Polityka

Żeby przełamać legendę o Lechu, Jaru i Kiszczu - założycielach Polski, zmienię nieco temat

Przyjaciel wrócił z 3 tyg. wojaży po Filipinach. Był z ekipą, która jest tam już któryś raz. Mówi, że coś nieprawdopodobnego - eksplozja gospodarcza i demograficzna. To, co mówi Pyffel - XXI w. będzie należał do Azji - uświadomił sobie dopiero będąc tam. Model typowo chiński: czysty kapitalizm dla planktonu i mocna państwowa ręka dla większego biznesu. Manila podobno oszałamia bogactwem, małe wyspy oszałamiają prostotą i pięknem.

Mówi, że dla Europejczyka trudnym do wyobrażenia jest to, jak ludzie sami potrafią ułożyć wzajemne stosunki, kiedy nie ma organów państwowych sztucznie je regulujących. Demografia bardzo widoczna, ponoć. Rzuca die w oczy ilość dzieci.

Tak luźno wrzucam, stojąc w korku:))
 
Leszko rozmawia z ludem:
"Ja paszcze od niepamiętnych czasów , nie uznaje żadnych ulgi , żadnych taryf ulgowych .zawsze i wszędzie .Zdarzały się rzadko, ale zdarzały omyłkowe zapomnienia po zorientowaniu jednak wracałem na właściwą pozycje .Tak będzie do końca moich dni i na każdym przyjęciu też ."

"@lechwalesa: Jedna sprawa mnie niepokoi , uwierzono że dałem się złamać , że jednak mimo wszystko w latach 70 lekko współpracowałem donosiłem i brałem pieniądze .NIE . NIE .NIE....nie ....nie .nie .to NIEPRAWDA ..

Gdyby była to prawda i byłyby tego dowody.to nie ryzykowano by z takim rozmachem podrabiania faktów i dowodów , .

Pokazywano by te rzekomą zgodę na współpracę , donosy napisane i pokwitowania na branie pieniędzy ...wystarczy .

Do tego by dodano sprytną rozjaśniającą pisemną argumentację i wystarczy .

Tam naprawdę pracowali wybitni fachowcy. I nie popełnili by takiego błędu ..

1].Nie było mojej zgody na współpracę 2].nie dałem się złamać 3].nie popełniłem żadnego donosu 4].nie brałem pieniędzy.

Uwierzcie wreszcie mnie , a nie SB i wtedy pomyślmy wspólnie jak Oni to przekonywująco zrobili .ale zrobili ,ale zrobili.."

"@lechwalesa: Na chwilę załóżmy że byłem agentem SB . Kiszczak szew agentów , któremu to podlegało bez powodu dziś ujawnia agenta ., Nie żartujmy , .to nie możliwe .Więc co, tylko nieśmiertelna nienawiść i chęć zemsty .za ostateczną klęskę osobistą i komunizmu można taką prowokację wykonać .Wierni druhowie Kiszczaka oceńcie jego czyn .Dziś już nic nie może Wam zrobić .W obliczu śmierci zachował się podle i z preparowaną przygotowaną dobrze podłością chce mnie pokonać ."

Pisownia oryginalna
 
Tak luźno wrzucam, stojąc w korku:))
Opiekuńcze państwo na pewno weźmie Cię w opiekę, że korzystasz z telefonu w czasie prowadzenia samochodu i stwarzasz sobie śmiertelne zagrożenie na drodze.
Bez opiekuńczego państwa wszyscy byśmy się pozabijali :arab: (hindus nie arab).
 
  • Like
Reactions: JB_
Jak dla mnie najpierw grafolog - pozniej media. Nie podoba mi się forma w jakiej to jest realizowane i co wiecej, wlasnie taka forma jest glownym orezem zwolennikow zachowania autorytetu Wałesy, bez względu na to czy kłamie czy też nie. Pierdolone polskie piekiełko.
 
Cb0NmVbUYAE5uBD.png:large
 
Wielokrotne eksplozje w pobliżu lotniska w Jableh (na południe od miasta Latakia), które jest bazą Rosjan do prowadzenia nalotów w Syrii. Ciekawe kto stoi za tymi atakami.
 
