z 200 stron w przeglądarce i trochę plików pobranych na dysku.
 
Panowie, chce kupić mamie telefon na uro, jestem prawie zdecydowany na Samsunga S22 5g ale wole zapytać - czy ten telefon jest wart swojej ceny (około 3300 w legitnych sklepach) czy może jest coś lepszego? Ewentualnie czy jest coś sensownego w budżecie powiedzmy do 3500 ale z trochę większym ekranem (~6,5cala) czy od razu dołożyć do s22+?
Jeśli S22 to wstrzymaj się chwilę bo 1 Lutego ma być premiera S23, więc może coś się pojawi w sieci. Ogólnie za 3300 nie polecam. Nie to, że to zły telefon, ale gdybym miał go kupić to w okolicy 2500-2800 (takie ceny już bywały - sprawdzaj amazona bo często tam pojawia się w tych cenach). Nie chodzi o to, że to zły telefon, ale niewart tej ceny (pow. 3tys.) przede wszystkim za sprawą baterii, która jest kiepskawa. W cenie 2 800 telefon jak najbardziej godny polecenia bo ma wszystko długie wsparcie, dobre aparaty, ładowanie indukcyjne, kompaktowość. Na minus w porównaniu do S21 moim zdaniem to znowu powrót do szklanych pleców.
 
Nie żebym Ci zaglądał w kieszeń czy coś, ale tak z czystej ciekawości co Twoja mama robi na telefonie, że chcesz jej kupić sprzęt za 3000? Mnie w zupełności wystarcza telefon za 1000-1500 i chyba dopiero poważniejsze użycie (typu kręcenie jakichś video czy coś) by mnie pa rzekonało do wydania więcej. Chodzi o design? Bo jeśli masz na myśli niezawodność to poco przez 2 lata używania zawiesił się z raz czy dwa (a mam otwartych pewnie z 200 stron w przeglądarce i trochę plików pobranych na dysku.
Gra w candy crush czy inne takie, pisze i dzwoni na whatsapp i robi zdjęcia. Nie znam się na telefonach z Androidem, s22 wydawał się Ok i ma zagwarantowane długie wsparcie - 3 lata aktualizacji i 5 zabezpieczeń :fjedzia: To jest tez powód dla którego sam jestem na iOS - jest wsparcie systemowe 6 lat
Jeśli S22 to wstrzymaj się chwilę bo 1 Lutego ma być premiera S23, więc może coś się pojawi w sieci. Ogólnie za 3300 nie polecam. Nie to, że to zły telefon, ale gdybym miał go kupić to w okolicy 2500-2800 (takie ceny już bywały - sprawdzaj amazona bo często tam pojawia się w tych cenach). Nie chodzi o to, że to zły telefon, ale niewart tej ceny (pow. 3tys.) przede wszystkim za sprawą baterii, która jest kiepskawa. W cenie 2 800 telefon jak najbardziej godny polecenia bo ma wszystko długie wsparcie, dobre aparaty, ładowanie indukcyjne, kompaktowość. Na minus w porównaniu do S21 moim zdaniem to znowu powrót do szklanych pleców.
A jakąś alternatywę polecisz? Wybrałem samsunga serii s głównie ze względu na długie wsparcie
 
Gra w candy crush czy inne takie, pisze i dzwoni na whatsapp i robi zdjęcia. Nie znam się na telefonach z Androidem, s22 wydawał się Ok i ma zagwarantowane długie wsparcie - 3 lata aktualizacji i 5 zabezpieczeń :fjedzia: To jest tez powód dla którego sam jestem na iOS - jest wsparcie systemowe 6 lat

A jakąś alternatywę polecisz? Wybrałem samsunga serii s głównie ze względu na długie wsparcie
S21 Fe, który jest prawie tym co S22, ale trochę tańszy. Ale ostatnio w cenach 2.5 tys. (chodziły po 2.1 tys a nawet kilka razy poniżej 2tyś.). Ogólnie telefon kompletny i w swojej cenie jeden z najlepszych z alternatyw:

Pixel 6a, ale brak Volte i 5g trochę robi z tego telefonu kastrata.

