Polityka

Szkoda, że media żyją angielską dynastią , a nie hiszpańską czy holenderską, bo tam są pewnie ładniejsze twarze niż te królicze zęby kobiet z UK :cool::lol: Ładniejsze tylko może od Niemek.
 
prince-charles.jpg

New King
 
@Dzihados a któryś tu kilkanaście dni temu pouczał wszystkich jak to szwaby wszystko wiedzą o wojnie i jacy to oni są wspaniali a Polacy tacy niewdzięczni. Jakaś tiktokerka mu powiedziała :facepalm: Taki tam jeden mesjasz wszechwiedzący, co przynosi kaganek nam ciemnym faszystom, co pierdoli Polaków by Ci wyjaśnił, że ta baba chuja się zna.
 
Spokójnie do końca miesiąca temat pogrzeją
:corn:


Nigdy k...a nie zrozumiem tego fenomenu. Tym bardziej gdyby tv dawała ich przemówienia na przykład , ale 99 procent ich życie ,,medialne" to tylko przebitki z balkonu Pałacu lub gdy podają rękę politykom.

Fenomen.

Równie dobrze mógłbym teraz żyć jakimś Portugalczykiem z Lizbony.
 
Nigdy k...a nie zrozumiem tego fenomenu. Tym bardziej gdyby tv dawała ich przemówienia na przykład , ale 99 procent ich życie ,,medialne" to tylko przebitki z balkonu Pałacu lub gdy podają rękę politykom.

Fenomen.

Równie dobrze mógłbym teraz żyć jakimś Bastkiem z Sanoka

Poprawiłem
:tiphatb: :jarolaugh:
 
Wracając jeszcze do tego tematu. Tak się tworzy "newsy":

View attachment 44916

Naprawdę? Zapytała o seks?

Radiozet. Niech każdy sobie sam odpowie czego słucha czy co czyta.
1662671122799.png


na fejsie masz strony: Nagłówki nie do ogarnięcia oraz cała Polska czyta dziennikarzom.

Kiedyś w redakcji był nagłówkowy, korektor...
Teraz biorą wariatów albo karierowiczów myślących że będą kolejnymi Lisami, Durczokami...
Media społecznościowe kompletnie pokonały tradycyjne media, które nie stworzyły społeczności fanów czyli nie mogą żyć z $ od czytelników i jednocześnie rynek reklamowy przejęły media społecznościowe...

Została hodowla demencji cyfrowej, target wariaci: od Nowego Czasu do Nie.
W polityce też: Lepper był populistą ale napocił się umysłowo bardziej niż jakiś Kołodziejczak z wieśniak unii...
Chociaż w Radiu Zet Lubecka zadaje czasami ciekawe pytania.

Była Szczuka w rmf fm -zmieni się władza to Stonoga dostanie program w TVP? Bo aż szukałem okularów jak zobaczyłem Szczukę w rmf fm...
 
Krolowa zobaczyla rachunek za gaz i prad za te wszystkie rezydencje i serce nie wytrzymalo.
Dobre z pewnie 8 lat temu Fakt cisnął bekę, że pałac prezydencki w Polsce jest droższy od rezydencji królowej brytyjskiej.


Też mi odkrycie: to już nawet w Polsce najwięksi konserwatyści w SLD "jedna żona, jedna partia, jedna kochanka", a konserwatyści niekoniecznie :muttley: USA za to: konserwatyści Republikanie to masa rozwodników, dzieci z nielegalnymi imigrantkami, ale za to Demokraci kończą jak Clinton interesujący się stażystkami jak to kiedyś ładnie kpiła z nich Oriana Falaci
 


Kolejna ofensywa?


Ta skala


Tez skala








Wyglada na to, ze sie ladnie przygotowali




XD


Straszą straszą


A to tez prawda, patowy - przez wszechobecną świadomość sytuacyjną - front przestał nagle być patowy (o ironio, także przez wszechobecną świadomość sytuacyjną USA, a brak tejże u RU).
Pytanie na ile takie przełamania byłyby możliwe z takim przeciwnikiem jak USA gdzie 5 satelit naraz kameruje ;) ci łysinkę i bada skład chemiczny twoich gazów ;)


@Dzihados a któryś tu kilkanaście dni temu pouczał wszystkich jak to szwaby wszystko wiedzą o wojnie i jacy to oni są wspaniali a Polacy tacy niewdzięczni. Jakaś tiktokerka mu powiedziała :facepalm: Taki tam jeden mesjasz wszechwiedzący, co przynosi kaganek nam ciemnym faszystom, co pierdoli Polaków by Ci wyjaśnił, że ta baba chuja się zna.

