Polityka

Te 2 punkty dyskredytuja go w moich oczach
Brudna gra wyborcza desperata, który próbuje zjednać sobie głosy nawet takich środowisk.
Polexit to jedyny punkt wspólny. RN chce socjalu i regulacji. Nie bez powodu Braun nazywał Winnickiego Mussolinista.
Wspólna cecha to przede wszystkim deklaracje obniżenia podatków i ograniczenia biurokracji, czyli wolność i własność.
To ma być poważny punkt? Serio? To są poważni politycy ? Można na nich głosować tylko dla beki. Posługują się retoryka zbuntiwanego gimnazjalisty.
Nie masz racji. Chcesz aby Twojemu czteroletniemu dziecku obcy ludzie mówili np. o radości i przyjemności płynących z masturbacji? Zajrzyj na stronę WHO i poczytaj o standardach seksualizacji w Europie, które to właśnie chcą wprowadzić na nasze podwórko środowiska LGBT+ Proszę:
https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/WHO_BzgA_Standards_polnisch.pdf

Str.38, przedział wieku dziecka 0-4, treści dotyczące seksualności:
Przekaż informacje na temat:
- Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa,
Naucz dziecko:
- Wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście „zabawy w lekarza”,
Pomóż dziecku rozwijać:
- Ciekawość dotyczącą własnego ciała i ciał innych osób.

Standardem ma być np to, że czasami dziecko w wieku od 4 do 6 lat ma zgadzać się na niedobre doświadczenia seksualne (strona 41 - "seksualność, zdrowie i dobre samopoczucie"). Poważnie chcesz czegoś takiego dla własnych dzieci?
Lepiej z Gwiazdowskim przegrać niż z Mentzenem wygrać.
Z Gwiazdowskim nie możesz ani przegrać ani wygrać, wiesz przecież, że nie udało im się zarejestrować list. Jeśli Mentzen stosując się do zasad gry wyborczej użył tych zwrotów tylko i wyłącznie w celach pozyskania dodatkowych głosów, a pogląd na sprawę ma zupełnie inny i daleki jest od wywierania jakichkolwiek nacisków aby te słowa ciałem się stały - dla Ciebie z tego powodu jest już skreślony, to kto tu posługuje się retoryką zbuntowanego gimnazjalisty?
Jestem daleko ideologicznie od Ruchu Narodowego.
A jakąż to niestrawną dla Karateki ideologię wyznaje Ruch Narodowy, że zupełnie mu do niej nie po drodze?
Nic nie mam do gejów.
Ruch narodowy również nie ma problemu z odmienną orientacją seksualną, natomiast dostrzega zagrożenia odnośnie działań niektórych środowisk gejowskich, a Ty chcesz być na nie ślepy?
Nic nie mam do Żydów.
Jak wyżej, Ruch Narodowy również nic nie ma do ludzi odmiennej narodowości, czy rasy, jednak dostrzega zagrożenia ze strony nacisków, roszczeń i działań niektórych środowisk żydowskich, na to również chcesz być ślepy?
Tak dla związków partnerskich,
Zgoda ale na pewnych zasadach, o czym niżej.
tak dla adopcji.
:no no: Psychologia udowodniła, że dziecko jest niezwykle uważne na relację między ojcem i matką, które służą mu w przyszłości do budowania ich stosunków z własnymi dziećmi. Dziecko wychowywane w związku heteroseksualnym, poznaje naturę świata podzielonego na przeciwieństwa: chłopców i dziewczynki, mężczyzn i kobiety. Kolejnym, niezmiernie ważnym aspektem rozwoju dziecka są pozytywy płynące z możliwości "posiadania" rodzeństwa i rodzących się dzięki temu silnych więzi, bo dzięki temu dzieciak poznaje i uczestniczy w procesie naturalnego rozwoju człowieka od jego poczęcia. Tego wszystkiego dzieciaki nie uświadczą będąc wychowywane przez osoby żyjące w związku homoseksualnym.

Wolność.
Mówisz o tym, że takie osoby:

e6c804baba92f7c22b708b798ae0.jpeg


6-6.jpg


drag-queen-story-time-1024x642.jpg


ODI1L3VfMS9jY19mYWVlYi9wLzIwMTkvMDMvMjAvODI1LzUwMC85YWE1NDk3NzkwZGY0YzE3YmM4NmIyOGYzN2QwOWI4Yy5qcGVn.jpeg

https://wpolityce.pl/swiat/438840-przerazajace-skazany-za-molestowanie-czytal-dzieciom-bajki

Takie osoby mogą uczyć Twoje dzieci masturbacji? Takiej wolności chcesz?
:matt:
 
Wenezuelczycy z pewnoscia dziekuja wojskom Rosji za obecnosc na ich terytorium :) Co do Iranu dluzsza dyskusja, ale clami to kazdy zongluje: EU, Rosja, Stany... Chiny tez kontroloja rynek, bardziej niz cla... Ciezko tez pracowaly ba opinie zlodzieja patentow i szpiega gospodarczego. Nikogo nie usprawiedliwiam ale takie sa fakty.
 
Brudna gra wyborcza desperata, który próbuje zjednać sobie głosy nawet takich środowisk.

Zgadzam się. Ani brudna gra ani desperacja nie wzbudza mojego szacunku.

Wspólna cecha to przede wszystkim deklaracje obniżenia podatków i ograniczenia biurokracji, czyli wolność i własność.

Nie są w stanie tego zrobić na poziomie parlamentu europejskiego. Jedyne co tam będą mogli zrobić to głosić antygejowskie, antywolnosciowe obyczajowo i antysemickie hasła. Ponadto ruch narodowy nie jest nawet wolnosciowy gospodarczo. Protekcjonisci, ich postulatów nie da się wdrożyć bez zwiększenia ilości regulacji i biurokracji.