Wielokrotne eksplozje w pobliżu lotniska w Jableh (na południe od miasta Latakia), które jest bazą Rosjan do prowadzenia nalotów w Syrii. Ciekawe kto stoi za tymi atakami.
Wogóle przez to wałęsowskie piekiełko sporo newsów z BW umknęło. A teraz robi się tam coraz gęściej. Kurdowie przeprowadzają udany atak na tureckich żołnierzy, Erdogan mówi, że szykuje bezlitosny odwet, Ruskie bombardują, ekplozje, zamachy dzień i noc :(
 
  • Like
Reactions: JB_
http://m.interia.pl/biznes/news,2270161,2156
Wywiad z Romanem Kluską, jeszcze nie miałem czasu czytać, ale sporo osób udostępniło, więc może być ciekawy.
Nie sądzę, by PiS zmniejszył biurokrację i postawił choćby krok w stronę wolnego rynku. Można mówić, że są przy władzy od niedawna, że rozliczymy ich po roku czy dwóch, ale już przy 500+ zamiast pójść w stronę ulg podatkowych woleli rozdać hajs zatrudniając przy okazji nową grupę urzędników.
 
Nie sądzę, by PiS zmniejszył biurokrację i postawił choćby krok w stronę wolnego rynku. Można mówić, że są przy władzy od niedawna, że rozliczymy ich po roku czy dwóch, ale już przy 500+ zamiast pójść w stronę ulg podatkowych woleli rozdać hajs zatrudniając przy okazji nową grupę urzędników.
no przeciez masz nizszy cit, vat i kwote wolna od podatku wyzsza
 
Wogóle przez to wałęsowskie piekiełko sporo newsów z BW umknęło. A teraz robi się tam coraz gęściej. Kurdowie przeprowadzają udany atak na tureckich żołnierzy, Erdogan mówi, że szykuje bezlitosny odwet, Ruskie bombardują, ekplozje, zamachy dzień i noc :(
mi nic nie umyka, ale nawet nie chce o tym mowic, to jest nienormalne co tam sie dzieje i wszyscy maja to w dupie, a erdogan sobie wysyla zolnierzy, zeby strzelali na ulicach do zwyklych ludzi... jak oni w ogole moga prowadzic rozmowy na temat czegokolwiek z typem, ktory chcial wprowadzic szariat na terenie calej turcji.. w glowie sie nie miesci
 
http://m.interia.pl/biznes/news,2270161,2156
Wywiad z Romanem Kluską, jeszcze nie miałem czasu czytać, ale sporo osób udostępniło, więc może być ciekawy.
Lata lecą, rządy się zmieniają, a Kluska nadal wyłudza VAT. Roman sprzedaje jako rolnik swojej spółce towar do dystrybucji z 8, oni sprzedają z 5 Vatu. Roman jako rolnik ryczałtowy, płaci tylko VAT i podatek rolny + dział specjalny od owiec. Jeśli płacisz kilkadziesiąt tysięcy złotych podatku rolnego to ziemi rolnej masz od chuja.
Idźmy dalej, Roman słusznie narzeka na biurokracje, tylko używa złych przykładów. Biurokracja przy dotowanej przez państwo fotowoltanice. Czyli Państwo czegoś od Romana wymaga, żeby mogło go dotować, straszne. Rolnicy są poza politykami, najbardziej uprzywilejowaną kastą w tym państwie.
 
