Siła i sprawność zawodników sportów walki

Palhares

ONE FC
Flyweight
Temat o sportowych wyczynach zawodników sportów walki. Więc jeśli chcesz się dowiedzieć ile Lesnar bierze na klate, jaki Jones ma czas na 100m, ile Bruce Lee zadał ciosów na sekundę czy jakimi odważnikami bawił się Karelin to znalazłeś odpowiedni temat. Kto jest najsilniejszy, najszybszy, najsprawniejszy, najlepiej biega i inne.



Z mojej strony MATT HUGHES



według http://www.matt-hughes.com/askmatt.html rekordy Matta w trójboju to:



klata 141kg (310lbs) przysiad 170kg (375lbs) martwy ciąg 193kg(425lbs)



Z kolei TITO ORTIZ mówi w filmiku ponizej że jego rekord na płaskiej było ponad 170kg LOL



https://www.youtube.com/watch?v=Vfe_qxGwo1g



natomiast tutaj wyciska 100kgx10



https://www.youtube.com/watch?v=MK6zT3hfD_g



Temat wydaje mi sie ciekawy ponieważ wyczyny sportowe poza oktagonem/ringiem/tatami są również godne podziwu. Zapraszam do dyskusji. Oczywiście nie tylko o braniu na klate :-)



:-)
 
Gdzieś ktoś pisał, że Carwin zarzucał 350 funtów (158kg)
I na necie był filmik, jak Cain robił wymachy ogromnym kettlem, który miał 204 funty - 92kg.

jego rekord na płaskiej było ponad 170kg LOL
W sensie że śmieszny wynik czy wydaje ci się zawyżony? :-)
 
James na kacu, w pełnym słońcu dygnął 180 kg. Myśle, ze co do reszty wyników siłowych to kandydat moze być tylko jeden: Mario.
 
Ładnie odbił sztangę od klaty Tank ;-) Na tak krótkich rękach wyciskanie nie powinno się liczyć :D



Czy takie robienie siłowni pod wyniki ilościowe w kg jest dobrym pomysłem pod MMA? Czy to raczej pojedyncze akcje i raczej forma sprawdzenia się w tym? Czy robienie swych maksów siłowych na siłowni to jednak regularność dla zawodowców w MMA czy raczej ćwiczenie siłowo-wytrzymałościowe, ale nie mają nic wspólnego z maxymalnym ciężarem jaki mogą używać by zrobić pare powtórzeń zamiast konkretnego ćwiczenia z seriami i powtórzeniami.



Cain dobry z tym kettlem. Może myślał od dziecka, że w Stanach będzie nosił siatki z zakupami, a tu dano mu bić każdego kogo wrzucą z nim do klatki ;-)
 
Key w sensie że Tito brał dużo, bo Mir ponoć 450lbs to masz 205kg, chociaż teraz jak weźmie 100 kilo x 10 to rekord w maxie mu spadł, czyli wolałbyć wytrzymalszy niż silniejszy.





0:25





Olos mówisz o Jamesie Thompsonie czy innym ???
 
Nie no nic, taką ma budowę swoją od lat :D Po prostu z mniejszą klatą i dłuższymi łapami wynosi się klatkę jednak z większego ugięcia rąk niż przy takiej budowie te pare cm i aż mi dziwnie to wygląda, ale nigdy fanem trójbojów nie byłem na tyle by oglądać, a na pewno tam to dość powszechna akcja, bo wyciskają dość charakterystycznie zbudowani zawodnicy ;-)



Mam nadzieję, że ktoś odpowie na moje pytanie wcześniej. Czy pod MMA ma sens bawienie się na treningach w jakieś rekordy czy lepiej robić "swoje" i treningi pod siłę owszem, ale przede wszystkim wytrzymałość mięśni mniejszym ciężarem, z większą ilością powtórzeń? Są i podobne tematy o tym na forum, ale nie śledziłem i teraz kopać się nie chce, a wyszukiwarka tutejsza niestety nigdy nie sprzyjała znalezieniu konkretnych wątków/postów :P
 
@Born odpowiem ci długo, mam znajomego kulturyste, który pomimo że trenuje małymi ciężarami i tylko na pompe to ciagle podnosi swoje rekordy siłowe a dlaczego? bo ma dobrą "suplementacje" a czemu tak sie dzieje to wyjaśnie z książki Tsatsoulina "Więcej niżbodybuilding" - "Rekrutacja jednostek motorycznych oraz czestotliwość i synchronizacja stymulacji zawierają sięw zbiorczym terminie koordynacji wewnątrzmięśniowej. Tak na marginesie przyczyną z której testosteron i sterydy do imitują czyni cię silniejszym, jest fakt że neurony motoryczne mają receptory tego hormonu macho. Kiedy wkracza do akcji, zamyka "obwód" aktywując mięśnie, zwiększając twoją moc"



Tak więc można nie braćdużych cieżarów i zwiększać swoją siłę ale pod warunkiem że jesteś na TRT ;] I bzdurą jest że siłownia cie spowalnia czy zamula, dzieje sie tak jak robisz jakiś typowy ttrening na mase, a jesli ćwiczysz siłowo to budujesz głównie włókna mieśniowe a nie sarkoplazme czyli masz więcej szybkokurczliwej tkanki białej niż czerwonej, z tego co wiem to sprinterzy trenuja typowo siłowo, robiac niewiele powtórzeń dużym ciężarem.



