Polityka

@Dzihados nie chce się wierzyć, że nawet tak ważną rocznicę przysłoniły wzajemne złości. Nie odczuwam prywatnie tego zbliżającego się święta i mam wrażenie, że ma tak sporo obywateli. 100lecie odzyskania niepodległości i takie cyrki bez cienia organizacji to jest wstyd dla wszystkich ekip w sejmie. Wydawało mi się, że PiS wręcz będzie chciał podbudować elektorat na tym 100leciu, a oni robią wszystko żeby się pogrążyć. Brak słów.
 
@bart123
Wiadomo, indolencja, niekompetecja, tymczasowosc.
Nie ma helikopterow, nie ma OP i w ogole MW ale za to:




To jest wystarczajacy komentarz. Bez wizji, bez mocy, bez planu.

Z innej beczki:
 
Narodowcy też jak czasem wrzucą jakiś post to szczęka opada. Najgorsze, że polubił to K.Bosak.
Godzinę wcześniej gość wrzucił zdjęcie z kebabem.

Jak czasem są ciekawe posty, szczególnie młodych ludzi zajmujących się polityką tak czasem dowalą lajkiem, czy wpisem to głową mała.

 
Narodowcy też jak czasem wrzucą jakiś post to szczęka opada. Najgorsze, że polubił to K.Bosak.
Godzinę wcześniej gość wrzucił zdjęcie z kebabem.

Jak czasem są ciekawe posty, szczególnie młodych ludzi zajmujących się polityką tak czasem dowalą lajkiem, czy wpisem to głową mała.


W sumie nie znam Dudkiewicza, ale ja odczytuje ten post szyderczo, tj. ze jednak Polacy wolą kebaby, i nie ma na to sily (flaszka, pare piwek, wracasz do domu, i po drodze jesz bigos?). No i rozkimna dlaczego to zalajkowal to Bosak nie jest mu przychylna :)
Ale tak jak mowie, nie wiem co jednemu i drugiemu w bani siedzi, zgadywanka.
 
W sumie nie znam Dudkiewicza, ale ja odczytuje ten post szyderczo, tj. ze jednak Polacy wolą kebaby, i nie ma na to sily (flaszka, pare piwek, wracasz do domu, i po drodze jesz bigos?). No i rozkimna dlaczego to zalajkowal to Bosak nie jest mu przychylna :)
Ale tak jak mowie, nie wiem co jednemu i drugiemu w bani siedzi, zgadywanka.
Najbardziej mnie zdziwił ten lajk, bo to Bosaka mam w obserwowanych i potraktowałem to jako głupotę, bo te kebaby wszyscy jedzą niezależnie od opcji politycznych. Nie ma w tym nic złego, a bary z bigosem i flaczkami są czasem obok tych z kebabem, albo i mają to i to w menu.

Głównie obserwuję młodszych ludzi z różnych opcji politycznych, bo mi po prostu bliżej do nich wiekowo i poglądowo, ale czasem mają takie "kryzysy" pisząc lub lajkując dziwne wpisy.

Zupełnie zaskakuje mnie ostatnio polityka Leszka Millera, który mam wrażenie, że z tej starej gwardii trzyma się najlepiej i czuje ten obecny świat. Kompletna odskocznia od młodych polityków.
 
Zupełnie zaskakuje mnie ostatnio polityka Leszka Millera, który mam wrażenie, że z tej starej gwardii trzyma się najlepiej i czuje ten obecny świat. Kompletna odskocznia od młodych polityków.
Cos w tym jest co mowisz odnosnie Millera, z drugiej strony zaliczyl juz polityczne wtopy (Lepper), no i co by nie bylo to jednak skad sie wywodzi, stamtad sie wywodzi.

Ciekawe co ojciec pamieta z rzadow SLD, musze na "podwieczorku" podpytac, ja wtedy w ogole sie nie interesowalem polityka.
 
