Polityka

Co prawda co durgie zdanie czytalem, bom w biegu, ale czy to nie jest sytuacja typu: Unia Europejska da nam kredyt gdy dostosujemy przepisy? Jaka jest tu roznica?



Poki co, wiecej w tym krzyku w sezonie ogorkowym niz rzeczywistej afery (z tym Nowakiem to troszke ciekawiej :) ale z drugiej strony czy to ma doprowadzic do dymisji calego rzadu?)
 
Słońce Peru skomentował, że to przykra sprawa:-) Bartłomiej "idziemy po was" Sienkiewicz:-) kurwa co za bagno, teraz będą gonić cały tydzień Bogusia z em trójki znowu i Chazana, mundial jest, sprawa wycichnie, jakiś samobójca znowu zaatakuję kogo trzeba i myk sprawa pod dywan
 
Dzihados: Jak na wlasna reke wymierzasz sprawiedliwosc to masz problemy, jak robi to policja to jest to dzialanie zgodne z prawem. UE jest tu takim policjantem ktory legalnie może to czego nie mozna w Polsce. UE moze narzucac regulacje wzamian za dotacje. Natomiast urzednik panstowy nie moze negocjowac z konstytucyjnym organem pieniadze w zamian za ustawe, tak jak Ty nie mozesz samodzielnie wymierzac sprawiedliwosci :)
 
Hmmm... Chyba wazniejsze, jak to zostalo zrobione, zakulisowo... Bo wyobrazam sobie oficjalne stanowisko NBP w jakies sprawie, domagajace sie czegos, za cos. Zreszta tak jak powiedzialem - nie znam szczegolow, nawet tych z weekendowej prasy/tv...
 
Chciałbym zaznaczyć że sprawa Roberta N. właściciela warszawskiej wypożyczalni samochodów i "taśmy prawdy" to na pewno zadyma zeby przykryć jakieś inne "szwindle". Rok temu rzekomo były nagrane i nagle teraz wypływają? Coś jest nie tak.
 
veaywp.jpg
 
Nie no sory ale imho to co ujawnili to nie jest takie małe piwo i "temat zastępczy".



Bank centralny w teorii i wg konstytucji powinien być niezależny od rządu i nie powinien finansować długu publicznego, skupywać obligacji itd. Tymczasem do tego dealu faktycznie doszło - żeby przed wyborami polepszyć na papierze stan budżetu odwołali Rostowskiego a w ustawie o NBP zmienili zapis że bank może pokrywać zobowiązania państwa wobec MFW. Tusk nie może się wykręcić że o niczym nie wiedział.



Poza tym na taśmach przedstawiciele PO przyznają, że



- stan finansów państwa jest w dupie,



- rządowe programy inwestycji to "ch* dupa i kamieni kupa",



- "państwo polskie istnieje tylko teoretycznie",



- głównym ich zmartwieniem jest to żeby nie dopuścić PIS do władzy i w tym celu chcą naruszyć konstytucję i zmanipulować budżet państwa,



- powazny i stateczny prezes NBP i profesor Marek Belka posługuje się językiem ulicy, handluje niezależnością NBP i dzieli stanowiska,



- Sławomir Nowak załatwia u szefa skarbówki czy jakiegoś tam nadzoru finansowego, żeby nie kontrolowali krzyżowo rachunków bankowych jego i jego żony; ciekawe dlaczego?



Dla tych co byli krytyczni wobec rządu to może nic nowego, ale dla popierających PO albo obojętnych to może być lekki szok i to chyba będzie gwóźdź do trumny PO, nawet jeśli nie będzie fali dymisji (chociaż ciekawe jak np. Belka miałby utrzymać teraz stanowisko).
 
Dzihados: NBP jest organem niepolitycznym. Nie moze negocjować z rządem na podstawie politycznych rozgrywek. Zlamana zostala Konstytucja. Nie widze tego inaczej niz Trybunal Stanu.
 
Nie no, jesli PO w kolejnych wyborach zdobedzie jakis dobry wynik to nasze społeczeństwo to banda debili albo ignorantów. Temat zastpczy? O ile ten nieszczęsny Boguś szarżujący w M3 był przykrywką dla żydowskich emerytur dla ofiar holokaustu które będziemy pokornie wypłacać o tyle to jest afra pokroju Rywinowskiej o ile nie większa.
 
W grze prison architect właśnie dobudowałem kilka cel na ludzi których skarzą po śledztwie w tej sprawie. Ciekawe jak to się potoczy i jakie będą konsekwencje.
 
Dzihados: NBP jest organem niepolitycznym. Nie moze negocjować z rządem na podstawie politycznych rozgrywek. Zlamana zostala Konstytucja. Nie widze tego inaczej niz Trybunal Stanu.


