Pytania do Rafała Borysiuka



Nasi koledzy z GrapplerInfo.pl przygotowują ciekawy cykl materiałów na temat diety i suplementacji w sportach walki z byłym kulturystą Rafałem Borysiukiem znanym między innymi z prowadzenia Macieja Jewtuszko. Dzięki profesjonalnej pomocy Borysa nasz najlepszy polski lekki bez problemu robił wagę podczas swoich ostatnich występów w WEC i UFC.

Pytania możecie zamieszczać u nas lub w temacie na GrapplerInfo.pl.

Pytania do Rafała Borysiuka
 
Witam Rafał, z góry dzięki za poświęcony czas .Chciałem abyś przybliżył, jak wyglądają przygotowania siłowe zawodników mma których prowadzisz .
 
a ja mam pytanie co do scinania wagi, a mianowicie jak to robic zeby nie stracic kondycji i sily a stracic 5 kilogramow do wazenia
 
Widze pytania o zbijanie wagi juz sa to zadam z drugie strony. Jak nawadniać się po zbijaniu wagi i jak jeść żeby nie zrobić sobie krzywdy
 
Jakie produkty powinien jeść zawodnik sportów walki, a jakie może sobie śmiało odpuścić?
 
Czy istnieje zależność pomiędzy cięciem wagi a łapaniem większej ilości kontuzji w okresie przygotowawczym do startów?
 
Czy zaleca stosowanie odżywek? suplementów? jeśli tak, to jakich dla kogoś, kto chce zbijać wagę?
co myślisz o termogenikach, czy są bezpieczne dla zdrowia?
czy może konkretnie polecić spalacze, których ewentualnie używał, lub używają jego podopieczni?
Czy przy zbijaniu trzeba bardzo trzymać się ścisłej diety, bez wyjątków, czy raz na jakiś czas można nagrodzić się batonikiem, czy czekoladą?
widać, że zawodnicy schodząc z wagi bardzo często dostją odrazu wodę, lub jakiś napój, czy człowiek musi być aż tak odwodniony i czy nawadnianie organizmu przez jeden dzień nie odbije się na formie?
Czemu zawodnicy nie mogę stopniowo zrzucać wagi, powiedzmy w miesiąc, tylko na ostatnią chwilę to robią, co raczej nie jest zbyt zdrowe?
 
mysle ze wiele osob lacznie ze mna chcialoby zobaczyc przykladowy plan odzywiania w ciagu dnia ulozony przez Borysa dla zawodnikow SW (wraz z suplementacja) oraz dostac jakies cenne porady co do zbijania wagi zeby wyrobic sie w limicie do walki
 
Czy w sportach walki, dieta i suplementacja ułożona odpowiednio pod treningi, jest absolutnie konieczna? Czy może jeśli komuś odpowiada, wystarczy po prostu zdrowo się odżywiać?
 
Nate bez przesady, może niech każdy od razu poda swoje dane i Pan Borysiuk ułoży nam plany za darmo?
 
Jakich najczęsciej sterydów uzywaja zawodnicy MMA? Czy po budowie np. Alistaira Overeema mozemy jednoznaczenie stwierdzic jaki rodzaj sterydów bral?
 
Bo już zapewne nie startuje “zawodowo” ( ostatni start 2007 ) poza tym niedawno przeszedł operacje i jest w okresie rehabilitacji.


Oby zdrowie dopisało i dalej pogłębiał zajawkę pod okiem Bagiego to może jakieś starty, by jeszcze zaliczył. Dobrze by było.
 
wezcie usuncie ten wyraz stad bo sie obrazi rafal.. to najmlodszy z ciezkich w polsce, i napewno nie ma zamiaru isc na emeryture…:)
 
http://www.animalpak.pl/forum/viewtopic.php?t=2177&postdays=0&postorder=asc&start=720 ogólnie ten temat, ostatnie strony.
 
spamteam.. ale co to sie z nim stalo..? podupadl na zdrowiu? ile teraz wazy/jak wyglada? nie moge sie doszukac tego
 
spamteam, ale nie moge tego znalezc.. napissz w dwoch slowach co tam z jego zdrowkiem sie porobilo
 
moje pytanie do rafala.. jak laczy teraz silownie z treningami bjj..
 
wypowiedz Rafala
Nie wchodze zbyt czesto na forum bo coraz mniej merytoryki tutaj, tymbardziej gdy nie ma bokito – jego posty czytalem bo uwazalem ze wie wiecej ode mnie a dobrej wiedzy nigdy za duzo.
Od czasu gdy napisalem swoja opinie o kulturystyce sporo stron wypowiedzi sie pojawilo w moim temacie.

Niepotrzebna ta cala spinka
Wielu z was ma racje. A simon dobrze napisal o poziomie i dlaczego zawodnicy tu nie zagladają – kiedys bylo inaczej.
I nie chodzi tu o to ze z kims sie nie zgadzacie ( i powtarzanie juz wyswiechtanego i wszystim znanego sloganu “forum jest po to zeby dyskutowac i niekoniecznie musze byc wielki aby kogos oceniac” staje sie najwazniejszym argumentem wymiany zdan)

W przeprosinach mnie czuje ironie, a ironia to obraza. Nie “majestatu” czy “gwiazdy” jak ktos wczesniej napisal ale jako zwyklego uzytkownika forum.