Używany (mógł być równie dobrze wyjęty tylko z pudełka):

Sam polecałbym jednak Samsungi. Popatrz na amazonie (polecam de/fr) wersje S21/S21 Fe/S22. Jak coś będzie na dniach to wrzucę.
 
@Mnichu dwie nowe alternatywy dziś wskoczyły na Peppera. Dla zastosowań maminych powinny być aż nadto. Polecam poczytać komentarze dodatkowo bo niektórzy użytkownicy owych modeli się wypowiadają i może to dać jakiś pogląd.

Dodatkowo w cenie do 2tys. pojawia się model Moto edge 30 Fusion. Ogólnie gdyby nie fakt, że moto ma tylko dwa lata wsparcia i przejęło ją lenovo to bardziej bym polecał.
 
@Mnichu dwie nowe alternatywy dziś wskoczyły na Peppera. Dla zastosowań maminych powinny być aż nadto. Polecam poczytać komentarze dodatkowo bo niektórzy użytkownicy owych modeli się wypowiadają i może to dać jakiś pogląd.

Dodatkowo w cenie do 2tys. pojawia się model Moto edge 30 Fusion. Ogólnie gdyby nie fakt, że moto ma tylko dwa lata wsparcia i przejęło ją lenovo to bardziej bym polecał.
Dzieki za podrzucenie, poczytam komentarze tak jak sugerujesz
 
Może być zintegrowana.
Rigcz
Jeden chuj
Ips
Jeden chuj
:werdum:

Sorry, że tak długo to trwało, ale nie miałem ostatnio za dużo wolnego czasu.

Szukałem standardowych laptopów 15,6" z matrycą IPS, systemem i zintegrowaną kartą graficzną.
Kolejność przypadkowa.

1. https://www.x-kom.pl/p/1103334-note...ivobook-15x-r5-5600h-16gb-512-win11-oled.html

- Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD OLED (błyszcząca matryca)
- Podświetlana klawiatura
- Kolor granatowy albo srebrny
- Lata czasami w promocjach po 3200-3300zł

2. https://www.x-kom.pl/p/1073261-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r7-4800h-16gb-512-win11.html

- Ryzen 7 4800H, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Czytnik linii papilarnych
- Podświetlana klawiatura
- Kolor granatowy albo srebrny
- Bywa w promo za równe 3k

3. https://www.x-kom.pl/p/1093186-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-5-15-i5-1240p-16gb-512-win11.html

- Intel Core i5 1240p, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Czytnik linii papilarnych
- Podświetlana klawiatura
- Do wyrwania w promocji w okolicach 3k

4. https://www.x-kom.pl/p/1089742-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-r7-5825u-16gb-512-win11-ips.html

- Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Podświetlana klawiatura
- Do wyrwania w promocji w okolicach 3k

5. https://www.x-kom.pl/p/1098844-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-7-5825u-16gb-512-win11-silver.html

- Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Do wyrwania w promocji w okolicach 3k
____________________________________________________________________________________________________________

Generalnie poluj na coś z poniższymi procesorami w zestawie z 16GB RAM i dyskiem co najmniej 500GB. Na luzie powinieneś wyrwać coś w promocji w okolicach 3k.

Ryzen 7: 5800H, 5800U, 5825U, 4800H
Ryzen 5: 5600H
Intel Core i5: 12500H, 1240P
 
Gra w candy crush czy inne takie, pisze i dzwoni na whatsapp i robi zdjęcia. Nie znam się na telefonach z Androidem, s22 wydawał się Ok i ma zagwarantowane długie wsparcie - 3 lata aktualizacji i 5 zabezpieczeń :fjedzia: To jest tez powód dla którego sam jestem na iOS - jest wsparcie systemowe 6 lat

A jakąś alternatywę polecisz? Wybrałem samsunga serii s głównie ze względu na długie wsparcie

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na długim wsparciu, to weź jej Samsunga S21 FE (~2k w promocjach). Ewentualnie Pixela 6a (bywa często w promocjach po ~1500zł, a nawet mniej), o ile nie przeszkadza Ci brak 5G, VoLTE i VoWiFi.
Nie ma sensu wydawać tyle siana na telefon dla osoby, która potrzebuje go do absolutnie podstawowych rzeczy, do których sprawdziłby się doskonale nawet telefon za 1000zł.
Powyższe modele i tak są ponad jej potrzeby.
 
