Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Tak wygląda brzuch po miesiącu treningu, macie jakieś dobre ćwiczenia polecić? I proszę głupie komentarze sobie darować bo wiem, że to kostka nie jest, ale coś tam widzę efekty i nie każdy ma tak jak Wy zapewne 6-pak. :P

49291158928008174826.png
 
Mojso

Najlepszym treningiem z obciążeniem własnego ciała jest bieganie , ale nie bieżnia lub asfalt pod blokiem , tylko dobry tor z utrudnieniami w terenie , górki , nierówności , schody i jest to też najlepszy sposób na wypracowanie dobrze partii stabilizujących czyli brzuch , prostownik . Jednak możesz mieć mega dopracowane mięśnie brzucha , a widać ich nie będzie . Wizualność zależy w 100% od składu ciała a skład ciała to twoje żywienia . Więc trening by zbudować , ale by odkryć dieta .

Pamiętaj , że mięśnie brzucha grają rolę stabilizującą ich przemęczenie może mieć nieprzyjemne skutki więc z głową .
 
Panowie dzięki za wszystko opinie, bo w takim temacie jestem zielony. @Comber ale co do mięsa to pewnie tylko jakieś gotowane itp, smażone, pieczone odpada czy jak? Bo serio nie ogarniam takich rzeczy. I jeszcze pytanie czy w raz z kg szedł Ci ten tłuszcz który był widoczny ( o ile taki miałeś, bo mi właśnie na brzuchu się odkłada i robi się "mięsień piwny".
 
Ja stawiam dietę na pierwszym miejscu-u mnie i 6 teningow crossfitowych+30 min orbitreka z interwalami nie wystarcza żeby waga spadała.
 
Panowie dzięki za wszystko opinie, bo w takim temacie jestem zielony. @Comber ale co do mięsa to pewnie tylko jakieś gotowane itp, smażone, pieczone odpada czy jak? Bo serio nie ogarniam takich rzeczy. I jeszcze pytanie czy w raz z kg szedł Ci ten tłuszcz który był widoczny ( o ile taki miałeś, bo mi właśnie na brzuchu się odkłada i robi się "mięsień piwny".

Gotowałem na parze albo smażyłem na oliwie. Jak miałem wolne na śniadanie jadłem owsiankę na wodzie z pestkami dyni i bananem. Jak byłem w pracy to różnie, ale nie daję rad w tej kwestii, bo śniadanie w pracy mam bardzo urozmaicone. To była poranna dawka węgli - największa. Później jajka w różnej formie, na obiad mięcho z warzywami i połową torebki kaszy gryczanej czy ryżu, czasami makaron pełnoziarnisty. Kolacja to jakiś tuńczyk, chudy nabiał. Ogólnie jadłem mało, nie jadłem pieczywa, a jeśli już się skusiłem to żytnie razowe, bo syci. Piłem dużo wody. Energię uzupełniałem kawą i suszonymi owocami. Zeszło mi z boczków i brzucha. Tu mi się głównie odkłada. W domowych warunkach ten trening jest bardzo pomocny.

 
sprawdz sobie na kfd niektore dania jakie ludzie maja na redukcjach i ogarniaj powoli.



jest tak duzo materialow w tym momencie, ze wstyd w ogole o to pytac - 'jadlospis na redukcji' w google i dzida. chude mieso, ryby, warzywa i zdrowe wegle + wyliczyc kalorie na redukcje + aerob.
 
Nie wszyscy na forum są ukierunkowani w kierunku kariery zawodowej w MMA więc postaram się przybliżyć równie piękny i "męski" sport, który może pomóc w dojściu do upragnionej formy.

Zapraszam w Krakowie na treningi z Nowa Huta Rugby Klub. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu i co ważne klub właśnie się odrodził, dzięki nowemu stadionowi, i poszukuje chętnych do trenowania. Treningi odbywają się w Krakowie przy ul. Darwina 49 A. Czwartki i Niedziele o 20:00 przy sztucznym oświetleniu. Przyjść może każdy cięższy niż 40 kg i posiadający ciuchy do potargania/ubłocenia. Baardzo zachęcam bo gra w rugby to przygoda życia. W razie potrzeby udzielę wszystkich odpowiedzi.

