Polityka

Ciesze sie ze prawica gospodarcza jest mocna w mlodym narodzie :) Zeby bylo jasne - PiS jest jej zaprzeczeniem :) podobnie jak PO zreszta, ale kamuflowali sie dobrze przez pare lat. O PSL czy SLD nawet nie wspominam.

Ile PO obniżyło podatków, ilu zatrudniło urzędników, ile reform fiskalnych przeprowadziło? Chciałbym zobaczyć zestawienie PiSu i PO w tych sprawach, ale nie chce mi się szukać...

PS. oczywiście zgadzam się, że PiS jest socjalny, ale PO jest jeszcze gorsze - szczególnie pod względem wprowadzania zawiłych aktów prawnych i skomplikowanej polityki fiskalnej.

#wygaszone
 
Byles czy powtarzasz bujdy od znajomych, ktorzy koloruja? Bez niemieckiego perfekt i zawodu technicznego obecnie nie znajdziesz dobrej pracy za 2000e w gore. Kazda normalna, zwykla praca to pensja kolo 1000 euro nawet w Berlinie.



No wlasnie, po architekturze. To swietne studia i papier. Ale ile jest ludzi z takimi papierami?
najpierw piszesz o tysiacu, teraz porownujesz to z pensja dwoch kafli, czlowieku...
wyobraz sobie, ze zeby pracowac w PL trzeba znac Polski perfect, co to ma do rzeczy w ogole?
poltorej kafla mozna sobie spokojnie ogarnac nie majac zadnych wyzszych studiow
 
Ile PO obniżyło podatków, ilu zatrudniło urzędników, ile reform fiskalnych przeprowadziło? Chciałbym zobaczyć zestawienie PiSu i PO w tych sprawach, ale nie chce mi się szukać...

PS. oczywiście zgadzam się, że PiS jest socjalny, ale PO jest jeszcze gorsze - szczególnie pod względem wprowadzania zawiłych aktów prawnych i skomplikowanej polityki fiskalnej.

#wygaszone
Gospodarczo - w praktyce - to partie podobne, wg ciebie mniej socjalne, wg mnie bardziej. PO przynajmniej wprost nie mowi o pierdyliardzie zasilkow. Poza tym zaznaczylem, ze sie niezle kamuflowali (doszli do wladzy na fali 4xTAK przeciez!). Bylo minelo, mam nadzieje ze ani PiS ani PO rzadu tworzyc nie beda.

Paradoksalnie najlepiej pod wzgledem dokonan pro-liberalnych wypadloby SLD :) co jest kuriozum, i wcale nie zmniejsza mojej radosci z ich smierci.
 
najpierw piszesz o tysiacu, teraz porownujesz to z pensja dwoch kafli, czlowieku...
wyobraz sobie, ze zeby pracowac w PL trzeba znac Polski perfect, co to ma do rzeczy w ogole?
poltorej kafla mozna sobie spokojnie ogarnac nie majac zadnych wyzszych studiow

Rozpisze to prosto bo chyba nie za bardzo rozumiesz. W zwyklej pracy bez wyzszego wyksztalcenia i pracy w tym wyuczonym zawodzie dostanies kolo tysiaka EURO. Jezeli bedziesz pracowal w zawodzie z papierkiem z wyzszej uczelni to mozesz liczyc 2000 ale musisz juz pieknie szprechac.

Jak czytam ze potlorej kafla mozna sobie spokojnie ogarnac to od razu wiem, ze nigdy nie byles, nie szukales tam pracy i kompletnie nie masz pojecia o ich rynku pracy.


A szlyszeliscie o PODATKU KASTRALNYM? Bardzo malo o tym w mediach, a szykuje sie kolejny konkretny bat na nasze pieniadze.
 
Rozpisze to prosto bo chyba nie za bardzo rozumiesz. W zwyklej pracy bez wyzszego wyksztalcenia i pracy w tym wyuczonym zawodzie dostanies kolo tysiaka EURO. Jezeli bedziesz pracowal w zawodzie z papierkiem z wyzszej uczelni to mozesz liczyc 2000 ale musisz juz pieknie szprechac.

Jak czytam ze potlorej kafla mozna sobie spokojnie ogarnac to od razu wiem, ze nigdy nie byles, nie szukales tam pracy i kompletnie nie masz pojecia o ich rynku pracy.
Ty piszesz tylko o papierkach, a prawda jest taka, ze tam bardziej cenia to, co czlowiek potrafi. Nie mowie, ze ktos po ogolniaku bedzie zarabial 1.5 kafla, szanujmy swoja inteligencje.
 
No tak ale rozmawiamy o ogole spoleczenstwa. Wiekszosc osob nie ma nie wiadomo jakich papierkow i nie gada biegle po niemiecku. Ja prostuje przekonanie, ze za granica jest tak bardzo latwo bo sam przez 4 lata przerabialem temat emigracji zarobkowej w niemczech, holandii i uk.

