Polityka

Mat nie chce mi się. Idea weryfikacji pewnie słuszna. Nie śledzę tak baardzo polityki jak Ty ale pamiętam czasy kiedy rządził PiS więc za chwilkę będziemy mieć powtórkę z rozrywki to obiecuję że na bieżąco będę podrzucał różne punkty do Twojego pytania.
Najważniejsze że Pis wziął się do roboty - kiszczak nie żyje, dwa ruskie samoloty spadły. A to dopiero początek
z19161404Q,Nowy-rzad-PiS.jpg
 
Last edited:
Skoro Macierewicz przez tyle czasu byl dyskredytowany i osmieszany przez tzw mainstream sprzyjajacy platformie to wg mnie cos znaczy. Mysle, ze Antek zna po prostu prawdziwe oblicza wielu tzw decydentow(chlopaki z WSI) i sami zainteresowani poprzez usluzne im media walcza z nim wszystkiemi mozliwymi sposobami. Nic na niego nie maja to probuja zdyskredytowac poprzez wyszydzanie, stare dobre esbeckie metody. Ja to juz dawno zauwazylem, ze jak ktos jest bezczelnie obsmarowywany przez TVN-y, Polszmaty i reszte to jest znak, ze jest to prawdopodobnie dobry czlowiek mogacy zniszczyc sitwe okradajaca ten kraj od dekad. Przyznaje sie bez bicia, ze swego czasu tez dalem sie omamic tvn-owskiej narracji o oszolomstwie Macierewicza, przejrzalem na oczy juz jakis czas temu. Sam wczesniej smialem sie z teorii o zamachu smolenskim, teraz tego nie wykluczam...
 
Jakby nie było to ciekawią mnie argumenty za rok czy dwa - dla czego nie udało się zniszczyć tej sitwy. Ci źli są zdefiniowani jakoś czy są wszędzie?
 
Jakby nie było to ciekawią mnie argumenty za rok czy dwa - dla czego nie udało się zniszczyć tej sitwy. Ci źli są zdefiniowani jakoś czy są wszędzie?

Tej sitwy nigdy się całkowicie nie zlikwiduje gdyż służby mają przewagę nad rządem. Mają wszystkie wazne informacje, w posiadaniu najwiekszy biznes, maja najwieksza wladze.
 
Aha czyli walka będzie trwać zawsze i zawsze będzie trzeba głosować na pis i prawdziwych polaków. Coś jak z dawaniem na tacę na nowy kościół który buduje się 30 lat zostawia niewykończony dach a baranki wrzucają kasę ... Ok rozumiem.
No dobra ale skoro rządzi sitwa i służby to co w tym złego- w sensie czy oni mieszkają w Polsce czy te niby skradzione dobra odpływają do innych krajów i gdzie? Rozumiem że maja przewage nad nowym rządem i nad starym też mieli ? To po huk głosować.
 
Wyglada to tak ze maja caly nasz biznes a jako ze policja, skarbowka itd im podlega tako dowolnie moga kazdego niszczyc, w tym nasz przemysl panstwowy w imie ich osobistych interesow lub zagranicznych jak dobrze zaplaca.

Wiec lepiej jak sluby podlegaja rzadowi a nie rzad i struktury panztwowe sluzbom.

Sluzby maja sluzyc interesa polski a nie polska interesom slub.
Tak jest na zachodzie.
 
Mat nie chce mi się. Idea weryfikacji pewnie słuszna. Nie śledzę tak baardzo polityki jak Ty ale pamiętam czasy kiedy rządził PiS więc za chwilkę będziemy mieć powtórkę z rozrywki to obiecuję że na bieżąco będę podrzucał różne punkty do Twojego pytania.
Najważniejsze że Pis wziął się do roboty - kiszczak nie żyje, dwa ruskie samoloty spadły. A to dopiero początek
z19161404Q,Nowy-rzad-PiS.jpg
Brak Ci po prostu argumentow. Rzucasz haselkami z tvnu ktore wryly Ci sie w pamiec ale zeby sie pokusic o glebsze rozeznanie tematu to juz za ciezko.
No to po twojemu: lewaki chuje, kuce glupki tylko PiS prawilny!
 
