Polityka

Krótka informacja na temat mandatu i kompetencji funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej.

• Wybierany większością kwalifikowaną na okres 2,5 roku.
• Mandat przewodniczącego jest jednokrotnie odnawialny.
• Nie może sprawować krajowej funkcji publicznej.
• Kompetencje:

- Przewodniczenie RE i prowadzenie jej prac.
- Zapewnienie przygotowania i ciągłości prac RE we współpracy z przewodniczącym Komisji i na podstawie prac Rady do Spraw Ogólnych.
- Wspomaganie osiągania spójności i konsensusu w RE.
- Przedstawianie PE sprawozdania z każdego posiedzenia RE.
- Zapewnienie na swoim poziomie oraz w zakresie swojej właściwości reprezentację Unii na zewnątrz w sprawach dotyczących wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

A jakie są funkcje RE?

- RE nadaje Unii impulsy niezbędne do jej rozwoju i określa w tej mierze ogólne kierunki polityczne.
- Pod tą formułą kryje się podejmowanie strategicznych decyzji o charakterze politycznym, dotyczących kluczowych kwestii związanych z rozwojem Unii.
- Decyzje te nie mają charakteru prawnie wiążącego, odgrywają jednak ważną rolę inicjującą i niosą ze sobą duży ładunek polityczny, przedkładany następnie na konkretne przedsięwzięcia o charakterze normatywnym i faktycznym.

Puenta? W porównaniu z pracą w Polsce, premier jedzie na reprezentacyjny urlop.
https://www.facebook.com/oliwier.pomes1
 
Fuck, to tyko jakaś gówniana Rada Europejska, a nie Rada Unii Europejskiej ! Tusk zmienił duże kompetencje na brak kompetencji i większą kasę.
 
Tusk będzie Przewodniczącym Rady Europejskiej. Rada UE i RE to osobne organy UE.



edit. generalnie RE to dziwna instytucja, patrząc z perspektywy, że organy Unijne budowane są na wzór państwa.
 
Może w końcu się Gliński przebije...
rofl.gif


:-) zabawnie u nas w polityce..szkoda ze jednocześnie płacze
 
Byle nie Pisiory, Korwinisty chujo wiedzące i Lewaki. Znaczy się najlepiej żeby nikt nie zostawał bo wszyscy są chuja warci. Znaczy się Ci w sejmie i ci poza nim. Takie mamy czasy że politycy się do niczego nie nadają. Ja tam w odróżnieniu od Cebulactwa Polskiego cieszę się że Donald dostał to stanowisko, zawsze to jakiś taki dobry znak dla Polski. Prestiż itp.
 
up.



Może i jest to prestiż, ale każdy też wie że to funkcja bardziej reprezentacyjna niż taka w której można coś załatwić. Pierwsze co Tusk musi teraz zrobić to opanować dobrze angielski żeby siary nie było na salonach.
 
up



Jak to brzmi śmiesznie i jednocześnie przerażająco że człowiek latami może bawić się w politykę, być premierem a nie znać porządnie języka obcego, to jest straszne bo prawda jest taka że 90% posłów i senatorów, obcych języków nie zna a i z ojczystym mają problemy aby się poprawnie nim posługiwać...
 
Pany pany wy zartujecie? Na korytarzach to udaje ze rozmawia?



Angielski "korytarzowy" - o brak ktorego tu niektorzy go posadzaja - to jednak cos innego niz polityczne, precyzyjnie wypowiedzi, te wymagaja jednak innego poziomu.



Co do samego wyboru - boje sie ze to byl po prostu polityczny deal: odpuscicie tu, to wpuscimy was tu. Pytanie: co zostalo odpuszczone...
 
Polscy politycy nie mają problemu z robieniem siary na salonach międzynarodowych, vide Sikorski
__________________

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/11025137/Ukraine-crisis-the-neo-Nazi-brigade-fighting-pro-Russian-separatists.html
 
@Keylock: a jakby nas Ruski cisnely, skinom i innym swirom, nie dalbys broni?



Z innej beczki, te rotacyjne chyba jednak beda:



http://www.defence24.pl/news_w-europie-srodkowo-wschodniej-zostana-rozmieszczone-czolgi-nato
 
Jak to brzmi śmiesznie i jednocześnie przerażająco że człowiek latami może bawić się w politykę, być premierem a nie znać porządnie języka obcego, to jest straszne bo prawda jest taka że 90% posłów i senatorów, obcych języków nie zna a i z ojczystym mają problemy aby się poprawnie nim posługiwać...


nie trzeba znać języków żeby pchać łape do cudzej kieszeni.
 
Donalduś czuje, że w kolejnych wyborach nie wygra to teraz szuka różnych stanowisk, a co za tym idzie immunitetów żeby kolejna władza nie dobrała się mu do dupy za te wszystkie machloje.



Kurwica mnie bierze ile nieuświadomionych Heńków i Cześków idzie na wybory. Oddają chuja warty głos "bo ładnie się w wiadomościach prezentuje" i pierdół na obiecuje, a potem skutki są opłakane.



Ze aż zacytuję klasyka: Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy :(
 
Kurwica mnie bierze ile nieuświadomionych Heńków i Cześków idzie na wybory. Oddają chuja warty głos "bo ładnie się w wiadomościach prezentuje" i pierdół na obiecuje, a potem skutki są opłakane



:-):-)
 
Hmmm, a ktory obiecuje i naprawde cos da?