Lepiej zmienmy temat na podatek kastralny :)
 
Mówienie o kwestiach gospodarczych w kontekście polskich partii politycznych to jakaś abstrakcja. W tym kraju rządu nigdy nie poprowadzi prokapitalistyczna czy liberalna gospodarczo partia, to po prostu nierealne i zbyt kosztowne wizerunkowo. Lepiej zdać sobie z tego sprawę i nieco przewartościować swoje priorytety niż liczyć na kapitalistycznego rycerza na białym rumaku. Aparat urzędniczy i ordynacja podatkowa została rozbudowana do tak monstrualnych rozmiarów przez te 25 lat "wolnego socjalizmu", że nie sposób już tego ukrócić czy ograniczyć.
 
No tak ale rozmawiamy o ogole spoleczenstwa. Wiekszosc osob nie ma nie wiadomo jakich papierkow i nie gada biegle po niemiecku. Ja prostuje przekonanie, ze za granica jest tak bardzo latwo bo sam przez 4 lata przerabialem temat emigracji zarobkowej w niemczech, holandii i uk.

Lepiej zmienmy temat na podatek kastralny :)

Katastralny
 
No tak ale rozmawiamy o ogole spoleczenstwa. Wiekszosc osob nie ma nie wiadomo jakich papierkow i nie gada biegle po niemiecku. Ja prostuje przekonanie, ze za granica jest tak bardzo latwo bo sam przez 4 lata przerabialem temat emigracji zarobkowej w niemczech, holandii i uk.

Lepiej zmienmy temat na podatek kastralny :)
Ale takie porównanie jest moim zdaniem mylne, bo musimy porównywać nasze życie w Polsce do życia Anglika w Anglii np. U nas za minimalną krajową może opłacisz jakieś lokum i zostanie Ci na karmę dla kota z Tesco. W Anglii przy skromnym życiu z minimalnej sobie można odłożyć jakiś grosz nawet, to jest ta różnica.
 
Mów z dumą że sam na niego głosowałeś! Rób to teraz zanim za kilka lat trzeba się bedzie za niego wstydzić :fly:

Lepiej mieć jakąś szansę nie wstydzić się za Dudę, niż mieć 100% szansę wstydzenia się za Bronka
 
Lepiej mieć jakąś szansę nie wstydzić się za Dudę, niż mieć 100% szansę wstydzenia się za Bronka


Marne szanse na niewstydzenie bo w naszej historii ludzie praktycznie za każdym razem raczej zaczynali się wstydzić za swoich kandydatów niż do nich przekonywać.
 
Kim jest ten idiota, który wypowiada sie ok 27 min.? Jak można nazwać te wybory starciem pomiędzy 3cim pokoleniem UB-ków i NSZ-owców? To, że NSZ nie był silny w tamtych rejonach i miał niskie poparcie zależalo od tego, że wladza ludowa była jedynym gwarantem stabilizacji dla ludzi repatriowanych. W owym czasie w społeczeństwie istniała duża niepewność co do dalszych losów ziemii zachodniej, tak więc stosunek do niej był tylko umiarkowanie wrogi, a nie jawnie wrogi. Jeżeli tacy ludzie będą decydować o polityce w Naszym państwie to ja się nie dziwie tym co chcą wyjeżdżać.

Wypowiedzi innych panów trzeba trochę z dystansem traktować. Jedynym autorytetem tam jest Palade, reszta jest stronnicza fest i poza PiSem nie widzi rozwiązania. Zależność między głosowaniem na partie prawicowe lub prawicowopodobne a aktywnością partyzantki antykomunistycznej jest ale nie kreśliłbym linii my jesteśmy tam gdzie w 1947 oni tam gdzie UB.
 
Marne szanse na niewstydzenie bo w naszej historii ludzie praktycznie za każdym razem raczej zaczynali się wstydzić za swoich kandydatów niż do nich przekonywać.
Ja tam się nigdy nie wstydziłem swoich wyborów.
 
- Zasiedziałość vs Przesiedleńcy - Czyzby rodziny zmuszone do migracji byly bardziej liberalne? Rodziny zasiedziale - bardziej socjalne?
Nie socjalne tylko konserwatywne. Jeśli jedyna licząca się prawiocowopodobna partia wciska że bez "solidaryzmu" nie da się działać to ludzie to łykają. PO też już dawno nie jest liberalne gospodarczo a etatystyczne.


