Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Studentki to dosyć przyjemna odmiana, nie powiem, delikatnie rozpraszające i motywujące, możnaby rzec. Na szczęście ta liczba znacząco nie maleje, a obłożenie na maszynach do pewnej tylnej części ciała jest 100%.
 
A mnie zawsze smiesza te dziunki na silce, ktore pochodza 15 min na steperze albo pojezdza na rowerku, ciezarow unikaja jak ognia bo przeciez nie chca byc "meskie", a potem na facebooku staty #fitness #grinding # sacrifice i oczywiscie #CLEANEATING przy zdjeciu jakiejs zieleniny.
 
Miałem kumpelę, która jakaś szczupła nie była, pochodziła na siłownię, a potem stwierdziła, że wyrosły jej mięśnie na udach, że to obleśne i przestała ćwiczyć :-) I oczywiście często mówiła, że pora przejść na dietę, a potem łoiła browary i żarła ciasteczka.
 
Na silce u nas smiga taka dziewczyna, ktora na przysiady bierze spokojnie 60 kg ass to grass i technika zawstydza wielu facetow. Na takie cos sie milo patrzy.



lifting-weights-make-women-huge.jpg
 
To ja laskę widziałem, taką typową dresiarę z Pragi, jakby oceniać po wyglądzie, a na sztandze miała stówkę i robiła po 5 razy. A jej pośladki zaginały czasoprzestrzeń, brzuch to samo. xD
 
13% przelamane, honorowe 12.9 dzis wyskoczylo, 2kg ponad fatu zlecialo od marca, cos kolo 3 nawet, miesnie praktycznie stoja, moze lekka utrata. silowo czuje spadki, ale tylko na klatce praktycznie, plecy jeszcze podskakuja, lapy rowniez. myslalem, ze bede musial okroic kcal zeby spadalo, ale jak widac leciiii, caly czas tak samo, 2.4k kcal, moze troche aeroby zmodyfikowalem - incline biezni max, predkosc 6.0 i 'szybki' chód - 20min po treningu. zaczyna to jakos wygladac. :)
 
@baju schody sie zaczynaja ponizej 8% ;) wtedy juz 2.4k kcal to bedzie przyjemne wspomnienie, a na biezni bedziesz napierdalal po 15 serii sprintow.
 
Ja odstawiłem suple i od paru tygodni nawet siłki nie robiłem. Schudłem aktualnie do 89kg więc chyba będę musiał dalej zbić i na zawody w Gorzowie zmieścić się jakoś do 88,3kg. Aktualnie zrobiłem 9 dni treningowych pod rząd i czuję, że się z lekka rozpadam, ale w weekend odpocznę.
 
Senczaj, nawet o takim procencie to nawet nie mysle na ten moment, baaby steps. :)



do 10 wbije zeby brzucho sie pokazal i bede juz pewnie zadowolony i wyjebie, suchosci jakiejs nie potrzebuje wielkiej, te kalorie to juz moglbym obciac. wprowadzam sobie teraz refeed day'a, ostatnio Ponczek na WK wrzucal to wytlumaczone ladnie, co 10 dni na redukcji podbijamy wegle i tluszcze, obnizamy bialko zeby 'zresetowac' troche organizm. zobaczymy jak to wejdzie, jestem dobrej mysli.
 
Post skierowany do ekspertów (bodajże alri i mr. Hyde). Niegdyś miałem robione badania na skład ciała takim czymś tam ogólnie to mniejsza. Wyszło ze lewa ręka jest mniej umięśniona niż prawa. W istocie, w objętości jest jakieś 2 cm mniejsza (przemiła pani powiedziała ze powinienem nad tym zapanować gdyż może to być brzemienne w skutkach dla kręgosłupa na starość) i teraz moje pytanie. Czy przy kompletnej kontuzji prawej ręki która teraz jest wyłączona z funkcjonowania, zaszkodzi mi jeśli będę pracował tylko nad lewa przez najbliższe trzy tygodnie?
 
Nie jestem ekspertem, ale nie rozumiem twoich obaw. Skoro lewa ręka jest słabsza, to pracuj z ciut mniejszym obciążeniem.


U mnie po raz kolejny plan treningowy poszedł się j...ć. Najpierw mała kontuzja stopy podczas biegu po lesie - 2 tygodnie biegania na ćwierć gwizdka, następnie po tygodniu złapałem grypę i znowu regres. Jedyny plus to taki, że podczas kontuzji stopy zrobiłem redukcję i pozbyłem się zbędnych dwóch kilogramów.
 
Mess, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Mogę robić tylko lewą, bo prawa nie działa. Poza tym to, że lewa jest mniejsza objętościowo wcale nie znaczy, że jest słabsza, a wręcz przeciwnie - żeby dorównać drugiej ręce, która ma większą masę, musi wykonać większą pracę co czyni ją silniejszą.
 
No to w czym problem? Lekka asymetria ciała zawsze występuje i nie przejmowałbym się tym. Ćwicz normalnie:-).
 
