Polityka

Wschod i pld zach wahliwy... spragniony jeszcze nieco radzieckiej miłości:

CIfoGoPUMAAkqXC.png
 
Oczywiście, ze Amerykanie nie chcą stabilizacji. Pogadam z ziomkiem, zeby sie bardziej rozgadał na ten temat, bo ostatnio nie udało mi sie z niego za dużo wyciągnąć
Czekam, czekam, każdy głos, tym bardziej merytoryczny na wagę złota.
 
Głos z serca libanu. Wiewiur, a co myślisz o sp. Saddamie?
Staram się każdemu dawać prawo do samostanowienia i wierzę w jak najmniejszą ingerencję w problemy wewnętrzne innych narodów (przez analogię przenosząc na grunt rodziny, nie uważam, by można było ingerować w cudze życie i cudzy dom).
Hussein był twardym przywódcą, który utrzymywał nie tylko własny kraj, ale cały region w relatywnym porządku. Popełniał błędy, ale kto ich nie popełnia ten nic nie robi, jednak miał poparcie świata arabskiego, na korzyść i prośbę zachodu przeniósł rozwój Iranu na obecne czasy, trzymał w ryzach swój kraj posiadając nie najlepszą armię i prowadząc walki w trudnych rejonach, podczas gdy amerykańce dumnie pokonali go na szczerej pustyni.

Patrząc na jego rządy ode mnie otrzymałby ocenę pozytywną. Na pewno jednak był to bardzo dobry zarządca i strateg, który poległ ze względu na zachłanność (zbyt szybko chciał działać, a to w dyplomacji jest bardzo trudne).
 
Staram się każdemu dawać prawo do samostanowienia i wierzę w jak najmniejszą ingerencję w problemy wewnętrzne innych narodów (przez analogię przenosząc na grunt rodziny, nie uważam, by można było ingerować w cudze życie i cudzy dom).
Hussein był twardym przywódcą, który utrzymywał nie tylko własny kraj, ale cały region w relatywnym porządku. Popełniał błędy, ale kto ich nie popełnia ten nic nie robi, jednak miał poparcie świata arabskiego, na korzyść i prośbę zachodu przeniósł rozwój Iranu na obecne czasy, trzymał w ryzach swój kraj posiadając nie najlepszą armię i prowadząc walki w trudnych rejonach, podczas gdy amerykańce dumnie pokonali go na szczerej pustyni.

Patrząc na jego rządy ode mnie otrzymałby ocenę pozytywną. Na pewno jednak był to bardzo dobry zarządca i strateg, który poległ ze względu na zachłanność (zbyt szybko chciał działać, a to w dyplomacji jest bardzo trudne).
No to sie zgadzamy. Był dobrym przywódca dla swojego ludu. Dlaczego Amerykanie go pokonali, dlaczego z nim walczyli?
 
No to sie zgadzamy. Był dobrym przywódca dla swojego ludu. Dlaczego Amerykanie go pokonali, dlaczego z nim walczyli?
Może to jest właśnie odpowiedź, był dobrym przywódcą w regionie, w którym dobry przywódca był niemile widziany. Do tego dobra naturalne w regionie i mamy powód ataków USA, które jeszcze 10 lat wcześniej temu człowiekowi pomagały, albo ten człowiek im pomagał w walce z Iranem.
Prosty i oczywisty wniosek najbardziej zakłamanym państwem na światowej mapie są te wielkie i wszechwładne USA.
 
No to sie zgadzamy. Był dobrym przywódca dla swojego ludu. Dlaczego Amerykanie go pokonali, dlaczego z nim walczyli?
Saddam rozpoczal sprzedaz ropy za Euro z pominieciem amerykanskiego dolara co bylo bezposrednia przyczyna interwencji.
Kilka lat pozniej Kaddafi probowal wprowadzic rozliczenie za rope w zlotych dinarach co skonczylo sie "wiosna ludow" na bliskim wschodzie.
Odejscie od systemu platnosci dolarem za rope bedzie poczatkiem konca hegemonii USA.
 
Saddam rozpoczal sprzedaz ropy za Euro z pominieciem amerykanskiego dolara co bylo bezposrednia przyczyna interwencji.
Kilka lat pozniej Kaddafi probowal wprowadzic rozliczenie za rope w zlotych dinarach co skonczylo sie "wiosna ludow" na bliskim wschodzie.
Odejscie od systemu platnosci dolarem za rope bedzie poczatkiem konca hegemonii USA.
Ropa ma jedną wadę, mianowicie kiedyś się skończy, a przy obecnych coraz większych eksploatacjach złóż dojdziemy w końcu do momentu, jak paliwo będzie za 10 zł/litr a później to już nikt nie wie co będzie, oby nie wojna.
 
Ropa ma jedną wadę, mianowicie kiedyś się skończy, a przy obecnych coraz większych eksploatacjach złóż dojdziemy w końcu do momentu, jak paliwo będzie za 10 zł/litr a później to już nikt nie wie co będzie, oby nie wojna.
A co innego? USA innej metody nie ma, a na euro czy franka raczej nie przejda ;)
 
Petrodolar jest utrzymywany, każdy kto nie będzie go używał będzie mocno karany przez USA.
 
