Seriale

Mam tak kurwa cały czas, ale to dlatego, że Gra o Tron zawsze była nieoczywista w takim stopniu, że nas czymś zaskoczyła. Teraz jak nawet JS/RH lub DT umrą to gówno to wniesie do historii, to będzie po prostu powieść. A tym się różniła zawsze Saga PLiO że te zakończenia były bardzo szokujące. Teraz to jest Harry Potter dla ubogich, bo tak przynajmniej każdego zaskoczyła śmierć głownych bohaterów i dziwne zakończeni całego wątku pomiędzy HP/LV to jednak to byla niespodzianka. A takie sztampowe zakończenie GoT, był w stanie każdy przewidzieć. I tu największy minus.

A @andrzej_t. nie ma co się oszukiwać - serial zobrazował rozwiązanie GRRT, bo gruby zdradził zakończenie juz jakieś 5-6 lat temu, po prostu każdy miał nadzieje, że spaślak gubi trop. A tak, dostałeś zakończenie z książek- przynajmniej w 80 minut uniknąłeś rozczarowania, jakie miałbyś przez 5-7 godzin czytania książki. Bądź wdzięczny za to, bo przynajmniej na serial się fajnie patrzy, a zakończenie które wymyślił GRRM patrzyło by się ze wszechmiar chujowe i nie bylibyśmy w stanie tego czytać.
No i widzisz, ja nie widziałem, że takie miało być zakończenie, bo jak pisałem wcześniej, nie śledzę takich rzeczy. Płacę za historię i jej oczekuję od autora w formie książki. Nie wiem czy by mnie rozczarowało bo co by nie mówić Martin Gruby potrafi pisać, a i ja mam niezwykłą wyobraźnię, na ten przykład, cała historia z książek w mojej głowie wyglądała lepiej niż ten obraz z serialu. :fjedzia:

Do tego teraz trzeba dołożyć fakt, dla naiwniaków, którzy wierzą, że Grubas skończy sagę, że skoro zakończenie ma być inne niż to w serialu, tzn. że już to jest w pewnym sensie ograniczone, bo wiemy co na pewno nie będzie, a to już jest chujowe.

Więc poprostu dzieje się to czego się obawiałem, wspaniała historia i powieść właśnie na naszych oczach jest dobijana i już tego nie cofniemy i nie odzyskamy, można opuścić flagi do połowy.
Tyle.
:płacz:
 
I szczerze kurwa? Nie mogli wymyślić czegoś lepszego niż Smocze Szkło? Czyli co - w najwięszego kozaka w historii Westeros wysatrczyło jebnąć strzałą ze smoczego szkła i byłoby po zabawie. Przecież wiadomo, że NK powstał z tego materiału i na tej bazie tworzył swych następców - czy twórcy nie mogli się na tyle postarać, żeby chociaż to Valyriańska stal ich zabijała? Rozumiem WW, ale kurwa Nocnego Króla? Mogli się postarać o lepszy cios kończący, a tak żenada. Już nawet lepiej wypadałoby spalenie w ogniu Danusi, niż ta pseudozabawa w heheeszkach.
 
P.s.
Już śpię, ale jeszcze ta jedna myśl:
Bitwa bękartów czy szturm dzikich na mur były w gnój :awesome: razy lepsze niż cały ten, ponoć, "epicki" odcinek:
sceny typu Arya strzelająca z muru w głowę jednego trupa ratując Ogara, ten ma czas żeby się obrócić w stronę muru, dostrzec ją, domyślić się, że to ona, walnąć karpia a w tle całe hordy trupów nagle stoją i czekają... I takich scen w gnój :awesome: na każdym kroku...
Hollywood :brainoverload:
 
I szczerze kurwa? Nie mogli wymyślić czegoś lepszego niż Smocze Szkło? Czyli co - w najwięszego kozaka w historii Westeros wysatrczyło jebnąć strzałą ze smoczego szkła i byłoby po zabawie. Przecież wiadomo, że NK powstał z tego materiału i na tej bazie tworzył swych następców - czy twórcy nie mogli się na tyle postarać, żeby chociaż to Valyriańska stal ich zabijała? Rozumiem WW, ale kurwa Nocnego Króla? Mogli się postarać o lepszy cios kończący, a tak żenada. Już nawet lepiej wypadałoby spalenie w ogniu Danusi, niż ta pseudozabawa w heheeszkach.