Nie da się ćwiczyć normalnie mając jedną rękę do dyspozycji. xD Ale w sumie dziś byłem na siłce i zrobiłem normalnie klatkę itp, najwyżej ortopeda mnie zajebie.
 
Niestety to nie jest zarezerwowane tylko dla gimnazjalistów... xD



a do ćwiczenia na maszynach się nie zniżę nigdy :)
 
Mort



oczywiście , że zaszkodzi i to częste pytania typu " mój lewy biceps jest większy od prawego " to może więcej ćwiczeń pomoże lub prawy będę jeszcze wieczorem robił :-), oczywiście twój przypadek jest inny , w takich przypadkach odpowiadam zawsze " nasze ciało nie jest w pełni symetryczne " i to normalne .



W twoim wypadku " odradzam " trening w takim wypadku , jednak radzę byś spytał fizjoterapeuty co możesz robić , gdyż rady przez neta są często nie kompletne . Porady przez neta tylko dla osób w 100% zdrowych w pełnej sprawności fizycznej .



Myślę , że odpowiednio dobrany program na podstawie treningu funckjonalnego a tu rację bytu w twojej sytuacji .
 
https://www.youtube.com/watch?v=UBniqnuzaXQ&list=UUwye-GdtjPVDX39-hKqvflg



ktos ogarnia ten kanal?
 
Jeśli chodzi o doping, to w zawodowym sporcie jest to na tyle powszechna rzecz, że ciężko wyobrazić sobie obecny sport bez farmakologi. Odpowiednio stosowane, oraz dobrze dobrane substancje są łatwe w maskowaniu wyników, a większość zawodników/sportowców w ten sposób dobija do szczytu swojej kariery.
Substancji stosowanych jest co nie miara, ale najpopularniejszy jest zarówno w kulturystyce, jak i chociażby w sportach walki - testosteron i jego estry, często odwołując się do zastępczej terapii hormonalnej.
Inne popularne substancje wśród sportowców to boldenon, trenbolon, oxandrolon, turinabol, halotestin, stanzolol, masteron czy chociażby pirmabolan.
 
@Baju



Gosciu w sumie dobrze gada, wlaczajac balem sie, ze bedzie jechal po Zyzzie.



Zyzz na zawsze best aesthetics, 4ever mirin !
 
inne jego filmiki tez sa mocne... w jednym nawet wspomina o WK (nie podaje nazw, dobrze nawiazal do pewnego czlowieka o ksywie slodkiej buleczki), w innym jest o Dorianie... warto ogarnac.
 
Mozesz podac linka do tego z WK ? Domyslam sie, ze chodzi o te sprawe jak Ponczek zamawial prohormony z allegro.
 
https://www.youtube.com/watch?v=04CAKkWgJCY



ogolnie kanal spoko, no i temat dla mnie bardzo ciekawy.
 
Przejrzalem facebooka tego goscia i odrazu po tym stracil dla mnie na wiarygodnosci. Wyglada jak kolejny gosc, ktory nie mogac zrobic formy doszukuje sie wszedzie teorii spiskowej i twierdzi, ze wszyscy dookola sa na bombie #brosciencealert
 
poogladaj jeszcze jeden filmik z jego 'poczatkami' jak opisuje swoje cykle, jak sie roztyl i rozpierdolil do duzych rozmiarow przez odlozenie specyfikow, teraz dopiero wraca, zrzucil 20+kg i zapowiada cykl. akurat powoluje sie na grube zrodla w pewnych wypadkach (szczegolnie jesli chodzi o kulturystow, nie o WK) i w to mozna uwierzyc, a nawet samemu poszukac. o polskich 'motywatorach' nigdy nic nie bedzie konkretnie wiadomo, bo to czysta smierc marketingowa. zreszta, ja mam wyjebane na takie ploteczki, bo kto bierze ten sam bedzie w glowie to mial do konca zycia, a wierze, ze jest to 80% 'naturali'. sterydy to dla mnie nic strasznego, a dowiedziec sie wiecej o nich zawsze mozna.



https://www.youtube.com/watch?v=X1kqvahX6LU



reakcja Ronniego jest mistrzowska. :)
 
No mi wystarczy, ze powoluje sie na Jasona Blaha aka Ice Cream fitness ;) Pozatym to, ze sie porobil na sprzecie, a bez sprzetu sie spasl raczej najlepiej o nim nie swiadczy. Jak bede wjezdzal na bombe moze sie zainteresuje kanalami o takiej tematyce.
 
Jaki chwyt stosujecie przy martwym ciągu?



Ja dotąd stosowałem przechwyt, ale obawy o to, że zerwę biceps wzięły górę i stosuje normalny nachwyt. Jednak nie jest ten chwyt na tyle mocny u mnie, żeby wykonać zadaną ilość powtórzeń z odpowiednio dużym obciążeniem.



Słyszałem też o chwycie na zamek, że podobno jest tak samo mocny nak przechwyt a nie naraża bicepsa pracującego w podchwycie, ale albo robię coś źle, albo mam za krótkie paluchy i ten chwyt jest jeszcze słabszy u mnie niż nachwyt.
 
Back
Top