- PRLowe PGRy vs rolnictwo indywidualne - manipulacja, a gdzie jest wiecej żubrow? Rysiów? Przeciez struktura rozlozenia PGRow wprost wynika z punktu juz wymienionego: migracji. Natomiast kryje sie w tym sugestia zacofania - co jest wlasnie manipulacja. Rolnictwo indywidualne w wydaniu wschodnim, "półhektarowym" to relikt przeszłości a nie konkurencyjne rolnictwo. Np.:
Polska_towarowosc.jpg
NIKT na wschodzie nie mianuje się rolnikiem posiadając 2ha. Taki jegomość oddaje ojcowiznę w dzierżawę a sam bierze się do roboty. Ilość posiadanej ziemi de iure na wschodniopolskiej wsi jest rzeczywiście rozdrobniona ale de facto każdy poważny rolnik ma 2-3 a może nawet 4 razy więcej gdyż bierze w dzierżawę.

Opowieść o dzikach miała być w formie żartu tak jak wiele późniejszych slajdów... naprawdę brałeś to na poważnie?

Prosiłbym o źródło mapki.

- pytanie pana prowadzacego: "gdzie jest lepsza Polska, gdzie jest wiecej rozwodnikow" esencją IV Rzeczpospolitej, czyli jedni ludzie chca mowic innym ludziom jak zyc i w co wierzyc
- Dzieci urodzone w zwiazkach niesformalizowanych. Gdzie jest lepsza Polska? Smiech na sali. Moj tez.
- "Gdzie jest lepsza Polska? Gdzie dzieci nie zdaly egzaminu?"
Jaka esencja IV RP? Proste chyba że osoba żyjąca w nieformalnym związku bliżej ma do centrum czy lewicy niż prawicy...
Gdzie jest lepsza Polska to zawołanie mające na celu wykazać śmieszność tego co prezentują media:
Wyborcy PiS głupki bez szkoły ze wsi, wyborcy PO magistrzy z wielkich miast.


- Przestępstwa: chodzi o wykrywalnosć? Bo na wschodzie ksiadz i policjant sasiadowi krzywdy nie zrobi (widzialem w wielu reportazach jak dziala policja na wschodzie)? Czy o to ze jest niej duzych miast?
Chodzi o odsetek przestępstw. Kolejny slajd zrobiony dla beki...
Na wsi i w małych miejscowościach jest po prostu mniej przestępstw. Reportaże to sobie wsadź do tornistra, ja mieszkam w lubelskim w małej miejscowości i wiem policja się nie pierdoli. Ksiądz ma niewiele do powiedzenia.
PS. Bronisław wygrał w więzieniach zdecydowanie.

Dalej nie oglądam nawet bo szkoda czasu mojego, ale sie dziwie ze do kogos takie ziejace nienawiscia komenatarze trafiaja?
Dobra nie bulwersuj się, źle napisałem bo chciałem abyś obejrzał aby część z Palade.
Meritum ominąłeś, podsumowanie co zadecydowało o zwycięstwie wyborów... przewiń żarty i zobacz końcówkę wypowiedzi Palade.

Tak w drugiej turze głosowałem na Dudę.
 
Nie socjalne tylko konserwatywne. Jeśli jedyna licząca się prawiocowopodobna partia wciska że bez "solidaryzmu" nie da się działać to ludzie to łykają. PO też już dawno nie jest liberalne gospodarczo a etatystyczne.



NIKT na wschodzie nie mianuje się rolnikiem posiadając 2ha. Taki jegomość oddaje ojcowiznę w dzierżawę a sam bierze się do roboty. Ilość posiadanej ziemi de iure na wschodniopolskiej wsi jest rzeczywiście rozdrobniona ale de facto każdy poważny rolnik ma 2-3 a może nawet 4 razy więcej gdyż bierze w dzierżawę.

Opowieść o dzikach miała być w formie żartu tak jak wiele późniejszych slajdów... naprawdę brałeś to na poważnie?

Prosiłbym o źródło mapki.


Jaka esencja IV RP? Proste chyba że osoba żyjąca w nieformalnym związku bliżej ma do centrum czy lewicy niż prawicy...
Gdzie jest lepsza Polska to zawołanie mające na celu wykazać śmieszność tego co prezentują media:
Wyborcy PiS głupki bez szkoły ze wsi, wyborcy PO magistrzy z wielkich miast.



Chodzi o odsetek przestępstw. Kolejny slajd zrobiony dla beki...
Na wsi i w małych miejscowościach jest po prostu mniej przestępstw. Reportaże to sobie wsadź do tornistra, ja mieszkam w lubelskim w małej miejscowości i wiem policja się nie pierdoli. Ksiądz ma niewiele do powiedzenia.
PS. Bronisław wygrał w więzieniach zdecydowanie.


Dobra nie bulwersuj się, źle napisałem bo chciałem abyś obejrzał aby część z Palade.
Meritum ominąłeś, podsumowanie co zadecydowało o zwycięstwie wyborów... przewiń żarty i zobacz końcówkę wypowiedzi Palade.