mi nic nie umyka, ale nawet nie chce o tym mowic, to jest nienormalne co tam sie dzieje i wszyscy maja to w dupie, a erdogan sobie wysyla zolnierzy, zeby strzelali na ulicach do zwyklych ludzi... jak oni w ogole moga prowadzic rozmowy na temat czegokolwiek z typem, ktory chcial wprowadzic szariat na terenie calej turcji.. w glowie sie nie miesci
Czemu nienormalne? To jest wojna, nie sądzę, by na wojnie istniało pojęcie normalności. Zresztą z tego co się orientuję, to główna oś walki z ludnością cywilną spoczywa na barkach Rosji. Erdogan owszem wysyła żołnierzy (o czym w mediach nikt nie wspomina), ostatnio licznie w okolicach Azaz (co uchroniło miasto przed upadkiem), ale czy oni strzelają z karabinów do zwykłych ludzi?
Póki co ostrzał artyleryjski prowadzony był na lotnisko w Mesale przy granicy z Turcją (aby z przyczyn strategicznych uniemożliwić wykorzystanie go), do tego ostrzelano rejony przed miastem Azaz, raczej niezbyt zaludnione. Kolejne ostrzały były w regionie Latakii (teren górzysty, niekorzystny dla takich działań). Jeszcze odnotowano ostrzały w okolicach przejścia granicznego Kobane. Wszystkie te ostrzały dotyczyły obszarów, o które aktualnie toczyły się walki (za wyjątkiem przejść granicznych).
Irak to inna para kaloszy, ale tam bomby spadają głównie z samolotów.

Z tym prawem szariatu w całej Turcji to lekka przesada. Erdogan miał władzę, możliwości i poparcie żeby prawo szariatu wprowadzić. A jednak nie wprowadził. Nie bez przyczyny, bo Turcja nie jest krajem islamistycznym, tylko państwem narodowym (jak państwa europejskie). Było tak nawet przed I WŚ i rewolucjami Ataturka. Ściśle rzecz ujmując, to Turcja od zdobycia Konstantynopola nie była krajem religijnym.
Ponadto warto mieć z tyłu głowy, że Erdogan władzę zdobył w znacznej mierze dzięki Kurdom i ich poparciu. Erdogan obiecywał udzielenie wsparcia dla Kurdów i dążenia do utworzenia niepodległego Kurdystanu na terenach autonomii w Iraku.
Nazywanie AKP partią chcącą wprowadzić prawo szariatu, to jak nazwać PIS partią, która odda władzę w ręce biskupów rzymskokatolickich.
Wcale nie bronię Turcji, ale bez przesady w drugą stronę. Turcja ma prawo walki o swoje interesy, a porażka w Syrii bardzo mocno w te interesy uderzy. Nic dziwnego, że zależy im na interwencji, skoro YPG czy PKK jawnie mówią o działaniu na szkodę interesów Turcji.
 
Czemu nienormalne? To jest wojna, nie sądzę, by na wojnie istniało pojęcie normalności. Zresztą z tego co się orientuję, to główna oś walki z ludnością cywilną spoczywa na barkach Rosji. Erdogan owszem wysyła żołnierzy (o czym w mediach nikt nie wspomina), ostatnio licznie w okolicach Azaz (co uchroniło miasto przed upadkiem), ale czy oni strzelają z karabinów do zwykłych ludzi?
Póki co ostrzał artyleryjski prowadzony był na lotnisko w Mesale przy granicy z Turcją (aby z przyczyn strategicznych uniemożliwić wykorzystanie go), do tego ostrzelano rejony przed miastem Azaz, raczej niezbyt zaludnione. Kolejne ostrzały były w regionie Latakii (teren górzysty, niekorzystny dla takich działań). Jeszcze odnotowano ostrzały w okolicach przejścia granicznego Kobane. Wszystkie te ostrzały dotyczyły obszarów, o które aktualnie toczyły się walki (za wyjątkiem przejść granicznych).
Irak to inna para kaloszy, ale tam bomby spadają głównie z samolotów.