Pytanie: komu powinniśmy kibicować jeśli chodzi o petrowalutę?
Jak dla mnie poki co jedziemy na jednym wozku z USA, podobnie jak reszta swiata, ale powolne tworzenie sie konkurencji moze wyzwoli jakis impuls w USA, ktory spowoduje, ze ten kraj wyjdzie na prosta.
 
Stonoga:
"
Rozliczenia dziennikarzy-odcinek pierwszy.

Do Pana Jarosława Kuźniara.

-Szanowny Panie Redaktorze

Z wielkim oburzeniem obserwuję dziennikarski wodospad pomyj wylewanych na moją głowę.
Uzurpujecie sobie Państwo prawo do niszczenia ludzkiego życia wykonując swoją pracę już nie tylko pod publikę i bez etyki dziennikarskiej ale w sposób zwyczajnie przestępczy.
Długo myślałem na kim z Was przykładnie się zemścić i choć jest kilka osób, które Pana wyprzedziły np. bracia Karnowscy, Dorota Kania, Michał Rachoń czy Stanisław Michalkiewicz z Wojciechem Sumlińskim to postanowiłem, że pierwszego rozliczę Pana lecz zrobię to w sposób delikatny, by dać Panu szansę na zmianę.

Zadzwonił dziś do mnie Pański przyjaciel ze szkolnej ławki był bardzo poruszony tym jak Pan uprawia swoje dziennikarstwo opowiedział mi wszystko od A do Z jakiego skandalu w Dzierżoniowie był Pan autorem wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego Agnieszką Zjawin.
Przyłapano Pana jako dzieciaka w liceum przy Piłsudskiego w Dzierżoniowie na seksie z tą Panią, z Pańską nauczycielką.
Pozwolono się jej zwolnić ale musiała opuścić służbowe mieszkanie. Kupiła własnościowe przy ulicy Szkolnej i w nim zamieszkaliście. Oczywiście rozstała się natychmiast z mężem policjantem, który o ironio ratował Was z wypadku samochodowego, który mieliście zielonym Renault Clio zakupionym wcześniej w ząbkowickim salonie.
Często komentuje Pan w TVN ludzi wydając o nich nieuprawniony osąd, a nie widzi Pan, że w Pana życiu począwszy od nastoletniego chłopca- miał Pan wówczas 17 lat krzywdzi Pan ludzi.
Rozbił Pan małżeństwo, naruszył piękno swojej młodości i świątyni ciała.
Ja Pana nie atakuję lecz apeluję niech się Pan zmieni bo krzywdzi Pan ludzi i niech mi Pan będzie dozgonnie wdzięczny, że nie piszę o tamtych wydarzeniach w formie stosowanej prze Michnika, Kanię czy TVN.

Kamila Durczoka zabiła ludzka nienawiść i ja mu współczuję.
Pana zaś może zabić prawda bez jej naciągania i manipulacji.

Z poważaniem

Zbigniew Stonoga
Edycja: pisząc plotki pudelek pamiętajcie ze tydzień temu zrobili ze mnie pedofila mówiąc o zarzutach a nie wspominając o uniewinniającym wyroku.

"


JKM u Olejnik:

http://www.radiozet.pl/Radio/Progra...Janusz-Korwin-Mikke-u-Moniki-Olejnik-00007586
 
Kurwa, oglądam TAK czy NIE. Dawno nie widziałem takiego zaorania jakie sam sobie uczynił facet od Kukiza.
 
Korwin i Wipler zapraszani do TV i Radia, żeby cisnąć na Kukiza :lol:
ale żenada w ich wykonaniu
 
z kim debatowal?

EDIT:

Sprawdzilem...
Gawkowski taki kozak?
Koleś starał się nieudolnie nauczać Gawkowskiego na temat systemów wyborczych... nie wiedząc, że Gawkowski jest doktorem i właśnie w systemach się specjalizuje. Ludzie od Kukiza nie mają zupełnie swojego zdania i poglądów. To jest totalny chaos i zbieranina.
 
Swoją drogą Gawkowski też się nie popisał, bo walnął parę lapsusów podważających wartość jego doktoratu. Mylił się co do finansowania partii, min. że w GB i USA partie są finansowane głównie ze środków publicznych. A Hałaczkiewicz nie ma w ogóle siły przebicia, nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania i traktuje JOWy jako lekarstwo na wszystko.
 
  • Like
Reactions: JB_
Korwin, Wipler, i ten plankton na prawo w postaci KNP są już chyba skończeni. Podzielili się, dali sobie odebrać młody elektorat - a te drgawki, które ich teraz męczą, raczej przywróceniu go nie pomogą. W sumie mi ich nie szkoda. Taką okazję zje***, to trzeba umieć.

Edit: Pani, kurwa, premier.
 
Last edited:
Back
Top