Ale akurat NK został zajebany przez sztylet z valyrian steel. Sztylet z dragon glassu Arya oddała Sansie, kiedy wysłała ją do krypt.
 
@andrzej_t. Przecież to zakończenie i to ze jest słabe oraz to iz ukazało się przed książkami to tylko na korzyść Grubasa. Teraz Martin wyda książke i zbawi świat, nawet jeśli jego zakończenie nie będzie wybitne to pewnie będzie lepsze od tego z serialu i zarobi dużo a w przeciwieństwie do Sapkowskiego czy Lucasa gdzie ich dzieła poszły żyć własnym zyciem bez kontroli autora tak tu Gruby swoja osobę wysunie na piedestał. Wyruchal HBO :pociesznymirek: pokazał ze bez niego nie ma zabawy.
 
FB_IMG_1556611389798.jpg
 
@andrzej_t. Przecież to zakończenie i to ze jest słabe oraz to iz ukazało się przed książkami to tylko na korzyść Grubasa. Teraz Martin wyda książke i zbawi świat, nawet jeśli jego zakończenie nie będzie wybitne to pewnie będzie lepsze od tego z serialu i zarobi dużo a w przeciwieństwie do Sapkowskiego czy Lucasa gdzie ich dzieła poszły żyć własnym zyciem bez kontroli autora tak tu Gruby swoja osobę wysunie na piedestał. Wyruchal HBO :pociesznymirek: pokazał ze bez niego nie ma zabawy.
A ja to już tylko :childcry:
 
Nocnego Króla nie ma w książkach i nie będzie (spoiler) więc chuj wie co tam się wydarzy.

Może dawno czytaliście, ale tam akcja jest w chuj odmienna od serialu, ciężko to w ogóle porównać.
Ja czytalem mega dawno i wlasnie mialem takie wrazenie, ze paru waznych watkow w serialu nie ma, i na odwrot tez - bylo kilka takich ktorych nie pamietalem. Zrzucalem to wszystko na jakosc mojej pamieci, ale pewnie jest jak piszesz.
 
Nocnego Króla nie ma w książkach i nie będzie (spoiler) więc chuj wie co tam się wydarzy.

Może dawno czytaliście, ale tam akcja jest w chuj odmienna od serialu, ciężko to w ogóle porównać.
Pierwsze sezony to tylko trzon całej historii, jedynie główny wątek. Ostatnie sezony to już w ogóle całkiem inna historia.
 
Nocnego Króla nie ma w książkach i nie będzie (spoiler) więc chuj wie co tam się wydarzy.

Może dawno czytaliście, ale tam akcja jest w chuj odmienna od serialu, ciężko to w ogóle porównać.
Jest w formie legendy, jako 13. dowódca Nocnej Straży
 
Jest w formie legendy, jako 13. dowódca Nocnej Straży
Masz rację, jest legendarna postać która się nazywa Night's King ale to co mamy w serialu to jest czysty fanfic.


The Night's King is a legendary figure known both in the Seven Kingdoms and among the Free Folk dwelling Beyond the Wall.


The Night's King and the Night's Queen enslaved the black brothers and performed human sacfrifices

According to legend, the Night's King was originally a Lord Commander of the Night's Watch who found in the Haunted Foresta cold woman with bright blue eyes, seemingly a female White Walker. He took her to the other side of the Wall and declared himself the "Night's King". For thirteen years the two ruled over the brothers of the Night's Watch, performing human sacrifices. The Free Folk rallied under the banner of a King-Beyond-the-Wall and marched against the Nightfort, which the Night's King had taken as his seat, defeating him with the aid of House Stark.[1]


Jak widać książkowa legendarna postać to całkowicie co innego, on nie był nawet White Walkerem.
 
In the Inside the Episode featurette, showrunners David Benioff and Dan Weiss casually admit that many character deaths were their ideas - as in, not actually based on future events in the A Song of Ice and Fire novels. Up to and including major character deaths, they invented their own ending that they like more. Some of these characters might still "die" in the books - but under such different circumstances that it isn't really the same ending.

