Polityka

Monarchia nie jest ani pro-liberalna a ni anty-liberalna. Nie wiem w ogóle co to za argument. Absolutyzm we Francji był liberalny? Nawet Hayek jeszcze w latach '70 napisał słynne zdanie (z pamięci): "nieistotne dla mnie, jaki ustrój polityczny panuje w danym państwie, istotne dla mnie jest to, jaki jest zakres władzy". Hayek też nie był liberałem? Może wg. twoich definicji.

Rozumujesz trochę tak, że skoro (wybacz porównanie) podobają ci się cycki jakiejś laski, to automatycznie musi oznaczać, że podoba ci się ona cała. Tymczasem jedno nie warunkuje drugiego - może mieć wielką dupę i być szkaradna, co nie zmienia faktu, że ma ładne cycki.
Pominąłeś kompletnie moje całe dwa akapity. Idąc jednak dalej tym tropem - partia Chin ma źródło w komunizmie. Gdyby zatem jutro wprowadzili tam XIX w. kapitalizm, nadal nie można by było tego popierać? Przecież to nadal byłby ten wstrętny, chiński rząd, którego pierwszym legendarnym sekretarzem jest Mao Zedong:))

BTW. Tak mi wyszło. Niestety nie było żadnego pytania o Chiny, bo zaraz by mi "punkty liberalizmu" spadły :D
chart

Dajcie link do tego testu:)
 
Może gdzieś we wszechświecie istnieje jakaś kapitalistyczna planeta z kosmitami-kapitalistami-imperialistami, którzy zechcą nas łaskawie podbić. Już tylko stamtąd nadzieja!

EDIT: Ha!! Mam nawet okolicznościową piosenkę!:))
 
Last edited:
Swoją drogą to teraz faktycznie nie opłaca się pracować tylko rodzić dzieci. Osoba nie pracująca, zarejestrowana w UP dostaje przez 6 miesiący zasiłek 600/800 zł brutto. Ponadto, gdy matka urodzi dziecko dostaje 1000 zł netto przez rok jeśli nie była zatrudniona na umowę o pracę. W dodatku do 18 roku życia dziecka przysługuje zapomoga w wysokości 500 zł netto. Skoro bawimy się w rozdawnictwo, powinno zacząć się przede wszystkim od wspierania finansowego matek na wychowawczym, a nie osób bezrobotnych. Bycie na wychowawczym to wymagająca praca. Myślę, że wiele rodzin decydowałoby się na dzieci i ten model funkcjonowania rodziny w sytuacji gdyby w tej dziedzinie istniało wsparcie państwa. Aktualnie na układ żona na wychowawczym i pracujący mąż niewiele osób jest sobie w stanie pozwolić ze względu na fakt, że utrzymanie rodziny spoczywa na barkach męża.
 
Może gdzieś we wszechświecie istnieje jakaś kapitalistyczna planeta z kosmitami-kapitalistami-imperialistami, którzy zechcą nas łaskawie podbić. Już tylko stamtąd nadzieja!

EDIT: Ha!! Mam nawet okolicznościową piosenkę!:))

Więzień polityczny nr 1 w Polsce
 
  • Like
Reactions: JB_
Swoją drogą to teraz faktycznie nie opłaca się pracować tylko rodzić dzieci. Osoba nie pracująca, zarejestrowana w UP dostaje przez 6 miesiący zasiłek 600/800 zł brutto. Ponadto, gdy matka urodzi dziecko dostaje 1000 zł netto przez rok jeśli nie była zatrudniona na umowę o pracę. W dodatku do 18 roku życia dziecka przysługuje zapomoga w wysokości 500 zł netto. Skoro bawimy się w rozdawnictwo, powinno zacząć się przede wszystkim od wspierania finansowego matek na wychowawczym, a nie osób bezrobotnych. Bycie na wychowawczym to wymagająca praca. Myślę, że wiele rodzin decydowałoby się na dzieci i ten model funkcjonowania rodziny w sytuacji gdyby w tej dziedzinie istniało wsparcie państwa. Aktualnie na układ żona na wychowawczym i pracujący mąż niewiele osób jest sobie w stanie pozwolić ze względu na fakt, że utrzymanie rodziny spoczywa na barkach męża.
Dodatkowo jest zasiłek rodzinny ;) i będzie 500zł na dziecko, czyli wyjdzie naprawdę godna sumka jak na bezrobotnego. Słowa Korwina to czyste złoto. Jak się karze ludzi za pracę, a nagradza za nieróbstwo, to się nie ma co dziwić, że coraz więcej na zasiłkach.
 
