Polityka

PO przedstawiła program:
- max 21 dni w kolejce do lekarza specjalisty
- zmniejszą umieralność na raka
- zatrzymają smog i plastik
- darmowy net do 24 rż.
- zrównanie płac kobiet i mężczyzn
- in vitro za free

No i mam dylemat na kogo zagłosować, bo za PiS Polska wstała z kolan i zachód zazdrości nam bogactwa, a PO (czy teraz KO) obiecuje likwidację smogu i raka :zakręcony:
J-Son strach pomyśleć co obiecają inni :o o: Ja jestem załamany bo nie mam na kogo głosować. Kiedyś liczyłem na Kukiza, jednak się bardzo zawiodłem... Myślę, że w tych wyborach oprócz tzw. 500+ decydujące będą kwestie obyczajowe tzn. "gendery", LGBT i związki partnerskie. Kwestie sądownictwa, praworządności i inne pompowane przez opozycję tematy nie mają takiego znaczenia dla wyborców niezdecydowanych o których walczą obie strony. Jedno PIS`owi jednak trzeba przyznać, jest bardzo konsekwentny w polityce socjalnej i co obiecał w głównych założeniach to zrealizował - 500+ dla każdego dziecka, XIII emerytura, wyprawki itd. Oprócz tego uszczelnił troszkę luke=ę VAT`owską co jest na plus. Tylko to ich w sumie ratuje, bo pozostałe reformy to tragedia i czego się nie dotkną to spierdolą koncertowo - szczególnie reforma sądownictwa. Jednak dla zwykłego szarego człowieka np. z małej miejscowości to sprawy TK, KRS itd. są bardzo odległe i ich średnio zajmują. Żeby nie było, PIS rozjechał prawie wszystkie instytucje i zgadzam się, że w pewnych sprawach omija bądź łamie konstytucję, jednak jeśli ktoś myśli, że wcześniejsze obsady np. TK i innych organów były apolityczne to jest bardzo naiwny. Były obsadzane swoimi ludźmi i jak trzeba było, orzekano zgodnie wolą rządzących - patrz hajs z OFE. Dlatego ten płacz Rzeplińskiego, czy Gersdorf jest dla mnie śmieszny.
Druga sprawa pseudo-elity i celebryci jawnie szydzą i pogardzają ludźmi którzy korzystają z socjalu który dał im Kaczor, to nie ma co się dziwić, że coraz więcej ludzi popiera PIS, bo robią to na przekór i są wkurwieni, że ktoś ich tak traktuje. Wyborów parlamentarnych w Polsce nie wygrywa się w dużych miastach - wygrywa się je w średnich i małych miasteczkach oraz na wsi. Rządzący odrobili tą lekcję, a Platforma nie ogarnęła tematu. Przez 8 lat rządów PO zapomniało o ludziach właśnie w tych ośrodkach i ich praktycznie wykluczyło. Społeczeństwo tylko ciągle słyszało, że na nic nie ma hajsu i trzeba ciąć wydatki. Rozwój gospodarczy dotyczył tylko kilku dużych miast. Rolników ratowały jeszcze dopłaty. Jak PO miało kilka fajnych pomysłów np. MDM to dotyczyło to w pierwszej fazie praktycznie tylko dużych miast, bo można było dostać dofinansowanie wyłącznie na nową chatę od developera i trzeba było mieć jeszcze zdolność kredytową. W takich np. Płotach ludzie zarabiali dużo mniej (brak zdolności) i developerzy nie budowali. Dlatego PIS przejął ten elektorat dając jak niektórzy mówią łapówkę.
Proszę nie traktować moich wywodów jako pochwałę rządów PIS, a mnie jako ich zwolennika - to tylko moje spojrzenie dlaczego mają takie poparcie i mimo afer im nie spada. Bo dla większość szarych ludzi są wiarygodni tzn. obiecali i dali. Jak odejdą to inni zabiorą proste. Druga kwestia to jak wyżej wspomniałem względy obyczajowe - Polacy w większości są konserwatywni i pierdolą parady równości oraz nie chcą, aby różowi wpierdalali się do wychowania ich dzieci itd. Zresztą jak słyszę wypowiedzi Pani Płatek, Spurek, Pana Hartmana to mi samemu robi się niedobrze i nigdy nie poprę żadnego ugrupowania, z którym współpracują. Pozdrawiam.
 
