Polityka

Dawaj namiar na jego posty o tym, jprd - trzeba zneutralizować zapach gówna ;)
-----------
@szplin w temacie o filmach nie widzę. Pewnie tutaj pisał? Albo na absurdach, podludziach?
Śmiejesz się z lemingów, a dajesz się wpuszczać i idziesz jak po sznurku. Ten film nawet nie wszedł na ekrany, a wszyscy, z lewa do prawa mają swoją ocenę. I to, niezależnie od treści, tej produkcji, jest najgorsze.
Jesteśmy trzy tygodnie przed wyborami, partyjne fabryki memów pracują pełną para.
 
Śmiejesz się z lemingów, a dajesz się wpuszczać i idziesz jak po sznurku. Ten film nawet nie wszedł na ekrany, a wszyscy, z lewa do prawa mają swoją ocenę. I to, niezależnie od treści, tej produkcji, jest najgorsze.
Jesteśmy trzy tygodnie przed wyborami, partyjne fabryki memów pracują pełną para.
Dostrzegasz tutaj głównie partyjne rozgrywki i kolejną próbę zaognienia polaryzacji społeczeństwa. Czy po tym jak już film wyszedł - wciąż tylko to dostrzegasz, czy być może napiszesz słówko o możliwym celu w jakim Holland popełniła to "dzieło"? Rozważasz jakiś negatywny, szkodliwy dla Polski scenariusz/zamysł w związku z tym filmem?
 
Wprowadzimy JOWy i skończy się partiokracja, bo jak wiadomo do Senatu wprowadzono JOWy i największe partie.... ohhh wait
Znowu się mylisz. Czym innym są Jowy z jedną turą wyborów ze 100 okręgami, a czym innym JOWy z 450 okręgami plus na wzór francuski do Parlamentu wchodzi ten kto ma +50% poparcia. Nie ma nikt? No to druga tura
Dlaczego Tusk nie zaproponował JOWów na wzór francuski w wyborach do Senatu tylko bawi się w spiski senackie?
Gdyby to robiły firmy to nazywałoby się to zmową.
Znowu Tusk tchórzy przed wyborcami, zostało przytulanie się do Kraśko w TVN. Nie widziałem Tuska w rmf fm, radiu zet.
Myślisz że dlatego że go nie zapraszali?
 
:brainoverload: kurwa, to już chyba lepiej balet z tajlandzkimi dziwkami odjebać jak @zoom,że przez tydzień na dupie nie możesz usiedzieć.

Nawet za darmo tego nie chcę... Subskrypcja za co? Za to że jakies fejk konta tam sobie przewijasz? Ja jebe Świat się kończy, że ludzie za to płacą... To juz na Rokse lepiej wydac i jakaś Zofia lat 45/ Katerina lat 19/25 Ci gałę elegancko wypoleruje...
 
W TV był Kołodziejczak.
Tak mnie zastanawia jak on to robi że ma tak proste plecy, sztywne.
Pajączek czy gorset? :korwinlaugh:
Jeszcze ten sposób mówienia gdzie musi często robić przerwy na złapanie powietrza. On nawet mówi to wypina klatę do przodu, przez 5 minut nie miałbym siły aby go parodiować :siuu:
 
W TV był Kołodziejczak.
Tak mnie zastanawia jak on to robi że ma tak proste plecy, sztywne.
Pajączek czy gorset? :korwinlaugh:
Jeszcze ten sposób mówienia gdzie musi często robić przerwy na złapanie powietrza. On nawet mówi to wypina klatę do przodu, przez 5 minut nie miałbym siły aby go parodiować :siuu:
Gorset, przydatny jak ma się gumowy kręgosłup.
 
