Skoki Narciarskie

Wiem, że jeszcze 10 zawodników do końca, ale już napiszę, żeby być pierwszym:


BRAWO KAMIL! :-)
 
Luzik, od zwycięstwa do zwycięstwa. Aż przypominają się czasy 01,02,03,07 :-)



Gładko poszło, gratki :-)
 
Dzisiaj jakoś bez większych emocji ten konkurs ale ładna wygrana Kamila to trzeba przyznać. No i umacnia się przewaga Polaka w wyścigu po kryształową kulę. Zostało bodajże 3 albo 4 konkursy. Jak pójdzie tak dalej będzie kolejna kula w rękach polskiego skoczka.
 
Stoch niczym Małysz za dobrych lat wygrywa konkurs po konkursie i teraz 2 konkursy w Norwegii mogą przesądzić, że Polak sięgnie po Puchar Świata :) !
 
Pozostały jeszcze 4 konkursy indywidualne, 103 pkt przewagi nad Prevcem



Nie widzę żadnych szans aby Słoweniec mógł dogonić Polaka. Forma Stocha jest wyśmienita i nic nie wskazuje na to aby w kolejnych zawodach mogło się coś zmienić. Kula jest bardzo blisko



Kolejny konkurs już w piątek w Trondheim
 
Pamiętajcie, że na koniec Planica, a Prevc jest Słoweńcem. Mam nadzieję, że 2 wygrane w Norwegii dadzą Stochowi taką przewagę, że nie będzie się obawiał o peleton. ;)
 
Prevc teraz pewnie upatruje swoją szansę w MŚ w Lotach bo jest głównym faworytem z racji tego, że to prawdziwy lotnik. A w Planicy może się okazać, że to Stoch sobie poradzi lepiej bo duże skocznie takie jak ta w Planicy są jego najlepszymi.
 
Stoch nigdy nie był w takiej formie i myślę, że i w lotach może być złoto, jeśli będzie bezwietrznie (w co bardzo wątpię).
 
Złoto nie złoto, ale na medal ma szansę bardzo dużą bo tam liczą się 4 równe skoki i nawet jeśli nie będą one najdłuższe to dobre noty i solidna równa odległość powinny wystarczyć na jakikolwiek medal.







Stoch w takiej formie jeszcze nigdy w Harachovie nie skakał więc póki co to jest zagadka czy leży mu ta skoczenie czy nie.
 
Złoto nie złoto, nie ważne. Przede wszystkim trzymać się czołówki i utrzymać prowadzenie w generalce. Na Mistrza w lotach przyjdzie pora. Ja bym nie stawiał na Stocha, aczkolwiek miłych niespodzianek nigdy za wiele! :)
Szkoda trochę, że sezonu nie kończy mamut w Planicy. Odkąd interesuję się skokami tak było i jakoś utarło się to dla mnie jako taki symbol i zwieńczenie całego sezonu.
 
Dokładnie, zawsze się czekało na tego ostatniego mamuta w Planicy. Szkoda, ale zdaje mi sie ze dla kamila lepiej ze na dużej skoczni.
 
Przez moment było groźnie, Stoch wykonał tak zajebisty skok, że aż musiał go skracać aby nie zrobić sobie krzywdy



132m i 3 miejsce po I serii, Prevc 21 także w kwesti PŚ nic się już nie może stać
 
No i będzie trzecie miejsce tak jak po pierwszej serii. Faktycznie ten pierwszy skok musiał skracać bo byłoby kiepsko przy lądowaniu na spłaszczeniu. Jest podium, poprawiona przewaga. Nie jest źle ;)



Freund dzisiaj nie do przejścia. Jeszcze może obejść Prevca w generalce.
 
Wystarczy, że Stoch w Planicy zdobędzie łącznie 33 pkt w dwóch konkursach i nie musi oglądać się na resztę. Cudownie. :-)
 
No i mamy kryształową kulę kuhwa !! ;) Brawa dla Kamila za ten sezon, najpierw olimpijskie złoto teraz kryształowa kula. Oby tak dalej ;)
 
Nie mogło być inaczej, kapitalny sezon w wykonaniu Kamila. Dwa złote medale olimpijskie okraszone zdobyciem Pucharu Świata. Czego chcieć więcej, brawo :-)







e: 4 miejsce dzisiaj, ładny konkurs
 
Za czasów Małysza to nikt by nie uwierzył w to, że Stoch po jego odejściu zdobędzie 3 najważniejsze mistrzostwa.







Dzięki Kamil za mega emocje :)
 
Gdy Malysz odchodzil od skokow to nie wierzylem w to,ze ktos bedzie w stanie narownac do jego sukcesow,teraz sie okazalo inaczej.Mam nadzieje ze to dopiero poczatek...
 
Gdyby nie Kasai to skoki byłyby obecnie bezbarwne. Człowiek legenda, dożywotni szacun dla tego Pana. Polacy ? Ewidentnie jest problem i nie jest to zagwostka, która zostanie rozwiązana z tygodnia na tydzień. Aby nie brnąć dalej w tą biede potrzebna jest przerwa od startów i spokojny trening. Brak Kamila w drużynie z pewnością też nie pomaga
 
Last edited:
Polacy standardowo mają kiepski początek sezonu, Kasaiemu chyba nie przestanę kibicować nigdy, co ten człowiek aktualnie wyrabia to się w bani nie mieści :) Mam nadzieję, że sezon się troszkę rozkręci i będziemy mogli pooglądać kilka ciekawych rywalizacji.
 
Back
Top