Odsyłam do pragramu ruchu Narodowego, punkt - antyglobalizm gospodarczy

Standardem ma być np to, że czasami dziecko w wieku od 4 do 6 lat ma zgadzać się na niedobre doświadczenia seksualne (strona 41 - "seksualność, zdrowie i dobre samopoczucie"). Poważnie chcesz czegoś takiego dla własnych dzieci?

Standardem ma być uczenie dziecka jak unikać złego dotyku, by nie stać się ofiarą np. Księdza pedofila

Jeśli Mentzen stosując się do zasad gry wyborczej użył tych zwrotów tylko i wyłącznie w celach pozyskania dodatkowych głosów, a pogląd na sprawę ma zupełnie inny i daleki jest od wywierania jakichkolwiek nacisków aby te słowa ciałem się stały - dla Ciebie z tego powodu jest już skreślony, to kto tu posługuje się retoryką zbuntowanego gimnazjalisty?

W Parlamencie Europejskim jedyne co można robić to używac roznych zwrotów w dyskusjach. Chyba, że ktos wierzy w mityczne poprawki do budżetu... Na konfederacje można głosować tylko dla beki

O RN później
 
Zgadzam się. Ani brudna gra ani desperacja nie wzbudza mojego szacunku.
Nie musi wzbudzać ale należy pamiętać, że jeśli nie grasz wg reguł nie masz szans na zwycięstwo. Zmiany które chce dla Polski Konfederacja są jedynymi sensownymi spośród wszystkich innych propozycji pozostałych ugrupowań dlatego należy to popierać. Dlaczego nie chcesz normalności dla tego kraju? A jeśli chcesz, jednak uważasz, że konfederacja nie jest w stanie zapoczątkować dobrych zmian poproszę o argumenty.
Nie są w stanie tego zrobić na poziomie parlamentu europejskiego. Jedyne co tam będą mogli zrobić to głosić antygejowskie, antywolnosciowe obyczajowo i antysemickie hasła. Ponadto ruch narodowy nie jest nawet wolnosciowy gospodarczo. Protekcjonisci, ich postulatów nie da się wdrożyć bez zwiększenia ilości regulacji i biurokracji. Odsyłam do pragramu ruchu Narodowego, punkt - antyglobalizm gospodarczy
Nie mówię o Parlamencie Europejskim, bo tam niemal niczego nikt nie może zdziałać, można pokrzyczeć, wywnętrzyć się i ewentualnie zwrócić uwagę części opinii publicznej na pewne problemy. Parlament swoje, Komisja swoje.

Ruch narodowy nie naciska na zmianę idei Konfederacji, a ta głównie jest wolnościowa.
Standardem ma być uczenie dziecka jak unikać złego dotyku, by nie stać się ofiarą np. Księdza pedofila
:facepalm: Fakty swoje, Karateka swoje. Musisz sobie uświadomić, że Twoje myślenie życzeniowe nie zmieni standardów na których wprowadzenie naciskają środowiska LGBT+ Unikania złego dotyku mają nauczyć dziecko rodzice! Chcesz aby takimi treściami jakie zawarte są w tych standardach karmili Twoje dzieci obcy ludzie? Tak to się zaczyna, a kończy na projektowaniu burdelu na lekcjach tak jak dzieje się to w niemieckich szkołach (Sexualpädagogik der Vielfalt, Tuider/Müller/Timmermanns/Bruns-Bachmann/Koppermann, 2. Aufl. 2012, S. 104 ff., im folgenden: „Tuider“ - str. 151) oraz na rozmowach dzieci o swoich doświadczeniach seksualnych, bo np. 13-letnie dziewczynki w Niemczech powinny opowiadać kiedy miały po raz pierwszy stosunek analny (podręcznik jak wyżej, Tuider, S. 151). Wg tego, obowiązującego w Niemczech podręcznika metodycznego dla nauczycieli dzieci od 12 lat, mają udzielić odpowiedzi na pytania z sex-quizu:
— wyjaśnij skrót SM (odp.:sado- masochizm)
—wyjaśnij pojęcie „dildo” (odp.: sztuczny penis zrobiony z plastiku lub lateksu)
—pompka próżniowa (odp. plastikowa pompka do wywołania i wzmocnienia erekcji)
—gang-bang (odp.:”kiedy osoba uprawia seks z wieloma mężczyznami, którzy stoją w kolejce i działają jeden po drugim. Pierwotnie – gwałt grupowy)
—swinger-club (odp.: klub dla par, które praktykują wymianę partnera
—burdel (odp.: dom, w którym można mieć seks za pieniądze),
it., itp.
To wg Ciebie jest nauczanie dzieci w jaki sposób unikać złego dotyku?
W Parlamencie Europejskim jedyne co można robić to używac roznych zwrotów w dyskusjach. Chyba, że ktos wierzy w mityczne poprawki do budżetu... Na konfederacje można głosować tylko dla beki
Co Parlamentu Europejskiego oczywiście się zgadzam, pisałem wyżej. Chodzi o nasz Parlament. Jeśli Konfederacja przetrwa do wyborów u nas, oddasz na nich swój głos? Jeśli nie, napisz proszę - dlaczego i co proponujesz w zamian.
Pozdrawiam
 
Konflikt izraelsko- palestyński i wypowiedzi zaangażowanych:


Ilu ludzi można było ocalić, jeśli zamiast robić Arabom na złość sprowadzając im ,,naturalnych wrogów religijnych" -dać wcześniej niepodległość Madagaskarowi, pod warunkiem utworzenia na małej cześć Madagaskaru państwa Izrael. Smutne to


 
Co banowania na fb - to teżnależałoby odnieść się do konkretnych przypadków i przeanalizować, czy były słuszne, a Ty od razu zakładasz, że tak, bo ich niby to niczego nie nauczyło (Mentzen odpowiada za PR całej konfederacji? No proszę Cię).

Temat się powoli zamienia w naszą debatę xD

Tydzień, a jeszcze o nauczycielach nie odpowiedziałem. Najpierw jednak Konfederacja.