Najbardziej mnie zdziwił ten lajk, bo to Bosaka mam w obserwowanych i potraktowałem to jako głupotę, bo te kebaby wszyscy jedzą niezależnie od opcji politycznych. Nie ma w tym nic złego, a bary z bigosem i flaczkami są czasem obok tych z kebabem, albo i mają to i to w menu.

Głównie obserwuję młodszych ludzi z różnych opcji politycznych, bo mi po prostu bliżej do nich wiekowo i poglądowo, ale czasem mają takie "kryzysy" pisząc lub lajkując dziwne wpisy.

Zupełnie zaskakuje mnie ostatnio polityka Leszka Millera, który mam wrażenie, że z tej starej gwardii trzyma się najlepiej i czuje ten obecny świat. Kompletna odskocznia od młodych polityków.
Mnie to wcale nie dziwi bo Bosak to cymbal. Przypomnij sobie jego tweet, w ktorym ststal sie podwazac teorie Kopernika :weird:
 
Nie pamietam co dokladnie a nie umiem w tweetery.
A co jest nie tak z heliocentryzmem ? Juz to obalono? Nie sledze codziennych newsow z astrofizyki :awesome:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Heliocentryzm
Heliocentryzm (gr. ἡλιος helios – słońce, κέντρον kentron – centrum) – teoria budowy Układu Słonecznego, według której w wersji historycznej Słońce znajduje się w środku Wszechświata, zaś w jego współczesnym wydaniu w centrum Układu Słonecznego jest Słońce
pytanie do czego pił Bosak konkretnie?
 
Sorki, nie pamietam dokladnie. Trza by jakos tego tweeta odszukac.

Ale co z tym HC? Slonce nie jest w centrum ukladu ?
No nie jest w centrum Wszechświata - to oznaczał heliocentryzm oryginalnie. W centrum US jest. Dlatego pytam co tam konkretnie Bosak napisał.
 

Jaka kontrowersja? Czekamy? "dowód, inny niż argumentacja z przyjętego układu odniesienia ruchem pozostałych planet układu" - i Słońca (zapomniał dodać)? WTF? Zapomniał o grawitacji?
Przez chwilę myślałem, że chodzi mu o układ odniesienia, wedle jakiegoś innego odległego punktu, wtedy ruch Ziemi wokół Słońca (!) byłby możliwy - w skali gromady galaktyk, czy czegoś podobnego - do pominięcia, ale on ewidentnie sugeruje coś innego. #elitapolityczna
 
Jaka kontrowersja? Czekamy? "dowód, inny niż argumentacja z przyjętego układu odniesienia ruchem pozostałych planet układu" - i Słońca (zapomniał dodać)? WTF? Zapomniał o grawitacji?
Przez chwilę myślałem, że chodzi mu o układ odniesienia, wedle jakiegoś innego odległego punktu, wtedy ruch Ziemi wokół Słońca (!) byłby możliwy - w skali gromady galaktyk, czy czegoś podobnego - do pominięcia, ale on ewidentnie sugeruje coś innego. #elitapolityczna
Można by go wystrzelić w kosmos wystarczająco daleko żeby się przekonał?
 
Przez chwilę myślałem, że chodzi mu o układ odniesienia, wedle jakiegoś innego odległego punktu, wtedy ruch Ziemi wokół Słońca (!) byłby możliwy - w skali gromady galaktyk, czy czegoś podobnego - do pominięcia, ale on ewidentnie sugeruje coś innego. #elitapolityczna
Dokładnie tym punktem odniesienia się później bronił, ale chyba nie do końca zrozumiał w czym jest problem z jego podejściem.

 
Dokładnie tym punktem odniesienia się później bronił, ale chyba nie do końca zrozumiał w czym jest problem z jego podejściem.


Tylko ze to nie pasuje do "kilkusetletnich kontrowersji" o których wspomniał (no ilez można myslec o ukladzie odniesienia, w szczegolnosci nie myslac o dwoch obiekatch, ale o wielu - jestem ciekaw jak w ukladzie w ktorym Ziemia jest centrum opisałby ruch np. Jowisza), stąd wygląda to na niezbyt finezyjną próbę wybrnięcia z tematu.

