Polityka

To tak jak byś powiedział, że wyłapanie złodziei jest ingerencją w praworządność :D



Nie staniemy się Chinami. Stały, również od korporacji.
 
jesli ingerencja zawiera w sobie egzekwowanie - to czemu nie :) Trzymajac sie dalej przykladu: bedac kierownikiem wiezienia, gdy ktos dolozy (lub zabierze - w sina dal :) ) ci 700tys wiezniow (slusznie lub nieslusznie "skazanych" - niewazne) to jest to ingerencja czy nie?



Staly? W sensie Kowalski 100zl/mc, Microsoft 100zl/mc?
 
A mozesz to doprecyzowac? Staly w sensie liniowy (pochodna funkcji liniowej to stala)? Jesli tak to od czego? Przychodu? Dochodu? Liczby siwych wlosow prezesa?
 
Stały w sensie jednakowy - bez względu na przychody, obrót, czy liczbę pracowników. Taki podatek nie obciąża pracy i rozwoju.
 
Nic im nie zrobisz, żadnym podatkiem. Na poziomie pojedyńczych państw jesteśmy ubezwłasnowolnieni, każda ingerencja zwiększająca koszty korporacji spowoduje ich wyprowadzkę o 500km stąd i sprzedaż tych samych usług/produktów z terenu naszego sąsiada. PAiZ (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) walczy, w sumie, o miejsca pracy, o przychody budżetowe tylko pośrednio. Strefy ekonomiczne to również takie kadłubki umożliwiające zachowanie minimum konkurencyjności Państw i regionów, bo jak mamy konkurować przy otwartych granicach, braku ceł, braku możliwości chronienia własnego rynku (ustawa o zamówieniach publicznych zrównująca prawa firm lokalnych i zagranicznych).



Ewentualne zmiany, o których wspominacie, musiałyby dotyczyć całej UE, inaczej jak mówił klasyk, dupa zbita. Moim zdaniem kapitalizm umarł wraz z pojawieniem się firm zbyt dużych by upaść, system z jakim mamy obecnie do czynienia do neokolonializm. Jesteśmy kolonizowani przez międzynarodowe koncerny i niewiele możemy na to poradzić.
 
Polscy europosłowie ujawnili majątki
Prawie 50 milionów złotych - tyle warte są nieruchomości oraz pojazdy posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Korwin-Mikke jest właścicielem siedemnastu działek i współwłaścicielem pięciu. Najtańsza z nich jest warta 100 tys. złotych. Korwin-Mikke ma też 5 mieszkań, z których najmniejsze - 40-metrowe, warte jest 350 tys. złotych, a także 3 domy, gdzie najmniejszy o powierzchni 130 metrów kwadratowych (wart 800 tys. złotych). W garażu europosła znajdują się 3 samochody (BMW X5 z 2012 roku, Audi A6 C7 z 2011 roku, FIAT DUCATO 3.0JTD z 2009 roku) i 2 motocykle: BMW K 1600 GTL z 2013 roku i Harley Davidson Softail Deluxe z 2014 roku.


Bogactwo kuhwa!
 
Właśnie to mnie ciekawi. Zbytnio bogaty z domu być nie mógł, bo za komuny majątków takich nie posiadano. Ciekawe w jaki sposób i jak się tego JKM dorobił.
 
No i bardziej przyziemnie:



http://www.defence24.pl/analiza_decyzja-ue-bez-wplywu-na-sankcje-dla-rosji
 
Dżihad przecież od trzech postów odpowiadam :D Podatek powinien mieć jedną stałą kwotę od osób fizycznych i jedną stałą od spółek. Czego nie rozumiesz?
 
No bo jak sie spytalem czy kwota podatku rowna, to odpisales:

Nie napisałem równy (dla firm i osób fizycznych), tylko stały:)




a potem:

Równy dla osób fizycznych, równy dla osób prawnych.


i juz nie wiedzialem czy chodzi ci o poglowny czy co?



Bo jednak wychodzi ze taki:




Staly? W sensie Kowalski 100zl/mc, Microsoft 100zl/mc?
 
Nie wychodzi. Wychodzi że Kowalski 100 zł a Microsoft np. 10000 zł.
 
Ok, to ponownie spytam, jak wyliczyc to Kowalskiemu, a jak wyliczyc to Microsoftowi? Czy Pani na samozatrudnieniu (warzywniak) placi tyle samo co Microsoft?
 
Jeśli procent dla Kowalskiego będzie x a procent dla Micro będzie Y, to ile by Kowalski nie zarabiał odda x% swych zarobków, a Micro jaki dochód by nie osiągnął odda Y% tego dochodu - proste jak pieprzenie.



