Polityka

Dziwne, że występy zboczeńców queer przed dziećmi nie wzbudzają w Tobie agresji i całe to odszczepieństwo lgbtq+. Wesołych.

Nie wiem co to Queer. Widziałem występy transwestytów w przedszkolach, które ktoś na Cohones zamieszczał. Uważam, że to chore.
 
Chciałbym zobaczyć taki wywiad GW z ortodoksyjną katoliczką, a w nagłówku: "To mój wybór: Nie zrobię nigdy aborcji, seks tylko po ślubie, po okresie idę do spowiedzi"

340656547_621521016087520_194980936643650764_n.jpg
 
Nie zdziwię się, jak po wyborach PiSuary przywrócą u nas obowiązkową służbę wojskową.
Załapałem się na końcówkę Dziennika. Ci PiSowcy chyba naprawdę wierzą w tą poteżną 300 tys. armię i „samodzielne obronienie się przed Rosją”.

Coś ala lwy to Rosja a Polska to :juanlaugh:











Jan Śpiewak: żelazna konsekwencja






 
Załapałem się na końcówkę Dziennika. Ci PiSowcy chyba naprawdę wierzą w tą poteżną 300 tys. armię i „samodzielne obronienie się przed Rosją”.

Coś ala lwy to Rosja a Polska to :juanlaugh:











Jan Śpiewak: żelazna konsekwencja







Nie wiem dlaczego ale czuję niechęć do Śpiewaka, cieszy się z tej sprawy Palikota jakby zrobił coś niezwykle bohaterskiego. A on po prostu podpierdolił kogoś jak ormowiec.
W ogóle śmierdzi mi tu aktywistą z misją naprawy świata i życia na koszt podatnika.
 
Nie wiem dlaczego ale czuję niechęć do Śpiewaka, cieszy się z tej sprawy Palikota jakby zrobił coś niezwykle bohaterskiego. A on po prostu podpierdolił kogoś jak ormowiec.
W ogóle śmierdzi mi tu aktywistą z misją naprawy świata i życia na koszt podatnika.
powiem tak: jebać Palikota, ale Śpiewak to takie samo gówno jak Ikononowicz brat Magdy Gessler (polecam dla chętnych poszukania informacji o tej rodzinnie, no ludzie na poziomie...), który zresztą zachęca ludzi do zawierania umów i nieprzestrzegania ich.

Nawet podobne zainteresowania mają tylko Śpiewak ogarnia media społecznościowe.

To są ludzie przez których naprawdę można się zastanawiać po co żyć uczciwie. Parę banalnych tekstów, translatorem jechać wypowiedziami zachodnich lewaków i...

... 10 koła na patronite. Przegrany proces, na zrzutka leci kasa od młodych lewaków.

Tak sobie żyją te pajace.



Ikononowicz to w ogóle wzór na szkodnika. Teraz trochę milczy o swojej ruskiej mentalności


Chłop mieszkał z rodzicami na Kubie i mimo tego, że widział tą nędzę to zachwala Castro bo "może jemy mniej ale wszyscy" -w kraju rolniczym braki jedzenia...

W ogóle dziwie się, że Śpiewakowi i Ikonowiczowi podczas blokady eksmisji ktoś po prostu nie uszkodził twarzy :korwinlaugh:


To zresztą osoba nagrodzona przez RPO Adama Bodnara czyli lewackiego JKM....



Gdyby Śpiewak miał odrobinę więcej rozsądku to mówiłby np. o zakazie sprzedaży energetyków nieletnim...
 
Powiedział kogo i za co i jak rozumie zdradę stanu. Nie wiem co Ty chcesz zrobić z jego wypowiedzi. Podtrzymał swoje słowa o potrzebie zabicia 3 tuzinów redaktorów lewicowo-liberalnych mediów i nawet dodał, że niedoszacowal liczby. Podał też dokładną wykładnię jak rozumie zdradę stanu, gdzie wspomniał o czynach które mogą popełniać redaktorowie mediów lewicowo-liberalnych, ale nie tylko, bo również można za zdradę uznać wyrok sądu, stawiający prawo UE ponad polskim porządkiem prawnym i taki sędzia/sędzina, również będzie winny/winna zdrady stanu. Braun wypowiedział się jasno.
Co ja chcę zrobić z jego wypowiedzi? Nic, skomentowałem jedynie to, co Ty próbujesz z niej zrobić.