10p7go5.jpg
 
Zdolność przeżycia upadku z 4 pietra na beton jest mile widziana. Latanie nie jest wymagane u początkujących ;)
 
Witam panowie! Długo przeglądam ten temat i chciałbym wysłuchać wasze opinie na temat mojej siłowni i otrzymać jakieś rady

staż - 5 lat. Nigdy nie zjadłem nawet grama odżywki ani wspomagaczy :D nie stosuje diety
waga -85
wzrost -184
cel -trening uniwersalny masa + rzeźba

ilość dni treningowych - pracuję w systemie zmianowym 112233--- rozpisując cykl treningowy nie na tydzień a na 9 dni mam 3-5 jednostek treningowych po ok 2h. Czasamiń 3 dni z rzędu i 4 dni przerwy czsasmi na zmianę wolne siłka różnie ... zależy ile mam czasu i kiedy wiadomo siłownia to nie mój życiowy priorytet i czasami muszę z niej ezygnować



Obecnie trenuję tak (opis treningów niżej) czy coś zmieniać ? może przejść na fbw ? jak policzyć ile kalorii spalam na treningu ?



KLATKA



-płasko 5x6 powtórzeń pierwsza rozgrzewkowa 8 powt. kończę 95 (90 zawsze czasami więcej)



-skos hantle 4x8 27 kg



-skos w dół 4x6 70-90kg



przenosy nad głową (najszerszy) 4x8 27 kg



rozpiętki w superserii z bramą 4 x 8-10 powt



NOGI BICEPS TRICEPS



-4 serie po 6 powtórzeń kończę 110



-4x6 kończę 100 ale to na luzie



-pojedynczy hantel modlitewnik 4x6 17-21 kg



krzywka 4x6 40-50kg w superserii z tricepsem francuskim ok 35 kg 4x6



gryf TT (chwyt młotkowy) 4do połowy 4 od połowy 4 całe (nie wiem jak się to nazywa;p) w superserii prostowaniem ramion na wyciągu stojąc 35kg



-hantle na przemian 5-5kg w supers.. hantel nad głową (tric)



BARKI



Szwedki 4x8



-sztanga prosta za głowę 50-60 kg 4x10



-sztanga prostaprzed głowę (do wysokości brody)50-60 kg 4x10



i 2 z 3 na dole



-Motylki 5-5 4x8



-wymachy na przemian 5-5 4x8



-unoszenie ramion bokiem



PLECY



drążek nachwytem szeroko niedawno zacząłem 4x6 3i4 seria z pomocą



-martwy - 4 serie po 6 powtórzeń kończę 110



-podciąganie sztangi w opadzie 4x6



-wiciąg siedząc 3 chwyty wąski-nachwyt na prostym , wąsko na kratce i szeroko na prostym drążku 63 70 kg po 3 x6 na każdy chwyt



- podciąganie sztangietki w opadzie







Dodatkowo przed każdym treningiem na rozgrzewkę robię brzuch;



20x podciąganie nóg w podporze,20x noszenie nóg aż do świecy,20 tzw rowerków leżąc na ławce 2-3 serie











dodatkow aktywność - piłka,tenis,basen raz w tygodniu jedna z tych rzeczy
zacytowałem sam siebie może teraz ktoś się wypowie bo wkleiłem przed zmianą forum i przeszło bez echa :D
 
mahonek, bez obrazy, ale jak zobaczyłem te zdjęcie to pomyślałem,że to brzuch jakiejś dziewuchy, podobne zarysy, tylko wcięcia na talii po bokach brak.

Brzuch rób 2-3x w tygodniu (według mnie tak najlepiej, niektórzy potrzebują po każdym treningu brzuch trochę pomęczyć). Np. deska 2x1 minuta (na początek), brzuszki 2x70 powtórzeń, scyzoryki 2x30 powtórzeń i unoszenie nóg w leżeniu (lub na drążku) 2x30 powtórzeń na początek i jakieś lekkie zmiany powinny być, o ile dieta będzie w miare dobra.
 
Panowie, troche czasu się znalazło więcej i akurat nowy plan by wypadało zacząć. Co myślicie o robieniu klasyka jakim jest plan Reg Parka'a z 1950?
 
Ja popieram. Mi się bardzo podoba system treningowy Rega i za parę miesięcy zamierzam przećwiczyć tak pewien okres.
 