  • There might not even be a Night King in the novels, but if there is, they state that having Arya Stark kill the Night King was their idea - thus, not what actually happens in Martin's story. Benioff remarks that they knew "for about three years" that Arya would kill the Night King. Given that this video was made weeks before the episode aired in 2019, that must mean they came up with this idea around 2016...when Season 6was airing, and they were writing Season 7. They've even said they consider Seasons 7 and 8 two halves of one big season. When George R.R. Martin started to realize that the TV show would outpace the books, he had one last big sit-down meeting with Benioff and Weiss, to reveal to them the general outline of the future books: this meeting took place between the writing of Season 3 and Season 4, around Christmas break 2012. Thus, through simple math, if Martin told them his ending in 2012, and they "knew" that Arya would kill the Night King in the TV show since 2016, this cannot be what really happens in the future novels.

Game of Thrones Wiki Admins directly reached out to George R.R. Martin during Season 6 to ask about the Night King, and he gave a response: his phrasing was cryptic, but seemed to imply that there is no "Night King" in the novels, one central leader of the White Walkers.
Zadowoleni?
 

Dla Brendana ten odcinek był lepszy niż... narodziny własnego dziecka. Serio nie trolluję was.

:muttley:


Brendan chce być pozytywny do swiata, chyba ze chodzi o UFC wtedy podchodzi realistycznie z reguly. Joe pewnie tez pochwali. Pamiętam jak kiedyś Schaub mówił o jakimś filmie chyba o Prometeusz lub jego kontynuacji który dla mnie był słaby, Schaub mówił ze po seansie wstał i klaskal :lesnarhappy:
To jest ogarnięty burger , jak na burgera :fjedzia:
 
Jeszcze jedno przemyślenie- poważnie NIKT,ale to NIKT nie wpadł na pomysł wykopania czegoś na kształt wilczych dołów? Jakby tam umarlacy wpadali to łatwiej byłoby ich zjarać, a jeszcze jakby wziąć opcję na bogato i trochę smoczego szkła tam na dnie zostawić...
 
Zaczynacie widzę rozumieć to co czuję od dłuższego czasu oglądając ten serial. . . dlatego wcześniej tak dziwnie reagowałem na Wasze zachwyty nad tym serialem. Owszem zaraz powiecie, że wsio wcześniej było wybitne tylko ten odcinek jest chujowy. . . ale nie, musze Was zmartwić, jakbyście zrobili rewatch . . . to wiecie co by się z Wami stało ?
giphy.gif
 
Zaczynacie widzę rozumieć to co czuję od dłuższego czasu oglądając ten serial. . . dlatego wcześniej tak dziwnie reagowałem na Wasze zachwyty nad tym serialem. Owszem zaraz powiecie, że wsio wcześniej było wybitne tylko ten odcinek jest chujowy. . . ale nie, musze Was zmartwić, jakbyście zrobili rewatch . . . to wiecie co by się z Wami stało ?
giphy.gif
Byłem w stanie im wiele wybaczyć, ale od początku 7 sezonu aż do teraz, czyli w najbardziej kulminacyjnym momencie serii, dali dupy.

Łudziłem się, że zmierzają do konkretnych punktów fabularnych od Martina, ale teraz się okazuje że po drodze wymyśli swoje "lepsze" zakończenie.

Gdyby twórcy mieli jaja, i Nocny Król wygrałby tą bitwę zabijając Brana i resztę, to teraz wszędzie płynęły by zachwyty w ich stronę.
 
Last edited:
Byłem w stanie im wiele wybaczyć, ale od początku 7 sezonu aż do teraz, czyli w najbardziej kulminacyjnym momencie serii, dali dupy.

Łudziłem się, że zmierzają do konkretnych punktów fabularnych od Martina, ale teraz się okazuje że po drodze wymyśli swoje "lepsze" zakończenie.

Gdyby twórcy mieli jaja, i Nocny Król wygrałby tą bitwę zabijając Brana i resztę, to teraz wszędzie płynęły by zachwyty w ich stronę.

Mi tam 7 sezon się podobał, głównie ze względu na dobre walki. No i politycznie też było ciekawie jak Cersei ich wszystkich rozstawiała po kątach.
I będę się upierał, że takie zakończenie im wcześniej sugerował GRRM, a nie sami je wymyślili, po prostu poprowadzili je w bardzo słaby sposób.
 
Back
Top