Czyli trening na siłowni jest niemal niezbędny w sportach walki, ale nie trening kulturystyczny tylko siłowy, żeby cie nie zamuliło.
 
Sprinterzy to akurat słaby przykład wytrzymałości, jak dyszą po 200 metrach, raczej tury takie ;-) Ale dzięki za wyjaśnienie, choć oczywiście, że trening siłowy to nie trening na masę przecież, tak samo rzeźba osobną drogą. Tak czy inaczej raczej chodziło mi o to czy lepiej zrobić 20x 100kg czy 2x 200kg? Myślę, że dla mięśni, które mają pracować minimum kwadrans lepsze jest zwiększanie ich czasu działania niż zwiększanie rekordu w tym co dźwigną, zwłaszcza, gdy wychodzi to poza ramy wagowe rywali np. Czyli np. dobrze walcząc w średniej móc "odrzucić" wręcz od siebie rywala o zbliżonej wadze, ale czy koniecznie trzeba mieć powera by odrzucać będąc w tej wadze nawet Butterbeana ;-)? W walce siłowanie raczej z rywalem występuje, siła kontra siła i w końcu nawet jeśli jeden jest nieco silniejszy to ostatecznie ugrać dla siebie może ten, który ma mięśnie wytrzymalsze i po paru minutach siłowania i odpowiedniej obrony wciąż siły zachowa, gdy ten silniejszy już pary nie będzie miał by swą siłę "naładować" ;-)



Jeśli w MMA chodziłoby o szybkie skończenie, ale póki jest to gra również dystansowa to podobnie jeśli to nie dystans 100 metrów, a 15 kilometrów to wciąż to maratończyk by wygrał rywalizację ze sprinterem ;-)



PS: Rozważam niezłośliwie sam jestem zainteresowany, bo myślę obecnie co zmieniać w treningu skoro mam się nie wykańczać, ale mięśni i siły trochę więcej nabrać, bez konieczności zalewania się masą :)



EDIT: Oczywiście to siłowanie w walce przy odpowiednich umiejętnościach obronnych z obu stron, gdy to już siła może decydować, a nie czyjś kopmpletny brak zapasów itp. żebym nie został źle zrozumiany :-)
 
Na masę przede wszystkim jest JEDZENIE (i koks). Trójboiści nie pompują sobie bicków a często są WIELCY i nie chodzi tu tylko o ich brzuchy.



Siła robiona ciężarami zdecydowanie przydaje się w walce (wbrew temu, co kiedyś twierdził P., uważając, że kettle to jedyne dozwolone obciążenie), ale pozostaje do tego jeszcze wytrzymałość siłowa, nad którą trzeba pracować np. obwodami. Ale ćwiczenia podstawowe, a nie pompowanie bicka.


@Born nie mogę zrozumieć o co ci chodzi z wyciskaniem Abbotta, gdzie on niby ma łatwiej, bo krótkich rąk na pewno nie ma?



http://articles.elitefts.com/training-articles/shane-carwin-weighs-in-on-strength-training-for-mma-fighters/
 
Przykładowo fighterzy znani ze swojej szybkości jak np. Belfort w dalszych rundach są znacznie bardzziej osłabieni od innych zawodników, ponieważ ich tkanka mięśniowa jest przystosowana do krótkotrwałego wysiłku.



Lesnar bodajże aby wyrobić sobie kondycje trenował z ciężarami co prawda nie bliskimi maxa ale zawsze to coś innego niz samo bieganie. Natomiast najzagorzalszym przeciwnikiem siłowni w sportach walki jest Rysiek Murat :-):-):-)
 
No ręce przez swoją budowę takie mi się wydają u Tanka plus klata i cały ruch jest dość krótki w porównaniu z tym jak to np. Dana na wskazanym filmiku wyciskał :-)



No właśnie to wydaje mi się kluczowe. Przygotowywanie organizmu do czasu w jakim ma pracować przede wszystkim, oczywiście wówczas przy jak największej sile i innych aspektach fizycznych, ale póki jest to dystans w metrach bądź czasowy to trzeba robić tak by na pełen starczało :-)
 
Co do Janka Błachowicza to jak mówił klata: 140kg martwy: 210kg przysiad nie robił na max ze względu na kontuzje ale szacuje na 150kg.



Całkiem eleganckie wyniki :-)
 
Np Lesnar był potwornie silny-imo bardziej niż pudzian w mma (co innego siłować się z kimś niż wyciskać statycznie ciężary) a przy tym miał przyzwoitą kondycję
 
Born glupoty piszesz .Dana ma dluzszy ruch od Abbota wiesz czemu ?? Bo ma mniej w klatce piersiowej przede wszystkim i do tego Dana ma rece chude i robi typowo technicznie bez odbijania sztangi.