Wbijam sie tu z wypowiedzią bo kazdy moja wypowiedz zrozumial inaczej.

Uwazam ten sport takim jaki opisalem nie dlatego ze teraz nie moge juz w nim uczestniczyc tak jak kiedys. Nie dlatego ze odebral zdrowie mnie i innym.
Kiedys rajcowałem sie tym strasznie. Kazdy cm w łapie, kazdy kg na wadze to bylo cos wspaniałego. Pewnie zareagowalbym podobnie jak wiekszosc – czyli ze oceniajac tą dyscypline jako gówno rowne jest z obrazą mnie i innych trenujących na siłowniach.
No tak….

Ale dla mnie ten sport był gównem juz dawno – wtedy gdy byłem czynnym zawodnikiem, gdy caly rok tyrałem, rzygałem z przejedzenia i zdychałem z głodu naprzemian, takze wtedy gdy zdobyłem srebrny medal na Mistrzostwach Polski bo odkryłem ze nie tylko forma decyduje o zajętym miejscu.

W gupie byles, gowno widziales…. pewnie odnosza sie do mojego zdania ze nigdy wiekszosc nie dowie sie jak tak naprawde to wyglada.
Ale taka prawda, i nie dlatego ze jestem wtajemniczony a ktos inny nie, bo moglbym tu wszystko opisac, ale wtedy musialbym oczernic niektorych ze swoich kolegów a tego nie chce robic. Nic mi to nie da ze wy sie dowiecie. Było minelo. Ale fakt jest faktem i tak sie dzieje do dzis.

Głownie chodzi o to ze bardzo szybko tracisz forme na ktora pracowales rok czy nawet kilka lat.
A co do kwestii finansowych to moze w innych dyscyplinach tez sie nie zarabia kokosów ale na pewno sie nie inwestuje tyle co tu.
Dlaczego nie widzicie niektorych zawodnikow na najwazniejszych imprezach w kraju? Bo gdy wystartuja w jednym roku to w nastepnym splacają kredyty zaciagane na przygotowanie w poprzednim.

Za duzo sie rozpisalem wiec na koniec – chyba nie wszyscy czytali ostatnie wydanie MD, a ten art byl czescia dyskusji w tym temacie.

Podsumowuje to tym ze to moja opinia na temat kulturystyki i niepotrzebnie sie spinacie. Kazdy ma swoje zdanie i doswiadczenia.
Uwazam to za gowniany sport pomimo ze nadal bym startował gdybym mogł i nie potrafie zyc bez treningów na siłowni:)

P.S. miło mi ze mogłem dać powód do aktywnej dyskusji – po to jest forum;)
 
no sorry ale kilka z tych pytań które padły świadczy o kompletnym braku jakiejkolwiek wiedzy na temat odżywiania i suplementacji, a wręcz pojęcia o realiach sportowych. BiggLebowski gdybyś poświęcił choć 10minut życia na pewno byś znalazł odpowiedzi na 99% swoich pytań
 
Akurat pytanie o spalacz ma jak najbardziej sens, reszta może faktycznie mniej, niektórym się wydaje, że jak kupią venoma, to obżerając się pizzą 2 razy dziennie schudną 10 kg tłuszczu, a mięśnie się same zbudują, cza wsadzić w to trochę pracy.. zresztą, w co nie trzeba?
 
a mi akurat się podoba jedno z pytań lg
“jak Rafał łączy treningi bjj z siłownią”
po pierwsze dlatego, że temat jest często wałkowany, po drugie ciekawi mnie opinia zawodowego kulturysty a obecnie grapplera czy najlepiej się czuje, gdy trenuje np 3 razy w tyg na siłowni i 3 razy w tyg na macie, czy też odwiedza zarówno klub jak i siłownię z dużo większą częstotliwością
 
Mnie też ciekawi, czy spokojnie można trenować na macie i na siłowni w jeden dzień.. bo czasem mi tak wypada niestety wolałbym odwiedzić oba miejsca w jednym dniu. :-)
 
Witam
Mam pytanie dotyczące treningu siłowego pod mma. Jakie ciężary dobierać i jakie ćwiczenia wykonywać? Oraz jakie suplementy dobierać?
Z gory dzięki za odpowiedz
 
chcialbym tez wiedziec jak te treningi na silownii teraz wygladaja.. wyczytalem gdzies ze robi teraz 3 dni silownii po dwa cwiczenia na partie.. interesuje mnie jeszcze zakres powtorzen…:)
 
Rzeczywiście większość to laikowe pytania, na które konkretną odpowiedź można dostać na forach i wywiadach nie mówiąc o ogarniętych znajomkach w własnym klubie.


Borys i tak nie poda sztywnych pod każdego indywidualnie odpowiedzi a chyba niektórzy myślą, że gotowca dostaną.


Ja też coś zadam może komuś pomoże:


Pytanie o ścinanie już padło, ale jak po ważeniu uzupełniać płyny, składniki odżywcze, by wyjść do walki na fresh’u ?Np. ważenie rano o 11 pierwsza walka o 16. Zrzucone do walki było 5/6kg. Jak dawkować węglę (vitargo/waxy maize), białko (izolat/hydrolizat) na 1kg masy ciała, by była moc na walce?
 
Back
Top