Banowanie na fb –mało mnie obchodzi czy słuszne czy nie w tym kontekście. Mi chodziło o to, że przecież ludzie będący za karaniem za wypowiedzi typu, że Biblie napisał ,,człowiek jarający zioło” autor Doda, chcący karania za homoseksualizm, wyzywający homo, zakłócający Annie Grodzkiej spotkania, a dwójka całujących lesbijek czy gejów to już do czerwoności doprowadza…

… nagle apelują o wolność? Chcieli wolności dla fajnych –to posmakowali swojego owocu z drugiej strony barykady, bo właściciele fb też mają podobną definicję.

Cejrowski miał przynajmniej odwagę powiedzieć, że robiłby to samo z lewakami, gdyby fb był jego, bo cenzura jest wtedy (jeszcze z WC Kwadrans pamiętam tą definicję), kiedy ogranicza się prawdę, a nie tępi zgorszenie. To jest definicja ich wolności: wymazywać ,,zgorszenie”.

Najlepsze jest jednak to, że jak zaproszą narodowców do TV to oni nagle są tacy spokojni. Nie już pedały, stop pedałowaniu, idź pedale, palmy tęczę (chociaż nie było tekstu, że tylko debile marnują pieniądze podatników i czas straży pożarnej, która nie ma nic lepszego do robienia, bo komuś tęcza była za blisko kościoła)–tylko już inne teksty. Silni w tłumie…

Jeszcze te argumenty ,,nie będzie nam mniejszość mówiła”: prawa mniejszości zawsze powinny być respektowane, bez względu na liczebność, bo nigdy nie wiadomo, jak to może się przeciw człowiekowi odwrócić.

To przez nich Biedroń zyskuje na popularności, który jeśli dojdzie do władzy, albo koalicji to na bank przeforsuje większe kary za homofobie. Agresja rodzi agresje. Szkoda, że nie mają podejścia jak Ron Paul. A Korwiniści mówią, że to taki JKM w USA xD

Dewotyzm: Bosak tłumaczący wegetarianizm katolicki

Dewotyzm narodowców i jednocześnie taka pogarda dla ludzi tylko ze względu na orientacje. Jak można podążać za Jezusem i jednocześnie pogardzać drugim człowiekiem. To jest wiadomo klasyk: konserwatyści wywalają się na obyczajówce, a socjaliści na kontaktach z wyzyskiwaczami.

Odnośnie tego filmiku Aberalda: nie przeglądam zbytnio twisterów narodowców, ale Berkowicz to się zachowuje jakby do szczęścia potrzebne mu było ciągłe zajmowanie się homo. Nie ma orientacji seksualnej, dziubla w drzewie, związek z ręką – jak komuś może się tak nudzić, aby zajmować się publicznie zwykłymi kpinami? Sorry, ale równie dobrze może pisać tam o aferze końskiej…

Siedzi gosc w knajpie i pije piwo,
na ekranach tv w lokalu leci kanal sportowy i grupa kibicow
roznych sportow, sa i tacy ktorzy ogladaja wlasnie grajacego swojego syna ale sa tez tacy co maja to gdzies bo i tak siedza tylem do TV, w innej czesci sali i sluchaja muzyki.

Gosc tlumaczy wszytskim wokolo, im wiecej wypije, tym bardziej zawziecie , ze on nie ma nic do sportowcow, a pilke nozna to nawet szczegolnie lubi i darzy szacunkiem

Tylko... tlumaczy dalej, trzeba byc skonczonym baranem,
zeby sie uganiac w spoconej koszulce, obijac sie o innych, przewracac, kopac pecherz obity skora po kwadratowej lace.
Nikt rozsadny nie bedzie biegac w ta i z powrotem,
kilka kilometrow jak mozna podjechac samochodem.
Trzeba byc skonczonym glupkiem, zeby ganiac za pilka, jak mozna isc spacerkiem i tez dojsc na koniec boiska.
Te *****e biegaja w deszczu, w zimnie, jak mozna pod dachem pic piwo w tym czasie.
Na szczescie wy wszyscy tutaj w knajpie to jestescia fajne chlopaki i mnie rozumiecie i potwierdzicie, ze tamci to idioci, prawda ze potwierdzicie?"

Ja chcę polityka, który powie mi jak załatwi:

- dobre sądy

- rozsądne podatki

- pokaże jak zmniejszyć przestępczość i bezkarność

- zmniejszy biurokracje.

Przecież homo zachowywali się już jak Artur Szpilka bez gardy w ringu: te kiczowate parady, zamiast przedstawić homo jako normalnych to przebieranie się za dziwaków. Sami się ośmieszali.

Same małżeństwa homo sprawiłyby, że te środowisko lewicowe przestałoby być takie silne i zjednoczone.

Braun zaczął mówić o karaniu za homoseksualizm i grzechu Sodomskim: po takim czymś nie mam zamiaru więcej go oglądać i czytać dalej mimo, że zgadzam się z nim pewnie w 70%. Nie każdy grzech jest przestępstwem! Pomijając fakt, że grzech Sodomski to nie jest homoseksualizm ((49) Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego. ), ale to nie temat religijny ;)


Dlatego uważam ich za fanatyków, którzy doprowadzili do rozwoju kariery Biedronia tak samo jak Balcerowicz to obrzydzenia liberalizmu, a Rydzyk katolicyzmu.

Szkoda.


Korwin krytykujący wojny: nie chce się rozwijać na temat JKM. Dyskusje o nim sobie odpuszczam i niepotrzebnie o nim wspomniałem J

Na prawicy jednak jest przekonanie co raz częstsze, że wojny były nie potrzebne np. Wipler często używał tego argumentu, że dyktatorzy byli źli, ale Zachód przyniósł tylko anarchię i biedę, a później pojawili się przez to uchodźcy.

Miałem sobie odpuścić odpowiedź, ale poruszyłeś wątek o fanatykach:

,,A wspieranie fanatyków religijnych? Możesz wskazać?”

