Polityka

Jest potrzebny w wysokich transakcjach gotówkowych. Wiesz, parę milionów przekazać , jeżeli nie chcemy przelewem, łatwiej w walizeczce z 500 zł nominałem niż kilkoma walizkami.
To by miało sens, gdyby nie to, że Tu wprowadzają nowy wysoki nominał, a jednocześnie prawnie zarabiają transakcji gotówkowych powyżej, bodaj, 15000.
 
To by miało sens, gdyby nie to, że Tu wprowadzają nowy wysoki nominał, a jednocześnie prawnie zarabiają transakcji gotówkowych powyżej, bodaj, 15000.

Legalnych zabraniają powyżej takiej kwoty. Od czego są myjnie samochodowe, kebaby i inne pralnie pieniędzy? :)

Swoją drogą, w jakich krajach skandynawskich eksperymentują z zakazaniem prawie całkowitym transakcji gotówkowych? Bodajże od 100 euro. Straszna inwigilacja jak całkowicie zrezygnują z transakcjo gotówkowych. Wtedy role gotówki w nielegalnych transakcjach(ot, chce kupić PS4 od kolegi i nie placic pogadku, kupić narkotyki) będą pełnić bitcoiny.
Zresztą, w "czarnej" części internetu zwanej TORem już używa się na targowiskach TORa bitcoinów tylko. Bo ciężko za podrobione dowody osobiste, heroine czy nawet zlecenie zabójstwa(też da się tam zlecić) , zapłacić przelewem normalnym. Gotówka też nie wchodzi w gre, bo wiadomo, że jak ktoś chce płacić osobiscie gotówką, to musi to być prowokacja policyjna.
 
caly czas o tym pierdola bo Niemiaszkom nie na reke jest ich bankructwo. Propaganda UE to glownie dbanie o interes wlasnie Niemiec. Tak naprawde to maja Grecje gleboko w dupie i ta cala pomoc jest po to zeby ich banki nie stracily. Wciagaja w to oczywiscie inne panstwa w ramach calej tej smiesznej UE zeby "pomoc" Grecji. Prawda jest taka, ze UE pomaga ale tylko i wylacznie niemieckim bankom.
Nieprawda. Grecki dług już dawno został znacjonalizowany w postaci unijnych funduszy gwarancyjnych. Banki komercyjne już w 2012 roku zostały uratowane, teraz ratuje się Hiszpanie i Francję - bo głównie te dwa kraje zabezpieczają grecki dług.
 
Po tym jak widziałem kulisy organizacji całego tego wydarzenia tj. zakopać platformę (od kuchni) stwierdzam, że Korwiniści z RN nigdy się nie dogadają. Zbyt duże różnice światopoglądowe.
Korwinisci to miedzy soba sie nie dogadaja. Ktos musi im chyba wytlumaczyc, ze ciezko jest znalezc ludzi myslacych tak samo w doslownie wszystkich kwestiach. Oczywiscie do tego majacych swoje poglady za prawde oswiecona, jedyna sluszna teorie a reszta to idioci, ktorzy nie wiedza, ze 2+2=4. To bardzo popularna w tych kregach narracja.
 
Rodzina, na tym sie skupiam przede wszystkim.

No ja mam rodzinę wszędzie w okół siebie także się skupiam na ich duszach. :D Widzę po prostu, że polityka mocno chrześcijan dzieli, a tak nie powinno być. Jednak wiadomo - lewak chrześcijanin to trochę nie chrześcijanin, bo jak można zabijać noworodki w brzuszkach matek, albo starszych ludzi, którymi powinno się opiekować...
 
No ja mam rodzinę wszędzie w okół siebie także się skupiam na ich duszach. :D Widzę po prostu, że polityka mocno chrześcijan dzieli, a tak nie powinno być. Jednak wiadomo - lewak chrześcijanin to trochę nie chrześcijanin, bo jak można zabijać noworodki w brzuszkach matek, albo starszych ludzi, którymi powinno się opiekować...
Niedookreślasz, pod względem socjalnym Kościół jest bardzo "lewacki", czytaj prosocjalny, jednak równocześnie Kościół jest konserwatywny, co w sumie bez większej przyczyny jest często stawiane jak przeciwieństwo "lewactwa".
 
