Polityka

Ale dlaczego uznawać mamy nielegalnie pozyskane dowody?
Wyobraź sobie sytuację, w której idziesz ulicą, ktoś wrzuca Ci do plecaka trawkę, po czym za rogiem łapią Cię policaje i od razu przeszukanie plecaka, bo masz narkotyki. Albo o 4 rano przychodzi do Ciebie oddział CBŚ bez nakazu, ani bez żadnej przesłanki i przewalają Ci mieszkanie na lewo i prawo, po czym znajdują cokolwiek (zawsze się coś znajdzie). Albo napisałeś komentarz na cohones, a wieczorem dwóch miłych Panów Cię aresztuje, bo Twój komentarz jest godzący w czyjeś interesy. A to jest tylko maleńki wycinek z dziwnych dowodów (specjalnie takie podaję).
Chciałbyś takiego systemu, w którym bez względu na wszystko dowód jest dowodem?
Slyszalem o takich sytuacjach robionych przez samych strozow prawa, dla chcacego nic trudnego. Na przesluchaniu Ci rzuci samare z dragami i powie, ze Twoje. Slowo przeciwko slowu. Jak myslisz komu uwierzy sad?
 
Slyszalem o takich sytuacjach robionych przez samych strozow prawa, dla chcacego nic trudnego. Na przesluchaniu Ci rzuci samare z dragami i powie, ze Twoje. Slowo przeciwko slowu. Jak myslisz komu uwierzy sad?
znam takie sytuacje z zycia wziete. W Polsce sady wspoldzialaja z policja i slowo dwoch bandytow w mundurach zawsze brane jest za prawde oswiecona a ci w imie statystyk gotowi sa do wszystkiego.
 
Z tym 90 czy tam 89 to sie zgadzam. Juz nie ma wymowki, ze nie bedzie kadr. 20, 25 lat temu nie mozna bylo nagle wyrzucic wszystkich, przynajmniej nie bez ryzyka stabilnosci administracji panstwa.
Z tym immunitetem sedziowskim to nie wiem. Co dokladnie obejmuje taki immunitet? Sedzia musi miec jaja, i jakies tam mechanizmy go chroniace, ale np nie w kwestii mandatow czy innych pierdol. Jesli beda zwyklymi zuczkami to chyba zbyt latwo byloby ich w cos umoczyc? Czy sie myle?
 
Ale dlaczego uznawać mamy nielegalnie pozyskane dowody?
Wyobraź sobie sytuację, w której idziesz ulicą, ktoś wrzuca Ci do plecaka trawkę, po czym za rogiem łapią Cię policaje i od razu przeszukanie plecaka, bo masz narkotyki. Albo o 4 rano przychodzi do Ciebie oddział CBŚ bez nakazu, ani bez żadnej przesłanki i przewalają Ci mieszkanie na lewo i prawo, po czym znajdują cokolwiek (zawsze się coś znajdzie). Albo napisałeś komentarz na cohones, a wieczorem dwóch miłych Panów Cię aresztuje, bo Twój komentarz jest godzący w czyjeś interesy. A to jest tylko maleńki wycinek z dziwnych dowodów (specjalnie takie podaję).
Chciałbyś takiego systemu, w którym bez względu na wszystko dowód jest dowodem?

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem
Tzn ze sasiad moglby korumpowac (nagrywajac) ale sluzby nie?


Jak sąsiad nagra sytuację w której daje łapówkę to idzie siedzieć, a jak CBA to funkcjonariusz dostaje nagrodę. Taka roznica
 
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem



Jak sąsiad nagra sytuację w której daje łapówkę to idzie siedzieć, a jak CBA to funkcjonariusz dostaje nagrodę. Taka roznica
Nieprawda. Art. 229 par 6 KK Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5(czynne łapownictwo), jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.
 
Ta sprawa wraca jak bumerang, bodaj rok (może mniej) temu problem był identyczny i wtedy ledwo, ledwo się udało przejść.
Cóż niektórzy chyba grają drugi raz to samo rozdanie, pytanie czy tym razem mają asa w rękawie.
Dla mnie bomba (w sensie wydaje się być dobra oferta).
 