Wojska zachodnie wspierały fanatyków religijnych w Afganistanie i w Iraku. Tymi fanatykami są rządzący Afganistanem i Irakiem politycy, sędziowie i cała reszta syfu.

Ruscy chcieli wprowadzić prawa kobiet w Afganistanie, większą wolność (wiem jak to głupio brzmi wolność i Ruscy) i skończyli chyba z plus 8 tysięcy zabitych żołnierzy. Amerykanie nie byli tacy odważni. Efekt o którym nie słychać zbytnio w mediach, a mam wrażenia, że wyborcza po kryzysie imigranckim zaczęła usuwać o tym artykuły:

,, Na 20 lat więzienia za błędne i nieuzgodnione z Radą Ulemów tłumaczenie Koranu skazani zostali jeden z najbardziej znanych miejscowych dziennikarzy i pomagający mu mułła.”

http://wyborcza.pl/1,75399,5693356,Afganistan__Wiezienie_za_zle_tlumaczenie_Koranu.html

,,- Sędziowie często wydają wyrok na podstawie "zeznań" złożonych bez obecności adwokata podpisanych przez oskarżoną nieumiejącą czytać. Kobiety dostają długoletnie kary, w niektórych wypadkach ponad 10 lat więzienia - mówi dyrektor HRW Kenneth Roth."


,,87 proc. nie umie czytać, 57 proc. dziewcząt biorących ślub ma mniej niż 15 lat, "


http://wyborcza.pl/1,75399,11439260,Afganistan___najgorszy_kraj_dla_kobiet.html

Według relacji Clay: „Assadullahowi powiedziano, że albo zostanie skazany na karę śmierci lub na 20 lat pozbawienia wolności za apostazję czyli przejście z islamu na inną wiarę".

https://pkwp.org/newsy/afganistan_c..._smierci_jesli_nie_zdecyduja_sie_przejsc_z_po

Nie wiem czy to akurat ten człowiek, ale był afera z Biblią w Afganistanie. Skończyło się wyrokiem 20 lat. Pozwoleniem na opuszczenie kraju i azylem politycznym we Włoszech, które miały swoje wojska w Afganistanie –taka łaska prezydenta. Wikileaks też coś ciekawego o nim chyba publikowało.


Teraz tak wychwalany Lech Kaczyński, który słynął z zabraniania targów erotycznych i marszu homo popierał wojnę w Afganistanie xD
 
Juz kiedys wrzucalem chyba, ale co tam:



Widzialem wczesniej tłity, ze Shapiro zostal zmasakrowany - po obejrzeniu tego tak nie sadze. Niestety powinien przyspawac swą "d" do krzesla i dograc ten wywiad do konca i nic wielkiego by z tego nie bylo. Dal sie poniesc emocjom - i teraz jest.

 
Dlaczego nie chcesz normalności dla tego kraju? A jeśli chcesz, jednak uważasz, że konfederacja nie jest w stanie zapoczątkować dobrych zmian poproszę o argumenty.

Nawet nie wiem co mamy na myśli pisząc 'normalność "

Ruch narodowy nie naciska na zmianę idei Konfederacji, a ta głównie jest wolnościowa.

Dla gejów średnio wolnościowa. Ruch Narodowy odłączy się od Konfederacji, tak jak się odłączyl od Kukiza.

Tak to się zaczyna, a kończy na projektowaniu burdelu na lekcjach tak jak dzieje się to w niemieckich szkołach

To jest argument równi pochylej. Nie ma tych rzeczy później przez Ciebie opisywanych w standardach WHO, które są bardzo ogólne

Co Parlamentu Europejskiego oczywiście się zgadzam, pisałem wyżej. Chodzi o nasz Parlament.


:beer:


Jeśli Konfederacja przetrwa do wyborów u nas, oddasz na nich swój głos? Jeśli nie, napisz proszę - dlaczego i co proponujesz w zamian.
Pozdrawiam

Wciąż liczę na Polskę Fair Play. Mam nadzieję, że to nie koniec projektu
 
Widzialem wczesniej tłity, ze Shapiro zostal zmasakrowany - po obejrzeniu tego tak nie sadze. Niestety powinien przyspawac swą "d" do krzesla i dograc ten wywiad do konca i nic wielkiego by z tego nie bylo. Dal sie poniesc emocjom - i teraz jest.

W pełni się zgadzam. Też nie widziałem tam żadnego nokautu. Lepiej by wyszło gdyby został do końca
 
Oglądaliście ten film Sekielskiego?
Jest w nim coś typowego z prawdziwego dziennikarstwa ,,nowych czasów"?
Pamiętam go z TVN ,,Teraz My": milona razy zadawania tych samych pytań tylko inaczej sformułowanych.
Później po odejściu z TVN nagle filmu negatywne o Wałęsie i uchodźcach.

Taki trochę Ziemkiewicza przypomina. Kolejny goryl słowa.
2 h, tyle wyświetleń, ale boję się oglądać, bo 2 h życia to dużo.

Szkoda mi Kościoła. Nie biskupów i hierarchów.
Przeklęci biskupi sprzedani mamonie, przeklęci politycy są mózgiem, wielu księży tylko duszą, a ludzie krwią...

Głupio, że przez takich ludzi Głódź dostający ziemię od miasta za grosze tracą ludzie pracujący w Kościele dość porządnie np. misjonarze, którzy często ryzykują własnym zdrowiem i życiem na misjach.

 
Oglądaliście ten film Sekielskiego?
Jest w nim coś typowego z prawdziwego dziennikarstwa ,,nowych czasów"?
Pamiętam go z TVN ,,Teraz My": milona razy zadawania tych samych pytań tylko inaczej sformułowanych.
Później po odejściu z TVN nagle filmu negatywne o Wałęsie i uchodźcach.

Taki trochę Ziemkiewicza przypomina. Kolejny goryl słowa.
2 h, tyle wyświetleń, ale boję się oglądać, bo 2 h życia to dużo.

