Polityka

nowa generacja nic nie znaczących patusow.
Jakaś nowa inżynieria społeczna?
Ciekawe ile osób na forum pochodzi z rodzin tych patusów. Może jestem komunistą i faszystą zarazem (no i jeszcze zapewne pedałem), ale jak można dziecko rodziców, którzy mają jakieś problemy, definiować przez te problemy. Czy to że np. ojciec nadużywa alkoholu i bije matkę znaczy, że dziecko jest patologiczne?
No i dlaczego to dziecko ma być nic nie znaczące?

Fajnie, że wszystkim życie przynosi szczęście, pomyślność i zajebistość, ale dlaczego mieszacie z błotem dziecko, które nie miało wielkiego wpływu na wybór rodziców i rodziny w której się urodziło. Kurczę, jest masa normalnych porządnych ludzi, którzy nie mieli najlepszej rodziny i wspaniałego dzieciństwa, wcale nie są nic nie znaczącymi patusami.
Nie uważam, żeby 500 zł na dziecko miało jakikolwiek sens, ale krytykowanie tego pomysłu stwierdzając, że urodzi się patologiczne dziecko jest idiotyczne. Naprawdę istnieje masa lepszych argumentów, które nie opierają się na skreślaniu Bogu Ducha winnych dzieci.
Oczywiście, że będą pobierać, ale nikt normalny nie będzie się decydował na dziecko tylko dlatego, bo dostanie taką kwotę. W związku z tym należy uznać, że jeśli ten zasiłek sprawi, że będzie przybywać dzieci to głównie w rodzinach patologicznych, a normalne zdecydują się niezależnie od tego, bo wiedzą, że te 500 zł nie spowoduje poprawy jakości ich życia przy jednoczesnym wzroście liczby osób w gospodarstwie domowym za sprawą narodzin dziecka.
Tutaj się zgadzam, ale nie w przypadku wypowiedzi zacytowanej wcześniej.
 
  • Like
Reactions: mat
@kokaina @Comber @Jakub Bijan

Nie zapomne tych czasow 1000zl becikowego jak menele sie masowo jebaly po krzakacc zeby miec na flaszke. Normalnie na kazdej melinie byla porodowka i skup niemowlat za podjebany spiryt...

Ale pierdoliice panowie...
Chyba nie zdajecie sobie sprawy ile jest w Polsce rodzin ubogich ledwo wiazacych koniec z koncem. No ale wam jest dobrze wiec macie wyjebane.
Nie wydaje mi się, abym pisał coś o patologii. Napisałem tylko, że te wydatki będą sfinansowane deficytem - bo będą.
 
@Wewiur zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie mailem na mysli ludzi ubogich, bo sam sie z takiej rodziny wywodze, gdzie notorycznie na obiad byla fasolka szparagowa, albo placki ziemniaczane. Za patusow uważam te osoby, które będą chciały wykorzystać sytuacje ze względów finansowych np. takich, którzy już robią dzieci na potęgę, nie pracują i jeszcze mają pretensje, że nikt im nie pomaga. Jak myślisz, co dobrego może wynieść dzieciak z takiej rodziny? Bo chyba niewiele poza postawa roszczeniowa. O takich ludziach mówiłem.

Wiem co mówię, bo sie wychowałem wśród takich ludzi. I byli wśród nich tacy, którzy mieli od małego wpojone pewne zasady, czyli, że tzreba pracować i być generalnie w porządku. Ale byli i tacy -niestety większość -, którzy z kolei uczyli się na przykładzie rodziców, że tylko frajerzy pracują i trzeba im to zabierać, bo sie "należy".
 
@Wewiur zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie mailem na mysli ludzi ubogich, bo sam sie z takiej rodziny wywodze, gdzie notorycznie na obiad byla fasolka szparagowa, albo placki ziemniaczane. Za patusow uważam te osoby, które będą chciały wykorzystać sytuacje ze względów finansowych np. takich, którzy już robią dzieci na potęgę, nie pracują i jeszcze mają pretensje, że nikt im nie pomaga. Jak myślisz, co dobrego może wynieść dzieciak z takiej rodziny? Bo chyba niewiele poza postawa roszczeniowa. O takich ludziach mówiłem.

Wiem co mówię, bo sie wychowałem wśród takich ludzi. I byli wśród nich tacy, którzy mieli od małego wpojone pewne zasady, czyli, że tzreba pracować i być generalnie w porządku. Ale byli i tacy -niestety większość -, którzy z kolei uczyli się na przykładzie rodziców, że tylko frajerzy pracują i trzeba im to zabierać, bo sie "należy".
Tak, ale napisałeś, że powstanie nowa generacja patusów, a to niesie za sobą inny przekaz. Zgadzam się z Tobą, ale osoba czytająca tamtą wypowiedź może odnieść takie wrażenie, jak przedstawiłem (no i odniosłem).

