"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Siemka czy mógłby mi ktoś pomóc w zakupie roweru tak do 2,5k? Rowerem będę sobie jeździł głównie po mieście
 
Siemka czy mógłby mi ktoś pomóc w zakupie roweru tak do 2,5k? Rowerem będę sobie jeździł głównie po mieście

Po dziesiątkach godzin spedzonych na testach, kilkunastu rowerach przejechanych stwierdzam subektywnie, że przełaj to najbardziej rozsądna opcja.
Na asfalcie zapier...MTB, nawet na 29, zbiera się przy tym jak kuń z wozem. W lekkim terenie spokojnie pojedziesz. Problemy zaczynają się przy błocie, grząskim piachu, dużych korzeniach i kamieniach. Jedyne na co bym patrzył to pozycja. Stawiaj na komfort bo sporo tego typu rowerów ma mocno pochylona pozycję, typowo do ścigania.
Opcjonalnie, jesli nei pasuje Ci baranek (kierownica) idż w MTB. Rower również uniwersalny mimo skrajnych opinii. Za 2500k dostaniesz Meridę Big Nine 300 z 2016 roku. Osprzęt Alivio, powietrzny amor, Maxxis Icon na kołach. Nie baw się w żadne trekingi i inne substytuty.

Ja dziś jadę oglądać takie oto maleństwo. Napalony jestem jak szpak na jebanie. All carbon, pełna ultegra, waga 7kg:) Znajomy sprzedaje za dobry piniądz.

kuota.jpg
 
Ariske > kupuj na wyprzedażach poprzedniego rocznika. Druga sprawa jaki wzrost, z takim budżetem to nawet zacnego 29era kupisz, ale wiadomo im mniejszy rower tym lepszy osprzęt w danej cenie. Poszukaj w Krossach (seria B, np. w twoim budżecie B3), Rometach albo coś z Meridy (ciężej z tym budżetem, kumpel zrobił na tym (tylko rocznik 2016) tysiące km bez żadnych awarii http://www.rowerymerida.pl/produkt1232/bignine-300-rower-merida.html )
 
Jakieś rozkminy na temat dziecięcych rowerków?
Moja wyrosła z pierwszego bez bocznych (taki jeszcze z zaburzonymi proporcjami) i teraz się zastanawiam, jaki rozmiar jej kupić, czy od razu coś młodzieżowego i niech jeździ na stojaka :) czy zluzować i coś mniejszego...
 
Jakieś rozkminy na temat dziecięcych rowerków?
Moja wyrosła z pierwszego bez bocznych (taki jeszcze z zaburzonymi proporcjami) i teraz się zastanawiam, jaki rozmiar jej kupić, czy od razu coś młodzieżowego i niech jeździ na stojaka :) czy zluzować i coś mniejszego...
Coś mniejszego. Szkoda dzieciaka męczyć
 
z takim budżetem to nawet zacnego 29era

Nie wydaje mnie się...:siara:

Krossa raczej odpuść. Też się zastanawiałem nad b6/b7, ale po wielu opiniach odstawiłem na bocznicę ze względu na słabej jakości ramy.
Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy. Ja rowerem zapie... i go za specjalnie nie oszczędzam.
 
Last edited:
polecicie rower za około 1000 ? chciałbym górski, albo inny byle bez bagażnika, najlepiej 29 cali, bo wzrost 187, do jezdzenia w wiekszosci po polnych drogach, w mniejszosci po miescie. mysle o 1k, chyba, ze bylyby wielkie roznice przy nieduzo wiekszym koszcie ??
 