Ten sam temat, inne podejścia.

Gwiazdowski > Korwin

Różnica klas

https://nczas.com/2019/09/08/konfed...ieci-szczepic-to-jutro-moze-nam-dzieci-zabic/




Gwiazdowski:

Abstrahując, że grzywna w celu przymuszenia do poddania się obowiązkowemu szczepieniu dla niektórych, nieco zamożniejszych przeciwników szczepień, może być śmiesznie niska, to proces jej nakładania zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji jest tak wydłużony w czasie, że w zasadzie grzywna ta nie spełnia roli przymuszającej tylko ewentualnie karzącą - za nie poddanie się obowiązkowi. Jak bowiem zostanie wreszcie nałożona, to czas odpowiedni do podania szczepionki zazwyczaj już zdąży upłynąć.
Dopuszczalne jest natomiast miękkie nakłanianie zobowiązanych do poddania się obowiązkowi. Na przykład poprzez uzależnienie prawa do korzystania z różnego rodzaju dóbr publicznych lub społecznych finansowanych lub współfinansowanych ze środków publicznych, od wywiązania się z obowiązku. Skoro wspólnota polityczna chce aby stosowane były obowiązkowe szczepienia ochronne to musi eliminować „pasażerów na gapę” - jak w transporcie publicznym współfinansowanym przez przychody ze sprzedaży biletów. Gdyby wszyscy nie płaci za nie, to nie mógłby on w ogóle funkcjonować na czym straciliby wszyscy - łącznie z tymi, którzy jeździli na gapę. Mechanizm określany w piśmiennictwie mianem free-riding pokazuje, że osoby, które nie poddają się szczepieniu, nie ponoszą kosztów związanych z podaniem szczepionki (uciążliwość związana z wizytą u lekarza, ból, ewentualne obciążenia finansowe w przypadku braku refundacji czy - co najważniejsze - ryzyko odczynów poszczepiennych), ale korzystają z efektów wynikających z zaszczepienia większości populacji bo zmniejsza to ryzyko zachorowań osób niezaszczepionych. Jeśli ta grupa nie będzie zbyt duża, to jej członkowie rzadko ponosić będą negatywne konsekwencje zdrowotne swoich decyzji - ochroni je efekt wyszczepienia większości populacji. Jednak konsekwencjami ich decyzji mogą zostać dotknięci inni - ci, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodu medycznych przeciwwskazań, oraz dzieci zbyt małe na rozpoczęcie szczepień. I właśnie dlatego wspólnota może ograniczyć dostęp do dóbr, które finansuje osobom, które nie chcą poddać się jej oczekiwaniom i „zapłacić za bilet” - jak w przypadku szczepień ochronnych.

Korwin: Jeżeli państwo może nam dzieci szczepić, to jutro może nam dzieci zabić. Tu chodzi o sprawy podstawowe, o to, czym różni się człowiek od bydlęcia. Bydlę można zaszczepić bez pytania go o zgodę, a człowieka nie. I dzieci należą do rodziców
 
Last edited:
co ja właśnie przeczytałem ja pierdole xD to brzmi jak pasta



edit:

kurwa psychiatryk ładny tam xD

ED2WVybX4AAWIJy
 
co ja właśnie przeczytałem ja pierdole xD to brzmi jak pasta



edit:

kurwa psychiatryk ładny tam xD

ED2WVybX4AAWIJy

Ja oglądałem na początku jego filmy bo jednak trzeba powiedzieć, że fajnie komentował jakieś wydarzenia. Potem jak przeszedł z filmami na własną stronę zamiast na YT to już powiedziałem, że to pierdolę.
Po jakimś czasie wrzucał na YT coś jakby trailery materiałów które na tym maxtvgo się pojawiają. Już nie pamiętam który ale jeden mnie zainteresował. Wszedłem na tę stronę, zapłaciłem tego 1 dolka i obejrzałem. Jak już miałem dostęp to oglądałem kilka no i zrozumiałem, że już tam pod kopułą jest nieźle pomieszane. Jak zaczynał wjeżdżać tym swoim piskliwym głosem, mówić szybko i po każdym zdaniu dodawać "ok?!" To już nie miało nic wspólnego ze sprawną wypowiedzią. Merytorycznie też coraz gorzej. Tylko #R #R my to siła itd. Warto było tego dolara wydać, żeby się przekonać i tym, że nie warto już go śledzić.
 
