Polsat szykuje milionowe pozwy, czyli uroki obchodzenia transmisji PPV

yonigga

Weed Master
9b3fca8b2d15.jpg

Rzecz się tyczy KSW, ale i boksu, więc możemy ten temat tutaj poruszyć. Przedstawię swój punkt widzenia, ale chcę też poznać Wasz. Bo przecież my nie dla pieniędzy tutaj piszemy, tylko po to, żeby stworzyć Wam miejsce, okazję do dyskusji. Czyn całkowicie społeczny, charytatywny, a często najwyższej jakości, musicie przyznać. No to przechodząc do sedna sprawy. Podczas sobotniej gali KSW wielka ilość internautów, w tym i ja, co będę ukrywał, poszukiwała streama do transmisji z gali. No i życie tysiącom postanowił umilić pewien jegomość, który na Facebooku urządził na żywo transmisję ze swojego domu, usadawiając kamerę na wprost ekranu. W szczytowym momencie relację z jego mieszkania śledziło 230 tysięcy ludzi. Polsat już przeliczył to na złotówki, a autor całego procederu ma mieć duże kłopoty, z wizytą przed sądem włącznie.

Ja osobiście z PPV mam mały problem. Nie jestem jego wrogiem, ale też nie powiem, że mi się to podoba. Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu od wielu lat, może z ośmiu. I dlaczego, jako stały, wierny klient, nie mogę uzyskać dostępu do gali organizowanej przez Polsat w ramach miesięcznego stałego rachunku, tylko muszę dopłacać, i to aż 40 zł? Czy nie byłoby fair wobec ludzi, gdyby abonenci Polsatu dostęp do najlepszych gal sportów walki otrzymywali w cenie abonamentu? A PPV, jeśli już musi być, to niech dotyczy tylko abonentów innych platform. NC+ czy sieciówek. Byłaby to też dla ludzi duża zachęta do dołączenia do grona klientów słonecznej stacji. Patrzcie, oni mają za darmo, a my musimy dać 40 zł. Warto tam być. Bo przecież Polsat możemy znaleźć na niemal każdej telewizyjnej platformie, sportowe kanały Polsatu dostępne są też w ofercie NC+. To co takiego ekskluzywnego dostaję za to, że jestem klientem Polsatu? Co jest u mnie, a czego nie mają inni, klienci związani z innym operatorem?

Problem z PPV jest taki, że nawet śladowa ilość sprzedanych pakietów jest dla organizatorów bardziej opłacalna, niż transmisja w paśmie otwartym. Nie wiem, ile jest warta reklama między rundami walki Tomasza Adamka, Mariusza Pudzianowskiego, czy Mameda Chalidowa, ale chyba niewiele. Dwie ostatnie gale PBN (Adamek - Molina, Głowacki - Usyk), to raptem 100 tysięcy sprzedanych pakietów. Łącznie, z podziałem 60% do 40 % na każdą z imprez. I mimo tak niskiego wyniku, jest to opłacalne, kolejne duże gale na pewno będą oflagowane projektem PPV. W sumie, możemy się już przestać łudzić, że ten trend zostanie odstawiony. Skoro 40 tysięcy sprzedanych abonamentów nie będzie straszakiem dla organizatorów, to nic nim nie będzie. Te 40 tysięcy pakietów w tak wielkim kraju zawsze uda się sprzedać.

stream-ksw.jpg

Nie wiem jak to wszystko się kalkuluje organizatorom, ale musi się kalkulować. Impreza w otwartym paśmie zgromadziłaby pewnie 20x więcej osób przed ekranem, ale to się słabo przekłada na dochód. Ciężko będzie jednak w ten sposób wypromować sportowców, dyscyplinę. Bo co to za promocja, kiedy wielki, drogi event ogląda raptem 40 tysięcy ludzi? Nie chodzi tu więc o promocję, nie chodzi o kibica, chodzi o pieniądze. A te, jak widać, się zgadzają.

Gość od tej słynnej transmisji ma dostać dużą finansową karę. Fajnie by było, gdyby każdy, kto oglądał galę u niego na Facebooku, wziął udział w zbiórce na zapłacanie kary. On to zrobił dla Was. Będzie płacił miliony, ale i za miliony.

A tak jeszcze na koniec. Po raz kolejny, przy okazji gali KSW, ludzie, którzy zapłacili za dostęp, zostali okradzeni z obejrzenia kilku walk. Problemy techniczne... Słyszeliście o pozwach o odszkodowanie?

http://www.boxing.pl/forum/publicys...y-czyli-uroki-obchodzenia-transmisji-ppv.html
 
Myslałem że to widzowie będą pozwać KSW na niedziałające transmisje
Apropo KSWTV. tak, serwer nie wyrobił na walce Popka i nie dało się obejrzeć. Ale poza tą zawiechą i raz jeszcze na na momencie, wcale nie cieło i obraz żyleta. Dlatwgo ja płaszczyć się przed @Wojsław Rysiewski nie zamierzam :kis:
Może przechlać te moje 4 dychy
 
  • Like
Reactions: Ian
Od kiedy mi jednego razu ścięło na Ipli darowałem sobie jakiekolwiek internetowe PPV . Co innego PPV w lokalnej kablówce tu jest ok, inaczej lepiej dołożyć -kupić "rudą" - wypić a galę zgrzać na drugi dzień jeśli nie chce się szukać strema.
 