polecicie rower za około 1000 ? chciałbym górski, albo inny byle bez bagażnika, najlepiej 29 cali, bo wzrost 187, do jezdzenia w wiekszosci po polnych drogach, w mniejszosci po miescie. mysle o 1k, chyba, ze bylyby wielkie roznice przy nieduzo wiekszym koszcie ??
Ciężko będzie znaleźć cokolwiek w takiej kwocie. Średnio to wydatek rzędu 1400-1500 zł i to za używany sprzęt. Np. Cube Analog 29 coś jak poniżej:
http://allegro.pl/cube-analog-alu-47cm-deore-hydraulika-r29-i6774749469.html
 
polecicie rower za około 1000 ? chciałbym górski, albo inny byle bez bagażnika, najlepiej 29 cali, bo wzrost 187, do jezdzenia w wiekszosci po polnych drogach, w mniejszosci po miescie. mysle o 1k, chyba, ze bylyby wielkie roznice przy nieduzo wiekszym koszcie ??
Za 1000 nie kupisz dobrego 29era, ja bym w ogóle unikał czegokolwiek za mniej niż 2K bo zwyczajnie w takim sprzęcie masz niższe grupy które się dużo szybciej zużywają.

Wymieniony przez @B00YAK Cube jest spoko, cena zapewne wynika z tego że jest sciuchrany i widać że nie jeden szlif zaliczył, jak nie szukasz ładnego to bierz
 
polecicie rower za około 1000 ? chciałbym górski, albo inny byle bez bagażnika, najlepiej 29 cali, bo wzrost 187, do jezdzenia w wiekszosci po polnych drogach, w mniejszosci po miescie. mysle o 1k, chyba, ze bylyby wielkie roznice przy nieduzo wiekszym koszcie ??

Szukaj używek. Wzrost nie ma nic wspólnego z tym, na jakich kołach masz jechać. 29' obecnie wypiera 26. 27,5 jeszcze się trzyma. Pod wzrost dobierasz wielkośc ramy. Przy 187 cm szukaj 21', 56-58 cm.
 
@s3pp to moda? Minie? Czy naprawde ludzie wola jezdzic na 29?
EDIT:
Mojemu mtb 26 nalezy sie porzadny remont/serwis (2x opony, nowy widelec, regulacja przerzutek, hamulców, kto tam wie co jeszcze) i to może wyjść sporawo, tak czasem mysle o nowym...
 
@s3pp to moda? Minie? Czy naprawde ludzie wola jezdzic na 29?
Raczej moda, tak samo w downhillu, kiedyś nikt nie myślał żeby pakować większe koła, dziś bez 27.5 "nie ma nawet co startować" w zawodach...

27.5 w MTB to fajny kompromis bo 29 to jednak kobyła i np. na ciasnych ścieżkach cieżko nim manewrować. Najlepsza wielkość koła to i tak szosowe 28cali i to sie nigdy nie zmieni. :D

Producenci poszli w większe koła także dla podniesienia sprzedaży, aby mieć większe koła przeważnie trzeba zmienić ramę/widelec, więc najczęściej cały rower, scenariusz dla producentów idealny :)


W temacie, wczoraj wpadła 50:)
 
@s3pp to moda? Minie? Czy naprawde ludzie wola jezdzic na 29?

Moim zdaniem to naturalna kolej rzeczy. 27,5' to taki kompromis dla ludzi lubiących ostre i kręte zjazdy. Tam, zwłaszcza gdy kierownik jest sporych gabarytów, 29' może mieć problemy ze zwrotnością.
Jeśli chodzi o płaski teren to nie ma porównania. 27,5 jest bardziej zrywna, ale przy utrzymanej prędkości 29' jedzie się lepiej. Oczywiście są to moje subiektywne odczucia:)

Wszystkie powyższe mają się nijak do szosy czy przełaja/gravela. Ostatnio testowałem Kuotę, której zdjęcie wrzuciłem. Ten rower krzyczał żeby nim zapierdalać. Poza tym waga; mtb w rozmiarze 21' i kwocie zakupu do 3500-4000 zł to średnio waga 14kg. Powyższa Kuota w rozmiarze 55 cm (L) ważyła trochę ponad 7 kg. Wszystko na carbonie: od ramy, przez widelec, a na sztycy kończąc. Ostrzęt klasy Ultegra, u-breaki również ultegry. Rower ma 7 lat, ale nie widać na nim kompletnie znaku czasu.