Dodatkowo jest zasiłek rodzinny ;) i będzie 500zł na dziecko, czyli wyjdzie naprawdę godna sumka jak na bezrobotnego. Słowa Korwina to czyste złoto. Jak się karze ludzi za pracę, a nagradza za nieróbstwo, to się nie ma co dziwić, że coraz więcej na zasiłkach.
Dokładnie. Najnowszy wpis Januszka. Strzał 10. Chociaż uważam, że polityka pro-rodzinna powinna być rozwinięta, bo to się przekłada w perspektywie na rozwój gospodarki.
 
A swoją drogą Bolcio koncertowo obsrał zbroję przed dżentelmenami z IPNu, hehe po chuj mu było wychodzić z dziury?
 
A swoją drogą Bolcio koncertowo obsrał zbroję przed dżentelmenami z IPNu, hehe po chuj mu było wychodzić z dziury?
Cenckiewicz juz z ponad tydzien temu pisal, ze pewnie chuj z tego, bo znalzl inof o tym "wykladzie" w Chile w tym samym dniu. Farsa.
 
A swoją drogą Bolcio koncertowo obsrał zbroję przed dżentelmenami z IPNu, hehe po chuj mu było wychodzić z dziury?
Łżemedia go wyciągnęły, żeby opisał jak walczył o wolność oraz opisał jakiego systemu używał, żeby regularnie wygrywać w lotto. Akurat przed tą kumulacją w Powerballu.
 
Dodatkowo jest zasiłek rodzinny ;) i będzie 500zł na dziecko, czyli wyjdzie naprawdę godna sumka jak na bezrobotnego. Słowa Korwina to czyste złoto. Jak się karze ludzi za pracę, a nagradza za nieróbstwo, to się nie ma co dziwić, że coraz więcej na zasiłkach.
Ogolnie sie zgodze tylko zwroc uwage na sytuacje demograficzna w Polsce .Polska ze wspolczynnikiem 1,33 wymiera .Zeby populacja sie nie zmniejszala to jest potrzebny wspolczynnik 2,0 . Ogladalem dokument w ktorym mowiono o tym ZE ZADNA CYWILIZACJA NIE PRZETRWALA,ktora miala bodajze mniej niz 1,8 wspolczynnika dzietnosci .Jesli cos z dzietnoscia nie zrobimy natychmiast to i bez pomocy ciapakow wyginiemy .
 
Panowie, zaraz nasze sejmowe malutkie swiatelko w tunelu czytaj Wilk bedzie masakrowal Elsnera. Polsat news.
 
Ogolnie sie zgodze tylko zwroc uwage na sytuacje demograficzna w Polsce .Polska ze wspolczynnikiem 1,33 wymiera .Zeby populacja sie nie zmniejszala to jest potrzebny wspolczynnik 2,0 . Ogladalem dokument w ktorym mowiono o tym ZE ZADNA CYWILIZACJA NIE PRZETRWALA,KTORA MIALA bodajze mniej niz 1,8 wspolczynnika dzietnosci .Jesli cos z dzietnoscia nie zrobimy natychmiast to i bez pomocy ciapakow wyginiemy .
To nie dawajmy nierobom pieniędzy za darmo, tylko jak już tak chcemy pieniądze rozdawać, to po pierwsze zapewnijmy profesjonalne żłobki i przedszkola dla każdego od ręki, po drugie dajmy kobiecie chociaż 60% pensji na wychowawczym. Gwarantuję Ci, że dzieci się zaczną szybciutko rodzić, spójrz ile rodzą Polki w Anglii. Tam jakoś są zdolne, u nas już mniej. Po prostu cały system prorodzinny jest do kosza.
 
dochod bezwarunkowy to jest przyszlosc
roboty itd czlowiek juz nie bedzie do niczego potrzebny, a pieniadze bedzie dostawal
Nowy Wspanialy Swiat nas czeka
 
Dałem odpowiedzi skrajne i wyszło mi tak:))
chart

Najlepsze jednak jest porównanie z partiami politycznymi z UK :D Sam jak palec, stoję.
uk2015
 
Ogolnie sie zgodze tylko zwroc uwage na sytuacje demograficzna w Polsce .Polska ze wspolczynnikiem 1,33 wymiera .Zeby populacja sie nie zmniejszala to jest potrzebny wspolczynnik 2,0 . Ogladalem dokument w ktorym mowiono o tym ZE ZADNA CYWILIZACJA NIE PRZETRWALA,ktora miala bodajze mniej niz 1,8 wspolczynnika dzietnosci .Jesli cos z dzietnoscia nie zrobimy natychmiast to i bez pomocy ciapakow wyginiemy .
Ilu masz potomkow?
 
Nono coraz lepiej Ci idzie ,pocwicz jeszcze troche i moze sie na skrajnego liberala zalapiesz:crazy:
Celuję w prawy dolny. Już chyba wiem, co muszę z mienić żeby tam trafić (o ile się da). Zapewne rozbija się o homoseksualistów.
 
Back
Top