Szkoda mi Kościoła. Nie biskupów i hierarchów.
Przeklęci biskupi sprzedani mamonie, przeklęci politycy są mózgiem, wielu księży tylko duszą, a ludzie krwią...

Głupio, że przez takich ludzi Głódź dostający ziemię od miasta za grosze tracą ludzie pracujący w Kościele dość porządnie np. misjonarze, którzy często ryzykują własnym zdrowiem i życiem na misjach.


Nie oglądałem bo nie dowiem się z niego niczego nowego. Temat już nie raz poruszany w mediach, robione były filmy na ten temat. Każdy zna stereotyp złego księdza pedofila. Nawet w wiadomościach w tv były reportaże na temat poszczególnych akcji. Teraz wszyscy zdziwieni po tym filmie.

Zadziałał mocno na emocjach bo tak tylko można masy poruszyć. Żaden argument merytoryczny nie zadziała tak jak posadzenie starego pedofila i osoby zgwałconej przeciwko sobie i nagranie tego.

Szkoda tylko, że szum zrobiony przed wyborami i pewnie większość zapomni o paru sprawach podczas oddawania głosu i pozwoli ludziom którzy do tej pory byli wysoko na listach swoich partii ulecieć do Brukseli i zmyć się na jakiś czas z krajowej sceny, a jednocześnie pompować hajsy z uni do portfeli partyjnych.

Wątpię, żeby po tym filmie nastąpiły jakieś kroki ustawodawcze bo kary śmierci nie przywrócą i tak, a dożywocie dla pedofila to znowu utrzymywanie go całe życie przez państwo. Liderzy partii pokrzyczą trochę kto bardziej kocha dzieci, a kto bardziej nienawidzi pedofilii.
Problem nie był mniejszy przed filmem, a jakiś wszyscy mieli w pizdzie to jaki dramat przeszli ci ludzie. Cały proceder też nie zniknie po emisji. Za chwilę wszyscy zapomną jak przestanie być potrzebny temat zastępczy.
Jedyna korzyść z tak dużego zasięgu tego filmu to to, że rodzice może bardziej przypilnują dzieci jeżeli chodzi o kontakty z ludźmi kościoła. Może stanąć się bardziej wyczuleni na jakieś przesłanki które mogłyby świadczyć, że dzieje się coś złego.
Pewnie tak jak piszesz - rykoszetem oberwie też ktoś niewinny. Tym co jeżdżą z szoferem mercedesem nie zmieni się nic. Z drugiej strony biorąc pod uwagę historię kościoła to to zawsze tak wyglądało - zepsucie na wysokich szczeblach i grzebanie w polityce (nawet dawniej dużo bardziej).

Podsumowując.
Temat głośny uderzający w emocje. Nie wnosi dużo więcej niż to co było już wcześniej w mediach. Nie zmieni niczego prawnie i zniknie za chwilę z pasków w TV. Jedyne co się stanie to spadek zaufania do kościoła i może doda odwagi komuś kto boi się pozwać księdza za akty pedofilskie.

-----
@Dzihados
Oglądałem to z PFP. Nie.wiem czy zapisywałeś się na newsletter ale ja tak. Im bliżej było terminów tym większy spam SMS i mail związany podpisami i prośba o wpłacanie pieniędzy. Było widać że im nie idzie dobrze że zbieraniem podpisów. Zabrakło w dolnośląskim czyli jak widać nie dotarli do zwolenników ekipy exDutkiewicza którzy od lat wygrywają tutaj wszystko. Przyznam się, że ja sam nie poszedłem złożyć podpisu, ani nikogo nie agitowałem w tej sprawie. Trochę mam wyrzuty sumienia bo potem pewnie będę biadolił jak by się im nie udało.

Ta piosenka to raczyło. Były już na świecie piosenki polityczne które porwały ludzi ale ta nią nie będzie.


----
Ten typ od całowania 14 lat ma przejebane teraz. Mógł rok poczekać :p Swoją drogą ciekawe czy rodzice tych dziewczyn jakieś kroki poczynią w związku z wychowaniem córek czy tylko winę zwalą na typa. Ktoś tutaj ewidentnie dzieci nie potrafi przypilnować i ma z nimi słaby kontakt. Jak miałem te naście lat to wiele dziewczyn wzdychała do starszych kolegów ale nie szły z nimi jarać trawy i się obmacywać.
 
Last edited:
Nie oglądałem bo nie dowiem się z niego niczego nowego. Temat już nie raz poruszany w mediach, robione były filmy na ten temat. Każdy zna stereotyp złego księdza pedofila. Nawet w wiadomościach w tv były reportaże na temat poszczególnych akcji. Teraz wszyscy zdziwieni po tym filmie.

Zadziałał mocno na emocjach bo tak tylko można masy poruszyć. Żaden argument merytoryczny nie zadziała tak jak posadzenie starego pedofila i osoby zgwałconej przeciwko sobie i nagranie tego.

Szkoda tylko, że szum zrobiony przed wyborami i pewnie większość zapomni o paru sprawach podczas oddawania głosu i pozwoli ludziom którzy do tej pory byli wysoko na listach swoich partii ulecieć do Brukseli i zmyć się na jakiś czas z krajowej sceny, a jednocześnie pompować hajsy z uni do portfeli partyjnych.

Wątpię, żeby po tym filmie nastąpiły jakieś kroki ustawodawcze bo kary śmierci nie przywrócą i tak, a dożywocie dla pedofila to znowu utrzymywanie go całe życie przez państwo. Liderzy partii pokrzyczą trochę kto bardziej kocha dzieci, a kto bardziej nienawidzi pedofilii.
Problem nie był mniejszy przed filmem, a jakiś wszyscy mieli w pizdzie to jaki dramat przeszli ci ludzie. Cały proceder też nie zniknie po emisji. Za chwilę wszyscy zapomną jak przestanie być potrzebny temat zastępczy.
Jedyna korzyść z tak dużego zasięgu tego filmu to to, że rodzice może bardziej przypilnują dzieci jeżeli chodzi o kontakty z ludźmi kościoła. Może stanąć się bardziej wyczuleni na jakieś przesłanki które mogłyby świadczyć, że dzieje się coś złego.
Pewnie tak jak piszesz - rykoszetem oberwie też ktoś niewinny. Tym co jeżdżą z szoferem mercedesem nie zmieni się nic. Z drugiej strony biorąc pod uwagę historię kościoła to to zawsze tak wyglądało - zepsucie na wysokich szczeblach i grzebanie w polityce (nawet dawniej dużo bardziej).