Minusem szosy są jej ograniczenia co do stanu nawierzchni. Drobne nierówności są jeszcze jaoś wybierane, ale już większe ubytki czuje się na siodle i baranie.
Jako drugi rower do polatania po trasie? Super. Jako jedyny, uniwersalny? Nie za bardzo.

Dlatego sam skupiłem się na przełajach, które łączą możliwości mtb oraz szybkość roweru szosowego.
Koła szersze o średnio 10 mm od szosy spokojnie dadzą sobię radę na ścieżkach leśnych, a na asfalcie będziemy mieli komfort jazdy oraz rozwijanej prędkości.
Dla mnie osobiście nie ma opcji żeby mtb jeżdzić po mieście. Zbiera się to jak wóż z węglem. Do tego kwestia samych opon. W szczycie sezonu przy temperaturach 28 stopni i więcej gumy dostają ostro w pytę. Jeśli ktoś jeżdzi na oponach za 50 zł to nie ma problemu. Jeśli jednak masz na kołach gumy za 200-300 zł za sztukę to już może boleć.
Zima to podobne problemy, ale z amorem. Sół i cała otoczka tej pory roku dają mu, jak i całemu napędowi ostro w dupę. I tutaj podobnie; jakiś sztambowy stek nie jest problemem, ale już wyższy rs czy fox? Szkoda sprzętu.

MTB kupię po tym sezonie. Raz, że wyprzedaże. Dwa, że będzie już mi działać wdg więc poleci na fakturę.

Z Bogiem:)
 
^tak na szybko znalazlem cos na allegro po 1k, ale to badziewie beda ? to i


To chyba dozbieram pod 2k, od 2k zaczynaja się nowki czy ponizej cos sie znajdzie ? a nowe 28tki od ilu sie zaczynaja ?

Zależy jak ostro bedziesz pocinał na jednośladzie.
Do takich rekreacyjnych wojaży , rower do 1 k powinien sie sprawdzić.
 
To chyba dozbieram pod 2k, od 2k zaczynaja się nowki czy ponizej cos sie znajdzie ?
Obecnie masz w Intersporcie Gianta Talona 2 za 1800 zł. Na Twoje potrzeby w 100% wystarczy. Kółko 29er.

a nowe 28tki od ilu sie zaczynaja ?
28 to rozmiar zarezerwowany dla szos/przełajów, crossów, graveli i innych wynalazków:) MTB na takim rozmiarze ni ma.
 
Ja wlasnie jade obadac ten Runmagedon w Orlowie. nie wiem czy tam sie jeszcze bedzie cos dzialo ale i tak mam po drodze :wink:
:star wars::star wars::star wars:
 
U mnie sporo do zrobienia w rowerze.

Przerzutka przednia, widelec na pewno. Warto bawić się w wymianę na A-Headset w moim starociu?
 
Powodzonka Wojtek !
Dzięki, robiłem co w mojej mocy, jednak po pierwszy 500 metrach byłem spompowany jak Błachowicz w 3 rundzie z Cumminsem(ps. pierwsze 200km peleton miał średnią ponad 50km/h), zjechałem więc z trasy do pobliskiego baru celem spożycia małego piwka oraz przesłuchania najnowszego egzipodcastu.

Pozdrawiam i dziękuje za kibicowanie.
 
Dzięki, robiłem co w mojej mocy, jednak po pierwszy 500 metrach byłem spompowany jak Błachowicz w 3 rundzie z Cumminsem(ps. pierwsze 200km peleton miał średnią ponad 50km/h), zjechałem więc z trasy do pobliskiego baru celem spożycia małego piwka oraz przesłuchania najnowszego egzipodcastu.

Pozdrawiam i dziękuje za kibicowanie.
Ostatnio zjeżdżałem ze stromej górki i miałem 52 km/h, średnio przez 300 metrów :tysonhappy:
 
Back
Top