Jak zwykle uciekła mi edycja.
Już kiedyś pisałem, że moim zdaniem zbliżenie na linii Warszawa-Ankara to powinien być nas podstawowy geopolityczny cel, praktycznie nikt nie jest w stanie realnie wtrącić się w takie interesy, a z naszego punktu widzenia marnujemy bardzo duży potencjał w Turcji, którzy mają niemal zbieżne z naszymi interesy polityczne, ich armia jest realną siłą, a nie to co nasz sojusznik niemiec, do tego przy dobrej grze politycznej, można podciągnąć rurociąg naftowy przez Śląsk, a nie pozwolić by się kończył w Bratysławie czy Wiedniu, melodią przyszłości jest powrót jedwabnego szlaku, czyli szlak handlowy Europa-Chiny pomijając Ocean i Rosję, a jedyną alternatywą jest Turcja, której nic nie zaszkodzi zagrać w tę grę razem z nami (z punktu widzenia Turcji byłoby to nawet korzystniejsze, niż wypuszczenie szlaku wprost na Europę zachodnią. Wewnątrzpolitycznie Turcja to stabilny kraj, który radzi sobie z problemami wewnętrznymi, do tego mają wojnę przy granicy, a kolejna im się szykuje, zatem moglibyśmy im pomagać realnie, a to właśnie takie działanie jest głównym politycznym spoiwem.
Do tego warto zauważyć, że współpraca polsko-turecka zmusiłaby kraje leżące na tej linii (Ukr, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria) to popierania naszych interesów, wszak nie miałyby te kraje wyjścia, jeśli chciałyby cokolwiek skorzystać (w przypadku sprzeciwu któregokolwiek z nich to wciąż mamy alternatywne drogi do kontynuowania współlpracy.
Z punktu widzenia gospodarki Turcja ma szereg dobrych firm, które na pewno chętnie by zjadły kąsek z naszego tortu, ale nasze firmy mogłyby się im odpłacić tym samym, zjadając nawet więcej.

Jak dla mnie z punktu widzenia polityki i gospodarki Turcja jest lepszym partnerem od USA, UK, czy Niemiec, a z mocarstw światowych, to Turków postawiłbym na najbardziej nam sprzyjającej pozycji.
 
Nieprawda. Art. 229 par 6 KK Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5(czynne łapownictwo), jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Masz rację. Prawo karne miałem 8 lat temu. Zwracam honor, masz rację.
 
Zaraz Korwin u Stokrotki:


no wlasnie sie skonczylo i jedyne slowo, ktore mi sie cisnie na usta to: KRETYN, nie trawie tego staruszka i nie rozumiem zachwytu mlodocianych jego osoba. Poziom jego dygresji i ogolnie pierdolenia o niczym jest po prostu kosmiczny. Mimo tego, ze w niektorych kwestiach podzielam jego poglady.
 
no wlasnie sie skonczylo i jedyne slowo, ktore mi sie cisnie na usta to: KRETYN, nie trawie tego staruszka i nie rozumiem zachwytu mlodocianych jego osoba. Poziom jego dygresji i ogolnie pierdolenia o niczym jest po prostu kosmiczny. Mimo tego, ze w niektorych kwestiach podzielam jego poglady.

czyli wszystko po staremu :D mozna gdzies obejrzec powtorke?
 
@Karateka@ Plecie o tym, że porusza się tematy zastępcze, nieistotne z punktu widzenia ogółu społeczeństwa, które przede wszystkim powinno mieć stworzone podwaliny do zarabiania pieniędzy pod postacią nie wtrącania się państwa w gospodarkę.
Tymczasem zamiast ułatwiać ludziom dążenie do bogacenia się pierdoli się o tym, że kwestie związków partnerskich i gender są istotne, gdy tak naprawdę dotyczą procenta społeczności. Trochę popłynął z kościołem katolickim, który ma sporo za uszami. Powinien powiedzieć, że tradycja i wartości chrześcijańskie powinny być pielęgnowane, nie mieszając w to kościoła.
 
czyli wszystko po staremu :D mozna gdzies obejrzec powtorke?
Wpisz sobie kropka nad i player w guglach.

BTW
Dzisiejsze Tak czy nie powinien obejrzeć każdy polityk i zobaczyć jak wygląda kulturalna dyskusja.
 
Last edited:
Korwin i Kukiz ida oddzielnie do wyborów. Dobrze. Niestety czuję kolejne lata w opozycji pozaparlamentarnej. Ciekawe czy Wipler w ostatniej chwili opuści tonący statek.
Jest gdzieś oficjalne info? Na fb jednego, ani drugiego nic nie ma.
Wipler oczywiście, że ucieknie, nie mam wątpliwości.
 
Back
Top