@Mort
Wewiur ma tu sporo racji. Moim zdaniem calej filozofi chrzescijanskiej blizej do lewicy niz prawicy. (pomoc blizniemu itp itd)
Piszesz, ze polityka mocno dzieli chrzescijan a tak nie powinno byc i w nastepnym zdaniu wlasnie to robisz. :wink:
 
@Mort
Wewiur ma tu sporo racji. Moim zdaniem calej filozofi chrzescijanskiej blizej do lewicy niz prawicy. (pomoc blizniemu itp itd)
Piszesz, ze polityka mocno dzieli chrzescijan a tak nie powinno byc i w nastepnym zdaniu wlasnie to robisz. :wink:

Tak, tylko, że pomoc winna iść z dobroci serca, a nie przymusu. Nie chcesz? Nie pomagasz. Rząd zabierając pieniądze na socjal zabiera to przymusowo. Ja jednak wolałbym sam te pieniądze wydać - nawet na organizację charytatywną. Jestem pewien, że Kościół lepiej by te pieniądze spożytkował niż państwo. Dlatego, że państwo jest pełne biurokracji i po prostu kradnie te pieniądze. Jezus nigdy nie powiedział 'daj rządowi, a on biednym pomoże' tylko powiedział 'pomagaj bliźniemu' to jest dla mnie ogromna różnica i jestem przeciwny zabieraniu mojej krwawicy przez kogokolwiek. W końcu jakbym dostawał 5k pln to bym płacił 500 zł dziesięciny, a nie dwa razy mniej.

Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg 8 A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki 9 według tego, co jest napisane:
Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki.
 
Tak, tylko, że pomoc winna iść z dobroci serca, a nie przymusu. Nie chcesz? Nie pomagasz. Rząd zabierając pieniądze na socjal zabiera to przymusowo. Ja jednak wolałbym sam te pieniądze wydać - nawet na organizację charytatywną. Jestem pewien, że Kościół lepiej by te pieniądze spożytkował niż państwo. Dlatego, że państwo jest pełne biurokracji i po prostu kradnie te pieniądze. Jezus nigdy nie powiedział 'daj rządowi, a on biednym pomoże' tylko powiedział 'pomagaj bliźniemu' to jest dla mnie ogromna różnica i jestem przeciwny zabieraniu mojej krwawicy przez kogokolwiek. W końcu jakbym dostawał 5k pln to bym płacił 500 zł dziesięciny, a nie dwa razy mniej.
Zaraz, zaraz, że niby państwo okrada kościół? Z czego?
 
Zaraz, zaraz, że niby państwo okrada kościół? Z czego?

... że państwo okrada mnie. Państwo nigdy lepiej nie wyda moich pieniędzy niż ja.

Mówiąc o tym, że Kościół lepiej by spożytkował te pieniądze, mówię o tym, że jakbym dał na Caritas to lepiej by te pieniądze zostały spożytkowane niż na jakiś ZUS albo inny fundusz pracy.
 
Mówiąc o tym, że Kościół lepiej by spożytkował te pieniądze, mówię o tym, że jakbym dał na Caritas to lepiej by te pieniądze zostały spożytkowane niż na jakiś ZUS albo inny fundusz pracy.
Jak Caritas wyda lepiej moje pieniądze od państwa?
Dlaczego ktokolwiek ma wydawać moje pieniądze?
Czy caritas i tak gorzej wyda moje pieniądze ode mnie ale i tak lepiej niż państwo?

Nie rozumiem kilku rzeczy wynikających z Twojego wpisu.
 
Jak Caritas wyda lepiej moje pieniądze od państwa?
Dlaczego ktokolwiek ma wydawać moje pieniądze?
Czy caritas i tak gorzej wyda moje pieniądze ode mnie ale i tak lepiej niż państwo?

Nie rozumiem kilku rzeczy wynikających z Twojego wpisu.

To jest moje osobiste odczucie. Mówię cały czas o tym, że państwo kradnie od nas pieniądze, które powinniśmy mogli pożytkować tak jak tego chcemy, tutaj: JA OSOBIŚCIE wolałbym dać NA PRZYKŁAD na Caritas Z WŁASNEJ WOLI.
 
