Seriale

Hehe, powyższe dobrze dopasowane, choć zupełnie inne realia, ale nawet jak bliskie życiorysy postaci jednych i drugich :D
 
Californication-Season-7-end.jpg




Wystartował siódmy, ostatni (na szczęście) sezon Californication. Wrażenia po S07E01? Serial niestety nie do odratowania, to co scenarzyści wyprawiają od V sezonu woła o pomstę, tym razem nie mogąc wymyśleś nic nowego, sięgneli do przeszłości Hanka, zobaczymy co będzię.
 
Gra o Tron SPOILER



Jakoś z nadzieją na osiągnięcie celu oglądałem jak zdychał ten s**rwielek...Porąbana logika, że pojmali karła od razu jakby to on dostarczał zaopatrzenie wesela? Był świeżo upokorzony i miałby tak od razu zadziałać? Bez jaj. W ogóle się dziwię, że ustępująca królowa ma taki posłuch, większy niż aktualna. Dziwię się jednak, że jako wuj i jednak członek rodu dał się tak poniewierać i że w ogóle królowi to było tak po prostu wolno ;] Powinien sam go oblać winem albo strzelić, przynajmniej zachowałby godność, a tak ani tego nie było, a efekt i tak taki, że go oskarżyli ;-)



Ogólnie to chyba pasztet, a nie wino musiało go otruć, co? I te martwe gołębie w środku po przecięciu bardzo inteligentnym całości ;-)
 
Born-serial trochę skrócił tą sytuację. Karzeł z tego co pamiętam dzień wcześniej groził królowi. Słabo pamiętam jak tamta sytuacja wyglądała.
 
Ma ktoś w jakości HD około 1,5 GB najnowszy epizod gry o tron? Albo raczej torrent do pobrania. Bo póki co znalazłem tylko HD, które waży 450mb..
 
Gra o Tron spoiler.















Czytałem wszystkie książki więc często przed obejrzeniem odcinka czytam w pracy opinie na forach. No i to spowodowało, że zwracałem większą uwagę na Królowę Cierni. Kilka scen w serialu sugeruje, że to ona stoi za zamachem ( w chwili wypowiadania przez septona frazy "póki śmierć ich nie rozłączy" bardzo wyraźnie widoczna w tle, jej słowa, że "co za potwór zabił by króla na jego własnym weselu", czy też to, że pierwsza krzyczała, żeby ktoś pomógł Joffreyowi. Jak się zwraca na to uwagę to jakoś szczególnie się to rzuca w oczy. Teraz pytanie, czy w książce to nie przypadkiem Littlefinger był odpowiedzialny za zamach?







Koniec spoilera
 
spoiler







moja pamiec, rowniez szwankuje... z tego co pamietam, do zamachu przyznal sie jedynie LF, ale latwo mozna wywnioskowac, ze nie dzialal sam i Tyrellowie mu pomagali, a przedewszystkim babka.



i w serialu chyba wlasnie to droga pojda



https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1794686_10203475979681020_7592824186847723855_n.jpg











spoiler
 
Ale zatruty był pasztet, nie wino jak rozumiem? Bo musiałaby być chyba konkretnie jedna butelka...lub kielich obsmarowany trutką, gdy spadł gdzieś na podłogę odkopnięty...;)



A jeśli pasztet to kto pierwszy zauważył, że przyjechał ;-) Jakoś nie wydaje mi się by młoda królowa chciała długo żyć z tym królem ;-) Z resztą kto nie chciał jego śmierci, zasłużył sobie chłopak i tyle. Dobra, to nie TD, zobaczymy co dalej :D
 
Co jak co, ale postać Joffreya była bardzo dobra bo to był taki czarny charakter, który dawał w kość wszystkim fanom ;p







Każdego szkoda. W sumie to król zabił tylko 2 prostytutki z kuszy czy kogoś jeszcze?
 
