"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Dziś wreszcie pogoda dopisała, niestety wiatr był taki że nieraz praktycznie hamował mnie do zera, mimo wszystko pod koniec po zmianie kierunku udało się odrobić. :)
end.png

 
Dziś wreszcie pogoda dopisała, niestety wiatr był taki że nieraz praktycznie hamował mnie do zera, mimo wszystko pod koniec po zmianie kierunku udało się odrobić. :)
end.png


Widze masz fajny rowerek old ;d pytanie mam do tylniej przerzutki jak mocniej depniesz czy nie masz problemu z przeskakiwaniem łancucha?
Ogólnie znajomy z zagranicy ma problemy właśnie i pytał się mnie "eksperta" co zrobić bo chce pojeździć.Jak wygląda możliwość montowania przerzutki Shimano Tourney RD-TX50 pod taki rower czy będzie to wszystko grało ?
 
mocniej depniesz czy nie masz problemu z przeskakiwaniem łancucha?
Miałem taki problem i go rozwiązałem, wszystkie potrzebne informacje wraz z fotkami masz tutaj http://szosa.org/topic/16531-przeskakiwanie-łańcucha-przednia-korba/

Ogólnie:
- za słaby naciąg łańcucha
- źle wyregulowana przerzutka
- zużyty wolnobieg/kaseta
- zużyty łańcuch

Zależy jaki kolega ma rower konkretnie, ale jeśli jest to "old" to zakładam że ta przerzutka Shimano będzie pasowała jak piesc do nosa. Założyć to może i to zamontujesz, ale przede wszystkim sprawdz ilu biegowy napęd z tyłu jest, czy przerzutka będzie kompatybilna z manetkami itd. Jeśli to Polska konstrukcja do zapewne podpasuje przerzutka favorit/favorit PWB, jeśli zagraniczna niech kolega szuka jakiegoś campagnolo itp
 
Miałem taki problem i go rozwiązałem, wszystkie potrzebne informacje wraz z fotkami masz tutaj http://szosa.org/topic/16531-przeskakiwanie-łańcucha-przednia-korba/

Ogólnie:
- za słaby naciąg łańcucha
- źle wyregulowana przerzutka
- zużyty wolnobieg/kaseta
- zużyty łańcuch

Zależy jaki kolega ma rower konkretnie, ale jeśli jest to "old" to zakładam że ta przerzutka Shimano będzie pasowała jak piesc do nosa. Założyć to może i to zamontujesz, ale przede wszystkim sprawdz ilu biegowy napęd z tyłu jest, czy przerzutka będzie kompatybilna z manetkami itd. Jeśli to Polska konstrukcja do zapewne podpasuje przerzutka favorit/favorit PWB, jeśli zagraniczna niech kolega szuka jakiegoś campagnolo itp
Właśnie zebatki i łancuch mowil ze dobrym statnie są.Ja ogolnie nie widziałem tego roweru problem polega na tym że on ma dwie lewe rece i jak cos spierdzieli to znajac zycie na mnie zwali :)
Co do tej przerzutki mówił że może z innego roweru może przykręcić i właśnie wole się spytać ciebie jak to wygląda.
Z mojej wiedzy technicznej myślałem aby przerzutke z manetka prawa sobie podmienił tylko jak linkę poprowadzić w tym rowerze to ja nie wiem nie ma tam pewnie specjalnych zaczepow wiec trzeba byłoby dospawać .
Te nowsze przerzutki Shimano bardzo dobrze chodzą i fajnie byłoby je mieć w takim starszym rowerku ;p
 
@CongaBonga, niech Ci zrobi foty, sprawdź w jakiej pozycji ma tą przerzutkę, czy łańcuch nie jest za luźny. Przerzutka musi "oplatać" wolnobieg, inaczej będzie właśnie przeskakiwać.
Na jakiej podstawie stwierdził że łańcuch jest ok? Bo jak na oko to słabo, łańcuch się wyciąga i może nawet wyglądać jak nowy a nie nadawać się do użytku.

To jest najniższy model Shimano i pomijając fakt że zwyczajnie "stylistycznie" nie będzie pasował do starego roweru to wszystko zależy czy kolega ma w ramie hak, czy będzie pasowała do manetek itd.

A tak prawde mówiąć to te nowe przerzutki, szczególnie z dolnej półki jak to shimano może i chodzą fajnie ale wytrzymują góra kilka lat, później już nadają się tylko na złom. Moja ma ponad 40 lat, mogę wymienić w niej każdą sprężynkę i śrubkę, mimo to po tych 40 latach dalej działa bez zarzutu.
 
@CongaBonga, niech Ci zrobi foty, sprawdź w jakiej pozycji ma tą przerzutkę, czy łańcuch nie jest za luźny. Przerzutka musi "oplatać" wolnobieg, inaczej będzie właśnie przeskakiwać.
Na jakiej podstawie stwierdził że łańcuch jest ok? Bo jak na oko to słabo, łańcuch się wyciąga i może nawet wyglądać jak nowy a nie nadawać się do użytku.

