Polityka

Jedno w tym wszystkim jest niepokojące. Znowu mamy igrzyska, czas leci, miesiące mijają, a w parlamencie zadyma, zamiast odważnych decyzji. PiS będzie gorszy od PO, bo oni są socjalistami, zrujnują ledwo zipiącą gospodarkę rozdawnictwem. Kiedy ktoś wreszcie weźmie sie w tym kraju za reformę podatków, ucięcie przywilejów górnikom, mundurowym, zlikwidowanie karty nauczyciela, prywatyzację NFZ i utworzenie systemu prywatnych ubezpieczycieli , reformę gruntowna prawa zamówień publicznych, itd... Można wymieniać.
 
Ja tam się cieszę, że będzie czyszczenie. Jak się nie ma nic na sumieniu nie powinno się bać działań CBA :)
Kto się sra w gacie przed PISem ? Kowalski co robi drobne wałeczki w szarej strefie ? Czy Pan Lekarz łapówkarz , Pan Adwokat , Pan wysoki Urzędas skorumpowany,Pan Policjant skorumpowany łapówkarz
 
Jedno w tym wszystkim jest niepokojące. Znowu mamy igrzyska, czas leci, miesiące mijają, a w parlamencie zadyma, zamiast odważnych decyzji. PiS będzie gorszy od PO, bo oni są socjalistami, zrujnują ledwo zipiącą gospodarkę rozdawnictwem. Kiedy ktoś wreszcie weźmie sie w tym kraju za reformę podatków, ucięcie przywilejów górnikom, mundurowym, zlikwidowanie karty nauczyciela, prywatyzację NFZ i utworzenie systemu prywatnych ubezpieczycieli , reformę gruntowna prawa zamówień publicznych, itd... Można wymieniać.

Pewnie nigdy nikt. Kazdy wie, ze raz ruszysz cos takiego i jestes w niebycie przez xx lat. Patrz SLD.
 
Ja tam się cieszę, że będzie czyszczenie. Jak się nie ma nic na sumieniu nie powinno się bać działań CBA :)
Ty tak na poważnie? Naprawdę uważasz, że jeżeli CBA będzie chciało kogoś udupić to go udupi nawet bez żadnych prawdziwych dowodów? Bo mi się wydaje, że nie było by z tym problemów...
 
Pewnie nigdy nikt. Kazdy wie, ze raz ruszysz cos takiego i jestes w niebycie przez xx lat. Patrz SLD.
No nikt nigdy, bo była by rewolucja, ale za 15 lat stawiano by temu odwaznemu pomniki, coś a la Margaret Thatcher w Anglii...
 
Ty tak na poważnie? Naprawdę uważasz, że jeżeli CBA będzie chciało kogoś udupić to go udupi nawet bez żadnych prawdziwych dowodów? Bo mi się wydaje, że nie było by z tym problemów...
Zakładam, że instytucja działa zgodnie z prawem. Jeśli nie działa - nie popieram tego. Chyba proste.
 
Ja tam się cieszę, że będzie czyszczenie. Jak się nie ma nic na sumieniu nie powinno się bać działań CBA :)
Ja obecnego rządu jedyne czego wymagam to, żeby każdej osobie która ukradła/wyłudziła choćby złotówkę z budżetu państwa zrobiła z dupy jesień średniowiecza.
Ciekawostka: Kumpel mieszka na nowym osiedlu na Woli. Obok niego ktoś wywiesił flagi KODu oraz Polski. Nowe osiedle to raczej nie znasz sąsiadów z innej klatki. Rozmawia sobie z cieciem i cytat " Panie, wiesz Pan kto te flagi wywiesił ? Cioty jebane. Same skargi na nich, że się ruchają bez zasłoniętych zasłon jebane sodomity"
Tacy obywatele image1.JPG
 
No nikt nigdy, bo była by rewolucja, ale za 15 lat stawiano by temu odwaznemu pomniki, coś a la Margaret Thatcher w Anglii...
U nas to raczej Pinocheta:))) Thatcherową lewaki do dziś opluwają.
 