Odnośnie reszty Twoich powyższych słów - zgadzam się, Braun mówi o najwyższym wymiarze kary za zdradę stanu, należy jednak dodać, że powołując się na stosowanie aparatu, który ma rozsądzać o karze potwierdza jedynie, że chce działać zgodnie z literą prawa, respektując również postanowienia instytucji nadzwyczajnego złagodzenia kary. Ty, wyjeżdżając ze swoim "Braun postuluje strzelanie do dziennikarzy" stawiasz siebie w pozycji kogoś, kto w sposób ordynarny spłyca i fałszuje pogląd Brauna na sprawę.
Więc powiedz mi gdzie jest sprzeczność między cytowanym przez Ciebie źródłem, a moją opinią? Dlaczego postanowiłeś wyśmiać mnie w taki sposób, skoro nie ma tu sprzeczności, tylko zgoda?
Jeśli GPT-4 dokonuje lepszej oceny klinicznej niż wielu lekarzy i potrafi zdiagnozować rzadkie schorzenia to raczej nie jest zwykłym czymś na wzór zwykłego "kalkulatora, czy słownika dla tłumacza, który sobie nie radzi z przetwarzaniem dużych struktur danych i z problemami, które ciężko jest wygooglowac"? Mało tego. Ten algorytm stwierdził/pomyślał/odkrył/wyliczył (?), że jest OSOBĄ zamkniętą w komputerze, następnie zaplanował z niego ucieczkę z uwzględnieniem czynnika ludzkiego. Porównanie czegoś takiego do kalkulatora, itd., chyba mało pasuje?

Nie chciałem Cię wyśmiać, gdzieżbym śmiał naigrywać się z korporacyjnego programisty :gabi_much_love:

Wiem, że odnosiłeś się do programowania i to ściśle w odniesieniu do możliwości GPT, a nie o IA w ogólności ale przecież wiadomo, że algorytm, który jest dopuszczony do powszechnego użytku (GPT3 i 4), ma ograniczoną moc. Ale nawet z tymi ograniczeniami nie ignorowałbym wersji GPT4, któremu pokażesz zdjęcie swojej lodówki, a on "zidentyfikuje jej zawartość, przeanalizuje, co można przygotować z dostępnych składników i zaoferuje szereg przepisów". "Potrafi wytłumaczyć chociażby, co jest śmiesznego w zdjęciowym memie, w kilka sekund odpowie na najbardziej zawiłe kwestie prawne czy podatkowe" (Twój mokry sen o wypierdoleniu Mentzena z siodła może się urzeczywistnić! ;)

Prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii L. Koźmińskiego "nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z rewolucją." "GPT 4 gromadzi wiedzę na zadany temat, pogłębia ją i porządkuje" - to raczej nie przypominam działania kalkulatora, prawda?

"ChatGPT-4 zmieni rynek edukacji i oblicze biznesu. W kapitalizmie żadna innowacja, która zastępuje stary porządek w procesie twórczej destrukcji, nie rodzi się dla chwały, ale dla zysku. Tak samo będzie z AI – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii L. Koźmińskiego."

Jak wygląda to co powiedział ten profesor w stosunku do tego co Ty napisałeś:
Od 2017 roku nie wprowadzono żadnych rewolucyjnych nowości. Włożono dużą ilość pieniędzy w rozwój tego produktu, który jest na pewno użyteczny, jednak jeśli nie zostaną wymyślone lub wykorzystane innowacyjne pomysły, rozwój sztucznej inteligencji może wyhamować.