Było - ban :) sam tu dawałem :) Swoja drogą nie wiem do ktorego usera pijesz?
Ja to w ogóle myśle że do sprawy reparacji można podejść trzywarstwowo:
1. Moralnie: sprawa jest jasna.
2. Prawnie: nie znam się i mało mnie to interesuje, a i tak zależy on od...
3. Politycznie. Choć wszyscy myślą, że mówią o 1 i 2, to de facto mówią o 3. :)

Wow, grubo


 
Było - ban :) sam tu dawałem :) Swoja drogą nie wiem do ktorego usera pijesz?
Ja to w ogóle myśle że do sprawy reparacji można podejść trzywarstwowo:
1. Moralnie: sprawa jest jasna.
2. Prawnie: nie znam się i mało mnie to interesuje, a i tak zależy on od...
3. Politycznie. Choć wszyscy myślą, że mówią o 1 i 2, to de facto mówią o 3. :)
Ja tu bardziej do świadomości polskich krzywd wojennych u szwabów niż reparacji sensu stricto. To co w wywiadzie około 15 minuty.
Jeden taki user, który jest największym znawcá wszystkiego twierdził, że nikt tak dobrze nie zna historii Polski pod szwabską okupacją jak szwaby, bo uczeni tego są bezustannie w szkołach.
 
Ja tu bardziej do świadomości polskich krzywd wojennych u szwabów niż reparacji sensu stricto. To co w wywiadzie około 15 minuty.
Jeden taki user, który jest największym znawcá wszystkiego twierdził, że nikt tak dobrze nie zna historii Polski pod szwabską okupacją jak szwaby, bo uczeni tego są bezustannie w szkołach.


Poważnie był tu ktoś taki? Karateka?

Nie przypominam sobie by ktoś tu twierdził, że Niemcy są wspaniali i uczą się historia Polski pod okupacja bezustannie. Nie zarzucam ci kłamstwa, podobnie jak kłamać czasem lubisz, lecz pewnie nadinterpretujesz, jak często to robisz.
 
Ja tu bardziej do świadomości polskich krzywd wojennych u szwabów niż reparacji sensu stricto. To co w wywiadzie około 15 minuty.
Jeden taki user, który jest największym znawcá wszystkiego twierdził, że nikt tak dobrze nie zna historii Polski pod szwabską okupacją jak szwaby, bo uczeni tego są bezustannie w szkołach.
Jeśli w sprawie reparacji jest drugie dno, a nie tylko kwestia zbliżających się wyborów (w co trudno mi uwierzyć bo w geniusz komendanta już dawno zwątpiłem), to raczej chęć grillowania Niemców. Celem tego może być osłabienie ich pozycji i zmuszenie do posunięcia się przy europejskim stole. Jest dużo głosów w UE, które twierdzą, że po wybuchu wojny i kompromitacji polityki energetycznej UE (RFN), Polska jako reprezentant Europy Wschodniej ma papiery żeby stać się poważnym graczem obok Francji i Niemiec.

Czyli gra toczy się o sprawczość w UE i jej przyszły kształt, podskórnie czuję, że to Amerykanie mówią naszym wodzom co mają robić, tym bardziej, że to im zależy, żeby Niemcy zaakceptowały atlantycki model Europy (bez współpracy z Rosją, z silnymi armiami itd..). Nam to bardzo pasuje, ale Niemcy musieliby zupełnie zmienić swoją politykę, a nie są na to jeszcze gotowi. Najbardziej pomogą im w tym sukcesy ukraińskiej armii i naciski z USA.
 
Jeśli w sprawie reparacji jest drugie dno, a nie tylko kwestia zbliżających się wyborów (w co trudno mi uwierzyć bo w geniusz komendanta już dawno zwątpiłem), to raczej chęć grillowania Niemców. Celem tego może być osłabienie ich pozycji i zmuszenie do posunięcia się przy europejskim stole. Jest dużo głosów w UE, które twierdzą, że po wybuchu wojny i kompromitacji polityki energetycznej UE (RFN), Polska jako reprezentant Europy Wschodniej ma papiery żeby stać się poważnym graczem obok Francji i Niemiec.

Czyli gra toczy się o sprawczość w UE i jej przyszły kształt, podskórnie czuję, że to Amerykanie mówią naszym wodzom co mają robić, tym bardziej, że to im zależy, żeby Niemcy zaakceptowały atlantycki model Europy (bez współpracy z Rosją, z silnymi armiami itd..). Nam to bardzo pasuje, ale Niemcy musieliby zupełnie zmienić swoją politykę, a nie są na to jeszcze gotowi. Najbardziej pomogą im w tym sukcesy ukraińskiej armii i naciski z USA.
Są tacy co mówią że reparacje to taki młotek oddany Amerykanom, wraz z pokazaniem na Niemców: ej, tam jest gwóźdź. A ci potrzebują młotka na ten gwóźdź, bo coś im się ostatnio ryra. ;) A kto tu kogo używa to nie dojdziemy chyba... Ale czy to tak jest to wiadomo, ze nie wiadomo...
 
