Seriale

Dzięki!! Obejrzałem jednym tchem :) Wiesz coś może na temat szóstego odcinka? Na imdb jest data 10 styczeń ale po za tym - żadnych dodatkowych informacji i nie wiem czy był już emitowany.
cos pojebali, 12 stycznia wyszedl 5 odcinek.
E: nie no fakt w usa wyszedl 11 stycznia, @Gambit ma racje, czyli kolejny 18.
 
Sapkowski odcina się całkowicie od Netflixowej adaptacji Wiedźmina - informacja nie opinia xD

On się NIE nauczy negocjować...Z Wieśkiem to samo - nie wynegocjował sensownych stawek za prawa, to pieprzył, że Wiedzmin I, II i III są chujowe. O polskim serialu mówił dobrze (co pokazuje, jak chujowo ogarnia rzeczywistość). A teraz się dojebał do serialu Netflixa, bo na chuj się uczyć angielskiego, i jeszcze wynajmować negocjatora, żeby kontrakt był solidny? No przecież wiedzmin ogarnie takie strzygi, jak choćby profesjonaliści z negocjacji od Netflixa...Jak go kurwa cenię za pisarskie IQ, to jako facet jest skończoną poduszką. Można se pod dupę go i jego problemy włożyć, i pierdzieć do rozpuku.
 
Aż się zalogowałem żeby dać lajka. Wiedźmin jest mega książką, a Sapkowski jest mega bucem tak w skrócie, a jego opinia o serialu o niczym nie świadczy

No i na szczęście, jeszcze by optował, że Wiedzmin netflixowy ma przypominać telewizyjnego:facepalm:

A co do książki, a raczej całości (ośmiotomu), to absolutna racja. Podobno fragmenty są w książkach do polskiego - czyli wielkim poetą był, a jednocześnie wielkim bucem jest :frankapprove:
 
Last edited:
No i na szczęście, jeszcze by optował, że Wiedzmin netflixowy ma przypominać telewizyjnego:facepalm:

A co do książki, a raczej całości (ośmiotomu), to absolutna racja. Podobno fragmenty są w książkach do polskiego - czyli wielkim poetą był, a jednocześnie wielkim bucem jest :frankapprove:
generalnie saga o wiedzminie to 5 tomow, sam sapkowski o tym mowi, dwie ksiazki to opowiadania, blednie brane do sagi, czesty blad, sapkowski czesto tlumaczyl, ze to tylko opowiadania z uniwersum wiedzmina, a saga ma kompletne zakonczenie, ta ksiazka wydana w 2013 roku to chyba tylko dla hajsu.
 
25656289e7d8bcaea93bdfe709785f399860924e.jpg


http://ujeb.se/pv8ec
 
Geralt będzie raczej normalny ale Jaskier może być czarnym transem

Kurwa, o ile zadym więcej będzie, jak Jaskier, jako czarny trans będzie się do wszystkich w karczmach przystawiać, jak leci... Te wszystkie pijaki, zadymiarze, rzezimieszki, i cała reszta tego trucholstwa :no dawaj:
Nie lubię gejów ani reszty , ale to by mnie śmieszyło.
 
generalnie saga o wiedzminie to 5 tomow, sam sapkowski o tym mowi, dwie ksiazki to opowiadania, blednie brane do sagi, czesty blad, sapkowski czesto tlumaczyl, ze to tylko opowiadania z uniwersum wiedzmina, a saga ma kompletne zakonczenie, ta ksiazka wydana w 2013 roku to chyba tylko dla hajsu.

Ja je wliczam, bo dla mnie są umieszczone w świecie, a że pochodzą z momentów, gdzie główny wątek nie zachodził, to akurat mnie rybka, w sumie jako maniak RPGów lubię bardziej misje poboczne, i bez opowiadania o Diabole to nie byłoby to samo :kis:

Książka z 2013 też się przydała, choć jak chyba każdy czytelnik miałem mózg rozjebany, gdy zacząłem zauważać rozbieżności.::duszenie:: Zawsze to trochu historii więcej, taki DLC, który może żyć własnym życiem, coś jak Fallout New Vegas :joe:
 
Ja to się szponów i kłów boję dotknąć. Wiadomo, tak jak "Sezon burz" zostały wydane dla hajsu. O ile świat Wiedźmina stworzony przez Andrzeja jest dla mnie czymś świetnym, to samego Sapkowskiego nie trawię. Mam nadzieję, że razem z Bagińskim (przy okazji, to nie on odpowiadał za trailery do serii gier?) uda się tam utrzymać odpowiedni klimat.
Tak w ogóle, podobno Sapkowski zarzekał się po skończeniu sagi, że nie tyka już tematu Wiedźmina - no ale wiadomo, gry zaczęły zyskiwać popularność. Wyobraźcie sobie ile kasy mu przeszło koło nosa. Nawet jakby wziął od RED'ów 1% zysków. W sumie, mnie też by chyba popierdoliło.
 