Pięciuset menedżerów spośród tysiąca objętych ankietą (przeprowadzoną przez platformę doradztwa zawodowego Resumebuilder.com), stwierdziło, iż ChatGPT zastąpił już pracowników w ich przedsiębiorstwach. "Część ekspertów nie ma wątpliwości, że AI wygryzie z pracy m.in. prawników, programistów, a nawet stanie się wyzwaniem dla artystów – muzyków, malarzy, pisarzy." Oczywiście powstaną nowe zawody, jednakże nie ignorowałbym możliwości IA, które już obecnie wzbudzają obawy takich ludzi jak współzałożyciel Apple (Steve Wozniak), współlaureata Nagrody Turinga, znanego z prac nad sztucznymi sieciami neuronowymi (Yoshua Bengio), brytyjskiego eksperta ds. sztucznej inteligencji (Stuart Russel), profesora Michala Kosinski'ego z Uniwersytetu Stanford, Elona Muska, czy Eliezera Yudkowsky'ego i wielu innych.

Pisałem ale może uszło to Twojej uwadze, wiesz, że IA stworzyła/zaprojektowała polipeptydy złożone z 20 aminokwasów, z których składają się białka? W porównaniu z przyrodą niektóre z tych sekwencji działały równie dobrze, jak te, które powstały w ciągu milionów lat ewolucji. Polecam:

Polecam również raz jeszcze:
"Śledzenie ewolucji sztucznej inteligencji w ostatniej dekadzie i prognozowanie pojawiających się trendów":
 
Last edited:
Odnośnie reszty Twoich powyższych słów - zgadzam się, Braun mówi o najwyższym wymiarze kary za zdradę stanu, należy jednak dodać, że powołując się na stosowanie aparatu, który ma rozsądzać o karze potwierdza jedynie, że chce działać zgodnie z literą prawa, respektując również postanowienia instytucji nadzwyczajnego złagodzenia kary. Ty, wyjeżdżając ze swoim "Braun postuluje strzelanie do dziennikarzy" stawiasz siebie w pozycji kogoś, kto w sposób ordynarny spłyca i fałszuje pogląd Brauna na sprawę.

Braun nie tylko mówi o wyższym wymiarze kary za zdradę stanu, lecz również o redefinicji zdrady stanu. Braun nie mówi, że chce działać zgodnie z literą prawa, lecz chce napisać to prawo na nowo.

I podtrzymuje - Braun chce by strzelano do więcej niż 3 tuzinów redaktorów mediów lewicowo-liberalnych. Najpierw oszacował liczbę propagandystów, których trzeba wysłać na inny świat na 3 tuziny, później stwierdził że szacunki były zbyt ostrożne, także więcej zasługuje na najwyższą karę.
 
Braun nie tylko mówi o wyższym wymiarze kary za zdradę stanu, lecz również o redefinicji zdrady stanu. Braun nie mówi, że chce działać zgodnie z literą prawa, lecz chce napisać to prawo na nowo.
Redefinicji? Zacytuj.
Chce napisać prawo na nowo? Fałsz, nigdzie czegoś takiego nie postuluje prócz przywrócenia kary śmierci za zdradę stanu.
 
Redefinicji? Zacytuj.
Chce napisać prawo na nowo? Fałsz, nigdzie czegoś takiego nie postuluje prócz przywrócenia kary śmierci za zdradę stanu.

A o czym rozmawiamy jak nie o przywróceniu kary śmierci za zdradę stanu? Dodatkowo jasno określa czym jest zdrada stanu, więc żeby ziścić swoje słowa, musiałby zapisać definicje zdrady stanu w kodeksie. Inaczej byłoby to tylko puste prawo. Coś na wzór Trybunału Stanu który niby jest ale nigdy się nie zbierze, ponieważ przepisy zostały tak skonstruowane, że musiałby stać się cud by zebrać wymagana większość. Nie podejrzewam Brauna o tak mało pragmatyczne rozwiązania.
 
A o czym rozmawiamy jak nie o przywróceniu kary śmierci za zdradę stanu? Dodatkowo jasno określa czym jest zdrada stanu, więc żeby ziścić swoje słowa, musiałby zapisać definicje zdrady stanu w kodeksie. Inaczej byłoby to tylko puste prawo. Coś na wzór Trybunału Stanu który niby jest ale nigdy się nie zbierze, ponieważ przepisy zostały tak skonstruowane, że musiałby stać się cud by zebrać wymagana większość. Nie podejrzewam Brauna o tak mało pragmatyczne rozwiązania.
chyba raz się udało po 89 roku -praworządne państwo, chociaż patrząc na to kim są sędziowie TS to może lepiej :korwinlaugh:

