Polityka

Ci co najwięcej płaczą pasożytują na podatkach wypracowanych przez tych kapitalistów. Nie wiem kto w naszych warunkach jest jeszcze kapitalistą w tym marksistowskim rozumieniu?

Co do Twojego opisu sytuacji Niemiec, wydaje mi się, że oni się jeszcze nie otrząsnęli i nie zakomunikowali społeczeństwu, że muszą przygotować się na zmiany. Muszą się najpierw przyznać, że polityka Merkel była w wielu aspektach błędna, a widać, że mają z tym problem. Z resztą te zmiany to perspektywa lat, nie miesięcy, na dzisiaj mają jeszcze solidne zapasy gotówki, w miejsce ich firm muszą wejść nowe, to są długie procesy.

Dla zobrazowania sytuacji: w 2017 r. Niemcy płacili Rosji 192$ za 1000m3 gazu, w piątek, na giełdzie 1000m3 LNG kosztowało 721$ (podobno Amerykanie są gotowi sprzedawać po 380$). To jest masakra dla ich przemysłu, firmy chemiczne, jak BASF (największa na świecie) stoją na ruskim gazie.

BASF, Lanxess, Kelheim Fibre i Aurubis należą do najbardziej energochłonnych firm w Niemczech. Każdego roku zużywają one energię wartą 17 miliardów euro.
Z tego co wiem BASF już ogłosił wyprowadzkę do USA. Niezła laurka dla niemieckiego przywództwa w DE i EU..

Perła niemieckiej gospodarki "nie jest już konkurencyjna".

Będziemy widzieć coraz więcej takich komunikatów. Ciekawe jak to będzie wpływać na naszą gospodarkę?
A ptaszki ćwierkają że w lubuskiem chiński automotive coś robi...
Lekko VW, mimo że może liczyć na respiratory podaneh pewnie przez wiele rządów, będzie miał ciężko...









Science!


Koncert życzeń




Jak tam ajfonik, aktywisto?


Wut??




 
Ci co najwięcej płaczą pasożytują na podatkach wypracowanych przez tych kapitalistów. Nie wiem kto w naszych warunkach jest jeszcze kapitalistą w tym marksistowskim rozumieniu?

Co do Twojego opisu sytuacji Niemiec, wydaje mi się, że oni się jeszcze nie otrząsnęli i nie zakomunikowali społeczeństwu, że muszą przygotować się na zmiany. Muszą się najpierw przyznać, że polityka Merkel była w wielu aspektach błędna, a widać, że mają z tym problem. Z resztą te zmiany to perspektywa lat, nie miesięcy, na dzisiaj mają jeszcze solidne zapasy gotówki, w miejsce ich firm muszą wejść nowe, to są długie procesy.

Dla zobrazowania sytuacji: w 2017 r. Niemcy płacili Rosji 192$ za 1000m3 gazu, w piątek, na giełdzie 1000m3 LNG kosztowało 721$ (podobno Amerykanie są gotowi sprzedawać po 380$). To jest masakra dla ich przemysłu, firmy chemiczne, jak BASF (największa na świecie) stoją na ruskim gazie.

BASF, Lanxess, Kelheim Fibre i Aurubis należą do najbardziej energochłonnych firm w Niemczech. Każdego roku zużywają one energię wartą 17 miliardów euro.
Słynne perełki takie jak IG Farben (aktualnie BASF), Dr Oetker, Bayer, VW i BMW,
Allianz - wiecie, że ta firma ubezpieczała... personel i mienie Auschwitz - ciekawe od czego? hihi
 
Mimo naszych narzekań uważam, że Polacy są bardziej pracowici, kreatywni i ogólnie mądrzejsi od Niemców, którym się nic nie chce. Sukces naszego trzydziestolecia jest bardziej doceniany za granicą niż tu na miejscu.
Brakuje nam ciągle sprawnego państwa, wsparcia odpowiednich obszarów i rozwiązań systemowych.

Polecam tą rozmowę, gość ciekawie mówi o tym jak powinniśmy budować przewagę.


Tylko nie spierdolmy wszystkiego przez "europejskość" i proniemiecki rząd "demokratów".


Z tego co wiem BASF już ogłosił wyprowadzkę do USA. Niezła laurka dla niemieckiego przywództwa w DE i EU..


A ptaszki ćwierkają że w lubuskiem chiński automotive coś robi...
Lekko VW, mimo że może liczyć na respiratory podaneh pewnie przez wiele rządów, będzie miał ciężko...









Science!


Koncert życzeń




Jak tam ajfonik, aktywisto?


Wut??





Jak to jest, że razemki chcą wolnej wigilii? Chrześcijańskie celebracje chcą świętować?
Zastanawiam się jaki proces myślowy zaszedł w głowie @Karateka@ który też uznał, że chrześcijańskie celebracje powinny ogólnym dobrem narodu, włącznie z tymi od jp2gmd, a najważniejsze święto narodowe nie powinno być celebrowane przez Polaków. Cuda i dziwy.
 
:scary:
Nie rób się idiotą z familoka :lol:


B630C737-7CBF-4D77-8A0E-A5E04EFE2B5A.jpeg


:roberteyeblinking:
 
Tylko nie spierdolmy wszystkiego przez "europejskość" i proniemiecki rząd "demokratów".