Rzygać mi się na to chce:

https://www.wykop.pl/link/62397/ks-jankowski-zgaduje-co-chca-pokazac-mu-dziennikarze/

Plus sfałszowany raport o pedofilii w KK, gdzie dane KK nie zgadzają się z danymi PiSowskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Kościół powinien zmienić nazwę na Cosa Nostra. Tak pilnuj swoich intersów, taka zmowa milczenia niczym u chłopaków prawilniaków z WCA...

Wiadomo są wyjątki, ale czerwona linia jest dość jasna: naruszysz zmowę milczenia w pewnych sprawach i jesteś skończony.

To jest jedna z najbogatszych instytucji w Polsce. Wystarczy sprawdzić ile kosztuje hektar i ile KK dostał ich dzięki Komisji Majątkowej.

Nie wiem naprawdę, czy prymas Polski powinien być zapraszany przez dziennikarzy. Ja rozumiem, że w erze Masy popularnego pisarza wszystko jest możliwe, ale jednak...
 
16 tys. hektarów w jednym tylko województwie!!! Na samych wioskach tyle hektarów to majątek
https://www.money.pl/archiwum/wiado...;majatek;kosciola;zwroci;sad,97,0,707169.html

Teraz przypomijcie sobie o tych danych, jak Narodowcy Bosak, Winnicki będą straszyli Żydami. Szkoda, że ich nie było widać jak w Gdańsku zamordowany prezydent rozdawał ziemie KK, bo skoro daje się to na budowę Kościołów to przecież oddaje się to obywatelom. Rozgarnięty proboszcz sprzedał kawałek na supermarket...
Nie było protestów w czasach Komisji Majątkowej robionych przez Korwina...

Wiadomo, że czym innym jest misjonarz ryzykujący głową pracę w krajach trzeciego świata, a czym innym biskupi -to też warto uwzględnić.

Interesy robione z kolegami z SB. Warzecha i Ziemkiewicz wychwalający prałata Jankowskiego -nie kupię już żadnej książki Ziemkiewicza za to, mimo że jego książki a publicystyka to cholernie różnica.

A inny problem:

W USA za wygranie stanowej olimpiady można zarobić nawet 50 tys. $. Za inne miejsca też. W Polsce: olimpiady przedmiotowe nie mają takiego prestiżu.
Biedna Polska płaci za kształcenie dzieci lekarzy, którzy wyjadą za granicę
 
Takie rozmyślania po meczu:

druga cholernie wielką korporacja ładnie dojąca Polaków są związki sportowe. Nie miałem pojęcia, że aż tak bardzo!

Wybuduj mi stadion, abym ja mógł zarobić na biletach, ale się z Tobą nie podzielę: UEFA jesteście super. Zrobimy to!

,,Miasta, w których będą rozgrywane mecze Euro 2012, nie zarobią na sprzedaży biletów ani złotówki. Całość przychodów z tego tytułu podzielą między siebie UEFA i krajowe związki piłkarskie, w tym PZPN. Bilety będą kosztować od 30 do 600 euro w zależności od meczu i miejsca na trybunach. Wpływy z ich sprzedaży najprawdopodobniej przekroczą 100 mln euro. Przynajmniej część tych pieniędzy zapłacą kibice, którzy przyjadą do Polski."
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bilety;na;euro;2012;zyski;zgarna;pzpn;i;uefa,12,0,774156.html?2012=&euro=&fbclid=IwAR1TMsPZkeEaA7Bnqc9olEKcDqmdLua9CEekYe9-Xa1p6mBL5Rl-3sKG384&i=&na=&pzpn=&uefa,12,0,774156.html=&utm_campaign=sgf&utm_medium=mny&utm_source=fb&zgarna=&zyski=
Pamietam wtedy był tezy: będą stadiony, będą wielkie polskie kluby piłkarskie, bo znajdą się ludzie, którzy je kupią i w nie zainwestują, bo przecież stadiony.
Te stadiony są garbem samorządów.
Dość drogie: 2 mld. zł prawie ten Narodowy.
Wiadomo: dużo to nie jest w skali całego budżetu kilka miliardów w tą czy w tamtą, ale:
- tory wyścigowe czasem nie byłby w stanie wyciągnąć więcej zysku?
- 600 metrowy wieżowiec biurowiec za te pieniądze mógłby szybciej zacząć się zwracać? Dużo szybciej niż Narodowy.
 