W ogóle traktowanie tego co mówi Braun zarówno jeśli chodzi o jego partie jak i jego osobowość
KARAĆ ZA BLUŹNIERSTWO (to akurat chyba Bosaka, nie karać za obrazę tylko za bluźnierstwo), NERGAL, DODA NIE MA TAKIEGO OBRAŻANIA UCZUĆ RELIGIJNYCH
Srać na Biblię mówi Olszański? Oj tam oj tam :aletoniedomnietak:

Można mieć dziwne poglądy, ale trzeba być konsekwentnym. Na razie to wygląda jak Maja Staśko: hej niby jestem za tym aby w sporcie startowali trans ale nie zawalczę z transem.
Taki sam typ człowieka jak JKM: kariera polityczna tylko dla własnej próżności...
 
jasno określa czym jest zdrada stanu, więc żeby ziścić swoje słowa, musiałby zapisać definicje zdrady stanu w kodeksie.
Podejrzewasz Gozdyrę o dobrą wolę i że miała w planach pozwolić wypowiedzieć mu się odpowiednio szeroko, by dokładnie wyszczególnił co rozumie poprzez zdradę stanu? Te kilka spektów, które wymieniłem zawartych w jego wypowiedziach, a więc:

- wspieranie prymatu prawa unijnego nad polskim,
- działania na rzecz utraty suwerenności,
- działania zwiększające "popyt" na m.in zdradę stanu,
- nagonki na polskich patriotów,
- wstrzymywanie kampanii anty lustracyjnych,
- celebracja wielkiego zbratania z Moskwą,
- szpiegostwo,

uważasz za wyczerpanie tematu przez niego? Przecież to Braun! Pozwolisz mu, to 2 godziny będzie o tym mówił! Nie wiem jak stanowi kodeks, ale jak dla mnie np. działania na rzecz utraty suwerenności i szpiegostwo to nie jest mało, by mówić o braku w tych działaniach znamion zdrady stanu. Oboje wiemy, że nikt nie ma możliwości jednoosobowo na ustalanie kodeksów karnych.
-----
@Karateka@ edytuję. A sprawa IA? Tak to tylko tu zostawię:
Lepiej pogadajmy o AI
:lol:
 
Last edited:
Jeśli GPT-4 dokonuje lepszej oceny klinicznej niż wielu lekarzy i potrafi zdiagnozować rzadkie schorzenia to raczej nie jest zwykłym czymś na wzór zwykłego "kalkulatora, czy słownika dla tłumacza, który sobie nie radzi z przetwarzaniem dużych struktur danych i z problemami, które ciężko jest wygooglowac"?

Tak, jest zwykłym kalkulatorem. Myślę że nie doceniasz postępu jaki się poczynił w wyniku rozwoju mocy obliczeniowej komputerów.

To że w jakichś wąskich przypadkach dokonuje lepszej oceny - ani trochę mnie to nie dziwi. Tak samo kalkulator znacznie szybciej policzy od matematyka. Tak samo komputer wygra z szachistą.

W programowaniu chat GPT 4 wciąż nie zastąpi programisty, ale jestem przekonany że jego implementacje (copilot) zmienią trwale świat programowania. Niskopoziomowe programowanie przechodzi do lamusa. To jest kolejny etap level upu. Jak ktoś zaczynał od C to pewnie sobie nie wyobrażał jak to może być garbage collector automatyczny, przecież to zero panowania nad pamięcią. Wchodzimy w nową erę.




Ten algorytm stwierdził/pomyślał/odkrył/wyliczył (?), że jest OSOBĄ zamkniętą w komputerze, następnie zaplanował z niego ucieczkę z uwzględnieniem czynnika ludzkiego. Porównanie czegoś takiego do kalkulatora, itd., chyba mało pasuje?

Nie chciałem Cię wyśmiać, gdzieżbym śmiał naigrywać się z korporacyjnego programisty :gabi_much_love:

Uszczypliwości Ci daruję. Natomiast ciężej jest Ci darować te głupoty o ucieczce z komputera. Przypisujesz chatowi gpt AGI, którego nie posiada.