Tak na wszelki wypadek pytam, na kogo glosowac. Zeby miec to poczucie, ze nie jestem Henkiem albo Czeskiem.



Bo ja raczej patrze, ktory mniej zabierze, a jesli bierze, to komu :)



@vaicavalo, @dbgoku14: Tego typu stwierdzenie to czysty narcyzm.



PS. Mam ten komfort, ze psioczylem na wszystkich :)
 
Wiem na kogo nie głosować, na całą pierdoloną pookrągłostołową postkomune, ludzi którzy są elitą tylko z semantycznego punktu widzenia, w naszym postkolonialnym kraju nie ma elit, nie ma autorytetów a władzę sprawują ludzie którzy jeszcze nie tak dawno temu gardzili Polską i byli zwykłymi bezhonorywmi sługusami ZSRR, i chociaż moja sytuacja materialna nie jest najgorsza to z zadowoleniem przyjąłem wieść o emigracji Tuska, ktoś już celnie stwierdził że to nic że nie zna języków obcych bo na tym stanowisku ma i tak gówno do gadania, a trafił tam nie dla tego że jest silną osobowoćią i charakterem lecz dokładnie odwrotnie. Liczę w perspektywie na odbetonowanie naszej sceny i politycznej i nieuchronny rozpad niezorganizowanej organizacji przestepczej zwanej PO.



BTW, Dzihados, jesteś autorem na defence24 że sypiesz linkami jak z rękawa?
 
To prawda, że wybory to sztuka wybrania mniejszego zła. Męczy mnie tylko myśl o kolosalnej liczbie naszych obywateli, która idąc na nie, nie ma żadnego pojęcia, po co i z czym tam idzie. Wkurza mnie, że nawet nie zaroi im się w móżdżkach, aby poznać jakieś inne medium oprócz Wiadomości, Faktów czy innych Wydarzeń, które obejrzą kątem oka. Płytkość ich przekonań mnie przeraża.
 
@Aligeiter: nie, jesli znasz portal informacyjny o podobny profilu, chetnie lykne, chocby po to by konfrontowac informacje czy ich interpretacje. Na D24 zdarzylo sie kilka analiz na poziomie "prysznicowym" (czlek wpadnie na pomysl ktory sie wydaje idealny, ale zanim wyschnie dochodzi do niego, ze jednak nie), ale w wiekszosci - przynajmniej jesli o mnie chodzi - to ciekawe informacje z rzetelnym komentarzem. A ze ja nie znam alternatywy to czesto tam wlaze...
 
Męczy mnie tylko myśl o kolosalnej liczbie naszych obywateli, która idąc na nie, nie ma żadnego pojęcia, po co i z czym tam idzie.
Przecież między innyni na tym polega demokracja. Gdyby było inaczej, dawno by zamieniono ją na coś innego. Polecam między innymi zapoznać się z tą teorią:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomiczna_teoria_demokracji
albo z książką: "Demorkacja, bóg ktory zawiódł".
Niestety każdy jako homo oeconomicus patrzy przede wszystkim na własny interes, i z tego powodu demokracje nie będzie dobrym systemem, jeśli ludzie się nie zmienią. A ludzie się nie zmienią więc... Zresztą z tego samego powodu żaden inny system nie będzie idealny.
 
Kononowicz panowie, Kononowicz... A tak serio to na kogoś młodego, bez powiązań z PZPRem i o prawicowych poklądach... Wilk chociażby...
 
Rozumiem, myślałem że może podobnie jak Kuba Bijan udzielasz się dziennikarsko na innych portalach, a że jako żołnież zawodowy często tam bywam pomyślałem że warto zapytac. Strona rzeczywiście rzetelna, w podobnych klimatach kojarzę tylko polskę zbrojną.
 
Zeby nie bylo ze tylko D24 :)



http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16562030,Ukrainski_oficer_zmarl_w_wyniku_torturowania_go_przez.html



http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;na;ukrainie;zaciete;walki;wokol;doniecka;i;luganska,123,0,1609339.html



http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16563658,Rosyjska_prasa__Dialog_z_Moskwa_bedzie_pierwszym_testem.html
 
Pokaż w Polsce Polityka na którego warto zagłosować



Moje poglądy są bardzo zbliżone do Korwina. Wiem że jest to człowiek który się nie sprzeda i nie idzie do polityka po kasę (dowód będziesz miał jak będą wybory parlamentarne i zrezygnuje z mandatu europosła). Ponadto ludzie z jego partii których "znam" w sensie czytam ich wypowiedzi i oglądam występy z nimi: Wipler, Dziambor, Wilk, Najzer, Żółtek, Marusik, Iwaszkiewicz. Drugą partią której byłbym w stanie zaufać z braku KNP to ruch narodowy, ludzie z poza okręgu komunistów, złodziei i oszustów.
 
Ja w UK tylko sluzbowo, ktos mieszka tam na stale?



http://www.bbc.com/news/magazine-28979789
 
huehue głosować na Wiplera dobre :D Na KNP też nie warto głosować. Prócz swobodnego dostępu do broni nie oferują nic mądrego.
 
BONUS BGC podobno chcę zostać politykiem, więc jest jakaś nadzieja, że będzie "dobrze w chuj"
 
Back
Top