Kaczka twoje rekordy mnie troche smiesza jak mozna miec martwy ciag tylko o 20 kg wiekszy niz wycisk na klate do tego nog nie trenowac.Po tym co napisales wnioskuje ze jestes osoba ktora caly czas cwiczyla na silowni klatke piersiową + biceps :) Oczywiscie jak nie klamiesz z wynikiami ,do tego ile siedzisz tutaj na forum to nie wiem kiedy zdążyles to wycwiczyc .
 
Kaczor, ale Ty nie jesteś zawodnikiem sportów walki no chyba, ze w Twojej bujnej i długiej biografi taki epizod miał miejsce i jesteś np. mistrzem karate tsunami, wtedy cofam co powiedziałem .
 
Według mnie dla zawodnika MMA najlepszy jest zmodyfikowany trenig holistyczny tzn potrzebne są zarówno ćwiczenia na max.cięzarach jak i wielopowtórzeniowe ( 20-50 i więce) .Najmniej potrzebny jest zakres 8-12 a nawet zaryzykowałbym że 6-15. Ten zakres buduje najlepiej mięsnie. Oczywiście cwiczenia podstawowe wielostawowe + cwiczenia specjalistyczne pod MMA , przerwy między ćwiczeniami minimalne lub bez zaleznie od specyfiki treninngu i ćwiczeń. Trening siłowy zawodnika MMA ma rozwijać siłę dynamike i wytrzymałość. Nie zapomniałbym też o cwiczeniach izometrycznych z cięzarami
 
"Born glupoty piszesz .Dana ma dluzszy ruch od Abbota wiesz czemu ?? Bo ma mniej w klatce piersiowej przede wszystkim i do tego Dana ma rece chude i robi typowo technicznie bez odbijania sztangi."



Jeśli ja napisałem głupoty to i Ty rówmeż ;-) Przecież sam pisałem o różnicy w budowie i charakterystycznej sylwetce Tanka w stosunku do większości osób jakie widywałem w życiu leżących na płaskiej ławce. A Kaczka też pisał o czasie przeszłym, a nie obecnym, więc trzeba czytać ze zrozumieniem zwłaszcza jeśli się chce odnosić do pojedynczych osób i ich postów, a nie ogółu tematu ;)



Tytus, ciekawy post.
 
Kaczka a JJ ile miał w trójboju ??? ty będziesz wiedział :-)



A co do ilości powtózeń to ważna jest też długość przerwy pomiędzy seriami przerwy do 2 minut rozbudowywuja mięsień, przerwy 3-5 minutowe głównie buduja siłę jest to tzw. trenowanie układu nerwowego w sensie ze mięsień się nie rozrasta tylko jest się w stanie bardziej napiąć przecietnie człowiek wykorzystuje 20% swoich mięśni.
 
Sapp 305 kg na klate

Pudzian 300kg na klate

Dana White (prezes UFC) - 140 kg
Matt Hughes - 140 kg/przysiad 170 kg
Melvin Manhoef - 150 kg
Chuck Liddell - 150 kg
Cain Velasquez -152 kg*
Mirko "Cro Cop" Filipovic - 161 kg (150 kg - podnosi 3 x)
Jerome Le Banner - 160 kg
Fiodor Emelianenko - 180 kg
Brock Lesnar - 215 kg/przysiad 315 kg
Ron Waterman - 226 kg
Mark Kerr - 229 kg/przysiad 362 kg
Andy Hug - 240 kg
Kazuyuki Fujita - 240 kg
Gary Goodridge - 265 kg
Scott Ferozzo - 265 kg
Ken Shamrock - 272 kg**
Mark Coleman - 272 kg
Alistair Overeem - ponad 300 kg w martwym ciągu

* Cain informuje, że pracuje sztangą tylko do takiej wagi
**Przyrodni brat Frank Shamrock, zaprzecza i podaje że maksimum było to 215 kg

Znalazlem na necie wklejam dla ciekawskich
 
W wynik Colemana mi sie wierzyć nie chce. James wygrał konkurs wyciskania leżąc na spotkaniu z fanami, na którym takze był i brał udział Coleman. Skacowany Thompson w pełnym słońcu wygrał podnosząc 180 kg. Więc albo Mark miał zarąbiście słaby dzień, albo zapomniał o bobofrutach. Wynik Shamrocka też dobrze podbity, jestem w stanie uwierzyć w to co mówi Frank.
 
Olos a Dvd kiedy 180 kg wycisł na klate date przyblizona podaj bo forme to on ma różna .Ja jako amator moge sie pochwalic lepszym wynikiem na wyciskanie od Melvina choc gorzej wygladalem i wygladam ,Caina /CroCopa/Lidella/LeBannera i od łysego tez silniejszy na wycisk byłem ;p
 
Back
Top