Nie to żebym tak nie uważał, ale przypominam, że w grudniu mineło bodaj 18 lat odkad ówczesny minister spraw wewnętrznych, Andrzej Milczanowski, oskarżył publicznie Józefa Oleksego o szpiegostwo na rzecz Rosji - a więc o zdradę stanu! - i co? I nic. Cytując taśmy: "ch*j, d*pa i kamieni kupa". Ani jeden, ani drugi nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Tak działa państwo Polskie, nie mam co do tego najmniejszych złudzeń - podobnie jak co do tego, że ukręcą sprawie głowę - skończy się na kilku dymisjach i tyle.
 
choćby i PO okradło nas z 99% naszych pieniedzy, choćby zrobiło największe przekręty to i tak przy wyborach debile pójdą do urny zagłosować na mniejsze zło, zamiast w końcu zadbać o swoją lepszą przyszłość.
 
Ja pierdole, przecież to jest mega skandal! Tzn wiadomo, że takie coś się dzieje, ale nigdy publicznie nie wyszło to do szarych ludzi. Kurwa no tam popełniają przestępstwa jedno za drugim, są na to dowody, lud o tym, a i tak nikt nie pójdzie siedzieć..
 
Co do Gozdyry. W ogóle to mnie ta cała sprawa bawi - to medialne oburzenie. Jakby co niektórzy się nagle obudzili... Przykładowo taki Michalkiewicz od lat mówi - ale nie tylko on przecież - że w Polsce (i nie tylko) rządzą służby i za każdym razem gro mądrych głów próbuje zrobić z niego oszołoma. I co? I okazuje się, że oszołomstwem jest wierzyć, że Polską rządzi ta banda nieudaczników - z niepotrafiącym się podpisać Komorowskim i nieumiejącym się określić politycznie Tuskiem. To jest prawdziwe oszołomstwo - bo to w samym założeniu jest niemożliwe, by tacy ludzie kierowali krajem.
Służby mają wszelkie atrybuty by rządzić - to i rządzą.
 
Jakub Bijan: To, że Ci na górze ukręcą sprawie łeb, to nie znaczy że my mamy mówić ich językiem. Sprawa nadaje się pod TS, to właśnie dla takich spraw TS powstał. Oczywiście Sznajfeld (z PO) uwaza, ze winni są Ci którzy nagrywali taśmy i trzeba ich znaleźć, postawić pod Sąd i skazać... Czy my żyjemy w normalnym Państwie ? Michalkiewicz uważa, że rządzą służby, ale np. już Korwin święcie wierzy że mamy demokrację, która jest źródłem wszelkiego zła - jest tutaj pewie konflikt poglądowy między obydwoma Panami :) Ja osobiście uważam tak jak Michalkiewicz. Ciekawe są też zeznania byłego gangstera Masy - który mówi, że UOP sam zbierał haracze i trzeba było im nie wchodzić w drogę, a służby wiedziały o działalności Pruszkowa i Wołomina, to wszystko było za ich zgodą, cały czas byli monitorowani i współpracowali np. Persh
 
Nie no, jesli PO w kolejnych wyborach zdobedzie jakis dobry wynik to nasze społeczeństwo to banda debili albo ignorantów.


Zdobędzie. Tego jestem pewien.



Co więcej jestem przekonany, że sprawa ostatecznie rozejdzie się po kościach/znowu będziemy mieć debatę publiczną o eutanazji czy kwestii antysemityzmu Polaków lub czegoś w ten deseń.
 
komentarz z WP, który mnie rozjebał:

Spoko. Jutro okaże się, że trzylatka jednak utonęła w zamkniętym samochodzie, a nie zginęła z przegrzania, bananowiec Frog jeździł nie BMW, a tak naprawdę podrasowanym Trabantem, a podopieczna doktora ze "Św. Rodziny" ma urodzić jednak pięcioraczki, a nie jak pierwotnie zakładano zdeformowanego jedynaka. To będzie najważniejsze. To będzie przedmiotem kultu i tematem nr 1. Ta afera zejdzie na dalszy plan. Poużalają się nad knajackim językiem dyskutantów, podywagują nad dygotliwością, rozmiarem członka członka i podejmą kroki w kierunku powołania komisji, by znalazła... nagrywającego.


true story bro :)
 
Tych łachów trzeba złapać za wszarz i pod mur. A nie jakieś komisje, pieprzenia się i tak dalej. Była afera Rywina i sie rozeszło, inne afery tez zamietli pod dywan, hazardową choćby. Ale mielibyśmy tutaj wtedy drugą Ukraine.
 
Michalkiewicz uważa, że rządzą służby, ale np. już Korwin święcie wierzy że mamy demokrację, która jest źródłem wszelkiego zła - jest tutaj pewie konflikt poglądowy między obydwoma Panami :) Ja osobiście uważam tak jak Michalkiewicz


Czyżby? Specjalnie dla ciebie od 4:25 do 5:33.



 
Własnie w tv podali, że zatrzymano tego pirata z BMW M3. Czyli już po aferze z podsłuchami; media mają temat zastępczy na cały tydzień...
 
Nie wiem o co chodzi z tym piratem BMW


Gdzieś ty się chłopie uchował? Wystarczy wygooglować. Ten news że to ponoć dzisiaj go złapali to za pewne czysty przypadek. Chociaż na fanpejdżu Bogusia pisza że to ściema. Pożyjemy zobaczymy.
 
Back
Top