Ja to sie sam lapie na tym, ze zaczynam pokladac jakies tam nadzieje w tym nowym rzadzie, zupelnie jak w 2007 roku wierzylem w rzad platformy.Omamiony nieco telewizyjnym przekazem i faktem, iz wtedy niezbyt zaglebialem sie w polityke, bralem to co w TV praktycznie za prawde, czas pokazal jak bardzo sie mylilem. Oby teraz sytuacja nie okazala sie analogiczna. Tak wiem, naiwny jestem ale mam nadzieje, ze Polska przestanie, w koncu realizowac niemieckie interesy, ktore nigdy nie byly i nie beda spojne z tymi polskimi.
 
Brak Ci po prostu argumentow. Rzucasz haselkami z tvnu ktore wryly Ci sie w pamiec ale zeby sie pokusic o glebsze rozeznanie tematu to juz za ciezko.
No to po twojemu: lewaki chuje, kuce glupki tylko PiS prawilny!
No spoko - jak dla Ciebie mgła i inne parówki to nie jest argument to sorki, nie mam więcej pytań. Mi wystarczy żeby kogoś o rozbieganym wzroku gadającym na zlecenie o zamachu nazwać wariatem i nie muszę podawać aż trzech argumentów. Jak widzę że pani Krysia Pawłowicz to tempa dzida (pisownia wg szkoły pruszkowskiej) to nie potrzebóje aż pienciu argómentuf żeby uznać ją za głupiom i nie muszę WZIĄŚĆ i sprawdzić czy pisze o tym tvn czy nasz dzziennik też.
Ja też się nie doczekałem tu wielu odpowiedzi na moje pytania ale jakoś przeżyję.
Jezu co wy macie z tym niepokornym antysystemowym TVNem - znowu ktoś mi zarzuca że to oglądam a ja nawet nie mam TV bo nie jestem lemingiem jak niektórzy co tylko siedzą przy tańcu z gwiazdami i reklamach.
 
No spoko - jak dla Ciebie mgła i inne parówki to nie jest argument to sorki, nie mam więcej pytań. Mi wystarczy żeby kogoś o rozbieganym wzroku gadającym na zlecenie o zamachu nazwać wariatem i nie muszę podawać aż trzech argumentów. Jak widzę że pani Krysia Pawłowicz to tempa dzida (pisownia wg szkoły pruszkowskiej) to nie potrzebóje aż pienciu argómentuf żeby uznać ją za głupiom i nie muszę WZIĄŚĆ i sprawdzić czy pisze o tym tvn czy nasz dzziennik też.
Ja też się nie doczekałem tu wielu odpowiedzi na moje pytania ale jakoś przeżyję.
Jezu co wy macie z tym niepokornym antysystemowym TVNem - znowu ktoś mi zarzuca że to oglądam a ja nawet nie mam TV bo nie jestem lemingiem jak niektórzy co tylko siedzą przy tańcu z gwiazdami i reklamach.
Czyli sprawa tragedii smolenskiej jest wyjasniona - Gupi kaczor kazau londowac bo jak nie to bendom rzauowac.

Nie rozumiem na chuj piszesz z tymi bledami ale sie dopasowalem.

Aaa pewnie czekasz na wyniki sledztwa z rassiji. Dobrze, ze przedluzyli to nie bedzie mataczenia tylko prawda czarno na bialym.
 
A co takie robi? WSI zlikwidował, a kelnerzy jak nagrywali, tak nagrywają.

O WSI wiemy, ze były to służby zinwigilowane przez Rosje. Wiemy, ze to bezposrednia ciaglosc po PRL i wiemy ze kazdy inny kraj , nawet Niemcy, to takie oszołomy jak Macierewicz bo wszystie zlikwidowały i zweryfikowały na nowo służby.
Kwestia kelnerów fakt, inna sprawa - ale to co z WSI jest i było koniecznościa.
 