Tak w drugiej turze głosowałem na Dudę.

Przez zdecydowanie masz na myśli oczywiście 82% przeciwko 18% (chociaż tam było jakieś 14% chyba, bo nieważne też były). ;)
 
Czy ja nie potrafię czytać, czy naprawdę ktoś tutaj napisał, że zachód Polski to kraina ludzi pracowitych i dbających o siebie, a wschód to świat leniów, sierot i socjalu?
 
Nie socjalne tylko konserwatywne. Jeśli jedyna licząca się prawiocowopodobna partia wciska że bez "solidaryzmu" nie da się działać to ludzie to łykają. PO też już dawno nie jest liberalne gospodarczo a etatystyczne
Ja to widze tak, ze na Wschodzie chca pomocy panstwa, jakkolwiek to nazwiemy: centralizmem, solidaryzmem, socjalizmem czy komunizmem. Albo murzynskoscia :)
Opowieść o dzikach miała być w formie żartu
Do dzików nie dotarłem. Z żubrami - żart własny.

Prosiłbym o źródło mapki.
Z google pierwszy lepszy: Link
Jaka esencja IV RP
Ta wyboldowana. Czyli gdzie lepsi Polacy a gdzie gorsi Polacy. Nie widzisz ze te wypowiedzi sa rownie idiotyczne jak o chlopkach ze wsi (choc ja takich nie slyszalem)?

Na wsi i w małych miejscowościach jest po prostu mniej przestępstw
No i wlasnie o urbanizacje chodzi, a nie "jakosc" ludzi.

przewiń żarty
No, jak widac nie mam takiego poczucia humoru, jakos nie zauwazylem, zeby on zartowal, wlasnie w tym caly problem. Co prawda ogladalem od wskazanego znacznika, moze wczesniej powiedzial: bede zartowal.

Reportaże to sobie wsadź do tornistra
?
 
Czy ja nie potrafię czytać, czy naprawdę ktoś tutaj napisał, że zachód Polski to kraina ludzi pracowitych i dbających o siebie, a wschód to świat leniów, sierot i socjalu?
Jesli do mnie pijesz, to nie umiesz czytac :)
 
@Wewiur
Po prostu szukam odpowiedzi co powoduje to, ze nieudolna liberalna partia ma poparcie na Zachodzie, a nieudolna socjalistyczna ma poparcie na Wschodzie
 
Mysle, ze obie grupy to nieudolne socjalistyczne partie, nie ma miedzy nimi za duzej roznicy. Platforma tylko uzyla liberalizmu aby zdobyc wladze, pozniej ich liberalizm sie skonczyl czyli byl to tzw pic na wode fotomontaz. Ten podzial mysle, ze spowodowany jest kwestiami swiatopogladowymi a scislej religia. Mysle, ze we wschodniej Polsce wiecej jest jednak ludzi mieniacych sie katolikami i to moze byc przyczyna roznicy w poparciu miedzy tymi dwoma partiami a przynajmniej jednym z powodow tej roznicy.
 
Po prostu szukam odpowiedzi co powoduje to, ze nieudolna liberalna partia ma poparcie na Zachodzie, a nieudolna socjalistyczna ma poparcie na Wschodzie
Oprócz teorii o większym konserwatyzmie/katolicyzmie zwróciłbym uwagę na rozwój gospodarczy, a co za tym idzie majętność i rozwój osobisty który jest zdecydowanie mniejszy niż na zachodzie przez co tym na wschodzie trudniej łyknąć narracje 25 lat sukcesu i dobrobytu a łatwiej o bardziej radykalne postawy i poglądy które często postuluje PiS.

Caracale polataly nade mna, ale pojecia nie mam czy dobre. Co myslicie o ofercie "polskich montowni" w porownaniu do Caracala?

Moja działka. Problem polegał na źle rozpisanym przetargu i chęci kupienia śmigłowców do wszystkiego a wszyscy wiemy jak często jest z rzeczami służącymi do wszystkiego. Tak czy siak z podanych ofert wybraliśmy śmigłowiec najdroższy w zakupie i eksploatacji, który nie będzie produkowany u nas. Zapewne względy lobbystyczno/polityczne. Osobiście nie miałbym nic przeciwko Black Hawkom mimo że to najstarsza konstrukcja ale za to jest sprawdzona w bojowych warunkach, była by tu montowana i serwisowana dając miejsca pracy w kraju.
 
Last edited:
@ALIG8R no własnie Słowacja wzieła BH... Te Caracale to znikad, ja przynajmniej o nich wczesniej nie slyszlame...

Jakby nie patrzeć to od 200lat jesteśmy w najlepszej sytuacji, to tak ogolnie :)
 
Back
Top