Myślałem, że już nikt się nie odważy, a on wszystkich będzie rugał, bo mu sodówka od dawna skoczyła do głowy ;-) Nawet królowi być nie powinno, ale jeśli już wszystko może to nie przystoi jechać po rodzinie raczej. Co innego jakiś błazen czy inny sługa, nawet ktoś ważny, ale obcy ;-) Zagrał po prostu rozpieszczonego dzieciaka na tronie, jakby w ogóle nie przeszedł jakichś przygotowań jak powinien się zachowywać król. Wyjęto chłopaka z angielskiej podstawówki i dano mu berło, tak to wyglądało, więc nie wiem czy powinno być, ale przyjąłem, że było i mogło i tyle ;-)))



Mógł być czarnym charakterem, ale z większym wyczuciem, pomyślunkiem, przebiegłością godną krwi, a nie tak prymitywnie do bólu w wielu sytuacjach ;-)
 
SPOILERY GOT



Jest tak jak pisze Visu, subtelne oczko z naszyjnikiem, który Sansa otrzymała od tego pijaczyny Dantosa i który po finalnej akcji nagle pojawia się ni z gruchy, ni z pietruchy, i cedzi do Sansy "tssssyt... panienko, spieprzamy!".

Zresztą Młoda Królowa ma już wszystko rozplanowane, karmienie plebsu, opieka nad chorymi i dziećmi, Joffrey to kolejny schodek, teraz zostały następne.

Znowu mało Oberyna !!!
 
Duuuuży SPOILER Gry o Tron (dotyczy wersji książkowej, ale także przyszłych odcinków serialu ):
.

.

.

Śmierć Joffa. Otruty został oczywiści przez złą babcię, która zerwała trujący kamień z naszyjnika Sansy i wrzuciła do pucharu z winem. Problem w tym, że naszyjnik został podarowany młodej Starkowej przez Ser Dontosa, który był przekupiony przez Littlefingera. Warto zauważyć, że w książce Sansa traktuje Ser Dontosa jako swojego wyzwoliciela i chce wraz z nim uciec z Przystani. Littlefinger razem z Królową Cierni (możliwe, że za zgodą Tywina) pozbywa się chorego psychicznie władcy i zastępuje go o wiele spokojniejszym Tommenem. Littlefinger jako największy badass całej serii, nie poprzestaje na samym morderstwie. Korzystając z chaosu panującego w Przystani, wywozi Sansę przy pomocy Ser Dontosa - w obecnej sytuacji jest oka kluczem do przejęcia północy, jako ostatni żyjący Stark.
.
.
Koniec Spoilera.
 
Littlefinger jako największy badass całej serii


Baelish najwiekszym badassem serii ??? Ja rozumiem, że to przechuj, ale dla mnie nie kwalifikuje sie pod definicje badassa, bardziej razem z Varysem są "cover their ass" xD



Oczywistym jest, że kolesiem z największymi cohones w serii i definicją czystej zajebistości jest Red Viper / Oberyn Martell, później Jaqen H'gar, Sandor, Bronn, Syrio Forell, Arya i wielu innych xD
 
Arya :-D



Dobra skończmy z rankingami p4p ;-))) Królobójca bez ręki też juz pewnie będzie jednak cieniem samego siebie, choć na potrzeby fabuły nie zdziwię się jak i jakieś ważne cięcie poczyni swoją lewą dłonią...albo i jakiś spektakularny nokaut nową kończyną ;-)))
 
Myślę, że za dużo osób powiązałeś w tym spisku.


Za dużo? :) O kogo?



@Gambit


Jeśli chodzi o liczbę samodzielnie zabitych osób, to Baelish jest dość nisko w rankingu. Ale jeśli weźniemy pod uwagę, ile znaczących osób przez niego zginęło... to zajmuje pierwsze miejsce. Wcale się nie zdziwię, jeśli Littlefinger zostanie na krótką chwilę królem :-). A jak tego dokonać? Rozpętać długą i krwawą wojnę, gdzie twoi konkurenci sami się wyrżną między sobą.
 
Back
Top