Paczka o minimalnej








I nawet Warzecha :)


Jak firmy walczą z kosztami pracy?
https://www.forbes.pl/biznes/volkswagen-roboty-zastapia-pracownikow-w-polsce/y9kvrse


A opozycja #jprdl


Romans z Koreą Płn. o wolfram?


Powrót do konwencji PiS, to ta zwykła rodzina co to jej 500+ pomogło...

A wiec jednak Francuzi romansują z Rosją


#tchórzewskistyle


W Polsce takie rzeczy?? Ktoś coś?


A o co chodzi z tym?


Biedna Polska płaci za kształcenie dzieci lekarzy, którzy wyjadą za granicę
To jest problem przy każdych państwowych studiach, z tym że medyczne są najdroższe (pamiętam sumkę sprzed paru lat - koszt UM-ów w przeliczeniu na studenta to 500tys?).
 
A mówi to typ, który sam sobie zakupów zrobić nie potrafi. Jeszcze mlaska obrzydliwe jebaniec.

Kaczyński to jest człowiek, który według oświadczenia majątkowego ma dosłownie prawie nic. Dosłownie większość ludzi nie byłaby w stanie się odnaleźć w rzeczywistości bez polityki. Żadnego innego doświadczenia. No chyba, że praca jako wykładowca, ale to też robi odlot od rzeczywistości

Lichocka -dziennikarz przechodzący to polityki zdradza idea dziennikarstwa - wystartowała w Kaliszu, później w Koninie. Mieszka w Warszawie xD

,,Niech powiedzą tym ludziom na targu, że nie zasługują na 4 tys. zł."

Na targu każdy zarabia więcej niż 3 tys. zł plus płaca minimalna ich nie obowiązuje często xD

Ja nie chce się rozwijać, ale jeśli ktoś sobie teraz oszczędza na wkład własny, uzbierał te kilkadziesiąt tysięcy zł.: widzę tą minę ile te pieniądze będą warte po płacy minimalnej 4 tys. zł xD
Tylko przewalutowanie zostaje
 
Last edited:
Co to za trol rządowy to ja nie mogę


Czyli przyznaje się, że dotychczas mógł płacić pracownikom więcej 200zł, ale nie płacił, "bo nie".

Teraz go rząd do tego zmusił, co pochwala, i z pewnością nie przerzuci tego na klientów.

Tak wzorem ORLENu :)

Nie wierzę, żeby nawet biologiczny kretyn nie rozumiał że to zostanie przerzucone na klientów (którzy gotówki co prawda będą mieć więcej, ale ich siła nabywcza się nie zmieni).

A więc rollercoaster "spirala inflacyjna".

Szykujcie się Pany, ceny teraz nie bardzo ale niestety chyba trzeba wyskoczyc z gotówki, bo ta będzie grubo tracić.

Gruby news:


https://biznes.newseria.pl/news/trwaja-rozmowy-w-sprawie,p1380672610



c.d. o minimalnej
https://vod.pl/programy-onetu/onet-rano-robert-gwiazdowski-1109/

https://bezprawnik.pl/minimalne-wynagrodzenie-2021-egzekucja/amp/?__twitter_impression=true

Gwiazdowski w formie




neeGTfo.jpg






 
Last edited:
Co to za trol rządowy to ja nie mogę


Czyli przyznaje się, że dotychczas mógł płacić pracownikom więcej 200zł, ale nie płacił, "bo nie".

Teraz go rząd do tego zmusił, co pochwala, i z pewnością nie przerzuci tego na klientów.

Tak wzorem ORLENu :)

Nie wierzę, żeby nawet biologiczny kretyn nie rozumiał że to zostanie przerzucone na klientów (którzy gotówki co prawda będą mieć więcej, ale ich siła nabywcza się nie zmieni).

A więc rollercoaster "spirala inflacyjna".

Szykujcie się Pany, ceny teraz nie bardzo ale niestety chyba trzeba wyskoczyc z gotówki, bo ta będzie grubo tracić.

