Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Mi się wydaje, że z tłuszczami to już sprawa indywidualna. Jedni będą się lepiej czuli na wysokotłuszczowej, drudzy na wysoko węglowodanowej. Ja osobiście uwielbiam wysoko tłuszczową choć jest troszkę droga, jeśli chcemy jeść te 'dobre' tłuszcze, ale uczucie bycia 'slim' jest nieporównywalnie lepsze niż na węglowodanowej, przynajmniej u mnie. :D



Panowie ALRI i Mr. Hyde, a co myślicie o IF/leangains?
 
Dzięki za propozycję, ale wolę nie pokazywać własnych treningów :-). Nie ma się czym chwalić, a już na pewno nie na moim aktualnym poziomie Może w dalekiej przyszłości rzucę filmik z siły biegowej, jeśli będę w stanie robić go w masce :-).
 
Mess nie ma czego się wstydzić , kontuzje /choroby / staż w każdej chwili te czynniki mogą zaniżyć nasz poziom wytrenowania . Jednak wielu korzysta z metod treningowych które są nieadekwatne do poziomu , lub niebezpieczne dla zdrowia . Powiem ci prosto OCB , ktoś widzi na wielu filmach "wskoki na pudło " świetne ćwiczenie poprawiające eksplozywność /moc przeplatając z ćwiczeniem bazowym . Jednak na nie odpowiednim poziomie praca nad eksplozwynością/mocą jest nie na miejscu , gdyż najpierw trzeba zbudowac odpowiedni fundament siłowy i zabezpieczyć stawy /ścięgna itd , gdyż nacisk przy metodzie plyometrycznej sięga 300 % więc można sobie zrobić krzywdę . Szczególnie zauważalne kiedy ....



Ktoś nie jest wstanie wykonać poprawnego przysiadu z swoją masą ciała ,a chce robić skoki w dal na wszystko trzeba czasu , budowa formy sportowej trwa . Tak na luzie przedstawiam ci jeden z elementów który pokazuje , że dobór metody / formy treningowego i ustalenie klucza ( periodyzacji ) ma sens na każdym poziomie by iść w dobrą stronę . Nie odpowiednie podejście w tym momencie , za 2-3 lata odezwię się chronicznymi kontuzjami .



Nie namawiam , rozumiem ...
 
Mort



Rozumiem , że chodzi ci o Intermittent Fasting ? Nie jestem specjalistą od żywienia , specjalista od wszystkiego jest do ncizego , jeden dobrze przygotuje kulturystę , drugi zawodnika SW , następny dobrze ustawi żywienie itd .. Nie wielką wiedzę , posiadam z zakresu o który pytasz , jest to dość młoda forma żywienia u nas w kraju . Poczekaj na Alri , pisał że zajmuje się kulturystyką , więc powinien o tym więcej wiedzieć , jeśli nie będzie go to przedstawię to co wiem !
 
Takie treningi to nie moja półka, bo nie jestem zawodowcem i nie planuję nim nigdy zostać :-). Na zawodach biegam na jakieś 80% w porównaniu z treningami, bo to dla mnie okazja na dobrą zabawę a nie na ściganie.



Tutaj mam takie ciekawe pytanie: po co zwykłym ludziom umiejętność finiszu (pomijam pro)? Takie rady można znaleźć często na stronach tematycznych, a wg mnie finisz jest zarezerwowany dla najlepszych. Na przykład, po 20 km półmaratonu taki nagły skok obciążenia może się źle skończyć. Zazwyczaj kończę zawody gdzieś w 1/4 stawki i zawsze iluś wariatów przy mnie finiszuje.


Zamiast tego jestem tempowcem, staram się trzymać równe międzyczasy. Ostatnio biegłem ze znajomym i nadawałem mu tempo z dolnego zakresu bez pulsometru. Po pięciu kilometrach pokazał mi czas 29:50, wcześniej uzgodniliśmy 6:00 min/km :-).



Swoją drogą, jakie owoce polecasz? Osobiście postawiłbym na banany.
 