Jedno w tym wszystkim jest niepokojące. Znowu mamy igrzyska, czas leci, miesiące mijają, a w parlamencie zadyma, zamiast odważnych decyzji. PiS będzie gorszy od PO, bo oni są socjalistami, zrujnują ledwo zipiącą gospodarkę rozdawnictwem. Kiedy ktoś wreszcie weźmie sie w tym kraju za reformę podatków, ucięcie przywilejów górnikom, mundurowym, zlikwidowanie karty nauczyciela, prywatyzację NFZ i utworzenie systemu prywatnych ubezpieczycieli , reformę gruntowna prawa zamówień publicznych, itd... Można wymieniać.
Niestety nie ma odważnych, którzy by to zrobili, a nawet jeśli by byli wtedy musieliby udać się w niebyt polityczny. I to mnie wkurwia. Interesem politków nie jest dobro Państwa, lecz wzrastające słupki poparcia. Biorąc pod uwagę nastroje społeczne nikt, kto ma preferowane przez nas poglądy nie wygra wyborów, bo ludzie chcą, aby im dawać i myśleć za nich.
 
Jedno w tym wszystkim jest niepokojące. Znowu mamy igrzyska, czas leci, miesiące mijają, a w parlamencie zadyma, zamiast odważnych decyzji. PiS będzie gorszy od PO, bo oni są socjalistami, zrujnują ledwo zipiącą gospodarkę rozdawnictwem. Kiedy ktoś wreszcie weźmie sie w tym kraju za reformę podatków, ucięcie przywilejów górnikom, mundurowym, zlikwidowanie karty nauczyciela, prywatyzację NFZ i utworzenie systemu prywatnych ubezpieczycieli , reformę gruntowna prawa zamówień publicznych, itd... Można wymieniać.
:applause: dokładnie..Niestety czuje że PIS jeszcze bardziej przygniecie przedsiębiorców i już mi zostanie tylko płakać.
 
Zakładam, że instytucja działa zgodnie z prawem. Jeśli nie działa - nie popieram tego. Chyba proste.
Dosyć optymistyczne moim zdanie założenia. Ale oczywiście mam nadzieję, że się mylę.
 
Najlepsze jest to, ze wiele kwestii można by rozwiązać szybko i sprawnie, bo działają dobrze u naszych zachodznich/skandynawskich sąsiadów i wystarczyło by je skopiować i podregulować do naszych realiów. Ale każda jedna opcja ma to w dupie, bo dla nich liczą siw slupki, a takimi decyzjami słupków nie zrobią, więc wolą wywoływać skrajne emocję i uprawiać igrzyska. Od lewa do prawa każdemu to pasuje i niezależnie kto siedzi przy korycie efekt jest ten sam. Status quo.
 
Najlepsze jest to, ze wiele kwestii można by rozwiązać szybko i sprawnie, bo działają dobrze u naszych zachodznich/skandynawskich sąsiadów i wystarczyło by je skopiować i podregulować do naszych realiów. Ale każda jedna opcja ma to w dupie, bo dla nich liczą siw slupki, a takimi decyzjami słupków nie zrobią, więc wolą wywoływać skrajne emocję i uprawiać igrzyska. Od lewa do prawa każdemu to pasuje i niezależnie kto siedzi przy korycie efekt jest ten sam. Status quo.
A media mają pożywkę. Skuteczne i merytoryczne działania przecież są nudne.
 
A media mają pożywkę. Skuteczne i merytoryczne działania przecież są nudne.
No i koło się zamyka. Media wolą pokazywać wojenki, bo mają oglądalność, politycy wolą toczyć wojenki, bo mają dzięki temu żelazne elektoraty, a naród jest ogłupiany. Establishment pięknie to sobie wykombinowal.
 
@Comber @Orest zazdroszczę, że jesteście w jednej rodzinie.Żebym ja miał takiego jednego co podziela moją poglądy..niestety mój brat chuj wie a jego narzeczona jeszcze gorzej.Na pytanie na kogo głosowałaś:A Kopacz to PO czy PIS? w sumie to nie wiem na kogo bo zagłosowałam tak jak mama mi powiedziała'' to była nasza pierwsza i ostatnia rozmowa o polityce:boystop:
 
Wilk o sprawie Trybunału.

Możesz streścić? Ja uważam, że TK powinien zostać zlikwidowany a ich funkcje powinien przejąć SN albo jeśli nie zlikwidowany to tryb ich wybierania powinien być inny, tak aby organ faktycznie był apolityczny i nie dochodziło do sytuacji, że prezes pyta prezesa rady ministrów jaki wpływ miałby wyrok na kondycję budżetu.
 