A tak zupełnie na marginesie, to patrząc przez przekrój społeczeństwa mam nieco odmienne zdanie na temat tego, jak sytuacja majątkowa rodziców ma odbicie w pozytywnym wychowaniu. Wokół mnie są osoby, które wyszły z niezbyt szczęśliwych rodzin, a mimo to stały się porządnymi ludźmi. Ale jest wcale nie mniejsza (a może nawet i większa) grupa, których dzieciństwo nie było obarczone problemami (mieli aż za dużo), a mimo to wyrośli na delikatnie mówiąc roszczeniowców.

Niemniej patologia w rodzinie to wynik tylko i wyłącznie rodziców. Nie można winić dziecka za takie sytuacje.

Nie wydaje mi się, abym pisał coś o patologii. Napisałem tylko, że te wydatki będą sfinansowane deficytem - bo będą.
Racja, będą. A o patologii to odniosłem się do zacytowanego tam fragmentu, a nie Twoich wypowiedzi.
 
@kokaina @Comber @Jakub Bijan

Nie zapomne tych czasow 1000zl becikowego jak menele sie masowo jebaly po krzakacc zeby miec na flaszke. Normalnie na kazdej melinie byla porodowka i skup niemowlat za podjebany spiryt...

Ale pierdoliice panowie...
Chyba nie zdajecie sobie sprawy ile jest w Polsce rodzin ubogich ledwo wiazacych koniec z koncem. No ale wam jest dobrze wiec macie wyjebane.
Po pierwsze becikowe ani inne zapomogi nie sprawiły, że nagle radykalnie wzrosła dzietnosc, lecz pojawily sie przypadki oddawania dzieci do domu dziecka po pobraniu zasiłku, a nie zaraz po porodzie, co przyspieszyloby proces adopacyjny noworodka. Wniosek jest taki, ze ludzie, którzy pobierają becikowe i tak by się zdecydowali na dziecko niezależnie od tej zapomogi, więc ustawodawca się przeliczył i zapomoga nie spełnia roli. Kolejna rzecz, po wprowadzeniu przez rząd Kopacz 1000zl przez rok dojdzie do tego co mamy za granicą, czyli oddawanie dzieci do adopcji po roku, co obniża ich szanse na adopcje, bo głównie są chętni na noworodki. Tyle w temacie. Zasiłki przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego.
 
@Wewiur masz rację. Zle się wyraziłem.

Tak a propos kwestii bycia "porzadnym, to nigdy nie wiem co ludzie maja dokładnie na myśli mówiąc o kimś w ten sposób, bo zauważyłem, że każdy ma swoją własną definicje.
 
Napisałem chyba że stronę A4 o tym 500zł i patologii ale skasowałem i zostawię dla siebie :p
 
@kokaina @Comber @Jakub Bijan

Nie zapomne tych czasow 1000zl becikowego jak menele sie masowo jebaly po krzakacc zeby miec na flaszke. Normalnie na kazdej melinie byla porodowka i skup niemowlat za podjebany spiryt...

Ale pierdoliice panowie...
Chyba nie zdajecie sobie sprawy ile jest w Polsce rodzin ubogich ledwo wiazacych koniec z koncem. No ale wam jest dobrze wiec macie wyjebane.

Porownanie raz wyplacanego becikowego do co miesiecznego dodatku jest bez celowe. To raz. Nikt nie mowi, ze nie trzeba wspomoc najbiedniejszych rodzin, ale sposob wykonania jest z dupy chociazby z tego powodu (nie wiem czy wiesz) ze najbiedniejszym rodzinom, ktore juz pobieraja zasilki ten dodatek podniesie wplywy i przez to obniza im juz pobierane zasilki.

Zdecydowanie nie powinno dawac sie tych pieniedzy w formie gotowki. Podoba mi sie rozwiazanie, ktore maja niektore miasta w Polsce daja np. bon opiekunczy na 500 zl na zlobek/nianie i tak samo powinien byc rozwiazany ten dodatek w formie bonow opiekunczych, bonow na jedzenie, bonow na odzierz/ksiazki.
 