Podsumowując.
Temat głośny uderzający w emocje. Nie wnosi dużo więcej niż to co było już wcześniej w mediach. Nie zmieni niczego prawnie i zniknie za chwilę z pasków w TV. Jedyne co się stanie to spadek zaufania do kościoła i może doda odwagi komuś kto boi się pozwać księdza za akty pedofilskie.
Szanuję jak pojebion za ten wpis :pray: Mam podobne odczucia.

Myślę, że termin publikacji filmu wcale nie był przypadkowy - wybory tuż tuż, a nic tak nie kojarzy się z pisorami jak kościół (zupełnie przypadkiem onet i inne media sprzyjające opozycji zabrały się za promowanie materiału). Poza tym już na przykładzie inby ze śmiercią Adamowicza, wiemy że media i politycy wykorzystają największą tragedię byle zyskać coś dla siebie. Problem pedofili w kościele jest znany od co najmniej pięciu lat, kiedy było głośno o skandalach w Watykanie, więc śmieszy mnie trochę nagłe poruszenie ludzi w tym temacie. Miną dwa, trzy tygodnie i większość zapomni o problemie. Może nawet zmartwiłoby mnie to, że tak mało osób potrafi myśleć bez pomocy tvp czy tvn, ale już dawno straciłem wiarę w ludzi i dla mnie większość to debile, więc :fjedzia:
 
Konfrontacja ofiar z oprawcami to wiadomo, robi niesamowite wrażenie. Mnie w tym filmie szokują jednak inne rzeczy, np. podejście innych księży do sprawy, próby krycia sprawców, zgoda na prowadzenie mszy (tzw. prywatnych), rekolekcji. Szokuje mnie poziom intelektualny księży, część z nich wypada bardzo słabo, nie wiem jak wygląda poziom nauczania w seminariach i wymagania dla kandydatów ale chyba coś tu mają do zrobienia.

Nie uważam tego filmu za zorganizowaną polityczną akcję Sekielskiego, chociaż w tym rozpolitykowanym kraju, wszystko jest polityczne i każdy termin publikacji jest zły. Nie rozumiem też dlaczego film miałby uderzyć w PIS? Przecież u nas wszyscy politycy padają równo na kolana, i z tego co wiem Kaczyński z pedofilią nie ma nic wspólnego.
 
Dla gejów średnio wolnościowa. Ruch Narodowy odłączy się od Konfederacji, tak jak się odłączyl od Kukiza.
Ale wskaż mi proszę na jakieś postulaty Konfederacji, które w efekcie okażą się "średnio wolnościowe" dla gejów. Nie ma czegoś takiego, a to co słyszymy jest rezonansem na agresywną homo propagandę. Geje co najwyżej nie mieliby możliwości uskuteczniania np. czegoś takiego:

To jest argument równi pochylej. Nie ma tych rzeczy później przez Ciebie opisywanych w standardach WHO, które są bardzo ogólne
Mylisz się tutaj co do sedna sprawy, którą traktujesz niezwykle powierzchownie, a nawet nieco naiwnie. Np. w Niemczech te fakty, które przytoczyłem nie wzięły się znikąd, na początku realizowano tam tylko i wyłącznie treści zawarte w rzeczonych "standardach", które potraktowałeś lakonicznym - nauką złego dotyku. Naprawdę niezwykle trudno jest mi przejść obojętnie wobec tak ogromnego spłycenia problemu jak również pewnego rodzaju oślepienia/zaślepienia. Spróbowałem zwrócić Twoją uwagę na treści co do których absolutnie nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że jest to ubrana z pozoru w ładne słówka próba ataku na dziecięcą niewinność w połączeniu z propagowaniem demoralizacji i zepsucia. W Niemczech, czy w Norwegi wychodząc od "standardów" - drobnymi kroczkami dochodzono do obecnego stanu tzw. "wychowania seksualnego dzieci i młodzieży", którego treści nauczania zahaczają o chamską pornografię skierowaną do dzieci. Spójrz np. co proponuje się w Norwegi jako sex edukację dla dzieci (ustaw sobie na 3 minutę i 40 sekundę i pooglądaj jakiś czas):
https://tv.nrk.no/serie/newton-pubertet/sesong/1/episode/8/avspiller
Wciąż liczę na Polskę Fair Play. Mam nadzieję, że to nie koniec projektu
Pożyjemy, zobaczymy, a może połączą siły z Konfederacją?
:beer:
 
