Polityka

Ten gościu miał ulotkę w ręku i to właśnie on jest tym obrońcą życia.
gdzies na FB trafilem na oswiadczenie, ze ten gosciu nie ma nic wspolnego z ktoras tam z Fundacji Pro-Life (oswiadczenie tejze fundacji)
 
"Uczestnikom referendum przedstawiono propozycję zmiany konstytucji tak aby odpowiedni zapis mówił o małżeństwie jako związku "dwóch osób, bez rozróżnienia ich płci". Aby stało się to faktem, w referendum potrzebna jest zwykła większość. "

Wybrali taki sposób... no ok. Wolałbym rozwiązanie z nową instytucją prawną - związek partnerski, taki również dla osób heterosexualnych jako mniej sformalizowane małżeństwo. W takim przypadku Twój argument z etymologią słowa małżeństwa byłby bezpodstawny, bo obok związku partnerskiego, który małżeńswem by nie był istniałoby małżeństwo sensu stricto.
Tak. I też byłbym za takim rozwiązaniem. Ja w ogóle uważam, że kwestia małżeństwa to powinien być wyłącznie - z punktu widzenia państwa - jeden świstek w urzędzie, regulujący sprawy dziedziczenia, nazwiska dzieci itd. Reszta pozostaje w gestii wiary, etyki każdej z par.
A w przypadku słowa kutas? Kiedyś frędzel, ozdoba - dziś penis.
Podobnie ze słowem gruby - którego dziś młodzież używa do określenia, że coś jest zajebiste. Tylko różnica jest taka, że tutaj nikt nie zmienia etymologii tego słowa, jak w przypadku historii. Z małżeństwem zresztą podobnie, bo Rzymianie wprowadzili tę instytucję (iustum matrimonium), aby rozróżnić przelotne związki z niewolnicami (itd.) od małżeństw "pełnoprawnych".
 
Last edited:
Przecież to zupełnie oczywiste i naturalne że kolesia wcześniej notowanego za napaść czynną na policjanta i rozboje wypuszczają bez zarzutów po próbie napadu na prezydenta. Każdy przecież wie że tacy ludzie to typowy profil działaczy pro life który wszędzie nosi ze sobą ulotki, prawdopodobnie miał też na sobie koszulkę radia maryja i legitymacje PIS w portfelu żeby nie wzbudzać większych zastrzeżeń.
 
@Scurvol skończyłem dzisiaj czytać książkę. Domyślasz się, który Były Premier spotykał się z autorem 3 razy w książce?
no wlasnie sam mam zagwozdke, o ile dobrze pamietam spotkal sie z nim juz w 97 roku,(oczywiscie jesli nie pomylilem dat) na urodzinach tego biskupa w woj podlaskim(nie pamietam juz nazwy miejscowosci) i juz wtedy byl bylym premierem, wiec grono nieco sie zaweza. Cimoszewicz? tez mnie to bardzo interesuje
 
no wlasnie sam mam zagwozdke, o ile dobrze pamietam spotkal sie z nim juz w 97 roku,(oczywiscie jesli nie pomylilem dat) na urodzinach tego biskupa w woj podlaskim(nie pamietam juz nazwy miejscowosci) i juz wtedy byl bylym premierem, wiec grono nieco sie zaweza. Cimoszewicz? tez mnie to bardzo interesuje
mi by bardziej pasował Pawlak, ale to tylko domysły...
 
no wlasnie sam mam zagwozdke, o ile dobrze pamietam spotkal sie z nim juz w 97 roku,(oczywiscie jesli nie pomylilem dat) na urodzinach tego biskupa w woj podlaskim(nie pamietam juz nazwy miejscowosci) i juz wtedy byl bylym premierem, wiec grono nieco sie zaweza. Cimoszewicz? tez mnie to bardzo interesuje
mi by bardziej pasował Pawlak, ale to tylko domysły...
Mi sie wydaje, ze o Jozefa chodzi.
 
Abewu już się zbliża,
już puka do Twych drzwi,
Pobiegnij ich przywitać,
z radości serce drży.
Jak kurwiszon komorowski przegra to z przyjemnoscia powitam panow z abw, wsi, ufc i ksw chlebem i sola :)

A tak na powaznie. Nie glosujcie na rosyjska marionetke! Tzn na bronislawa komorowskiego.
 
chyba do 21 zawsze były?
EDIT:
chyba że na bronka chcesz głosować, to nie zdążysz, nie ma co iść ;)
To była podpucha. Akurat nie pójdę bo mi się nie chce spieszyć dla takich kandydatów. Paradoksalnie nie wybrałbym pisowca ale jak pis wygra pewnie będę miał lepiej w robocie więc mam komfort niechodzenia.
 
Znowu dziady się będą w komisjach zastanawiać czy twitter i facebook jest w internetach czy internety tam : D kuhwa panowie debilstwo notuję postęp i jak coś tu u nas nie zmieni się w przepisach radykalnie to ja wypierdalam na Kołymę : D nie zamierzam na naszą monarchię płacić, a do więzienia z tytułu wyroku urzędu skarbowego nie zamierzam iść. Chuj w dupę wszystkim którzy ruinę tu robią w Polsce.
 
Za udostępnianie sondaży w czasie ciszy wyborczej są jedne z najsurowszych kar i jest ono zdecydowanie jednym z najokrutnijeszych przykładów łamania ciszy wyborczej.

Zresztą chyba ktoś tutaj powinien zamknąć ten temat do czasu zakończenia wyborów.
 
Zresztą chyba ktoś tutaj powinien zamknąć ten temat do czasu zakończenia wyborów.
Można gadać o polityce, wszak tyle się dzieje na świecie. Nie wolno łamać ciszy wyborczej. Znaczy wolno, ale to może grozić konsekwencjami karnymi w przypadku, gdyby się któryś ze smutnych panów do nas zgłosił. Będziemy udostępniać IP po prostu. #wolnościodpowiedzialność
 
Back
Top