Ps. Myślałem , ze tylko ja troluje Dżihad :-)



E. Z tą panią dodałeś juz po moim poście



E2. Choć wiele to nie zmienia w sumie. Firma jednoosobowa, to też firma - więc Y
 
Tak samo jak dziś przyjmuje się założenia budżetowe. Nawet prościej, bo mielibyśmy tylko kilka resortów i małą budżetówkę.
 
@kaczka: mistrzu, chyle czolo, niegdone mi z toba nawet o tym dyskutowac.



A na powazniej: Jakub byl bardzo nieprecyzyjny, dopiero w przedostatnim (chyba edytowanym :)) poscie napisal:

Podatek powinien mieć jedną stałą kwotę od osób fizycznych i jedną stałą od spółek


co mozna bylo napisac w pierwszej odpowiedzi, a nie po czterech dopytywaniach. Poprzednie wypowiedzi, nie byly - przynajmniej dla mnie w dzisiejszym stanie :) - 100% precyzyjne.



A pytanie o warzywniak ma znaczenie, bo jezeli kapitalizm zaklada rownosc rynkowa, to podatek musi byc na tyle maly, by nie mial znaczenia tak samo dla olbrzymiej korporacji jak i malego podmiotu. Asymptotycznie powinien wiec dazyc do zera...
 
Korwin nie zdaje sobie sprawy,że nigger to nie słowo "murzyn" tylko czarnuch w obecnym dialekcie. Czy się mylę? Bo w słowniku internetowym gdy wpisuję czarnuch tłumaczy mi jako nigger i murzyn tak samo. Czy nigger to murzyn, a tylko nigga to czarnuch?



https://www.youtube.com/watch?v=hMcAe2Q71Bs
 
Chyba specjalnie użył słówa nigger żeby o nim mówili.
W sumie John Lenon też miał kiedyś piosenkę pt. Woman is the nigger of the World.
 
Nigger nie jest obraźliwe, najbezpieczniej by było powiedzieć black people ale przestańmy się głaskać.



Zadziwiające jest jaką bronią jest ta cała poprawność polityczna. Teraz będą do Korwina z tego strzelać cały czas. Jak kiedyś wpajali mu seksizm teraz będzie rasizm.
 
pier... juz nie wierze, ze Ci goscie maja zamiar prowdzic powazna polityke. Kabaret ala Samoobrona.

Poważnie czegoś innego po krulu się spodziewałeś?

Wpis prowokatora
Polscy europosłowie ujawnili majątki
Prawie 50 milionów złotych - tyle warte są nieruchomości oraz pojazdy posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Korwin-Mikke jest właścicielem siedemnastu działek i współwłaścicielem pięciu. Najtańsza z nich jest warta 100 tys. złotych. Korwin-Mikke ma też 5 mieszkań, z których najmniejsze - 40-metrowe, warte jest 350 tys. złotych, a także 3 domy, gdzie najmniejszy o powierzchni 130 metrów kwadratowych (wart 800 tys. złotych). W garażu europosła znajdują się 3 samochody (BMW X5 z 2012 roku, Audi A6 C7 z 2011 roku, FIAT DUCATO 3.0JTD z 2009 roku) i 2 motocykle: BMW K 1600 GTL z 2013 roku i Harley Davidson Softail Deluxe z 2014 roku.
Kontra wpis z wp:

Prawie 10 milionów złotych - tyle warte są nieruchomości posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego. Na stronach sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe większości naszych europosłów.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Korwin-Mikke jest właścicielem siedmiu działek i współwłaścicielem jednej. Najtańsza z nich jest warta 100 tys. złotych. Korwin-Mikke ma też 40-metrowe mieszkanie (warte 350 tys. złotych), a także dom o powierzchni 130 metrów kwadratowych (wart 800 tys. złotych).
http://wiadomosci.wp.pl/gid,16755546,kat,7631,title,Europoslowie-ujawnili-swoje-majatki,galeria.html?ticaid=11317f
 
@Tens: aleś wyłapał :) propsy :)



Ja wierzylem w takie skillsy JKM, ale przyznam, ze i tak malej wiary bylem :)



Starszy Pan po prostu sie robi, zamkniety w swojej bance... Jak golota za 20 lat wyjdzie na ring, to mniej wiecej bedzie to samo.
 
Ja tam uważam, że to jest dla nas czas darowany - ten czas w Europarlamencie. Tak jak pisałem kiedyś, liberalizm w Polsce bez Korwina leży i kwiczy - niestety. Więc mam nadzieję, że teraz uda się na jego plecach wypromować kogoś bardziej normalnego obyczajowo, jak Wilk czy Dziambor.
 
Back
Top