O WSI wiemy, ze były to służby zinwigilowane przez Rosje. Wiemy, ze to bezposrednia ciaglosc po PRL i wiemy ze kazdy inny kraj , nawet Niemcy, to takie oszołomy jak Macierewicz bo wszystie zlikwidowały i zweryfikowały na nowo służby.
Kwestia kelnerów fakt, inna sprawa - ale to co z WSI jest i było koniecznościa.
Nie no, poważnie pytam. Co Polska zyskała dzięki likwidacji WSI prócz kilkunastu miesięcy zamieszania i burdelu? Ja tam nad ubekami nie płaczę, ale korzyści nie widzę żadnej. Bo niby co? Teraz pozostałe tajne służby nie są już inwigilowane przez Rosję (Niemcy, Żydów, USA)? Gdzie ta korzyść poza zdjęciem plakietki?
 
Nie no, poważnie pytam. Co Polska zyskała dzięki likwidacji WSI prócz kilkunastu miesięcy zamieszania i burdelu? Ja tam nad ubekami nie płaczę, ale korzyści nie widzę żadnej. Bo niby co? Teraz pozostałe tajne służby nie są już inwigilowane przez Rosję (Niemcy, Żydów, USA)? Gdzie ta korzyść poza zdjęciem plakietki?

Nie możemy ocenić tej korzyści gdyż wszystko dzieje sie...po ziemia. Nie wiemy któy przemysl czy interesy zostaly ocalone na korzysc Polski, które nie. Wiem np jedno - nadal górnictwo jest na korzysc Niemiec doprowadzane swiadomie do upadku. Kompania Węglowa i JSW zostały powolane po to by zbankrutowac.

To są takie sprawy w których ciężko ocenić kto i za jakimi interesami stoi.

Ale jedno jest pewne - na likwidacji WSI na pewno nie stracilismy. Jak można stracic na likwidacji służb które maja dostep do wszystkich informacji panstwowych i dowolnie moga sprzedawac je na caly swiat?


Jeżeli to jest złe - to dlaczego WSZYSTKIE inne państwa dokonały weryfikacji służb po dekomunizacji by powstały nowe, podlegajace bezposrednio ich panstwom?
 
Nie no, poważnie pytam. Co Polska zyskała dzięki likwidacji WSI prócz kilkunastu miesięcy zamieszania i burdelu? Ja tam nad ubekami nie płaczę, ale korzyści nie widzę żadnej. Bo niby co? Teraz pozostałe tajne służby nie są już inwigilowane przez Rosję (Niemcy, Żydów, USA)? Gdzie ta korzyść poza zdjęciem plakietki?
Przecież nie chodzi o plakietki tylko o konkretne osoby. A proces weryfikacji został przerwany i pogrzebany w 2007, także ciężko to teraz podsumowywać i oceniać.
 
Gupi kaczor kazau londowac bo jak nie to bendom rzauowac.
dokładnie. Sam pracuje w służbach hehehe i wiem że każdy u nas by lądował nawet w czarnej dupie byle by prezydent, komendant,generał krzywo nie spojrzał. Tu każdy jest zesrany na maxa ale to trzeba zobaczyć na własne oczy i wtedy wszystko jest jasne.
Ja wiem że byś chciał zamachu na męża stanu którego ruskie się bali bardziej od Gamera ale sorki to tylko bajeczka. Nikt sie nikogo nie bał a na pewno nie jakiegoś śmiesznego Kaczora z nic nie znaczącej Polszy.
Nie mam raportu z Rasyji tak samo jak Ty nie masz niezbitego dowodu z Kremla że antoni na pewno nie jest ich agentem. A ja mam przypuszczenia graniczące z pewnością...
Dobra pozdrawiam i spadam do roboty dla nowego ministra spraw
 
dokładnie. Sam pracuje w służbach hehehe i wiem że każdy u nas by lądował nawet w czarnej dupie byle by prezydent, komendant,generał krzywo nie spojrzał. Tu każdy jest zesrany na maxa ale to trzeba zobaczyć na własne oczy i wtedy wszystko jest jasne.
Ja wiem że byś chciał zamachu na męża stanu którego ruskie się bali bardziej od Gamera ale sorki to tylko bajeczka. Nikt sie nikogo nie bał a na pewno nie jakiegoś śmiesznego Kaczora z nic nie znaczącej Polszy.
Nie mam raportu z Rasyji tak samo jak Ty nie masz niezbitego dowodu z Kremla że antoni na pewno nie jest ich agentem. A ja mam przypuszczenia graniczące z pewnością...
Dobra pozdrawiam i spadam do roboty dla nowego ministra spraw
Aaa to wszystko jasne XD o wlasne dupsko sie po prostu boisz ;)
 