@Comber @Orest zazdroszczę, że jesteście w jednej rodzinie.Żebym ja miał takiego jednego co podziela moją poglądy..niestety mój brat chuj wie a jego narzeczona jeszcze gorzej.Na pytanie na kogo głosowałaś:A Kopacz to PO czy PIS? w sumie to nie wiem na kogo bo zagłosowałam tak jak mama mi powiedziała'' to była nasza pierwsza i ostatnia rozmowa o polityce:boystop:
To współczuję stary, u nas jest lepiej, ale co to zmienia? Nawet nie ma na kogo głosować.
 
To współczuję stary, u nas jest lepiej, ale co to zmienia? Nawet nie ma na kogo głosować.
To inna sprawa,bo wiem że nie ma na kogo głosowac z tego względu, że nie zdobyłby wystarczającej liczby głosów.Bo większość społeczeństwa jest głupia (sam nie mówię że jestem mózg).Po książce Woja o pieniądz już dałem sobie spokój z wiarą że może być lepiej.Jak idę na wybory to zastanawiam się kto mniej zaszkodzi nam...
 
To współczuję stary, u nas jest lepiej, ale co to zmienia? Nawet nie ma na kogo głosować.
Dokładnie. Korwin jest wieszczem z obwoźnym kramem, któremu taki status odpowiada. Nie weźmie za nic odpowiedzialności mimo, że w wielu kwestiach ma rację. Kukiz jest zbyt rozdarty wewnętrznie, więc tak naprawdę nie ma komu dać mandatu zaufania.
 
A ten Petru jeśli chodzi o gospodarkę jest na lewo czy prawo?
Na moje oko to Petru jest jeszcze przedwyborczym planem ratowania PO, zrobi w kwestiach gospodarki tyle co poprzednicy, czyli nic. Nie ważne jest to, jakie ma osobiste poglądy, bo to niczego nie zmienia.
 
Dokładnie. Korwin jest wieszczem z obwoźnym kramem, któremu taki status odpowiada. Nie weźmie za nic odpowiedzialności mimo, że w wielu kwestiach ma rację. Kukiz jest zbyt rozdarty wewnętrznie, więc tak naprawdę nie ma komu dać mandatu zaufania.
Ja liczyłem, że jak wejdzie Korwin to na jego plecach wybiją się wolnosciowcy, ale niestety dobrze zarlo i sie zesralo.
 

Rozbawiło mnie.
Możesz streścić? Ja uważam, że TK powinien zostać zlikwidowany a ich funkcje powinien przejąć SN albo jeśli nie zlikwidowany to tryb ich wybierania powinien być inny, tak aby organ faktycznie był apolityczny i nie dochodziło do sytuacji, że prezes pyta prezesa rady ministrów jaki wpływ miałby wyrok na kondycję budżetu.
On tylko doraźne rozwiązanie proponuje, obecnego pata. Powołuje się na artykuł 189 konstytucji, czyli chce skierować wniosek do prezesa sądu najwyższego o skierowanie wniosku, by Trybunał skorzystał ze swoich kompetencji jakie daje mu ten artykuł i sam rozstrzygnął ten spór.

Mój komentarz do tej wypowiedzi: (#kolonkostyle) Oczywiście w obecnej sytuacji politycznej wątpliwe jest, by prezes sądu najwyższego wysunął taki wniosek, bo będzie to oznaczać usunięcie sędziów PiS z Trybynału. A to będzie oznaczać, że Kaczyński później zamknie tego sędziego w lochu:))
 
Ja liczyłem, że jak wejdzie Korwin to na jego plecach wybiją się wolnosciowcy, ale niestety dobrze zarlo i sie zesralo.
Taki wyszczekany Wipler, kontrowersyjny Janusz by robili robotę. Korwin dobrze komentuje aktualną sytuację w swoich wrzutach na youtubie.
 
Na moje oko to Petru jest jeszcze przedwyborczym planem ratowania PO, zrobi w kwestiach gospodarki tyle co poprzednicy, czyli nic. Nie ważne jest to, jakie ma osobiste poglądy, bo to niczego nie zmienia.
Petrus jest tworem zielonych ludzików które są w na usługach Szwabów. To jest twór ściśle powiązany z tym wszystkim co PO tylko dostało to nową twarz nowe image nowy styl Nowoczesny pod pozorem że to technokraci . To ma porwac głupi lud.
 
Back
Top