Orygonalnie tak
Tak szczerze to nawet nie wiedzialem, ze niektórzy przez heliocentryzm mogą mieć na myśli nie centrum boskiego wszechświata (co to dokładnie oznaczało przez stulecia, jeśli nie tysiąclecia), ale po prostu centrum naszego ukladu planetarnego, jednego z pierdyliardów w nieskończonej przestrzeni rozprzestrzeniającego się wszechświata (dlatego jest to wg. mnie naciąganą próbą zmiany znaczenia starego słowa, i zrównanie go z terminem "układ słoneczny").

ale def., ktora podales wyzej mowi tez o centrum US.
Swiadomie. Nie zapominaj tylko o pierwotnym i glownym znaczeniu :).

Można by go wystrzelić w kosmos wystarczająco daleko żeby się przekonał?
Juz prawie dodalem tu pasująca wypowiedz JPII do emotek, ale jakos tak glupio mi sie zrobilo :)
 
Tylko ze to nie pasuje do "kilkusetletnich kontrowersji" o których wspomniał (no ilez można myslec o ukladzie odniesienia, w szczegolnosci nie myslac o dwoch obiekatch, ale o wielu - jestem ciekaw jak w ukladzie w ktorym Ziemia jest centrum opisałby ruch np. Jowisza), stąd wygląda to na niezbyt finezyjną próbę wybrnięcia z tematu.


Tak szczerze to nawet nie wiedzialem, ze niektórzy przez heliocentryzm mogą mieć na myśli nie centrum boskiego wszechświata (co to dokładnie oznaczało przez stulecia, jeśli nie tysiąclecia), ale po prostu centrum naszego ukladu planetarnego, jednego z pierdyliardów w nieskończonej przestrzeni rozprzestrzeniającego się wszechświata (dlatego jest to wg. mnie naciąganą próbą zmiany znaczenia starego słowa, i zrównanie go z terminem "układ słoneczny").


Swiadomie. Nie zapominaj tylko o pierwotnym i glownym znaczeniu :).


Juz prawie dodalem tu pasująca wypowiedz JPII do emotek, ale jakos tak glupio mi sie zrobilo :)
No dobra Panowie, to pomijajac kwestie nazewnictwa, definicji i pradow morskich, to czy ustalilismy, ze Bosak to cymbal ?
 
W moim rodzinnym powiecie, w mieście powiatowym wygrał po raz pierwszy od 20 lat inny kandydat niż niejaki pan Wacław. Wygrał w jego miejsce były trener lokalnej drużyny piłkarskiej i teraz wszyscy moi rówieśnicy (ogólnie pokolenie18-35) wiwatują jak to wspaniale, że wygrał KS. Lecz podejrzewam, że nikt nie zna pewnie jego poglądów i programu, a po prostu głosował na fali popularności, aby pogonić Wacka. Nowy burmistrz jest zwolennikiem Partii Razem, często udostępnia Sok z buraka, gardzę Korwinistami i inne strony typu "nie lubię PiSu". Do tego rozpowszechniał w kampanii wiele nieprawdziwych informacji na temat obecnego burmistrza (którego poglądów nie popieram oraz jako osoby też specjalnie nie lubię i czekałem na zmiany, ale jak zobaczyłem jego kontrkandydatów to się przeraziłem). A głosowali na niego nawet pseudoprawicowcy i pseudowolnościowcy, bo po prostu twierdzili, że chcą zmian :DC:. Szkoda, że raczej na gorsze, bo może wpierdolić te miasto w takie długi (patrząc na jego program, a obawiam się, że jako socjalista jest zdolny do realizacji swoich postulatów budowania wszystkiego i wszędzie (kurwa amfiteatr w mieście 15 tysięcy mieszkańców, no trzymajcie mnie)), że po kilku jego kadencjach to miasto się długo nie pozbiera. Pozostaje jedynie wrzucić to:

 
@HubiSSJ3
Razemici to najwieksze zlo (marksizm nie tylko gospodarczy jak PiS, ale i kulturowy, w kontrze do szariatystycznej obecnej wladzy). Wielu mlodych ludzi kusi sie na utopistyczne hasla, mimo ze tylu probowalo je zrealizowac, zawsze z tym samym rezultatem.