Na tym fb podobno było 230tys. ludzi oglądających transmisję w szczytowym momencie. Ilość osób(pewnie ok. 300tys), która gdziekolwiek obejrzała tę galę jest po prostu nikła. W dodatku większość z fb pewnie tylko czekała na Popka. Marnie wygląda ta oglądalność MMA w Polsce także patrząc na "wyniki" UFC w ESC. Może i widać progres w tym jak postrzegane jest MMA, ale wyniki oglądalności nie potwierdzają znacznego wzrostu popularności tej dyscypliny. KSW 37 obejrzałem w gronie kilkuosobowym ze składką na PPV i to w sumie bardziej dla Wrzosek-Kornik, czy Mańkowski-Mauire. Wstyd się przyznać, ale inne walki(nie mylić z tym czymś Popek-Pudzian) mnie po prostu nie interesowały, a pozostałe osoby interesował..... Popek.
 
No gdy się płaci, a ktoś ma za darmo to trochę nie tak...ale większa satysfakcja po "zakupie" :D I większy jednak spokój o sygnał.

Ja bym wolał by gale były dodatkiem do ramówki od tego czasu do czasu, a nie dodatkiem do telewizji, której abonament swoje kosztuje.
 
Co ma bycie klientem CP do PPV KSW? To KSW jest organizatorem, a nie polsat. Polsat ma prawa do transmisji. Pewnie mógłbyś dostać to w cenie abonamentu jeśli rozłożyliby tę opłatę na rok. Np. robiąc abo o 10 zł droższy.
 
Apropo KSWTV. tak, serwer nie wyrobił na walce Popka i nie dało się obejrzeć. Ale poza tą zawiechą i raz jeszcze na na momencie, wcale nie cieło i obraz żyleta. Dlatwgo ja płaszczyć się przed @Wojsław Rysiewski nie zamierzam :kis:
Może przechlać te moje 4 dychy
Ja nie miałem obrazu (nawet strona nie działała) na trzech walkach czyli jedna trzecia mi uciekla. Na walce pudziana miałem ścinę ale akurat na wyjściu.
 
ja bym sie zgadal grupe osob, ktora kupila ppv i im wyjebalo. Sprawa latwa do wygrania w sadzie bo Martin sam przyznal, ze mieli problemy. Poza tym to nie pierwszy raz. Jak bym kupil ppv i by mnie wywalilo to bym sie wkurwil.
 
Nie jestem abonentem ale z ciekawości zapytam. Czy w trakcie trwania gali bez wykupionego ppv program jest zablokowany? Jeżeli tak to w ptysia granie.
 
Nie jestem abonentem ale z ciekawości zapytam. Czy w trakcie trwania gali bez wykupionego ppv program jest zablokowany? Jeżeli tak to w ptysia granie.
to jest na specjalnym kanale, nic nie jest zablokowane. po prostu po wykupieniu odblokowywuje sie kanal z ppv
 
Nie rozumiem tego dziadowskiego podejścia do klienta, za niedziałające transmisje powinni szybko i w prosty sposób oddawać kasę. Sam kiedyś wykupiłem i oglądałem wkurwiony na "meczyki". Za mało konkurencji jeszcze jest w tym kraju.
 
Apropo KSWTV. tak, serwer nie wyrobił na walce Popka i nie dało się obejrzeć. Ale poza tą zawiechą i raz jeszcze na na momencie, wcale nie cieło i obraz żyleta. Dlatwgo ja płaszczyć się przed @Wojsław Rysiewski nie zamierzam :kis:
Może przechlać te moje 4 dychy

Mi padło na pierwsze 4 walki i część walki Popka z Pudzianem. Mam screeny i nie zamierzam tego odpuścić.
 
Gala nie jest organizowana przez polsat. Oni udostepniaja platforme.

Poza tym jak masz pakiet film to masz udostepnione konkretne kanaly. A jednak maja osobne filny w systemie vod ktore musisz osobno wypozyczyc. Dlaczego? Bo placisz za konkretne kanaly filmowe.

To samo tu- masz pakiet sport i placisz za konkretne kanaly sportowe. Jest wydarzenie w systemie vod- to tak jak w film vod. Mozesz osobno wykupic lub nie.
 
Nie do końca bo siatkówka była w PPV a abonenci Polsatu Cyfrowego mieli za free.
Mistrzostwa w siatkówce też nie były organizowane przez Polsat
twój argument są inwalidą.
 
Nie do końca bo siatkówka była w PPV a abonenci Polsatu Cyfrowego mieli za free.
Mistrzostwa w siatkówce też nie były organizowane przez Polsat
twój argument są inwalidą.
A nie było tam czasami dodatkowej opłaty 100 pln za wszystkie mecze?
 
siatka była za free. piłka jak się przedłożyło umowę też wychodziło "prawie" za free
 
KSW kasy nie zwróci . Oferują następna galę za free. Mnie się udało na KSWTV dostać po 3 walce.
 
Back
Top