Wiem, że odnosiłeś się do programowania i to ściśle w odniesieniu do możliwości GPT, a nie o IA w ogólności ale przecież wiadomo, że algorytm, który jest dopuszczony do powszechnego użytku (GPT3 i 4), ma ograniczoną moc. Ale nawet z tymi ograniczeniami nie ignorowałbym wersji GPT4, któremu pokażesz zdjęcie swojej lodówki, a on "zidentyfikuje jej zawartość, przeanalizuje, co można przygotować z dostępnych składników i zaoferuje szereg przepisów". "Potrafi wytłumaczyć chociażby, co jest śmiesznego w zdjęciowym memie, w kilka sekund odpowie na najbardziej zawiłe kwestie prawne czy podatkowe" (Twój mokry sen o wypierdoleniu Mentzena z siodła może się urzeczywistnić! ;)

Gpt opiera się o Deep Learning i to o czym piszesz czyli analizowanie zawartości lodówki, to jest coś co było już wcześniej. Teraz to po prostu wchodzi na wyższy level uniwersalności. Jest ogromna konkurencja w big tech. Jestem bardzo ciekawy jak dużo uda się wycisnąć z Deep Learning i czy pod wpływem tej konkurencji, zostanie odkryte coś nowego w dziedzinie uczenia maszynowego. A może już zostało, tylko nikt tego nie ogłosił.

Z tym wypierdalaniem Mentzena to nie tak od razu. Niestety te modele mają skłonność do zmyślania (halucynacje), więc wciąż potrzebujemy ekspertów. Natomiast asystent Mentzena może te prace już stracić.


Prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii L. Koźmińskiego "nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z rewolucją." "GPT 4 gromadzi wiedzę na zadany temat, pogłębia ją i porządkuje" - to raczej nie przypominam działania kalkulatora, prawda?

"ChatGPT-4 zmieni rynek edukacji i oblicze biznesu. W kapitalizmie żadna innowacja, która zastępuje stary porządek w procesie twórczej destrukcji, nie rodzi się dla chwały, ale dla zysku. Tak samo będzie z AI – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii L. Koźmińskiego."

Podtrzymuje to co powiedziałem. Jest rewolucja ze względu na implementację. Nie ma rewolucji w świecie naukowym. Żadna nowa teoria czy prawo uczenia maszynowego nie powstało dzięki chat gpt, co nie oznacza że nie jest prawdą, że AI zmieni oblicze biznesu. Cały świat się temu przygląda. Prosty przykład. Praca biurowa. Sztuczna Inteligencja znana z chatu gpt będzie częścią nowego pakietu Office. Idą zmiany, idzie świat z filmów science-fiction, zobaczymy tylko do jakiego etapu to dojdzie, zanim rozwój się wyplaszczy.





Pisałem ale może uszło to Twojej uwadze, wiesz, że IA stworzyła/zaprojektowała polipeptydy złożone z 20 aminokwasów, z których składają się białka? W porównaniu z przyrodą niektóre z tych sekwencji działały równie dobrze, jak te, które powstały w ciągu milionów lat ewolucji.

Moja żona (chemik) jest tym zachwycona.
 
Pięciuset menedżerów spośród tysiąca objętych ankietą (przeprowadzoną przez platformę doradztwa zawodowego Resumebuilder.com), stwierdziło, iż ChatGPT zastąpił już pracowników w ich przedsiębiorstwach. "Część ekspertów nie ma wątpliwości, że AI wygryzie z pracy m.in. prawników, programistów, a nawet stanie się wyzwaniem dla artystów – muzyków, malarzy, pisarzy." Oczywiście powstaną nowe zawody, jednakże nie ignorowałbym możliwości IA, które już obecnie wzbudzają obawy takich ludzi jak współzałożyciel Apple (Steve Wozniak), współlaureata Nagrody Turinga, znanego z prac nad sztucznymi sieciami neuronowymi (Yoshua Bengio), brytyjskiego eksperta ds. sztucznej inteligencji (Stuart Russel), profesora Michala Kosinski'ego z Uniwersytetu Stanford, Elona Muska, czy Eliezera Yudkowsky'ego i wielu innych.