Sorry, że tak długo to trwało, ale nie miałem ostatnio za dużo wolnego czasu.

Szukałem standardowych laptopów 15,6" z matrycą IPS, systemem i zintegrowaną kartą graficzną.
Kolejność przypadkowa.

1. https://www.x-kom.pl/p/1103334-note...ivobook-15x-r5-5600h-16gb-512-win11-oled.html

- Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD OLED (błyszcząca matryca)
- Podświetlana klawiatura
- Kolor granatowy albo srebrny
- Lata czasami w promocjach po 3200-3300zł

2. https://www.x-kom.pl/p/1073261-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r7-4800h-16gb-512-win11.html

- Ryzen 7 4800H, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Czytnik linii papilarnych
- Podświetlana klawiatura
- Kolor granatowy albo srebrny
- Bywa w promo za równe 3k

3. https://www.x-kom.pl/p/1093186-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-5-15-i5-1240p-16gb-512-win11.html

- Intel Core i5 1240p, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Czytnik linii papilarnych
- Podświetlana klawiatura
- Do wyrwania w promocji w okolicach 3k

4. https://www.x-kom.pl/p/1089742-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-r7-5825u-16gb-512-win11-ips.html

- Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Podświetlana klawiatura
- Do wyrwania w promocji w okolicach 3k

5. https://www.x-kom.pl/p/1098844-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-7-5825u-16gb-512-win11-silver.html

- Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 500GB, Integra
- Ekran FHD IPS
- Do wyrwania w promocji w okolicach 3k
____________________________________________________________________________________________________________

Generalnie poluj na coś z poniższymi procesorami w zestawie z 16GB RAM i dyskiem co najmniej 500GB. Na luzie powinieneś wyrwać coś w promocji w okolicach 3k.

Ryzen 7: 5800H, 5800U, 5825U, 4800H
Ryzen 5: 5600H
Intel Core i5: 12500H, 1240P
Dzięki wielkie mordo. A z legionów jest coś wartego uwagi? Czy nie zawracać sobie dupy tym?
 
Dzięki wielkie mordo. A z legionów jest coś wartego uwagi? Czy nie zawracać sobie dupy tym?

Z tego co widzę, to czasami można trafić Legiona 5 z Ryzenem 5 5600H lub i5-11400H, ekranem IPS 165Hz, dedykowaną grafiką, 16GB RAM i dyskiem 500GB za 3500-3800zł. Ale najczęściej bez systemu.
 
Last edited:
Z tv pomogliście skutecznie :beer: a teraz pytanie o monitor, przede wszystkim do pracy biurowej, ale tez do grania w trakcie „pracy”. Jaki rozmiar? Ekran prosty czy zakrzywiony?

Może macie jakieś konkretne modele?
 
Z tv pomogliście skutecznie :beer: a teraz pytanie o monitor, przede wszystkim do pracy biurowej, ale tez do grania w trakcie „pracy”. Jaki rozmiar? Ekran prosty czy zakrzywiony?

Może macie jakieś konkretne modele?
Zależy co praca biurowa obejmuje, zwykle gry i np. edycja zdjęć, grafika nie idą zbytnio w parze.

W ciemno mogę polecić ten G27q-20
 
Last edited:
Panowie, szukam telefonu dla małżonki.
Wymagania:
-Android
- wyświetlacz max 6.5 cali
-ma przetrwać wpadnięcie do kibelka (powód kupna nowego)

Telefon do użytku codziennego. Bez miliarda dziwnych aplikacji czy jakichś gier. Najważniejszym punktem telefonu ma być aparat, żeby ładne zdjęcia bombelka wychodziły. No i żeby się nie zawieszał jak odpali 1000 stron na raz.
Cena do 2.5k
Z góry dziękuję ekspertom.
 
Zależy co praca biurowa obejmuje, zwykle gry i np. edycja zdjęć, grafika nie idą zbytnio w parze.

W ciemno mogę polecić ten G27q-20
Sorry, pisząc ogólnie praca biurowa miałem na myśli najprostsze czynności na programach typu excel i word. Głównym zastosowaniem ma być podpięcie do laptopa w celu stworzenia drugiego ekranu do pracy na wielu dokumentach jednocześnie
 
Back
Top