Z tym prawem szariatu w całej Turcji to lekka przesada. Erdogan miał władzę, możliwości i poparcie żeby prawo szariatu wprowadzić. A jednak nie wprowadził. Nie bez przyczyny, bo Turcja nie jest krajem islamistycznym, tylko państwem narodowym (jak państwa europejskie). Było tak nawet przed I WŚ i rewolucjami Ataturka. Ściśle rzecz ujmując, to Turcja od zdobycia Konstantynopola nie była krajem religijnym.
Ponadto warto mieć z tyłu głowy, że Erdogan władzę zdobył w znacznej mierze dzięki Kurdom i ich poparciu. Erdogan obiecywał udzielenie wsparcia dla Kurdów i dążenia do utworzenia niepodległego Kurdystanu na terenach autonomii w Iraku.
Nazywanie AKP partią chcącą wprowadzić prawo szariatu, to jak nazwać PIS partią, która odda władzę w ręce biskupów rzymskokatolickich.
Wcale nie bronię Turcji, ale bez przesady w drugą stronę. Turcja ma prawo walki o swoje interesy, a porażka w Syrii bardzo mocno w te interesy uderzy. Nic dziwnego, że zależy im na interwencji, skoro YPG czy PKK jawnie mówią o działaniu na szkodę interesów Turcji.
slucham? przeciez to tureccy zolnierze co chwile ostrzeliwuja kurdow na terenie turcji. z tym prawem szariatu nie mialem na mysli terazniejszych czasow, tylko wtedy zanim trafil do wiezienia. i oczywiscie ma prawo wysylac wojska na teren syrii, bez zgody syrii...
 
slucham? przeciez to tureccy zolnierze co chwile ostrzeliwuja kurdow na terenie turcji. z tym prawem szariatu nie mialem na mysli terazniejszych czasow, tylko wtedy zanim trafil do wiezienia. i oczywiscie ma prawo wysylac wojska na teren syrii, bez zgody syrii...
W kwestii wojsk, to Rosjanie wysłali, nawet się nie kryli z tym jak na Ukrainie.
Al-Asad nie jest legalną władzą w Syrii, więc nie może być mowy o zgody Syrii na cokolwiek, bo nie ma instytucji, która miałaby takie coś wydać. Asad jest dyktatorem w kraju objętym wojną domową, nie może być mowy o legalności jego władzy.
Turcja ostrzeliwuje Kurdów tak samo jak Rosjanie ostrzeliwują rebeliantów w wojnie domowej z dyktatorskimi władzami, amerykanie ostrzeliwują rebeliantów, którzy chcą odłączenia się konkretnych terenów od państwa, a Turcja ostrzeliwuje rebeliantów, którzy nie wiadomo o co walczą. YPG dawno temu zdobyły miasta, które ktokolwiek uznałby za miasta kurdyjskie, teraz walczą na terenach czysto islamskich - stwierdzanie, że walczą z ISIS jest chore. Jakie prawo międzynarodowe zezwala atakowania przez nieuznawaną milicję narodową do walki na terenach, w których nie ma tego narodu. Już zupełnie nie wspominam, że YPG najpierw postrzelało do legalnych władz autonomii kurdyjskiej w Iraku.

Ja nie mam pojęcia, kto tutaj ma prawo strzelać, a kto nie. Wydaje mi się, że w świetle prawa, to nikt nie ma prawa. Obecność każdej strony w konflikcie jest dalece niezrozumiała (może poza rebeliantami, którzy walczą z al-Asadem).
 
Al-Asad nie jest legalną władzą w Syrii,
Kto tak twierdzi? Amerykanie czy Wewiur? Oczywiscie, ze jest legalnym przywodca.
Turcja ostrzeliwuje Kurdów tak samo jak Rosjanie ostrzeliwują rebeliantów w wojnie domowej z dyktatorskimi władzami, amerykanie ostrzeliwują rebeliantów, którzy chcą odłączenia się konkretnych terenów od państwa, a Turcja ostrzeliwuje rebeliantów, którzy nie wiadomo o co walczą.
Turcja przede wszystkim dokonuje rzezi na cywilach we WLASNYM kraju...
 
Czytam tego Kluske i cos mi sie nie zgadza.
Chce zeby rolnicy placili podatek "ryczaltowy", od ~ilosci ziemi (pi*drzwi: katastralny), a rownoczesnie za obrotowym dla reszty dzialalnosci gospodarczych.
Ciekawe.
 
. Rolnicy są poza politykami, najbardziej uprzywilejowaną kastą w tym państwie.
Powiedziałbym ze górnicy. Miliardy by mogli brać węgiel za free i odbierać ponadprogramowe pensje. jak nie to krzyczą i szczekają a ze na śląsku dużo wyborców to politycy ustępują
 
Back
Top