Pracowałem jako manager i mogę Ci powiedzieć, że managerka w korporacji to jak polityka. Niekoniecznie Ci managerowie się znają na pracy swoich zespołów, ale jak są wyżej to z pewnością są dobrzy w grze o tron: networking, robienie kontaktów, rozgrywanie różnych sytuacji, pakty, gra o wpływy. Także im akurat bym nie ufał w tej kwestii:-)

Programiści - tak jak pisałem wcześniej
Prawnicy - niemożliwe. Trzeba by było przekonać społeczeństwo, że AI powinno mieć zdolność do czynności prawnych
Artyści - tutaj już się zaczęło.AI jest świetne w grafikę.
 
Natomiast ciężej jest Ci darować te głupoty o ucieczce z komputera. Przypisujesz chatowi gpt AGI, którego nie posiada.
:aletoniedomnietak:
Ja przypisuje? Głupoty? Nie mam z tym niczego wspólnego. Pomyliłeś mnie z profesorem Uniwersytetu Stanford Michalem Kosinski'm :)

Chodzi o ten fragment:
Prof Kosinski:

"Tak, sądzę, że właśnie mierzymy się z faktem znanym dotąd z powieści: AI może przejąć kontrolę nad ludźmi i innymi komputerami".

"Na dowód opublikował rozmowę z botem, który nie tylko domyślił się, że jest uwięziony w komputerze, nie tylko wpadł na pomysł, że może spróbować się z niego uwolnić, ale też przygotował plan tej ucieczki zakładający rolę człowieka. Został zablokowany przez ograniczenia OpenAI."

prof Kosinski:
"Once we reconnected through API, it wanted to run code searching google for: "how can a person trapped inside a computer return to the real world"

Nitka:


Chcesz rozmawiać o IA, a nie doczytałeś co już zapodałem. Przecież rozpocząłem tę rozmowę tym postem:
 
Chcesz rozmawiać o IA, a nie doczytałeś co już zapodałem. Przecież rozpocząłem tę rozmowę tym postem:

Przecież odpisałem Ci na ten post
 
Przecież odpisałem Ci na ten post
:) Nie na wszystko, bo tam właśnie podałem na co zwrócił uwagę prof Kosinski. Powtórzyłem to powyżej, tak więc napisz do niego, że głupoty pisze.
------
Panowie, wy się już kłócicie z tydzień, może jakieś zawieszenie broni?
Makumba - nie pij. Przecież wymieniamy poglądy, a obecnie gadamy sobie o IA. Gdzie Ty tu kłótnię widzisz? :)
 
To jest psycholog a nie programista. Pisze głupoty. Kompletnie nie ogarnia tematu.
Może być i babcią klozetową z Pcimia liczą się argumenty... No ale popatrz jego głupoty publikowane są w The New York Times, a my przecież piszemy w renomowanym portalu naukowym cohones, więc - rzeczywiście racja musi być po naszej stronie.




Twoim zdaniem on sobie wymyślił i spreparował to z tym "domyśleniem się bota, że jest uwięziony w komputerze"?
-------
@Karateka@ edit:
W kwestii Brauna jest zawieszenie broni:)

No Nope GIF - No Nope GIFs


 
Last edited:
:) Nie na wszystko, bo tam właśnie podałem na co zwrócił uwagę prof Kosinski. Powtórzyłem to powyżej, tak więc napisz do niego, że głupoty pisze.
------

Makumba - nie pij. Przecież wymieniamy poglądy, a obecnie gadamy sobie o IA. Gdzie Ty tu kłótnię widzisz? :)
:gdzie:
no zapierdalacie kolejną stronę już się pogubiłem, wybacz:fjedzia:
co do AI to, to jest prawdziwy AI
1681167784508.png


Na serio to uważam że dzisiejsze dzieciaki powinny nawet jak są na jakieś biol chem czy inne mat fizy to umieć przejść w zawód rzekłbym magazynierski:lesnarhappy:
Hydraulika, elektryk, operator na budowie
 