1. Pytanie czysto teoretyczne, takie jak: "czym jest dobro, czy istnieje przeznaczenie". Jednak wola narodu z pewnością wyraża się w wyniku wyborów, a PIS i Kukiz raczej głośno deklarowały wolę zmiany konstytucji.
2. Czy w przypadku podejrzenia sfałszowania wyborów, również nikt nie podważa wyboru posła ? PAD wybrał mało elegancką wersję rozwiązania, bo najlepszym wyjściem było poczekanie na wyrok TK w sprawie ustawy (co też jest dziwne bo TK orzeka w swojej sprawie, ale cóż) i potem poczekać na wybranie dwóch. TK bardzo rzadko orzeka w pełnym składzie (a w przypadku tej ustawy nie powinien z uwagi na udział dwóch sędziów, w tym przewodniczącego, w tworzeniu ustawy), także brak dwóch sędziów nie byłby odczuwalny.
4. Których 3 z 5 powinien przyjąć, a których oddalić ? Jaka reguła ? losujemy czy kolejność zgłoszeń ?
Najlepszym rozwiązaniem tego burdelu jest to co zaproponował Kukiz, zmiana jednej cyfry w konstytucji dokonana głosami PIS, Kukiza i PO i 18 sędziów TK, co w sumie nic nie zmienia.

1. Czyli wyborcy Kukiza i PiS oczekiwali łamania prawa przez ludzi których wybrali?
2. W przypadku sfalszowania wyborów wybory uważa się za nieważne. Analogicznie do wyboru w sposób niekonstytucyjny 2 sędziów TK których powinien wybrać sejm następnej kadencji.
4. Wątpliwości nie budzi wybór 3 sędziów TK na miejsce sędziów których kadencja upłynęła 6 listopada 2015 roku i ta trójka powinna przyjąć ślubowanie od prezydenta bez zbędnej zwłoki.
 
1. Czy wyborcy Kukiza i PiS uznają to co się dzieje za łamanie prawa ? Nie sądzę.
2. A artykuł o nieodwołalności sędziów w konstytucji. Sędzia wybrany w sposób niekonstytucyjny rozpoczął urzędowanie po zaprzysiężeniu.
3. I tu nie znam procedury. Czy przy głosowaniu na kandydata za PO podawali za którego sędziego wchodzi nowy ? Jak tak to to jest to proste rozwiązanie.
 
Porownanie raz wyplacanego becikowego do co miesiecznego dodatku jest bez celowe. To raz. Nikt nie mowi, ze nie trzeba wspomoc najbiedniejszych rodzin, ale sposob wykonania jest z dupy chociazby z tego powodu (nie wiem czy wiesz) ze najbiedniejszym rodzinom, ktore juz pobieraja zasilki ten dodatek podniesie wplywy i przez to obniza im juz pobierane zasilki.

Zdecydowanie nie powinno dawac sie tych pieniedzy w formie gotowki. Podoba mi sie rozwiazanie, ktore maja niektore miasta w Polsce daja np. bon opiekunczy na 500 zl na zlobek/nianie i tak samo powinien byc rozwiazany ten dodatek w formie bonow opiekunczych, bonow na jedzenie, bonow na odzierz/ksiazki.
Prawdziwa patola znjadzie sposób, żeby i bony opylić i potem przepić. Ba! Znam przykład, gdzie facet w 2 h opylił za flaszkę nowe buty które dostał dla dzieciaka.
Chodzi o to, żeby pomoc socjalna jeżeli już ma być to żeby trafiała do tych, którzy korzystają z niej we właściwy sposób. A dzisiaj to często wygląda tak, że opieka społeczna po wizycie zabiera komuś świadczenia bo jest czysto i schludnie, więc pewnie biedy nie ma. A patola żyjąca we własnych odchodach ciągnie hajs dalej.
 
Porownanie raz wyplacanego becikowego do co miesiecznego dodatku jest bez celowe. To raz. Nikt nie mowi, ze nie trzeba wspomoc najbiedniejszych rodzin, ale sposob wykonania jest z dupy chociazby z tego powodu (nie wiem czy wiesz) ze najbiedniejszym rodzinom, ktore juz pobieraja zasilki ten dodatek podniesie wplywy i przez to obniza im juz pobierane zasilki.
Co do obniżania zasiłków, to czy aby na pewno zasiłki traktuje się jako dochód.
Jak np. student dostaje stypendium na uczelni, to nie wlicza tego do dochodu, tak więc ta kwota nie wpływa w żaden sposób na łączny dochód.
 
Co do obniżania zasiłków, to czy aby na pewno zasiłki traktuje się jako dochód.
Jak np. student dostaje stypendium na uczelni, to nie wlicza tego do dochodu, tak więc ta kwota nie wpływa w żaden sposób na łączny dochód.

W przypadku tego polaczenia, ktore opisalem niestety sie laczy - rzad juz nawet to przyznal.
 
W przypadku tego polaczenia, ktore opisalem niestety sie laczy - rzad juz nawet to przyznal.
Dzięki, zatem to jeszcze bardziej wprowadza głupotę tego czegoś.
Szkoda, że rząd tak ochoczo jak milion zasiłków, nie chce redukować miliona podatków.
 