Mess



Nie odpowiem ci na to pytanie , gdyż mógłbym cię wprowadzić w błąd , skupiam swoją wiedzę w zakresie " trening siłowy/przygotowanie fizyczne pod sporty walki . Uważam , że to pytanie bardziej do trenera /intreuktora tej dyscypliny .



Banany -OK , zawierają także potas , którego też czeste braki są zauważalne , wielu zawodników posiada braki , jednak nie zdają sobie z tego sprawy maskują je dużymi dawkami magnezu ( maskując problem ) Powiem ci jeszcze jedną ciekawostkę , popularne vitargo można zastąpić " kiślem " po treningu , maja prawie identyczny skład .
 
Jak bardzo ułomne są kalkulatory netowe? Wg tego co sobie wyliczę zjadam ok.2500-2700kcal, a kalkulator mówi, że aby przytyć muszę jeść 4100-4400kcal w zależności od intensywności dni(dzień wolny/praca). Faktycznie tyję wolno bo od Października +5kg, ale wg tych obliczeń jestem na ok. -1500kcal(!!!).
 
Mi obiliczyło, że muszę jeść 2500 żeby waga nie spadała a przez miesiąc byłem na mniej niż 2000 i nie straciłem 100 gram.
 
mi obliczylo, ze mam jesc 2400 zeby spadac, jem 2400 i spadlem o 3kg. samym jedzeniem to sie raczej nie sugeruj, za tym musi isc odpowiedni trening.
 
Ja osobiście uwielbiam wysoko tłuszczową choć jest troszkę droga, jeśli chcemy jeść te 'dobre' tłuszcze, ale uczucie bycia 'slim' jest nieporównywalnie lepsze niż na węglowodanowej, przynajmniej u mnie. :D
To stosujesz taką wysokotłuszczową, że boisz się tłuszczów nasyconych? U mnie podstawą tej diety jest jajecznica z boczkiem, karkówka i orzechy :-)
 
Mr.Hyde - czy robienie według Ciebie 'stacji'm powiedzemy 3 obwody po 30 sekund z 5 sekundową przerwą między ćwiczeniami jest dobrym sposobem na poprawienie dynamiki, czy kondycji ? Czy masz może jakieś inne, lepsze sposoby ?
 
sasinek , bardzo słabo sprecyzowałeś swoje pytanie .



Gdyż jest metoda/forma/system treningowy itd ... Nad ciężką dynamiką pracuje się zazwyczaj przy cięzkich bojach olimpijskich , nad kodycją ( tutaj kolejna nieścisłość ) czy nad bazą tlenową , czy nad bazą beztlenową , bez pierwszego nie ma drugiego . Szybkie wykonywanie ćwiczeń , za wiele nie wniesie do twojego przygotowania , trochę inna sytuacja jest w trakcie nauki technik ( znasz to powiedzenie , nie boje się osoby która zna 1000 technik ale osoby która 1 technikę powtórzyła 1000 razy ) .



Słowo obwody , również nie wiele mówią , jakie ćwiczenia ? ile powtórzeń ? jaki stosunek pracy ? Jeśli wykonujesz tą pracę na maszynach , to już w pewien sposób skreślasz progress , gdyż maszyny wyznaczają tor ruchu , co nigdy się nie przełoży na rzeczywistość ( taka praca również ma swój czas i miejsce ) np mikro cykl - hipertrofia u zawodników sportów walki , prosto po roztrenowaniu - poprawa jakości mięśnia .



Nie wiem , też co rozumiesz przez słowo "dynamika " Pokaż plan treningowy i napisz w jakim celu dokładnie go wykonujesz.
 
Ku#$@ ta redukcja jest ponad moje siły-waga nie spada,juz sam nie wiem ile mam kcal wpier#@$@ a od tych artykułów,wypowiedzi na różnych forach to można pierdo$a dostać!!



tumblr_mexfhciLrv1rbtypy.gif
 
Ok, jakiś sprawdzony patent na dolną część mięśni brzucha? Mam tak sterczący środek, że wygląda jakbym miał brzuch jak stoję w koszulce, a dół jakiś zaniedbany. Tłuszczu mam 10,5% i nie chcę schodzić niżej, interesuje mnie w miarę możliwości podbudowanie tego dołu.
 
kur%a jaki w koncu powinien byc % udział białka,ww i tłuszczy?