Temat się powoli zamienia w naszą debatę xD Tydzień, a jeszcze o nauczycielach nie odpowiedziałem.
Ostatnio odczułem przesyt od dyskusji i zrobiłem sobie przerwę ale oczywiście cierpliwie czekam na Twoją odpowiedź w kwestii nauczycieli.
Banowanie na fb –mało mnie obchodzi czy słuszne czy nie w tym kontekście. Mi chodziło o to, że przecież ludzie będący za karaniem za wypowiedzi typu, że Biblie napisał ,,człowiek jarający zioło” autor Doda, chcący karania za homoseksualizm, wyzywający homo, zakłócający Annie Grodzkiej spotkania, a dwójka całujących lesbijek czy gejów to już do czerwoności doprowadza…… nagle apelują o wolność? Chcieli wolności dla fajnych –to posmakowali swojego owocu z drugiej strony barykady, bo właściciele fb też mają podobną definicję.
Takich ludzi masz wszędzie, to margines, mówiliśmy o liderach, nie zbaczajmy ;) z tematu, bo spłodzimy opasłe tomy, które nawet nam zbrzydną ;)
Cejrowski miał przynajmniej odwagę powiedzieć, że robiłby to samo z lewakami, gdyby fb był jego, bo cenzura jest wtedy (jeszcze z WC Kwadrans pamiętam tą definicję), kiedy ogranicza się prawdę, a nie tępi zgorszenie. To jest definicja ich wolności: wymazywać ,,zgorszenie”.
No i wyszło Ci, że Cejrowski jest głosicielem definicji tworzonych przez "nich", czyli Konfederację :facepalm:
Najlepsze jest jednak to, że jak zaproszą narodowców do TV to oni nagle są tacy spokojni. Nie już pedały, stop pedałowaniu, idź pedale, palmy tęczę (chociaż nie było tekstu, że tylko debile marnują pieniądze podatników i czas straży pożarnej, która nie ma nic lepszego do robienia, bo komuś tęcza była za blisko kościoła)–tylko już inne teksty. Silni w tłumie…
Nie mogę uwierzyć, że potrafisz mieszać marginalnych zadymiarzy z zapraszanymi do TV liderami narodowców i wciskać w ich światopogląd, czy narrację chuligańskie wybryki kilku debili. To tak jakbyś chciał zdelegalizować Kościół Katolicki, bo w jego szeregach są księża pedofile :(
Jeszcze te argumenty ,,nie będzie nam mniejszość mówiła”: prawa mniejszości zawsze powinny być respektowane, bez względu na liczebność, bo nigdy nie wiadomo, jak to może się przeciw człowiekowi odwrócić.
Ordynarnie wyrywasz z kontekstu. Chodzi o to, że mniejszość nie będzie nam narzucać jak mamy dzieci wychowywać na przykład. nikt nie optuje za nierespektowaniem praw mniejszości! Skąd to wytrzasnąłeś?
To przez nich Biedroń zyskuje na popularności, który jeśli dojdzie do władzy, albo koalicji to na bank przeforsuje większe kary za homofobie. Agresja rodzi agresje. Szkoda, że nie mają podejścia jak Ron Paul. A Korwiniści mówią, że to taki JKM w USA xD
Podaj proszę jakieś homofobiczne cytaty liderów Konfederacji i określ co to jest ten "korwinizm"? Mam nadzieję, że nie zajmują Cię rozdmuchiwane pierdołowate "problemy" dotyczące tekstów o "tfu gejach" i "homosiach", kobietach, niepełnosprawnych? Tak masz myśleć, tym się zajmować i w dupie mieć np. propozycje obniżenia podatków i zniwelowania do potrzebnego minimum aparatu urzędniczego
Dewotyzm: Bosak tłumaczący wegetarianizm katolicki
:benny: Przybliż proszę, bo pierwsze słyszę ale pod warunkiem, że mowa tam o ekonomii, gospodarce, geopolityce, podatkach, itd., pierdoły typu katolicki wegetarianizm kompletnie mnie nie interesują. Ale ok, niby to jest przykład na rzekomą dewocję Bosaka, podaj odnośnik proszę do tej wypowiedzi. (Na marginesie dodam, że dewocję też mam w dupie, bo w żaden sposób nie wpływa ona na gospodarkę i inne wymienione wyżej aspekty życia społecznego, chyba, że Bosak optuje za wprowadzeniem jakiegoś nakazu dewocji - jakkolwiek by to miało wyglądać).
Dewotyzm narodowców i jednocześnie taka pogarda dla ludzi tylko ze względu na orientacje. Jak można podążać za Jezusem i jednocześnie pogardzać drugim człowiekiem. To jest wiadomo klasyk: konserwatyści wywalają się na obyczajówce, a socjaliści na kontaktach z wyzyskiwaczami.
Nie róbmy piaskownicy z tematu, podaj jakiś przykład proszę (z odnośnikiem lub chociaż z cytatem wypowiedzi), bo androny to każdy może pleść na dowolny temat bez wysiłku i z pogardą do rzetelnych argumentów.
Odnośnie tego filmiku Aberalda: nie przeglądam zbytnio twisterów narodowców, ale Berkowicz to się zachowuje jakby do szczęścia potrzebne mu było ciągłe zajmowanie się homo. Nie ma orientacji seksualnej, dziubla w drzewie, związek z ręką – jak komuś może się tak nudzić, aby zajmować się publicznie zwykłymi kpinami? Sorry, ale równie dobrze może pisać tam o aferze końskiej…
Berkowicz w związku z homoseksualizmem zabiera głos wtedy gdy o to jest pytany, gdy to jest tematem debaty lub wobec homo propagandy. Śledzę trochę jego wypowiedzi od jakiegoś czasu i te kwestie to niewielki promil spośród o wiele ważniejszych. Dlatego Twoje gadanie, że zajmuje się tym ciągle jest o kant dupy potłuc i zupełnie bezwartościowe.
Ja chcę polityka, który powie mi jak załatwi:

- dobre sądy

- rozsądne podatki

- pokaże jak zmniejszyć przestępczość i bezkarność

- zmniejszy biurokracje.
Przecież to są właśnie główne tematy Konfederacji. Skoro już przy Berkowiczu jesteśmy...
Podatki, biurokracja:

Zmniejszenie przestępczości i bezkarności:
- w skrócie - wzmocnienie policji, dostęp do broni (wiele wypowiedzi)

sądy:
https://wolnosc.pl/janusz-korwin-mi...kic-programu-wolnosci-w-zakresie-sadownictwa/
Przecież homo zachowywali się już jak Artur Szpilka bez gardy w ringu: te kiczowate parady, zamiast przedstawić homo jako normalnych to przebieranie się za dziwaków. Sami się ośmieszali.
To jest właśnie charakterystyczne dla różnych środowisk - w każdym znajdzie się grupa oszołomów, która głośno krzyczy, a jeśli w jakiś sposób są wspierani przez większe figury, zaczyna się narzucanie ich debilnych propozycji reszcie społeczeństwa. Istnieją geje którzy ostro krytykują tych wypaczonych homoseksualistów i z tego powodu lekko nie mają w swoich środowiskach. Przykłady:




