Seriale

Mi tam 7 sezon się podobał, głównie ze względu na dobre walki. No i politycznie też było ciekawie jak Cersei ich wszystkich rozstawiała po kątach.
I będę się upierał, że takie zakończenie im wcześniej sugerował GRRM, a nie sami je wymyślili, po prostu poprowadzili je w bardzo słaby sposób.
Sugerował im zakończenie, które poznamy w następnych odcinkach. Trzeci odcinek to był ich pomysł, to już jest potwierdzone.

Martin wyjawił im trzy kluczowe punkty:
  1. Podpalenie Shereen
  2. Śmierć Hodora i jego przeszłość
  3. ? tego jeszcze nie wiemy, 100% nie jest to śmierć Nocnego Króla
 
No jak ktoś szuka logiki lvl hard w serialu, który ma zapewnić rozrywkę, to może faktycznie być rozczarowany... :beczka:
Dla mnie to lekka, odmóżdzająca intryga ze świetną realizacją i tyle. Nawet mało sensowne niektóre odcinki nie zaburzą mi pozytywnego odbioru, bo nie siedzę jak na szpilkach, spuszczając się nad bezsensowną taktyką w bitwie, tylko leżę w wyrku z łiski w duraleksie, w łapie i z przyjemnością oglądam. Tak, s8e03 wybitny nie był, debilizmów było sporo, ale i tak oglądam z przyjemnością:smile:
 
No jak ktoś szuka logiki lvl hard w serialu, który ma zapewnić rozrywkę, to może faktycznie być rozczarowany... :beczka:
Dla mnie to lekka, odmóżdzająca intryga ze świetną realizacją i tyle. Nawet mało sensowne niektóre odcinki nie zaburzą mi pozytywnego odbioru, bo nie siedzę jak na szpilkach, spuszczając się nad bezsensowną taktyką w bitwie, tylko leżę w wyrku z łiski w duraleksie, w łapie i z przyjemnością oglądam. Tak, s8e03 wybitny nie był, debilizmów było sporo, ale i tak oglądam z przyjemnością:smile:
Logika i rozrywka tam była dopóki był materiał z książek. Niestety, książki się skończyły, a Martin mimo zaangażowania swoich pomysłów do serialu zrobi to inaczej jak w końcu skończy sagę.


Lyanna to była moja faworytka do objęcia tronu i to serio serio. Jedna z najlepszych postaci odkąd się pojawiła. Co do Theona to chłop z jajami, mimo że bez. Liczę, że jego siora jeszcze namiesza.
 
Logika i rozrywka tam była dopóki był materiał z książek. Niestety, książki się skończyły, a Martin mimo zaangażowania swoich pomysłów do serialu zrobi to inaczej jak w końcu skończy sagę.
Czyli uważasz, że serialowo logiczny i rozrywkowy był tylko sezon pierwszy?:najmancoty:
 
Przecież książek starczyło do końca 6 sezonu, czy nawet w 7 były wątki pomniejsze. Widać jak się interesujesz:matt:
Chcesz powiedzieć, że poza pierwszym sezonem i częściowo drugim fabuła serialu mocno pokrywa się z książkową? Widać jak się interesujesz:matt:
 
Chcesz powiedzieć, że poza pierwszym sezonem i częściowo drugim fabuła serialu mocno pokrywa się z książkową? Widać jak się interesujesz:matt:
Mocno to się nic nie pokrywało, bo zawsze były braki. Do końca 6 sezonu są książki. W 7 Martin nadganiał i scenariusz pisany był tak jak będzie w książkach, a 8 to tylko wątki we współpracy z Martinem, a zakończenie i rozwój akcji inny.
 
Mocno to się nic nie pokrywało, bo zawsze były braki. Do końca 6 sezonu są książki. W 7 Martin nadganiał i scenariusz pisany był tak jak będzie w książkach, a 8 to tylko wątki we współpracy z Martinem, a zakończenie i rozwój akcji inny.
Wiesz o tym, że Martin ostatni raz się kontaktował z nimi w sprawie głównych wątków fabularnych w 2012 roku? Ostatni odcinek przy którym brał udział to 4x2, a 7 sezonu nawet nie oglądał.

Wrzucałem już info w poprzednich postach, wszystko jest jasne i klarowne.
 
Powiedzmy sobie szczerze, pierwsze 4 sezony GoT to była epa totalna, później to już zjazd na mordę.



Oba na HBO GO.
Może jeszcze ludziom zostaną subskrypcje do tego czasu. Po skończeniu 8 sezonu, będzie większy exodus niż w Biblii.
:muttley:
 
Może jeszcze ludziom zostaną subskrypcje do tego czasu. Po skończeniu 8 sezonu, będzie większy exodus niż w Biblii.
:muttley:

Prędzej Netflix splajtuje ;)

Ja pierdziele, nie nadaję się na prywatne trackery, seeduje już Deadwood 5 miesięcy i pewnie jeszcze ze 2 miechy zejdzie :crazy:
 
Last edited:
Wiesz o tym, że Martin ostatni raz się kontaktował z nimi w sprawie głównych wątków fabularnych w 2012 roku? Ostatni odcinek przy którym brał udział to 4x2, a 7 sezonu nawet nie oglądał.