To jest najniższy model Shimano i pomijając fakt że zwyczajnie "stylistycznie" nie będzie pasował do starego roweru to wszystko zależy czy kolega ma w ramie hak, czy będzie pasowała do manetek itd.

A tak prawde mówiąć to te nowe przerzutki, szczególnie z dolnej półki jak to shimano może i chodzą fajnie ale wytrzymują góra kilka lat, później już nadają się tylko na złom. Moja ma ponad 40 lat, mogę wymienić w niej każdą sprężynkę i śrubkę, mimo to po tych 40 latach dalej działa bez zarzutu.

Jak on sprawdził łańcuch nie mam pojęcia przez telefon mi tylko powiedział ze jest ok .
Stylistycznie może nie pasować kulture pracy maja naprawdęe wysoką własnię dlatego mu ta tylnią przerzutkę polecam bo sam jezdze na jednej okolo 5 lat i fajnie to chodzi.
Za 40 lat to te Shimano bedzie już w odlewni na nowo sie robic ;D W tych nowych przerzutkach masz mozliwosc albo na hak albo na sruby wiec przykrecic to da sie pewnie ale czy bedzie dało ją się ustawić żeby to jezdzilo to nie wiem.

Ja rowerami od małego sie interesuje kolegom takie patenty w ich rowerach robiłem że poczułem sie przez chwile jak inzynier ;d Widełki z amortyzatorami koledze do zwykłego górala zamontowałem ale ciekawostka jest taka że nie pasowały do tej ramy by miały zbyt długa rurke i mocowania na wianuszki za wysoko .Spawarka klin troszkę pomysłu i da sie zrobic wszystko.

Kiedys z dwoch stary rowerów ruskich tandema uspawałęm i nawet posiadał on tylnia przerzutke 7 stopniowa był tak długi ze nie mogłem nim zawrócić u mnie w korytarzu i trzeba bylo cofac hehe
Ciekawostka mialem 12-14 lat jak go zrobilem szpan na dzielni kazdy chciał nim jezdzic
 
5553112778.jpg


Wcześniej miałem z czujnikiem wstrząsu, który uruchamiał świecące diody.
W tej wersji , Chinole dodali też czujnik zmierzchu, więc świeci dopiero , jak trzęsie w nocy :crazy:
 
I jak poszło? Warto było jechać?
Rower zakupiony. :) Cały czas mam mieszane uczucia, bo to jednak nie jest typowa szosówka, ale jest bardzo nietypowy(w końcu klasyk, rozniczk 1992 :D) i bardzo fajnie się na nim jeździ. Dziś może gdzieś dalej na nim pojadę żeby zobaczyć czy faktycznie jest tak szybki jak mi się wydaje. ;)
 
A co z tamtym zielonym się stało? Mam nadzieję że dalej śmiga
Zielonym miałem dzwona i stwierdziłem że szkoda go na co dzień używać, udało mi się cudem skompletować częsci(mi. nowy widelec, poprzedni się połamał). Przywróciłem go do org. stanu, trochę podpicowałem, zrobiłem życiówkę na 50km i zabezpieczonego odstawiłem do garażu. :) Będzie na zloty klasyków, do mojego auta pasuje jak ulał.
Fotki po remoncie http://pokazywarka.pl/nv858h/

 
Rower już zimował równy miesiąc, ale dzisiejsza pogoda zachęciła mnie do przejażdżki. Miało być 20km, a wyszło jak zwykle :smile:
Zxz.JPG

20151204_125919.jpg
 
hahaha tak samo jeżdżę, choć teraz w Paryżu to trochę niebezpieczne w takiej burce popierdalać :D

fota z wczoraj z wyprawy pod wersal

12317858_839183619528040_1509658241_n.jpg


i dziś z moich rejonów już

12317577_1721218601443764_1882114835_n.jpg
 
Zielonym miałem dzwona i stwierdziłem że szkoda go na co dzień używać, udało mi się cudem skompletować częsci(mi. nowy widelec, poprzedni się połamał). Przywróciłem go do org. stanu, trochę podpicowałem, zrobiłem życiówkę na 50km i zabezpieczonego odstawiłem do garażu. :) Będzie na zloty klasyków, do mojego auta pasuje jak ulał.
Fotki po remoncie http://pokazywarka.pl/nv858h/



Super, dobrze słyszeć że jeszcze śmiga. Kondolencję z powodu dzwona :(
 
Spoko, dobrze wyszło bo w sumie poszło tylko koło i wideł, od sprawcy dostałem 300, koło i widelec kupiłem za stówke a za reszte zrobiłem remont + troche dołożyłem od siebie. :)

W sumie miałem dziś nie jeździć bo trochę wczoraj poimprezowałem, ale pogoda była super. Nie spodziewałem się że po zmianie roweru aż tak mi skoczy średnia. ;)
endo.png
 
Back
Top