On i tak chyba zarobił ,,pośrednio" kupę kasy dzięki grze, bo gdzieś widziałem, że po wyjściu Wiedźmina 3 chyba poszły tłumaczenia książek na inne języki i sprzedaż książek skoczyła do góry (zwłaszcza na zachodzie), a oczywiście buc zapytany o to coś gadał, że to nie ma żadnego związku i że to jest odwrotnie - jego książki były tak znane na zachodzie, że to one promują grę i na dodatek gra zabiera mu czytelników itp itd. Nadęty bufon. Był też jakiś pocisk Głuchowskiego, który doskonale rozumie, że świat Metra w grach i książkach napędza się nawzajem i cisnął po Sapkowskim.

Ale jak Wiedźmin wjedzie na netflix to bunkruję się w domu, kupuję 10 paczek chipsów, 5 kartonów ptasiego mleczka, 4 duże czekolady Bajeczne i 4-pak 2-litrowej Coca-Coli. ::snoopd::
 
On i tak chyba zarobił ,,pośrednio" kupę kasy dzięki grze, bo gdzieś widziałem, że po wyjściu Wiedźmina 3 chyba poszły tłumaczenia książek na inne języki i sprzedaż książek skoczyła do góry (zwłaszcza na zachodzie), a oczywiście buc zapytany o to coś gadał, że to nie ma żadnego związku i że to jest odwrotnie - jego książki były tak znane na zachodzie, że to one promują grę i na dodatek gra zabiera mu czytelników itp itd. Nadęty bufon. Był też jakiś pocisk Głuchowskiego, który doskonale rozumie, że świat Metra w grach i książkach napędza się nawzajem i cisnął po Sapkowskim.

Ale jak Wiedźmin wjedzie na netflix to bunkruję się w domu, kupuję 10 paczek chipsów, 5 kartonów ptasiego mleczka, 4 duże czekolady Bajeczne i 4-pak 2-litrowej Coca-Coli. ::snoopd::
Ja na szczęście mam dwóch przyjaciół, również fanów Wiedźmina i też już mamy plan polecieć cały maraton.
Boże, żeby tylko netflix tego nie zjebał bo potencjał jest przeogromny... Tak w ogóle to wiadomo na podstawie której/których książek będzie pierwszy sezon? Bo się jakoś w to nie zagłębiałem.
 
Ja na szczęście mam dwóch przyjaciół, również fanów Wiedźmina i też już mamy plan polecieć cały maraton.
Boże, żeby tylko netflix tego nie zjebał bo potencjał jest przeogromny... Tak w ogóle to wiadomo na podstawie której/których książek będzie pierwszy sezon? Bo się jakoś w to nie zagłębiałem.
wiedzmin-the-witcher-netflix-mapa.jpg

  • Kaer Morhen – wiedźmińskie siedliszcze, czyli zamek, w którym szkolono nowych Wiedźminów. Geralt powracał do swojego domu wielokrotnie. W tym zamku rozpoczęła się również fabuła gier kontynuujących fabularnie sagę Sapkowskiego;
  • Vengerberg – stolica Aedirn, w której swoją siedzibę miał król Demawend. Z tego miasta pochodziła Yennefer, ukochana czarodziejka Geralta. Mieszkańcy miasta zginęli, gdy po tygodniu oblężenia zdobyła je armia Nilfgaardu;
  • Cintra – nazwa państwa i jego stolicy, z którego pochodziła Ciri. Podczas wojny z Nilfgaardem zostało niemal doszczętnie zniszczone, doszczętne spalenie miasta nazwane zostało Rzezią Cintry;
  • Wzgórze Sodden – inna nazwa Góry Czarodziejów, pod którą odbyła się ogromna bitwa, w której 13 magów zginęło odpierając atak Nilfgaardu na Królestwa Północy. Z początku myślano, że wśród poległych znalazła się Triss Merigold;
  • Blaviken – miasto na Łukomorzu, nad rzeką Braa, w którym Geralt rozprawił się ostatecznie z Renfri. Po ich starciu Wiedźmin zyskał przydomek Rzeźnik z Blaviken;
  • Creyden – miasto będące stolicą państwa o tej samej nazwie, z którego pochodziła Renfri;
  • Ban Ard – miasto położone w Królestwie Kaedwen, w którym zlokalizowana była męska szkoła czarodziejów. To tutaj szkolił się Rience, a innym z wydalonych uczniów był znany z gier Azar Javed;
  • Aretuza – żeńska szkoła czarodziejek, która zlokalizowana była zaraz obok pałacu na wyspie Thanedd. Tutaj odbyło się spotkanie czarodzejów, w którym uczestniczył Geralt jako towarzysz Yennefer;
  • Zarzecze – tak nazywa się kraina, która leży po obu stronach rzeki Jarugi, przez którą Ciri uciekała z Cintry. Zarzecze trafiło pod panowanie Temerii na mocy Pokoju Cintryjskiego. W naszym świecie taką nazwę nosi część Wilna.
 
Back
Top