Gruby news:


https://biznes.newseria.pl/news/trwaja-rozmowy-w-sprawie,p1380672610



c.d. o minimalnej
https://vod.pl/programy-onetu/onet-rano-robert-gwiazdowski-1109/

https://bezprawnik.pl/minimalne-wynagrodzenie-2021-egzekucja/amp/?__twitter_impression=true

Gwiazdowski w formie




neeGTfo.jpg







o kurwa smok05 na cohones. dla beki czasem patrze co on tam pisze xD
 

09:12
W chińskiej ambasadzie mają niezłą beczkę xD
Ciekasz czy na Nowogrodzką zaniósł ten prezent od chińskiej delegacji xDDDDDDDD
 
No to jeszcze Mentzen, dobrze mówi o mono/duo/oligopolu, zmowach, kartelach czy innych antykapitalistycznych mechanizmach które są błędnie z nim kojarzone
Czekam na twoje wrzuty, może nie będzie ładowało mi postów z twittera przez 10 minut tak jak to bywało na starym forum.
 
Kurczę tyle materiałów: tyle materiałów bekowych dawałem i nie ma :danaillegal:

Renata Beger, Waldemar Pawlak tak otwarcie mówili o TKM, ale Kaczyński też daje czadu




A to jest fajne: Woodstock jest też z procentów z lokat WOŚP. Będąc konsekwentnym wyborcza musiałaby jechać po Owsiaku, po tych akcjach z darmową wyborczą przed wyborami

Jest archiwum screenów na każdego
 
@Dzihados ponad rok postów z polityki poszło się...? Istnieje jakaś szansa na przywrócenie wszystkiego z wszystkich tematów?
Niestety nie. Backup był skonfigurowany. W teorii. W praktyce z jakiegoś powodu - i nie dojdę z jakiego bo serwer stopiony - przestał działać w pewnym momencie. Biorę to na siebie - nie sprawdzałem dat plików na serwerze zapasowym :( Cała sytuacja z OVH to w ogóle do omówienia przy flaszce, bo to co się tam odjaniepawliło to szkoda gadać...
#cv



#Polska

#USA




#Chiny
 
Obejrzałem rozmowę większą końcówkę rozmowy z Ikononowiczem u Jaruzelskiej:

- na Kubie jest komunizm, ale na Haiti i na Dominikanie to dzieci na boso chodzą.

-podoba mu się zdanie Castro po rewolucji ,,będziemy jeść, ale wszyscy". W kraju mającym taki dostęp do ryb niczym Japonia są takie problemy xD Było parę wywiadów z Kubańczykami mieszkającymi w Polsce ile przez komunistów kosztują ryby...

- nie płacenie czynszu to nie jest przestępstwem

- dużo lokali komunalnych w Warszawie stoi pusto -w co wierze

- ciągle porównywanie do Hiszpanii. Tylko tam mają cholerne duże bezrobocie wśród młodych. Gdyby PiS był bystrzejszy to mogłoby dojść do tego za trochę czasu do tego, że Hiszpanie do Polski po pracę przyjeżdżali xD

- skończmy z kultem biedy, ale zasiłki nie rozleniwiają

- i ciekawy wątek: terror (raczej hipsterskich) rowerzystów. Polska to nie Finlandia. Jak będzie mentalność jak w Helsinkach to wtedy to róbcie. Komunikacja miejska ważniejsza - kurczę ma racje

- przychodzą ludzie do mojej kancelarii i mówią klasyk zdanie na wejście ,,tylko niech Pan nie myśli, że ja jestem jakaś patologia" - smutne, bo wierze, że on mówi prawdę. Reportaż TTV gospodarstwo za cenę wadium, niestety usunięty jak sędzia J. przyklepuje dobry deal

- Lepper to ideowiec
- Śpiewak spoko

- trzeba przyznać, że koleś cytuje i widać, że czytał to co cytuje co jest rzadkością, podobno naprawdę zna te +5 języków



Ciekawa osobowość. Koleś mieszka w nieciekawym miejscu: te piec kaflowy i woda...




Ciekawy fanatyk, ale niebezpieczny. Wyobraźcie sobie, że tak wyglądałoby SLD: szanuj wroga swego bo możesz mieć gorszego. Trzeba byłoby wtedy iść i powiedzieć: Miller i reszta czerwonej ekipy wracajcie...

Ale się popierdoliło, takie dyskusje, tyle materiałów...
na insomnii jest całe archiwum argumentów na wszystko za i przeciw xD Dopóki pewnie nie usuną, ale baza jest mega.
 
Back
Top