Oczywiście, że będą pobierać, ale nikt normalny nie będzie się decydował na dziecko tylko dlatego, bo dostanie taką kwotę. W związku z tym należy uznać, że jeśli ten zasiłek sprawi, że będzie przybywać dzieci to głównie w rodzinach patologicznych, a normalne zdecydują się niezależnie od tego, bo wiedzą, że te 500 zł nie spowoduje poprawy jakości ich życia przy jednoczesnym wzroście liczby osób w gospodarstwie domowym za sprawą narodzin dziecka.
patologicznych i biednych
 
Tydziennica KOD, miesięcznica Smoleńska, rocznic trochę jest.
Z niecierpliwością czekam na dziennicę. A później już z górki, południca, godzinnica, kwadransnica, minutnica, sekundnica i dla najlepszych w branży setnosekundnica.
Patrząc na regularność i cierpiętnictwo to używałbym nazwy "miesiączka"
 
1. Czy wyborcy Kukiza i PiS uznają to co się dzieje za łamanie prawa ? Nie sądzę.
2. A artykuł o nieodwołalności sędziów w konstytucji. Sędzia wybrany w sposób niekonstytucyjny rozpoczął urzędowanie po zaprzysiężeniu.
3. I tu nie znam procedury. Czy przy głosowaniu na kandydata za PO podawali za którego sędziego wchodzi nowy ? Jak tak to to jest to proste rozwiązanie.

1. Czy brak wiedzy wyborców usprawiedliwia łamanie prawa przez osoby przez nich wybrane?
2. Przecież nikt go nie będzie odwoływal. Wybór będzie uznany za niewazny.
3. Tak, sprawa tu jest prosta.
 
Dziś oglądałem obrady sejmu. W związku z tym mam pytanie. Czy oni zawsze się tam tak zachowują? Bo jeśli tak to czas kończyć z tą demokracją, zaorać w pizdu i szukać dyktatora/króla. Cały czas jakieś docinki, śmiechy, gwizdy i pokrzykiwanie. Gość z nowoczesnej to chyba wpadł z porannego joggingu i pyta o cenzurę internetu. Niezła komedia. Będę musiał częściej to oglądać, bo to jest lepsze niż rodzime kabarety.
 
A co ma piernik do wiatraka? Wiadomo, że wszelkiego rodzaju patusy, jak i ludzie, którym wydaje się, że są w porządku będą z tego korzystać na potęgę. Tacy ludzie nie ogarniaja swojego domowego budżetu i założę się, że znajdzie się sporą liczba osób chcąca poprawić swój byt wykorzystując taka możliwość.

Polityka prorodzinna jest bardzo ważna, ale w tym wypadku czeka nas nowa generacja nic nie znaczących patusow.
No kurwa debil.
Czyli to ze urodziles sie w rodzinie niepqtologicznej czyni cie lepszym czlowiekiem? Zycze ci zebys zaznal biedy to kurwa ogarniesz moze ten pusty leb.
 
Po pierwsze becikowe ani inne zapomogi nie sprawiły, że nagle radykalnie wzrosła dzietnosc, lecz pojawily sie przypadki oddawania dzieci do domu dziecka po pobraniu zasiłku, a nie zaraz po porodzie, co przyspieszyloby proces adopacyjny noworodka. Wniosek jest taki, ze ludzie, którzy pobierają becikowe i tak by się zdecydowali na dziecko niezależnie od tej zapomogi, więc ustawodawca się przeliczył i zapomoga nie spełnia roli. Kolejna rzecz, po wprowadzeniu przez rząd Kopacz 1000zl przez rok dojdzie do tego co mamy za granicą, czyli oddawanie dzieci do adopcji po roku, co obniża ich szanse na adopcje, bo głównie są chętni na noworodki. Tyle w temacie. Zasiłki przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego.
Czyli te ubogie rodziny zagazowac ewentualnie wysiedlic bo przeciez sobie nie poradza.
Pewnie nie wiesz jak ciezko jest wyjsc z biedy, stanac na nogi po calym zyciu niepowodzen i biedowania. Miales szczescie nie poznac takiego zycia ale uwazaj co pierdolisz bo jak ci sie noga ppdwinie i wyladujesz na bruku to przez takich jak ty bedziesz ponizany i nazywany patusem.
 
No kurwa debil.
Czyli to ze urodziles sie w rodzinie niepqtologicznej czyni cie lepszym czlowiekiem? Zycze ci zebys zaznal biedy to kurwa ogarniesz moze ten pusty leb.

To może pierw Tytanie Intelektu przeczytaj kolejne posty, w których to dokładnie wyjaśniam o co mi chodzi.

Nie masz mi czego życzyć synku, bo to już mam za sobą.
 
Back
Top