U nas w jakims sensie bylo podobnie, miasto bryluje w wielu rankingach, ale towarzystwo u gory rzadzi wiele lat i ludzie chca zmiany dla samej zmiany (nie potrafia argumentowac inaczej).

Luknijcie co lajkuje Kuchcinski po porazce PiSu w duzych miastach:


O tym nie wiedzialem...


Niech zyja UoD, moze cos do ludzi dotrze.
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną Ewy, samotnej matki dwójki dzieci. TVP zatrudniała ją na umowie o dzieło. Po tym jak Ewa wywalczyła w sądzie pracy etat, telewizja zwróciła się do niej o zwrot 70 tys. zł składek na ubezpieczenie społeczne. W ciągu 6 lat musi spłacić 72 tys. zł.
https://www.money.pl/gospodarka/wia...-pozornie-korzystny-dostala,38,0,2420262.html

A tu glos z DE w sprawie reparacji:
https://amp.dw.com/pl/niemiecki-historyk-o-reparacjach-największy-niespłacony-dług/a-46140981
 
Last edited:
No to Hanka zagwarantowała inbę w WWA. Rodziny z dziećmi nie pójdą, za to zjawi się masa wkurwionych ludzi, którzy zrobią borutę. HGW szczęśliwa, bo będzie można naghać i pokazywać "Polskich faszystów" w pahlamencie euhopejskim.
Polacy się sami nienawidzą a że są napuszczani na siebie ku zacieszu zachodu czy tam ruskich to inna sprawa . Polska jako kraj nigdy nie będzie mocarstwem , nie wspominając o politykach grających tylko pod swoją orkiestrę . Cytując słowa mojego dziadka "po II wojnie zostały same kurwy i złodzieje , porządni przepadną" . Widząc słowa tego kurwiszona hgw i tej jebanej dziwki trzaskowskiego w zdaniu o faszystach tylko to potwierdziły . Druga strona chce na tym ugrać i robi swój "niechciany marsz" . Polski świat stanął na chuju i tańczy jak wyższe marionetki zagrają . Najlepszą moją decyzją w tym roku było usunięcie wszystkich pseudo polityków z twittera (mimo że służył tylko do czytania) a także dziennikarzy z dwóch stron , człowiek zaraz zdrowszy :)
 
No to Hanka zagwarantowała inbę w WWA. Rodziny z dziećmi nie pójdą, za to zjawi się masa wkurwionych ludzi, którzy zrobią borutę. HGW szczęśliwa, bo będzie można naghać i pokazywać "Polskich faszystów" w pahlamencie euhopejskim.
Nie tylko żyd@wka również ten pajac z Wrocławia. W sumie to ją wyprzedził. Ale tęczowy piątek to super.
 
No to Hanka zagwarantowała inbę w WWA. Rodziny z dziećmi nie pójdą, za to zjawi się masa wkurwionych ludzi, którzy zrobią borutę. HGW szczęśliwa, bo będzie można naghać i pokazywać "Polskich faszystów" w pahlamencie euhopejskim.
:facepalm: Nawet kurwa na 100-lecie odzyskania niepodległości te hieny muszą rozgrywać jakieś swoje gierki. My nie potrzebujemy najazdu obcych, żeby zniknąć z mapy świata. My się sami zajebiemy...
 
:facepalm: Nawet kurwa na 100-lecie odzyskania niepodległości te hieny muszą rozgrywać jakieś swoje gierki. My nie potrzebujemy najazdu obcych, żeby zniknąć z mapy świata. My się sami zajebiemy...
Dokładnie takie samo mam odczucie. Nas najlepiej zostawić w spokoju to sami się dojedziemy. To jest kurwa jakiś dramat.
 
Back
Top