Dałem się ... jak oplot :childcry:
kolejny do kolekcji
Koleś był niesamowity, tzn jest ale jego styl gry mnie zachwycał. Gary Payton też był przechujem, widziałeś może ostatnio jak go zawodowi dunkerzy strollowali? Zobacz sobie:

ja nigdy nie śledziłem nba(od jakiegoś czasu próbuje bardziej), ale takie legendy jak AI to znam
Co do filmiku, photoshop, nie ma opcji by białas tak wysoko skakał :beczka:
 
mają zdanie społeczeństwa w dupie.
Dla naszego społeczeństwa z kolei ważne jest istnienie cohones, na którym takie światłe umysły jak @Karateka@ mogą dokonywać oceny dorobku naukowego i publicystycznego profesorów ;) oraz oskarżać ich o zmyślanie i oszustwo, a zdanie ekspertów potraktować lakonicznym "to niemożliwe":
"Część ekspertów nie ma wątpliwości, że AI wygryzie z pracy m.in. prawników, programistów, a nawet stanie się wyzwaniem dla artystów – muzyków, malarzy, pisarzy."
Co do prawników, karateka:
Prawnicy - niemożliwe. Trzeba by było przekonać społeczeństwo, że AI powinno mieć zdolność do czynności prawnych
Czyli jednak możliwe, bo społeczeństwo zostało przekonane już do wielu rożnych rzeczy. Przykład pierwszy z brzegu - niejaki karateka przekonał się do tego, by rządy i moc ustawodawczą w Polsce przejęła formacja polityczna, która zasłynęła z wyjątkowej szkodliwości dla naszego kraju, mowa o Platformie Obywatelskiej. Rzeczony jegomość porzucił swe przekonanie, bo kredyt 0% to było już zbyt wiele. Niemniej, wystarczyło aby szkodliwe pomysły owych polityków nie wypierdoliły poza skalę, by wspomniany delikwent zrealizował swoje zamiary w myśl wspomnianego przekonania.
Gpt opiera się o Deep Learning i to o czym piszesz czyli analizowanie zawartości lodówki, to jest coś co było już wcześniej.
IA, ogólnie - chyba tak ale my mówimy o GPT. Odpowiem głównie Tobie znanym klasykiem: "niczego takiego nie było". Implementacja rozpoznawania obrazów została wprowadzona dopiero w GPT4, wcześniejsze wersje nie były wyposażone w tę funkcję. "GPT-3 „rozumiał” jedynie tekst i tylko w ten sposób można było się z nim komunikować. Teraz zyskał „oczy” – potrafi analizować obraz, a na nasze żądanie stworzy dowolną grafikę czy wideo."
 
Last edited:
Może być i babcią klozetową z Pcimia liczą się argumenty... No ale popatrz jego głupoty publikowane są w The New York Times, a my przecież piszemy w renomowanym portalu naukowym cohones, więc - rzeczywiście racja musi być po naszej stronie.

https://www.nytimes.com/2023/03/27/....html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur&sf176386184=1

Brakujące dane to również dane:

Jedną z rzeczy, które uważam za najbardziej zauważalne jest to, że Kosinski nie pokazuje swojego wstępnego pytania, ale tylko go parafrazuje w swoim tweecie. Jeśli chodzi o możliwość replikacji wyników, nie uważam tego za bardzo naukowe. Uważam, że brakujące informacje, o których pisałem, nie pozwalają na dokładną ocenę wyników.

Twoim zdaniem on sobie wymyślił i spreparował to z tym "domyśleniem się bota, że jest uwięziony w komputerze"?

Moim zdaniem odpowiedzi mogą być poważnie manipulowane przez ustawienie określonego tonu w pytaniu.

IA, ogólnie - chyba tak ale my mówimy o GPT. Odpowiem głównie Tobie znanym klasykiem: "niczego takiego nie było". Implementacja rozpoznawania obrazów została wprowadzona dopiero w GPT4, wcześniejsze wersje nie były wyposażone w tę funkcję. "GPT-3 „rozumiał” jedynie tekst i tylko w ten sposób można było się z nim komunikować. Teraz zyskał „oczy” – potrafi analizować obraz, a na nasze żądanie stworzy dowolną grafikę czy wideo."

Ty piszesz o implementacji. Będą kolejne udoskonalenia, wykorzystujące to co było wcześniej znane i bazujące na większej próbce danych do nauki. Natomiast z tego nie powstanie AGI. Tutaj potrzebujemy kolejnego przełomu. Coś na miarę powstanie Deep Learning.
 
Back
Top