Pytanko odnośnie diety na redukcje czy może na wszystko. Mój rozkład godzin i przykładowe jedzenie:
Tydzień pracujący
5.30 Mleko 0% 250ml + płatki owsiane 70-100g
7.30 bieg
8.00 2 kanapki ciemnego pieczywa ze słonecznikiem+grzybki marynowane 30g+szynka drobiowa/chudy serek do smarowania/pasztet sojowy/hekele(zamiast śledzia, makrela wędzona,ogórek kiszony,jajko,cebula) 30-50g+pomidor/ogórek zielony 100g
11.00 jogurt naturalny 150-200g+ogórek zielony/płatki owsiane/rzodkiewka/pomidor 100g
14.00 ryż ciemny/kasza/makaron ciemny/warzywa na patelnie(raczej gotowane)/fasola szparagowa/brokuły/brukselka 100-200g+szpinak/kukurydza słodka/groszek/fasola czerwona 50-70g+Gotowana pierś z kurczaka 150-300g
16.00 ćwiczenia własne (pompki, drążek, brzuszki itp.)
17.00 Serek wiejski 300g +pomidor/ogórek zielony/rzodkiewka

i tu moje pytanie. Bo na razie nie trenuje nic wieczorami,złamany palec, wiec spać chodzę 23-24 nic nie jeść do tej pory, po za piciem wody?

Dieta przykładowa pewnie coś tam jeszcze dodaje gdzieś coś.
 
Co to jest "słaby zawodnik zielony" ?
I jak idziesz spać o 23, to myślę, że możesz spokojnie zjeść o 20, bez żadnych problemów, byle zjeść na jakieś półtorej godziny przed snem ostatni posiłek.
 
do piersi z kurczaka tak daleko, ze myslalem, ze jestes wegetarianinem. ja nie moge sie wypowiedziec chyba na temat Twojej diety, bo w ogole nie toleruje nabialu. na silownie nie masz czasu czy jak to jest?

@HubiSSJ3: ogorek, tez rozkminialem. :p

mi w ogole nabial nie wchodzi, wole nabijac bialko piersiami, jajami (jedno z najlepszych zrodel IMO jesli nie najlepsze), hamburgerami wolowymi (7zl 400g z beefa), nawet watrobka czy innym podrobem. coraz bardziej wierze w to, ze WK leci na koksie - ile mozna rosnac na nabiale? oni w diecie maja twarogi jedynie, jakies szity totalne i odzywki bialkowe, lol.
 
haha teraz dopiero załapałem o co chodzi, myślałem, że hubi pisze do kogoś innego ;p nie lubię żadnych ćwiczeń z użyciem czegoś więcej niż własna masa ciała. Zawodowcem już nie zostanę, więc siłownia mi nie potrzebna.
 
182cm i tydzień temu 1.5 tyg temu 97,4
schodzę do 85-87 gdzieś na kwiecień-maj, tylko tym razem dołożyłem te ćwiczenia własne, nie tylko bieganie. Zawsze byłem "grubo kościsty". Mimo wagi poniżej 90 nigdy mały nie byłem. Kalorie, teraz jest tu 1500-2200(wiem mało).
 
mi sie wydaje, ze az za malo, ile jadles poprzednio albo wtedy kiedy jeszcze nie chciales chudnac? na 97kg masy jesc 1500kcal? bez sensu - chyba, ze jestes na koncowce redukcji w co watpie.
 
Nie pytaj co jadłem i ile :p Jestem typem "warzywa" (piwo, pizza, kebab, bialy chleb lub bułki z masłem, wszyste rodzaje serków do smarowania, żółte sery, fast foody bez tych gotowych kupionych typu mcdonalds, parówki, kiełbasy, a i uwielbiam i moge się nazwać degustatorem pasztetów :) ziemniaki polewane resztą z smażenia kotletów w panierce itd.) Nie lubię sportu aż do zakończenia treningów,biegów itp. bo wtedy czuje, że coś zrobiłem i muszę ćwiczyć bo mam niesamowitą tendencję do tycia.
 
to na pewno po takim festynie (paroletnim zapewne) nie wchodz teraz z miejsca na 1500kcal zdrowe. oblicz sobie BMR czyli zuzycie kcal dzienne na swoj organizm, i zacznij od tego punktu - kontroluj wage i jesli schodzi to trzymaj ten sam poziom, jesli stanie - obniz kalorie - proste.

http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr
 
Sprostowanie:
Od 3 lat właśnie 8 miechów diety plus trochę sportu, 4 miechy właśnie tak jak napisałem ostatnio. Oczywiście w tych 8 miesiącach zdarzają się jakieś weekendy gdzie tego nie przestrzegam.
 
oblicz sobie BMR, mi wyszlo tam okolo 3.5kola dla Ciebie, wziac takie kalorie rozlozyc na 40b/40w/20t i robic swoje + sprawdzac caly czas wage, kontrolowac lustro etc. redukowac nalezy inteligentnie, a nie rzucac sie na 1500kcal i myslec, ze cialo sie dostosuje, nie mozna wpierdalac zeby potem nagle uciac organizmowi posilki o 3/4.
 
Back
Top