Znowu się mylisz. Czym innym są Jowy z jedną turą wyborów ze 100 okręgami, a czym innym JOWy z 450 okręgami plus na wzór francuski do Parlamentu wchodzi ten kto ma +50% poparcia. Nie ma nikt? No to druga tura
Dlaczego Tusk nie zaproponował JOWów na wzór francuski w wyborach do Senatu tylko bawi się w spiski senackie?
Gdyby to robiły firmy to nazywałoby się to zmową.
Znowu Tusk tchórzy przed wyborcami, zostało przytulanie się do Kraśko w TVN. Nie widziałem Tuska w rmf fm, radiu zet.
Myślisz że dlatego że go nie zapraszali?
Kojarzę, że śmieszna sytuacja była z JOWami w UK parę lat wstecz - Farage i jego partia byli na 3 miejscu pod względem liczby głosów, a finalnie mieli 1 posła w Izbie Gmin właśnie przez większościową ordynację
 
Tusk właśnie powiedział, że na Pomorzu i Wielkopolsce ludzie „mają lepsze cechy” niż w reszcie Polski bo bardziej byli „pod wpływem kultury zachodu”.

382773791_873502090798955_7002758801700193403_n.jpg


 
Dostrzegasz tutaj głównie partyjne rozgrywki i kolejną próbę zaognienia polaryzacji społeczeństwa. Czy po tym jak już film wyszedł - wciąż tylko to dostrzegasz, czy być może napiszesz słówko o możliwym celu w jakim Holland popełniła to "dzieło"? Rozważasz jakiś negatywny, szkodliwy dla Polski scenariusz/zamysł w związku z tym filmem?
Oczywiście, że rozważam. Być może ten film jest celowo antypolski... Ale pisałem o czymś innym, o zachowaniach stadnych, o bezrefleksyjnym powielaniem opinii, o tym, że dajemy sobą sterować. Trzeba na to uważać, bo będzie z tym coraz trudniej.
 
Znowu się mylisz.

Nie nie mylę się.

1. W Senacie są JOWy - fakt
2. Senat jest zdominowany przez duże partie - fakt

Jeśli chcesz udowodnić że nie mam racji to udowodnij jedno z:
a) senat nie jest zdominowany przez duże partie
b) w Senacie nie ma JOWow
c) to nie JOWy, jest inny czynnik np. Tusk i Merkel fałszują wyniki

Czym innym są Jowy z jedną turą wyborów ze 100 okręgami, a czym innym JOWy z 450 okręgami plus na wzór francuski do Parlamentu wchodzi ten kto ma +50% poparcia. Nie ma nikt? No to druga tura

Jakby bylo 450 okręgów wyborczych do Senatu to wciąż miałbyś dominację PiS i KO.

Jednoomandatowe okręgi wyborcze "na wzór francuski" sprzyjają większym partiom, chociaż w nieco inny sposób niż typowe JOWy bez drugiej tury.

Nawet w pierwszej turze, wyborcy głosują strategicznie, starając się poprzeć kandydata z większej partii, który ma szansę dostać się do drugiej tury i ostatecznie wygrać.

Dążenie do uzyskania większości głosów w drugiej turze sprawia, że kandydaci z większych partii prezentują bardziej umiarkowane stanowiska, przyciągając w ten sposób szerokie spektrum wyborców.

Większe partie zazwyczaj dysponują większymi zasobami, co pozwala im prowadzić efektywną kampanię w dwóch turach wyborów.
 
Kojarzę, że śmieszna sytuacja była z JOWami w UK parę lat wstecz - Farage i jego partia byli na 3 miejscu pod względem liczby głosów, a finalnie mieli 1 posła w Izbie Gmin właśnie przez większościową ordynację

Ale po co o tym mówić, przecież JOWy w Polsce zniosą partiokracje, bo tak mówi była gwiazda rocka :) co nie @Bezimienny ? :)
 
Oczywiście, że rozważam. Być może ten film jest celowo antypolski... Ale pisałem o czymś innym, o zachowaniach stadnych, o bezrefleksyjnym powielaniem opinii, o tym, że dajemy sobą sterować. Trzeba na to uważać, bo będzie z tym coraz trudniej.
Na serio myślisz, że przeciętny Polak potrzebuje usłyszeć głos z tvp by zrozumieć co ma myśleć o szczujni Hollandowej (co mi zarzucileś)?
 
Na serio myślisz, że przeciętny Polak potrzebuje usłyszeć głos z tvp by zrozumieć co ma myśleć o szczujni Hollandowej (co mi zarzucileś)?
Przeciętny Polak jest tresowany jak małpa w cyrku i myśli to co wprasowują w mózg. Uczepiłeś się Holland, a je ten film podałem tylko jak zobrazowanie pewnego zjawiska.
 
Back
Top