Jeżeli to jest złe - to dlaczego WSZYSTKIE inne państwa dokonały weryfikacji służb po dekomunizacji by powstały nowe, podlegajace bezposrednio ich panstwom?
Nie twierdzę, że to jest złe, tylko że nieudolne. Podobnie jak ustawa lustracyjna przeprowadzana przez tegoż pana. Inna kwestia, czy ta nieudolność była skutkiem ułomności Macierewicza czy wręcz przeciwnie - jego sprytu. Nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć, że po likwidacji WSI najbardziej palącą kwestią był słynny aneks, którym można szantażować politycznych konkurentów. Czysta zagrywka polityczna i nic więcej. Dziwię, się, że ludzie się tak podniecają tą likwidacją WSI jakby jakiś cud się dokonał.

Jak pisze pan Stanisław: nieobecność WSI jest tylko wyższą formą ich obecności. Ja się z tym zgadzam. Tak silnych grup interesu nie da się rozbić inaczej niż likwidując im żerowisko. A Macierewicz zlikwidował tylko szyld.
Ale jedno jest pewne - na likwidacji WSI na pewno nie stracilismy. Jak można stracic na likwidacji służb które maja dostep do wszystkich informacji panstwowych i dowolnie moga sprzedawac je na caly swiat?
Np. to, że ubeków ruskich zastąpili "na stołkach" ubecy niemieccy? Taka hipoteza oczywiście, ale nie zgadzam się, że był to czyn wyłącznie korzystny. Równie dobrze mógł być neutralny lub niekorzystny.

EDIT: Czarodziejskie miejsce ten sejm. Zamienia liberałów w socjalistów najwyraźniej:))
 
Last edited:
Nie twierdzę, że to jest złe, tylko że nieudolne. Podobnie jak ustawa lustracyjna przeprowadzana przez tegoż pana. Inna kwestia, czy ta nieudolność była skutkiem ułomności Macierewicza czy wręcz przeciwnie - jego sprytu. Nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć, że po likwidacji WSI najbardziej palącą kwestią był słynny aneks, którym można szantażować politycznych konkurentów. Czysta zagrywka polityczna i nic więcej. Dziwię, się, że ludzie się tak podniecają tą likwidacją WSI jakby jakiś cud się dokonał.

Jak pisze pan Stanisław: nieobecność WSI jest tylko wyższą formą ich obecności. Ja się z tym zgadzam. Tak silnych grup interesu nie da się rozbić inaczej niż likwidując im żerowisko. A Macierewicz zlikwidował tylko szyld.

Np. to, że ubeków ruskich zastąpili "na stołkach" ubecy niemieccy? Taka hipoteza oczywiście, ale nie zgadzam się, że był to czyn wyłącznie korzystny. Równie dobrze mógł być neutralny lub niekorzystny.

EDIT: Czarodziejskie miejsce ten sejm. Zamienia liberałów w socjalistów najwyraźniej:))

Żeś kurwa wykrakał. Smutnym.
 
Jarek chyba chciał zasypać przepaść międzypokoleniową już przed Wigilią. Dzieciaki przy stole będą już mówić ludzkim głosem;)
 
Liczę, że w czasie gdy Antoni, Gowin i Zbyszek Ziobro będą się lansować w mediach i robić polityczny folklor, Szałamacha i Morawiecki zrobią coś pozytywnego dla gospodarki. To dwa jasne punkty rządu, pozostałe nominacje to zapłata za lojalność, wierność i brak własnych ambicji politycznych.
 
Kultura i nauka jak były w niebicie, tak pozostaną. Chyba. Nadzieja nie umiera.

Czy jest pewnym, że PIS zachowa takie same teki ministerialne, jakie były za rządów PO?
 
Back
Top