Same małżeństwa homo sprawiłyby, że te środowisko lewicowe przestałoby być takie silne i zjednoczone.
:mamedwhat:Nie masz racji. To nie miałoby żadnego wpływu, vide Niemcy, Holandia, Szwecja itd.
Braun zaczął mówić o karaniu za homoseksualizm i grzechu Sodomskim: po takim czymś nie mam zamiaru więcej go oglądać i czytać dalej mimo, że zgadzam się z nim pewnie w 70%. Nie każdy grzech jest przestępstwem! Pomijając fakt, że grzech Sodomski to nie jest homoseksualizm ((49) Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego. ), ale to nie temat religijny ;)
To była retoryka chwili jako odpowiedź Brauna na agresywną homo propagandę środowisk LGBT+zjhb;aodshq;j Zajrzyj do mojej odpowiedzi Karatece odnośnie braunowego strzału. Z Twojej strony to nierozsądne - skreślenie człowieka na podstawie niefortunnego poglądu, a raczej wypowiedzi pod wpływem emocji.
Dlatego uważam ich za fanatyków, którzy doprowadzili do rozwoju kariery Biedronia tak samo jak Balcerowicz to obrzydzenia liberalizmu, a Rydzyk katolicyzmu. Szkoda.
Szkoda, że człowiek tak inteligentny za którego Cię uważam - ma taki nietrzeźwy ;) pogląd na tę "sprawę". Czyli Braun doprowadził do rozwoju kariery Biedronia...
:frankapprove: :beczka:
Miałem sobie odpuścić odpowiedź, ale poruszyłeś wątek o fanatykach:
,,A wspieranie fanatyków religijnych? Możesz wskazać?”
Wojska zachodnie wspierały fanatyków religijnych w Afganistanie i w Iraku. Tymi fanatykami są rządzący Afganistanem i Irakiem politycy, sędziowie i cała reszta syfu.

Ruscy chcieli wprowadzić prawa kobiet w Afganistanie, większą wolność (wiem jak to głupio brzmi wolność i Ruscy) i skończyli chyba z plus 8 tysięcy zabitych żołnierzy. Amerykanie nie byli tacy odważni. Efekt o którym nie słychać zbytnio w mediach, a mam wrażenia, że wyborcza po kryzysie imigranckim zaczęła usuwać o tym artykuły:

,, Na 20 lat więzienia za błędne i nieuzgodnione z Radą Ulemów tłumaczenie Koranu skazani zostali jeden z najbardziej znanych miejscowych dziennikarzy i pomagający mu mułła.”

http://wyborcza.pl/1,75399,5693356,Afganistan__Wiezienie_za_zle_tlumaczenie_Koranu.html

,,- Sędziowie często wydają wyrok na podstawie "zeznań" złożonych bez obecności adwokata podpisanych przez oskarżoną nieumiejącą czytać. Kobiety dostają długoletnie kary, w niektórych wypadkach ponad 10 lat więzienia - mówi dyrektor HRW Kenneth Roth."

,,87 proc. nie umie czytać, 57 proc. dziewcząt biorących ślub ma mniej niż 15 lat, "

http://wyborcza.pl/1,75399,11439260,Afganistan___najgorszy_kraj_dla_kobiet.html

Według relacji Clay: „Assadullahowi powiedziano, że albo zostanie skazany na karę śmierci lub na 20 lat pozbawienia wolności za apostazję czyli przejście z islamu na inną wiarę".

https://pkwp.org/newsy/afganistan_c..._smierci_jesli_nie_zdecyduja_sie_przejsc_z_po

Nie wiem czy to akurat ten człowiek, ale był afera z Biblią w Afganistanie. Skończyło się wyrokiem 20 lat. Pozwoleniem na opuszczenie kraju i azylem politycznym we Włoszech, które miały swoje wojska w Afganistanie –taka łaska prezydenta. Wikileaks też coś ciekawego o nim chyba publikowało.
Teraz tak wychwalany Lech Kaczyński, który słynął z zabraniania targów erotycznych i marszu homo popierał wojnę w Afganistanie xD
Kaczyński konfederatem? :pjelen: Bezimienny! Mówiliśmy o Konfederacji i z Twojej wypowiedzi wynikało, że jej liderzy są za wspieraniem fanatyków religijnych, dlatego poprosiłem o wskazanie. Echh... Rozpisałeś się zupełnie niepotrzebnie, nie zrozumieliśmy się.
 
Ale wskaż mi proszę na jakieś postulaty Konfederacji, które w efekcie okażą się "średnio wolnościowe" dla gejów. Nie ma czegoś takiego, a to co słyszymy jest rezonansem na agresywną homo propagandę.

Konfederacja nie ma spisanego programu, wiec nalezy patrzec na wypowiedzi liderow, by sie dowiedziec jakie jest stanowisko Konfederacji w poszczegolnych tematach. Konfederacja to KORWIN, Narodowcy, Liroy, Kaja Godek i Federacja Jakubiaka.
Za postulaty konfederacji biorę wypowiedzi jej liderów. Masz lepsze źródło?
 
Konfederacja nie ma spisanego programu, wiec nalezy patrzec na wypowiedzi liderow, by sie dowiedziec jakie jest stanowisko Konfederacji w poszczegolnych tematach. Konfederacja to KORWIN, Narodowcy, Liroy, Kaja Godek i Federacja Jakubiaka.
Za postulaty konfederacji biorę wypowiedzi jej liderów. Masz lepsze źródło?
Właśnie o to proszę. Podaj namiar na jakąś wypowiedź lidera, która potwierdza tezę o "średnio wolnościowej" opcji dla gejów. (Przy okazji proszę o sprecyzowanie co to znaczy "średnio" i jaką opcję uważasz za "full").
 
Back
Top