Jak to jest, że razemki chcą wolnej wigilii? Chrześcijańskie celebracje chcą świętować?
Zastanawiam się jaki proces myślowy zaszedł w głowie @Karateka@ który też uznał, że chrześcijańskie celebracje powinny ogólnym dobrem narodu, włącznie z tymi od jp2gmd, a najważniejsze święto narodowe nie powinno być celebrowane przez Polaków. Cuda i dziwy.


Chcą wolnego w święta narodowe bo są lewicowcami. Dlatego chcą wolnego też w niedzielę. Dlatego walczyli o wolne soboty lewicowcy.
 
Tylko nie spierdolmy wszystkiego przez "europejskość" i proniemiecki rząd "demokratów".



Jak to jest, że razemki chcą wolnej wigilii? Chrześcijańskie celebracje chcą świętować?
Zastanawiam się jaki proces myślowy zaszedł w głowie @Karateka@ który też uznał, że chrześcijańskie celebracje powinny ogólnym dobrem narodu, włącznie z tymi od jp2gmd, a najważniejsze święto narodowe nie powinno być celebrowane przez Polaków. Cuda i dziwy.
No bo w tym roku Święto Niepodległości już było, a wigilia dopiero będzie. W przyszłym roku na początku listopada zmieni się narrację i stwierdzi, że 11 Listopada musi być dniem wolnym np. za święto Trzech Króli :werdum:
 
Kurna, miałem dogrywkę rozmowy "o mysliwych".

W sumie to zrobilo mi sie glupio.

Nie o mysliwych chodzilo - ona "wstydzi sie za gatunek ludzki". Ja tam swoje dyrdymały a tu widze autentyczny problem, te mięsa, polowania, podatko-regulacje to cień czegoś większego: to wstyd być człowiekiem. Niby się to podskórnie czuło, ale jak to zostało zwerbalizowane przez nią samą, to jakoś dziwnie.

Na początku z tego drwiłem, ale to jest autentyczne cierpienie niektórych ludzi, dla nich realne, dla nich racjonalne, dla nich prawdziwe. Nie są i nie będą to pojedyncze przypadki.

Poza "winter is coming" to nie wiem co o tym wiecej myslec, musi się strawić.
Stary, zaczynam martwić się o Ciebie. Toż to większy masochizm niż ten co odwala się w familioku z króliczkami :wink:
 
Dla mnie PiS i po to jest to samo gówno, a gorsza jest tylko lewica, ale liczę na to, że pis jednak znajdzie wystarczająco dużo koalicjantów, żeby stworzyć rząd z vateuszem na czele, tylko po to, żeby zobaczyć ten przeogromny kwik tych zjebow fajnopolackich xD
Muszę Ci przyznać, że fantazję masz nieokiełznaną. Po tym jak dziś ich podsumował Memcen -- czyli zmieszał z gównem tak bardzo, że gorzej się nie da -- to prędzej zobaczysz Mameda Strikeforce niż pis w koalicji rządowej.
 

Ja się w pełni zgadzam, że żydzi to cwane sukinsyny co srają na gojów (na nas) i są prowodyrami (co sprawdziło moje podjerzenia, teraz jestem już tego pewny, po wypowiedzi ostatniej natanjahu to na 100%) podzielenia się problemem islamu z europejczykami by później mieć zielone światło na wybijanie tej hołoty. Ale to samo od dziecka śpiewa się w prawie każdym islamskim domu ale w drugą stronę. Zresztą wg koranu nie będzie zbawienia, jeżeli nie będzie powrotu żydów na ziemię świętą i ostatecznej wojny religijnej żydów z islamistami i pokonania tych pierwszych, dopiero wtedy zejdzie bóg sądzić tych na ziemi, jak prawił mahomet, nawet kamień jak żyd się za nim skryje zawoła tu ukrył się żyd. Więc wg nich anihilacja żydów musi się wydarzyć by doszło do zbawienia ;)
 
Z PiS za ustawą o in vitro głosowali między innymi: R. Bochenek, W. Buda, J. Cieszyński, R. Fogiel, M. Kamiński, M. Morawiecki czy P. Müller.
 
Luksemburg i Cypr to wiadomo od kogo Wy są.



"Biorąc pod uwagę tylko firmy z zagranicznym kapitałem działające w Polsce"

Szkoda, że nie ma podanych np największych firm z danego kraju i wtedy było by można sprawdzić kto jest największym udziałowcem danej firmy.
Mogło by się np okazać, że firma holenderska, a udziały ma inny kraj, ale komu tam się chce sprawdzać takie rzeczy....
:roberteyeblinking:
No też prawda. Zastanawiający był brak chińczyków. Ta holenderka skorupa to pewnie w znacznej mierze wypełniona chinolami.

Wielu myśli, że taki Phillips wciąż jest europejski, holenderski, a to chińska zabawka od dawna przecież. A Przynajmniej brand Philipsa w działach RTV i AGD. Holendrzy zostawili sobie chyba tylko healthcare.


Więc chińczyki nas mają. Cóż, jest jeszcze gorzej niż się można było spodziewać...
 
Back
Top