P.s albo macie jakies dobre art. od poczatku do konca co robic????????????????????????????????????????



2985kcal



300g-WW



100g-T



223 g-Białko tak to ma byc?
 
Ja ostatnio zrobiłem trening(FBW), rano brzuch bolał(mięśnie) jakbym deskę robił przez pół godziny, a wcale brzucha nie robiłem - prawdopodobnie podciąganie nóg przy podciąganiu na drążku z obciążeniem wywołało ten efekt więc "odkryłem" nowe ćwiczenie hybrydowe, pracują plecy, biceps i brzuch! :-)
 
3024 kcal
378 W
226,8 B
67,2 T

rozklad na wage 105 przy parametrze 1.2. aeroby co najmniej 30minut po treningu.
 
Przemek



Osobiście ( wielu się z tym nie zgodzi i będą mieli prawo i podstawy ) nie zalecam i nie proponuje na starcie liczyć kcal , układać złożonych posiłków itd .. Wystarczy , że zaczniemy jeść zdrowo , wykluczając złe nawyki , kierując się wskazówkami plus dobrze dobrany trening , jak i bardzo ważny element najczęściej zapominany " regeneracja "a na początku to odpowiednia ilość snu względem wysiłku . Ciężko mi tu cokolwiek polecić to sprawa indywidualna , a ja też nie jestem w temacie żywienia wielkim specjalistą by przeprowadzić choćby krótki wywiad z tobą .....







? Też nic nie wiadomo o twojej osobie i twoim wysiłku jak i czynnikach indywidualnych ?
 
Dooży



Odpowiedz jest prosta FBW opiera się o ciężki złożone boje który angażują także bardzo mocno mięśnie brzucha , ale o tym zaraz ....
 
Franek



Musze się najpierwnieco rozwinąć by wyjaśnić pewne kwestie które są bardzo istotne .



Mieśnie brzucha wraz z prostownikami grzbietu grają ogromnie ważną rolę " stabilizującą " . Zauważ , że w trakcie " kichania " , "kaszlu "czujemy spięcia , jak mocną pracę w trakcie biegu , trenując BJJ być może zauważyłeś ,że po wykonaniu np "scyzoryków " niezwykle trudno wykonać przewroty do przodu . Zawodowi biegacze pracują bardzo solidnie nad stabilizacją i pamiętam jak na szkoleniu z " funkcjonalnego " wykładowca opowiadał na przeglądzie i animacji którą jemu przedstawili w Angli , porozcinany biegacz poruszał się tylko na dole i górze sam środek stabilizujący był bez ruchu , poruszał się bez żadnych drgnięć .



Pamiętajmy , że mięśnie brzucha są partią jak każda inna , 1000 brzuszków nic tutaj nie wnosi , tutaj także obowiązuje zasada sukcesywnego zwiększania ciężaru . Bardzo króciutku na ten temat i w skrócie by się nie rozpisywać .....



Franek by odpowiedzieć ci konkretnie na pytanie , chciałbym wiedzieć , czy nie było u ciebie stwierdzenia skrzywień kręgosłupa np pogłębionej lordozy ?



Powiedz , także jak wygląda trening brzucha u ciebie , czy jest jedynie elementem treningu na macie , czy trenujesz dodatkowo na siłowni i masz jakiś program by pracować na ta partią mięśniową ?
 
dssport , wolałbym pisać publicznie , gdyż każdy wtedy korzysta , ale być może masz powód , więc podaję @ [email protected] . Przepraszam , że post pod postem , jednak córkę na ręcę miałem i pisałem .:-)
 
Siema Mr. Hyde ! Widzę, że znasz się na rzeczy, więc też pozwolę sobie zadać pytanie. Nawiązując do postu Franka - ja mam właśnie lordozę, ale moje pytanie nie dotyczy samego treningu, ale chciałbym wiedzieć, czy lordoza ma jakiś wpływ na pomiar obwodu w pasie ? Wiem, że w tym przypadku bebol wypycha do przodu, mięśnie są rozciągnięte, czy to ma jakiś wpływ na rzeczywisty pomiar, a tym samym na obliczenie rzeczywistego procentu tkanki tłuszczowej ? Z góry dzięki za odp.
 