Jeśli w sprawie reparacji jest drugie dno, a nie tylko kwestia zbliżających się wyborów (w co trudno mi uwierzyć bo w geniusz komendanta już dawno zwątpiłem), to raczej chęć grillowania Niemców. Celem tego może być osłabienie ich pozycji i zmuszenie do posunięcia się przy europejskim stole. Jest dużo głosów w UE, które twierdzą, że po wybuchu wojny i kompromitacji polityki energetycznej UE (RFN), Polska jako reprezentant Europy Wschodniej ma papiery żeby stać się poważnym graczem obok Francji i Niemiec.

Czyli gra toczy się o sprawczość w UE i jej przyszły kształt, podskórnie czuję, że to Amerykanie mówią naszym wodzom co mają robić, tym bardziej, że to im zależy, żeby Niemcy zaakceptowały atlantycki model Europy (bez współpracy z Rosją, z silnymi armiami itd..). Nam to bardzo pasuje, ale Niemcy musieliby zupełnie zmienić swoją politykę, a nie są na to jeszcze gotowi. Najbardziej pomogą im w tym sukcesy ukraińskiej armii i naciski z USA.
Problem jest tylko jeden - polska bieda. Trudno być poważnym graczem bez silnej gospodarki. Myślisz, że to też oddali pod dyktando amerykańców? Jest jeszcze tylnej wejście do pierwszej ligi czyli silna armia. Może w ten sposób chcą "zabrać co swoje"? Mimo wszystko do tego trzeba niezależności energetycznej.
 
Problem jest tylko jeden - polska bieda. Trudno być poważnym graczem bez silnej gospodarki. Myślisz, że to też oddali pod dyktando amerykańców? Jest jeszcze tylnej wejście do pierwszej ligi czyli silna armia. Może w ten sposób chcą "zabrać co swoje"? Mimo wszystko do tego trzeba niezależności energetycznej.
No tak, do tego trzeba odpowiedzialnych liderów, których u nas nie ma. Z największą inflacją w Europie to my świata nie podbijemy, tych zakupów też nie będzie z czego sfinansować. Chyba chodzi o to, że nowy rząd będzie to musiał urealnić (500 Himarsów, milion czołgów, 100 Apaczów, okręty itd. to fikcja). I wtedy PIS podniesie larum, że rozbrajają Polskę.
Sam nie wiem. Widzę dużą szansę przed PL, ale te gamonie są za chude w uszach.
 
Jeśli w sprawie reparacji jest drugie dno, a nie tylko kwestia zbliżających się wyborów (w co trudno mi uwierzyć bo w geniusz komendanta już dawno zwątpiłem), to raczej chęć grillowania Niemców. Celem tego może być osłabienie ich pozycji i zmuszenie do posunięcia się przy europejskim stole. Jest dużo głosów w UE, które twierdzą, że po wybuchu wojny i kompromitacji polityki energetycznej UE (RFN), Polska jako reprezentant Europy Wschodniej ma papiery żeby stać się poważnym graczem obok Francji i Niemiec.

Czyli gra toczy się o sprawczość w UE i jej przyszły kształt, podskórnie czuję, że to Amerykanie mówią naszym wodzom co mają robić, tym bardziej, że to im zależy, żeby Niemcy zaakceptowały atlantycki model Europy (bez współpracy z Rosją, z silnymi armiami itd..). Nam to bardzo pasuje, ale Niemcy musieliby zupełnie zmienić swoją politykę, a nie są na to jeszcze gotowi. Najbardziej pomogą im w tym sukcesy ukraińskiej armii i naciski z USA.
Około 27-28 minuty Bartosiak przedstawia taką samą wizję jak Ty
 
Ja bym tak sie nie podniecal ta 3 sila w Europie. Niemcy maja swoje limity upokorzenia co juz nie raz udowodnili w historii. Amerykanie beda nas kryli dopoki beda miec w tym interes. To my mamy Niemcow za sasiadow, a nie oni.

Te cale reparacje to temat zastepczy dla inflacji i kryzysu energetycznego. Wizja 200K pln na Polaka rozbudza wyobraznie i latwiej przetrwac zime przy ognisku z opon jedzac sucha trawe, ale juz na wiosne - bogactwo. Suweren uspokojony. W sumie az dziw, ze jeszcze nikt nie wpadl na temat reparacji od Ruskich za 2 wojne swiatowa. Podobno tez domagamy sie zwrotu ziemi od Czechow. Proponuje jeszcze wyslac zapytanie do Chin o odszkodowanie za nietoperza i kovid. A co.
 
Back
Top