To jest moje osobiste odczucie. Mówię cały czas o tym, że państwo kradnie od nas pieniądze, które powinniśmy mogli pożytkować tak jak tego chcemy, tutaj: JA OSOBIŚCIE wolałbym dać NA PRZYKŁAD na Caritas Z WŁASNEJ WOLI.
No i tu racja. Obywateli państwo okrada, kościoła jako instytucji nihuhu, wręcz przeciwnie.
 
No i tu racja. Obywateli państwo okrada, kościoła jako instytucji nihuhu, wręcz przeciwnie.

Hehe. To już kwestie historyczne, ale możesz sobie poszukać ile kiedyś KK miał posiadłości w Polsce, a ile mu zabrali przez okres komuny. :)
 
A ile dostał po 89.

To jest trochę krótkowzroczne bracie. Wolisz, aby KK miał jakieś tam posiadłości i mocną pozycję czy chcesz się zamienić np. z Francją czy Włochami i ich kościołami zamienianymi na meczety? Nie zapominajmy, że KK odegrał wielką rolę w kształtowaniu naszej cywilizacji jak i naszej historii, tak po ludzku. Uniwersytety, szpitale i tak dalej... to wszystko w dawnych latach oscylowało w okół KK, ale ludzie często lubią to negować.
 
To jest trochę krótkowzroczne bracie. Wolisz, aby KK miał jakieś tam posiadłości i mocną pozycję czy chcesz się zamienić np. z Francją czy Włochami i ich kościołami zamienianymi na meczety? Nie zapominajmy, że KK odegrał wielką rolę w kształtowaniu naszej cywilizacji jak i naszej historii, tak po ludzku. Uniwersytety, szpitale i tak dalej... to wszystko w dawnych latach oscylowało w okół KK, ale ludzie często lubią to negować.
Ja mówię tylko o tym, że państwo nie powinno dotować kościoła, bo wierni doskonale daliby z tym radę.
 
nie pierwszy raz miliardy znikaja i nie wiadomo co sie z nimi stalo. Wiekszosc holoty z Wiejskiej juz dawno ustawiona jest na kilka pokolen. Na tajemniczych kontach pewnie figuruja sumy idace w setki milionow a siedzenie w polityce i trzymanie sie zloba za wszelka cene to po prostu ich sposob na nietykalnosc i przedawnienie sie spraw. Gdzies mi sie o uszy obilo, ze najlepszym specem od wyprowadzania pieniedzy z Polski i lokowania ich na bezpiecznych kontach jest zydowski macher zwany Rostowskim. Stad jego ciagla obecnosc na stanowiskach wsrod Parti Obrzezanych.
 
@Scurvol jakies linki czy jednak to tylko zwykly zly dzien? Jesli wejdzie prawo o którym pisał @Jakub Bijan takie komentarze pewnie beda wszedzie kasowane.

Paczka z D24:
http://www.defence24.pl/235504,srod...ski-granat-francuzi-na-podsluchu-jada-abramsy

No no, ostro:
http://www.defence24.pl/235496,ukraina-zerwie-atomowa-umowe-z-rosja

Oby sie nie dogadali:
http://www.defence24.pl/235507,rosja-i-arabia-saudyjska-nowy-energetyczny-sojusz-z-ropa-w-tle

Ja już nie nadązam. Szum informacyjny wokół rosyjskich projektów jest imponujący:
http://www.defence24.pl/234131,nabucco-z-rosyjskim-gazem-pieklo-zamarzlo

No co wy, naprawde?
http://www.defence24.pl/234992,niem...osazenie-armii-berlin-traci-potencjal-obronny
 
Pisze ogolnie niekoniecznie o tej sytuacji(linkow nie chce mi sie szukac) i tak po za tym to nie widze tu powodu do kasowania"takich" komentarzy nawet jesli wejdzie to prawo. Napisz mi co tu wg ciebie jest nie tak bo nie za bardzo lapie.

edit: niekotrzy jak zobacza slowo zyd lub zydowksi to dostaja jakiegos takiego swoistego jebca a to to samo co slowo Polak czy polski
 
Na ja bym nie chcial odpowiadac za to co napisales: nazwisko i przestepstwo ktore popelnil (?), bo juz o tryskajacej z twoich postow milosci do czegokolwiek to juz nie wspomne.
Czy nie lepiej podzielic sie linkami/cytatami? Czy jednak wolisz pisac: wiem, ze ten kradl, tam ukryl. Zreszta - ja tylko naprawde uprzejmie informuje :)
 
Back
Top