Panowie potrzebuję wzmocnić obręcz barkową bo mam z tym problem i staw skokowy po kontuzji, jakieś pomysły?
 
Booyak



Porzeszenie samej obręczny w kwestiach układu kostnego co jest bardzo długotrwałym procesem , jak i rozbudowanie mięsni obręczny barkowej . Skupiłbym się na podstawowych ćwiczeniach , które mogą nam w tym pomóc ..



Podciąganie na drążku do klatki , ćwiczenie bardzo skuteczne w tej kwestii , wiosłowanie w w opadzie sztangą jednak używając szerokiego chwytu , jak i klasyczne ćwiczenie bardzo skuteczne czyli wyciskanie żołnierskie . Jednak by wpłynąć na układ kostny , musisz stale i sukceswnie dorzucać ciężaru , utrzymując progres by wywoływać wciąż większy nacisk na szkielet . Skupiłbym się na wysokim zakresie powtórzeń typu 10-12 , 12-15 , nie trzymałbym się zakresów niższych niż 8-10 . Trzeba powiedzieć , że barki to bardzo kontuzjogenna partia i wyciskanie na ławce leżąc jest o wiele bardziej niebezpieczne niż np przysiad ! Cały proces jest bardzo długotrwały , więc nie licz na szybkie efekty w ciągu 1-3 miesięcy .



Staw skokowy po kontuzji ? coś więcej ( diagnoza ? , powód ? , leczenie ? ) ?



Renegat



Uważam , że nie , nie ma to wpływu na rzeczywisty pomiar tkanki tłuszczowej , choć spoglądam na problem jedynie przez pryzmat logicznego punktu widzenia .
 
@Mr. Hyde dziękuję Ci o takie coś mi chodziło.



Co do nogi to dość dotkliwe skręcenie stawu skokowego, chodzę cały czas w stabilizatorze wiązanym na kostkę ale czuję, że noga jest taka "zastana" i chciałbym sobie poszerzać zakres ruchów bo wiem, że poźniej będę miał z tym problem.
 
Nie mogę radzić przez neta w takiej sytuacji , więc powiem ci jedynie kwestie o których słyszałem i doświadczenie w podobnych sytuacjach .



W krajach europejskich , spotyka się coraz częściej fizjo ,którzy zajmują stanowisko lekarzy w tych sytuacjach co jest bardzo pozytywne , i zalecają jak w treningu ,stałe przeciążanie słamanej , skręconej . zwichniętej kończyny , widziałem nieraz sytuacje , gdzie gość z gipsem wykonywał lekkie przysiady .



Ja miałem złamanie trójkostne , jak miałem już w gipsie , najpierw wstawałem i lekko po domu poruszałem się o kuli , następnie odrzuciłem kulę i starałem się zrobić kilka kroków do przodu i do tyłu do momentu lekiego bólu , wtedy kładłem się wypocząć . Jak mi ściągneli gips , noga była w opłakanym stanie , papier i wszelkie zabiegi które mi przysługiwały i trening w domu , usztywniałem nogę i wykonywałem przysiady bez obciążenia , następnie brałem kulę i szłem na siłownie i tam zacząłem na początku przysiad z różownymi hantelkami i powolutku progresywnie do przodu . Codziennie rozciągałem zwiększając zakres ruchu .



Kilka razy dziennie , wykonywałem bicze w wannie zimno/ciepło , okłady różnego rodzaju itd .. wróciłem na matę , bardzo szybko i na początku kuśtykałem na nogę , a dziś jest wszystko ok , pełna sprawność , pełen zakres i nawet w trakcie zmian pogody nie boli .



Stsowałem przez ten cały czas zestaw suplementów .



cissus , witamina C , kolagen , kompleksowy produkt za stawy i ścięgna w bardzo wysokich dawkach ( nie zalecanych )



To jest jedynie moje doświadczenie , a nie rada byś także postępował w podobny sposób ! Twój wybór i twoja wola , warto udać się na poradę do fijoterapeuty z spejcalizacją sportową !
 
Back
Top