Wrzucałem już info w poprzednich postach, wszystko jest jasne i klarowne.
No chyba w to nie wierzysz, że tak jak opowiada skupiał się na pisaniu książek i dlatego nie widział 7 sezonu? W to, że nie kontaktował się z nimi od jakiegoś czasu wiadomo, ale było info że miał scenariusz 7 sezonu do wglądu, a ich przygoda na planie oficjalnie skończyła się przed 6 sezonem. To, że nie pisał scenariusza do 6(tu kończy się książka, więc materiał jest) i 7 to pewniak. Scenariuszu 8 sezonu też nie widział i to też RACZEJ pewne. Nie wierzę, że dał sobie spokój z serialem jako widz po 6 sezonie.

Grubas łże jak Danka Whitówna.
 
Prędzej Netflix splajtuje ;)

Ja pierdziele, nie nadaję się na prywatne trackery, seeduje już Deadwood 5 miesięcy i pewnie jeszcze ze 2 miechy zejdzie :crazy:
image
 
No chyba w to nie wierzysz, że tak jak opowiada skupiał się na pisaniu książek i dlatego nie widział 7 sezonu? W to, że nie kontaktował się z nimi od jakiegoś czasu wiadomo, ale było info że miał scenariusz 7 sezonu do wglądu, a ich przygoda na planie oficjalnie skończyła się przed 6 sezonem. To, że nie pisał scenariusza do 6(tu kończy się książka, więc materiał jest) i 7 to pewniak. Scenariuszu 8 sezonu też nie widział i to też RACZEJ pewne. Nie wierzę, że dał sobie spokój z serialem jako widz po 6 sezonie.

Grubas łże jak Danka Whitówna.
Książki kończą się na sezonie 5.

Sezon 6 zaczyna się zaraz po śmierci Jona, czyli po fabule z Tańca Smoków. Jedynie kilka wątków takie jak np. Żelazne Wyspy były czerpane dalej w oparciu o książki, i to w marnym stylu.

Jest duża szansa, że Martin kłamał w sprawie oglądania 7 sezonu, ale nawet jeśli nie, to czemu nigdy słowem się nie odezwał na jego temat. Chwalił seriale takie jak np. Last Kingdom, a o własnym serialu ani słowa na jego blogu czy twitterze.

Martin o 8 sezonie:

“I haven’t read the [final-season] scripts and haven’t been able to visit the set because I’ve been working on Winds [of Winter],” Martin reveals. “I know some of the things. But there’s a lot of minor-character [arcs] they’ll be coming up with on their own. And, of course, they passed me several years ago. There may be important discrepancies.”

Martin o 7 sezonie:
https://www.businessinsider.com/game-of-thrones-author-george-rr-martin-behind-season-7-2017-8?IR=T

"Martin recently told Metro that he hasn't had time to watch the show because he's been busy "touring." He also said, "The book series and TV adaptation go their separate ways. On the screen characters are killed right and left. About twenty of them have died already, which are quite alive to me and will appear in a new book."
Nie widział go wtedy bo był w podróży. :penn:
 
Last edited:
Może jeszcze ludziom zostaną subskrypcje do tego czasu. Po skończeniu 8 sezonu, będzie większy exodus niż w Biblii.
:muttley:
20 zl faktycznie fortuna
Netflix 3x tyle, moze zawartosc 3x wieksza, ale szczerze to nie ma tam co ogladac
na HBO GO ostatnio ogladalem slepnac od swiatel, opowiesci podrecznej, westworld i gra o tron
na Netflixie nic nie ogladalem od pol roku, moze wykupie jak Wiedzmin sie pojawi
 
20 zl faktycznie fortuna
Netflix 3x tyle, moze zawartosc 3x wieksza, ale szczerze to nie ma tam co ogladac
na HBO GO ostatnio ogladalem slepnac od swiatel, opowiesci podrecznej, westworld i gra o tron
na Netflixie nic nie ogladalem od pol roku, moze wykupie jak Wiedzmin sie pojawi

ja ogladam netflixowe seriale thrillery i jest calkiem dobrze :)

ale widze ze ty wolisz świat fantasy, ktory ja omijam szerokim lukiem, ale Wiedzmina akurat obejrze bo wiem ze to popularne ale nigdy w to nie gralem i o tym nie wiem o co tam kaman ale kazdy sie tym jaral jako grą wiec trza zobaczyc

PS. za netflixa place 13 zl i jakosc 4k w wybranych materialach
 
ja ogladam netflixowe seriale thrillery i jest calkiem dobrze :)

ale widze ze ty wolisz świat fantasy, ktory ja omijam szerokim lukiem, ale Wiedzmina akurat obejrze bo wiem ze to popularne ale nigdy w to nie gralem i o tym nie wiem o co tam kaman ale kazdy sie tym jaral jako grą wiec trza zobaczyc
na netflixie juz wszystko obejrzalem, a najleszy triler to true detective sezon 1 z HBO
podaj mi choc jeden serial z netflixa co ma podjazd do tego dziela sztuki
 
na netflixie juz wszystko obejrzalem, a najleszy triler to true detective sezon 1 z HBO
podaj mi choc jeden serial z netflixa co ma podjazd do tego dziela sztuki

nie podam bo go nie ogladalem
ale w ciemno zarzucam Breaking Bad z netflixa, 5 sezonow ma i kazdy w pytę.
 
nie podam bo go nie ogladalem
ale w ciemno zarzucam Breaking Bad z netflixa, 5 sezonow ma i kazdy w pytę.
true detective nie ogladaleles?
BB jest dobre, ale do TD nawet nie podjazdu, BB momentami przez nia jest nie do ogladania
seriale Netflixa detektywistyczne sa kilka klas nizej niz to dzielo sztuki
PD70267340_breakin_2680346b.jpg
 
Back
Top